W jakie altcoiny inwestować w 2022 roku? | CoinCasso Exchange
W Jakie Altcoiny Inwestować W 2022 Roku 100

Minęło już ponad 10 lat odkąd powstała pierwsza kryptowaluta Bitcoin (BTC). Aktualnie możesz kupić tysiące innych kryptowalut i tokenów, zwanych altcoinami. Zatem pojawia się pytanie w jakie altcoiny inwestować w 2022 roku, skoro wybór jest tak duży? Podpowiadamy!

Zanim zdecydujesz się na inwestowanie w kryptowaluty w 2022, powinieneś wiedzieć, aby korzystać tylko ze środków, które możesz stracić.

Top 10 altcoinów do inwestowania w 2022 roku

Sprawdź nasze zestawienie jakie altociny kupić w 2022 roku.

Ethereum (ETH)

Pierwszym altcoinem w którego warto zainwestować w 2022 roku, jest na pewno Ethereum. Część analityków twierdzi, że ETH ma szansę przebić Bitcoina z kapitalizacją dzięki zbliżającej się aktualizacji sieci Ethereum. Blockchain tej kryptowaluty przejdzie na model Proof of Stake, który jest bardziej ekologiczny i szybszy niż obecnie wykorzystywany.

Dodatkowo Ethereum wspiera smart contracty, co pozwala na tworzenie programów i algorytmów opartych na tej sieci. Dzięki temu blockchain zyskuje realną użyteczność.

Nie możemy również zapominać, że ta druga najpopularniejsza kryptowaluta utrzymuje się w trendzie wzrostowym, a w latach 2020-2021 kurs Ethereum wzrósł o ponad 2000%. Szczęśliwi są na pewno Ci którzy, zainwestowali w ETH na samym początku.

Terra (LUNA)

LUNA to kryptowaluta, która wystartowała w 2018 roku, a już w końcówce grudnia 2021 udało się jej osiągnąć cenę $100. LUNA jest natywnym tokenem ekosystemu Terra i ma za zadanie zapewnić bezpieczeństwo cen stablecoinów w tym ekosystemie.

Ekosystem Terra działa już w świecie rzeczywistym – wykorzystywany jest w handlu e-commerce w Azji Południowo-wschodniej, a także Korei. Wspierany jest przez Terra Alliance, czyli grupę 15 dużych firm z branży handlu elektronicznego. Ekosystem Terra rozwija się dynamicznie, tworząc ciągle nowe, wspaniałe produkty. Co więcej, za projektem stoi godny zaufania zespół, który w przeszłości odnosił już duże sukcesy. Wszystko to razem sprawia, że LUNA jest idealnym altcoinem do zainwestowania w 2022 roku.

Binance Coin (BNB)

Jeśli zastanawiasz się jakie kryptowaluty kupić w 2022 roku to nie zapomnij o Binance Coin. BNB to natywna kryptowaluta największej giełdy kryptowalut Binance. BNB dynamicznie zwiększa swój kurs, przede wszystkim dzięki szybkości przesyłania, niskich opłatach oraz użyteczności w ekosystemie Binance.

Binance Coin (BNB) możesz kupić nie tylko na Binance, ale także na CoinCasso. Załóż konto u nas i kup trochę BNB.

Cardano (ADA)

Cardano to sieć blochain za którą stoi bardzo solidny zespół składający się z osób ze środowiska naukowego i akademickiego. Sieć jest dokładnie testowana i sprawdzana. Napisana została w bardzo przejrzystym i nowoczesnym języku programowania Haskell.

Co więcej, ADA jest oparta na modelu Proof of Stake, który sprawia, że jest bardziej ekologiczna niż na przykład Bitcoin. Podobnie jak większość altcoinów w tym zestawieniu jest tokenem deflacyjnym, tzn. ma ograniczoną podaż.

Cardano jest dostępne na CoinCasso w szybkim standardzie BEP-20 (możesz kupić ADA za BUSD).

Polygon (MATIC)

Altcoin do kupienia w 2022 roku to także na pewno MATIC. Dlaczego? Polygon skupia się na szybkich i tańszych transakcjach w sieci Ethereum. Aktualnie ceny gasu Ethereum potrafią być naprawdę wysokie. Polygon rozwiązuje ten problem poprzez użycie łańcuchów pobocznych warstwy 2 (działają one obok głównego łańcucha Ethereum).

Co raz więcej projektów, chętnie opiera swoje projekty na blockchain Polygon. MATIC rozwiązuje ważne problemy świata kryptowalut, dlatego nie zapomnij dodać go do swojego portfela.

