Vanguard Blockchain KRÓL – Krypto Newsy [29 czerwca 2020] | CoinCasso Exchange

W dzisiejszym artykule mówimy o nowej platformie blokowej Vanguard, która pozwoli na handel na rynku Forex. Omówimy nowy model cenowy Bitcoinów, który wskazuje na gwałtowny wzrost cen w następnym miesiącu i sprawdzimy pięć najlepszych kryptowalut, na które warto zwrócić uwagę w tym tygodniu. Zrobimy też krótką analizę techniczną Bitcoina.

Jeżeli nie lubisz czytać artykułów, możesz posłuchać go w innej wersji:
Podcast Version:

Youtube wideo:

Ceny krypto:

Bitcoin kosztuje $9,105.91, wzrost o 1.50%
Ethereum kosztuje $224.63 wzrost o 2.59%
EOS kosztuje $2.36 wzrost o 1.53%
Litecoin kosztuje $41.15 wzrost o 1.17%
XRP kosztuje $0.176844 wzrost o 1.60%

KRYPTO Z NAJWIĘKSZYM WOLUMENEM

cryptocurrency volume bitcoin

ANALIZA TECHNICZNA BITCOINA

Ostatnie dni były dalekie od przeciętnej ceny Bitcoina plasujące się około 9 300 dolarów. Mogliśmy obserwować naprzemienne spadki i wzrosty. Dół, góra, dół, góra. Jego ostateczna cena jest poniżej średniej ruchomej.
bitcoin technical analysis

Po takich ruchach 9 300 dolarów przestało być poziomem wsparcia, a stało się poziomem oporu i barierą.
bitcoin technical analysis

Cena Bitcoina zaczęła spadać, po tym jak wzrosła podczas pandemii COVID19. Możemy być coraz bardziej pewni, że ta linia jest odgórnym oporem dla BTC.
bitcoin technical analysis

NAJLEPSZE ARTYKUŁY O KRYPTOWALUTACH

Giełda Vanguard’s Blockchain pojawi się w 3 kwartale 2020 roku

Vanguard’s Blockchain Platform for Foreign Exchange Will Go Live in Q3 2020

Gigant funduszy powierniczych Vanguard zakończył kolejny projekt pilotażowy typu blockchain, którego celem jest zmiana profilu ryzyka transakcji walutowych (FX).

The Valley Forge, firma inwestycyjna z siedzibą w Pa.- prowadziła program pilotażowy w ramach blockchainu Symbiont’s Assembly z udziałem State Street, BNY Mellon i firmy inwestycyjnej Franklin Templeton. Vanguard i
Franklin Templeton działali jako banki-dealerzy, a State Street i BNY Mellon jako banki-kontrahentów oraz powierników, powiedział Joe Ziccarelli, lider walutowy Symbionta.

Symbiont uważa, że platforma wymiany walutowej wejdzie do produkcji w trzecim kwartale 2020 roku, Ziccarelli powiedział:

“Pilot pomógł udowodnić niektóre z możliwości, które odnoszą się do obszarów nieskompensowanego ryzyka w instrumentach powiązanych z zabezpieczeniem, takich jak kontrakty terminowe FX”, Melissa Kennedy, rzeczniczka Vanguard, powiedziała w oświadczeniu przesłanym pocztą elektroniczną. “W ciągu najbliższych dwunastu miesięcy będziemy nadal budować potencjał na platformie z naszymi partnerami.”

Ogłoszenie FX jest następstwem programu pilotażowego dotyczącego papierów wartościowych zabezpieczonych aktywami cyfrowymi, których zakończenie Vanguard ogłosił na początek tego miesiąca. Zakończenie programu pilotażowego
FX pokazuje również, że blokada montażowa może szybko stać się realną opcją dla wielu dużych przedsiębiorstw zaangażowanych w FX, powiedział Ziccarelli.

Według Ziccarellego, pilot udowadnia, że w przypadku Assembly chodzi o wszystkie kontrakty walutowe, w tym swapy i outright, czyli transakcję walutową, w której dwie strony zgadzają się na kupno lub sprzedaż w przyszłości określonej ilości waluty po z góry określonym kursie.

Firmy skupujące i sprzedające wykorzystują walutę obcą do celów zabezpieczających i spekulacyjnych. Rynek jest regulowany przez umowy, które służą jako umowy kredytowe, określające sposób, w jaki rynek pozagiełdowy (OTC) powinien wymieniać zabezpieczenia stosowane w tych transakcjach.

Obliczenia i ruch zabezpieczeń często trwają dwa lub trzy dni.

“[Obecnie] dwa lub trzy dni transakcje nie są chronione przed rodzajem bazowego ryzyka kredytowego, które jest związane z tymi transakcjami” – powiedział Ziccarelli. “Teraz możesz być chroniony już w ostatnim okresie obliczeniowym.”

Nowy model ceny Bitcoina sugeruje trend byka w przeciągu miesiąca

New Bitcoin Price Model Suggests ‘Exponential’ Bull Run in One Month

Na początku tego tygodnia analityk łańcucha Willy Woo wydał nowy model cenowy dla Bitcoin (BTC). Model ten identyfikuje początek wykładniczych trendów byka dla Bitcoina na podstawie danych historycznych. Zgodnie z tym modelem, Bitcoin może być tylko miesiąc od oficjalnego rynku byka.

Czy rynek BTC rozpocznie rajd w lipcu?

Cena Bitcoin krążyła wokół 10.000 dolarów w lutym, zanim pandemia koronawirusa doprowadziła do ostrej korekty amerykańskiej giełdy. W tym czasie, analitycy spodziewali się, że BTC wycofa się, ponieważ cena odrzuciła
również na 10.500 dolarów, co jest kluczowym poziomem oporu.

Zaskakująco, cena Bitcoin spadła gwałtownie, ponieważ spadła poniżej 6.000 dolarów, ostatecznie sięgając do niskiego poziomu w skali roku na BitMEX 3.600 dolarów. Spowodowało to chaos na rynku kryptowalutowym.

Według Woo, Bitcoin był pozycjonowany na rynku byka, zanim pandemia koronawirusa dotknęła prawie wszystkie rynki ryzyka. Nowy model Woo, który dokładnie wyznaczył początek czterech poprzednich serii byków, wskazuje, że Bitcoin przygotowuje się na kolejny trend wzrostowy w najbliższym czasie.

Woo powiedział:
“To jest nowy model, nad którym pracuję. Określa następny byczy trend, jaki czeka Bitcoina. 1) Bitcoin przygotowywał się do trendu byka, dopóki COVID19 nie zamieszał wszystkiego na światowych rynkach. 2) Ten model sugeruje, że jesteśmy blisko kolejnego biegu byków. Może jeszcze miesiąc.”

Jeśli cena Bitcoina pozostanie stabilna przez dłuższy czas, Woo powiedział, że może wzmocnić następny wzrost. Co więcej, Bitcoin wykazał stosunkowo niski poziom zmienności przez ponad miesiąc, broniąc poziomu wsparcia 9000 dolarów.

Analityk wyjaśnił dalej:
“Im dłużej trwa zamykanie tego byka na rynku, tym wyższa jest jego najwyższa cena (model Top Cap). Długie boczne pasmo akumulacji jest ostatecznie dobrą rzeczą”.

Długi okres konsolidacji przy wieloletnim poziomie oporu, takim jak 10.500 dolarów, jest często uważany za czynnik pozytywny, ponieważ pokazuje, że kupujący próbują złamać kluczowy poziom, ale nie ma wystarczającej presji sprzedaży, aby temu przeciwdziałać.

Najważniejsze kryptowaluty na ten tydzień: BTC, ETH, BCH, XLM, LINK

Top 5 Cryptocurrencies to Watch This Week: BTC, ETH, BCH, XLM, LINK

BTC/USD
Po nie skalowaniu powyżej strefy 10.000-$10.500$ w ciągu ostatnich kilku dni, Bitcoin jest świadkiem rezerwacji zysków przez krótkoterminowe byki. W dniu 27 czerwca cena spadła poniżej linii trendu, a także wsparcia krytycznego na 8.910,04 dolarów.

BTC/USD daily chart

Dzienny wykres BTC/USD Źródło: Tradingview
 

Dziesięciodniowa wykładnicza średnia ruchoma (9.277 USD) zaczęła spadać, a RSI znajduje się w strefie ujemnej, co sugeruje, że niedźwiedzie mają przewagę w krótkim okresie. Średnioterminowa wskazuje jednak na konsolidację, ponieważ 50-dniowa prosta średnia ruchoma (9.399 USD) jest płaska.