Solana (SOL)

Solana uważana jest za potencjalnego “zabójcę Ethereum”. Podobnie jak Polygon stara się rozwiązać problem skalowności i do tej pory Solanie wychodzi to najlepiej. Blockchain Solana jest bardziej skalowalny i bezpieczny niż innych kryptowalut. Opłaty za transakcje są szybkie i niskie. Solana ma zdolność do przerwarzania 50 000 transakcji na sekundę, a liczba ta ma wzrosnąć wraz z rozwojem sieci (dla porównania Bitcoin jest w stanie przetworzyć 7 transakcji na sekundę).

Dodatkowo cena SOL znajduje się w trendzie wzrostowym – od stycznia 2021 roku kurs Solana wzrósł o ponad 14 000%. Solana przyciągnęła inwestorów dzięki wypuszczeniu kolekcji NFT, której elementy można było kupić jedynie za SOL.

Chainlink (LINK)

Chainlink pojawił się na rynku kryptowalut w 2017 roku, a jego głównym zadaniem jest bezpieczne łączenie się zewnętrznych źródeł (np. bazy danych Oracle) ze smart kontraktami. Oznacza to, że projekt Chainlink łączy świat blockchain ze światem realnym, co w najbliższym czasie na pewno będzie bardzo przydatne.

Litecoin (LTC)

Litecoin jest uważany za młodszego brata Bitcoina. Zarówno podczas hossy na początku 2021 roku, jak i w listopadzie Litecoin zapewnił duże zyski inwestorom. To nie pierwsza taka sytuacja – podobnie było w 2017 i 2019 roku. Altcoin LTC był jednym z nielicznych, których wartość wzrosła w stosunku do BTC.

Transakcje LTC są szybkie i tanie, dlatego jest chętnie używany jako waluta transakcyjna między giełdami.

Dogecoin (DOGE)

DOGE to jedna z bardziej ryzykowanych kryptowalut w naszym zestawieniu. Kryptowaluta mem osiągnęła spory sukces, mimo braku realnej użyteczności. Za wysoki kurs DOGE odpowiada głównie silna społeczność oraz Elon Musk.

Pod koniec 2021 roku rosnąca popularność tej kryptowaluty wymusiła na Fundacji Dogecoin określenie w jakim kierunku zmierza projekt. Pośród planów rozwoju DOGE jest przede wszystkim ułatwienie pracy developerom poprzez stworzenie LibDogecoin – dzięki niej będzie można tworzyć projekty oparte o Dogecoin. Dodatkowo Fundacja Dogecoin planuje przyśpieszoną adopcję, wprowadzenie stakingu społecznościowego, a także przeniesienie sieci na model PoS. Wszystkie te rzeczy sprawiają, że kryptowaluta mem staje się coraz bardziej poważna i wygląda na ciekawą pozycję inwestycyjną w 2022 roku.

Avalanche (AVAX)

Blockchain Avalanche stara się stworzyć idealne środowisko dla świata finansów oraz tworzenia aplikacji DeFi. Projekt ma dobry zespół oraz dobrze zaprojektowaną tokenomikę. Przepustowość transakcji na sekundę w sieci Avalanche jest większa niż kart VISA, a więc płatności są szybkie.

Jakie altociny kupić w 2022 roku? Podsumowanie

Przedstawione w naszym zestawieniu altcoiny mają ugruntowaną pozycję oraz dużą społeczność. To jedne z bezpieczniejszych aktywów na rynku i mogą przynieść duże zyski inwestorom.

Czy 2022 rok przyniesie takie same zyski jak 2021? Przekonamy się już niedługo.

FAQ

W jakie altcoiny inwestować w 2022 roku?

W 2022 roku warto inwestować w Ethereum (ETH), Cardano (ADA), Terra (LUNA), Binance Coin (BNB), Solana (SOL), Polygon (MATIC), Chainlink (LINK), Dogecoin (DOGE) i Avalanche (AVAX). W 2022 roku na topie mogą być również kryptowaluty Metaverse: Decentraland (MANA), Axie Infinity (AXS), The Sandbox (SAND), Enjin Coin (ENJ) czy Metahero (HERO).

Jakie kryptowaluty kupić w 2022 roku?

Poza oczywistym wyborem jakim jest Bitcoin (BTC), zastanów się nad zakupem altcoinów: Ethereum (ETH), Terra (LUNA), Binance Coin (BNB), Solana (SOL) czy Polygon (MATIC).

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022