Brak kapitalizacji niedźwiedzi na spadku poniżej 8.910,04 USD w dniu 27 czerwca sugeruje brak sprzedawców na niższych poziomach.

Obecnie byki próbują odzyskać równowagę. Jeśli byki będą w stanie zepchnąć cenę z powrotem powyżej linii trendu i utrzymać ją, możliwe jest przejście do linii trendu spadkowego.

Z drugiej strony, jeśli para BTC/USD spadnie ze średnich ruchomych i złamie się poniżej $8,910.04, możliwy jest głębszy spadek do linii wsparcia kanału. Byki prawdopodobnie będą bronić strefy pomiędzy 8.130,58$ a linią nośną kanału agresywnie.

BTC/USD 4-hour chart

4-godzinny wykres BTC/USD Źródło: Tradingview

Obecnie trwający rajd odciążający może napotkać na opór przy poprzednim oporze obrotowym podpory na linii trendu.

Jeśli byki mogą zepchnąć cenę powyżej tego oporu, możliwość rajdu do linii trendu spadkowego kanału wzrasta. Zerwanie kanału będzie pierwszą oznaką siły, która wskaże na możliwe przesunięcie do 10.000 dolarów.

I odwrotnie, jeśli cena spadnie z poziomu oporu napowietrznego, niedźwiedzie ponownie spróbują wznowić ruch w dół. Przerwa poniżej $8,825 będzie sygnałem słabości. Poniżej tego wsparcia spadek może się rozszerzyć do 8.628$, a następnie do 8.400$.

Nie ma wyraźnego trendu, dlatego też akcja cenowa prawdopodobnie pozostanie niestabilna, co może przynieść korzyści krótkoterminowym inwestorom, którzy szybko wchodzą i wychodzą z inwestycji, nie czekając na duży ruch.

ETH/USD
Ether (ETH) umacnia się w trendzie wzrostowym. Chociaż cena spadła poniżej krytycznego wsparcia w wysokości 217,67 USD 27 czerwca, niedźwiedzie nie mogły utrzymać się na niższych poziomach. Sugeruje to, że byki nadal kupują spadki.

ETH/USD daily chart

Dzienny wykres ETH/USD Źródło: Tradingview
 

Obecnie byki starają się utrzymać cenę powyżej 50-dniowego SMA (223 USD), która jest spłaszczona. Jeśli się powiedzie, druga w kolejności kryptowaluta na CoinMarketCap może wzrosnąć do 10-dniowego EMA (230$).

I odwrotnie, jeśli cena spadnie z obecnego poziomu, niedźwiedzie ponownie spróbują zatopić cenę poniżej strefy wsparcia 217,67-$216,006. Jeśli tak się stanie, spadek do 200$ jest prawdopodobny.

ETH/USD 4-hour chart

4-godzinny wykres ETH/USD Źródło: Tradingview
 

Para ETH/USD wyłamała się z 10EMA, co jest pierwszym znakiem, że byki agresywnie kupują na niższych poziomach. Jeśli cena utrzyma się powyżej 10EMA, prawdopodobnie dojdzie do rajdu do strefy oporu 50-SMA-236$.

I odwrotnie, jeśli para nie utrzyma się powyżej 10EMA, niedźwiedzie podejmą jeszcze jedną próbę zatopienia ceny poniżej 216$. Jeśli zakończy się ona sukcesem, nowa tendencja spadkowa jest prawdopodobna.

Dlatego też, inwestorzy powinni uważnie obserwować $216 i jeśli ten poziom wsparcia pęknie inwestorzy powinni unikać długoterminowych inwestycji, gdyż możliwa będzie większa korekta.

BCH/USD
Bitcoin Cash (BCH) utknął w dużym przedziale pomiędzy 200 a 280 dolarów, przez ponad dwa miesiące. Zazwyczaj, gdy cena spędza tak długi czas w przedziale, potrzebuje silnego impulsu do wybuchu lub załamania zakresu.

BCH/USD daily chart.

Dzienny wykres BCH/USD Źródło: Tradingview
 

Chociaż 10-dniowy EMA (230 dolarów) jest nachylony w dół, a RSI jest na terytorium negatywnym, niedźwiedzie nie mogły obniżyć ceny poniżej 200 dolarów 27 czerwca. Sugeruje to kupowanie przez byki w pobliżu wsparcia zakresu.

Jeśli byki są w stanie utrzymać odbicie i popchnąć piątą co do wielkości kryptowalutę na CoinMarketCap powyżej 10-dniowego EMA, możliwe jest przejście do 240 dolarów, a następnie do 260 dolarów.

I odwrotnie, jeśli cena spadnie z 10-dniowego EMA, niedźwiedzie podejmą kolejną próbę złamania poniżej 200$ wsparcia. Jeśli niedźwiedzie odniosą sukces, prawdopodobny jest nowy trend spadkowy.

BCH/USD 4-hour chart

4-godzinny wykres BCH/USD Źródło: Tradingview
 

Byki popchnęły cenę powyżej poprzedniego wsparcia, co jest pozytywnym znakiem. Sugeruje to agresywne kupowanie na niższych poziomach.

Jeśli para BCH/USD wybije się z linii trendu spadkowego, impet prawdopodobnie wzrośnie. Następny poziom do zwrócenia uwagi $235, a następnie $244.

Jeśli jednak para spadnie z linii trendu spadkowego, niedźwiedzie ponownie będą próbowały zatopić cenę do krytycznego wsparcia w wysokości 200$. Jeśli to wsparcie złamie się przekonująco, prawdopodobnie rozpocznie się nowy trend spadkowy.

I odwrotnie, jeżeli para ponownie odbije się od 200 dolarów, przyciągnie do następnych kupujących, udowadniając, że jest to bezpieczna waluta, warta inwestycji.

XLM/USD
Stellar Lumens (XLM) utrzymuje się wewnątrz kanału malejącego. 27 czerwca byki agresywnie kupiły XLM w pobliżu linii wsparcia kanału, jak widać z długiego knota na świeczniku.

XLM/USD daily chart

Dzienny wykres XLM/USD Źródło: Tradingview
 

Obecne odbicie prawdopodobnie napotka opór przy 10-dniowym EMA (0,067 USD), a powyżej niego przy linii trendu spadkowego kanału. Przerwanie kanału będzie pierwszą oznaką, że trend spadkowy może się skończyć.

Jednakże, jeśli 14-ta pozycja kryptowaluty na CoinMarketCap zmniejszy się z 10-dniowego EMA, to zwiększy to możliwość przełamania poniżej $0,060 wsparcia. Poniżej tego poziomu, spadek może rozszerzyć się do $0,055.

10-dniowy EMA jest nachylony w dół, a RSI jest w strefie ujemnej, co sugeruje, że niedźwiedzie mają przewagę. W trendzie spadkowym, zazwyczaj sprzedaż na rajdach oferuje większy potencjał zysku niż kupowanie spadków.

XLM/USD 4-hour chart

4-godzinny wykres XML/USD Źródło: Tradingview
 

Obecna próba cofnięcia jest prawdopodobnie narażona na opór w strefie pomiędzy linią 10EMA a linią trendu spadkowego.

Jeśli cena spadnie z tej strefy oporu, niedźwiedzie ponownie spróbują zatopić parę XLM/USD poniżej $0,060. Jeśli zakończy się to sukcesem, tendencja spadkowa prawdopodobnie będzie kontynuowana.

I odwrotnie, jeśli byki napędzają cenę powyżej linii trendu spadkowego, rajd odciążający może rozszerzyć się do linii oporu kanału. Jeśli cena spadnie z tego oporu, niedźwiedzie będą próbowały wznowić trend spadkowy.

Ten niedźwiedzi widok zostanie unieważniony, jeśli byki będą mogły przenieść cenę powyżej linii oporu kanału. Taki ruch będzie wskazywał na prawdopodobną zmianę trendu.

LINK/USD
Chainlink (LINK) osiągnęło 23 i 24 czerwca wartość bliską wartości szczytowej 4,9762 USD, ale byki nie mogły się złamać powyżej tego oporu. Doprowadziło to do zaksięgowania zysku przez inwestorów krótkoterminowych, co spowodowało korektę.

LINK/USD daily chart

LINK/USD daily chart. Source: Tradingview
 

Chociaż cena spadła poniżej natychmiastowego wsparcia w wysokości 4,50 USD 27 czerwca, niedźwiedzie nie były w stanie utrzymać niższych poziomów. Sugeruje to, że byki nadal kupują spadki, gdyż spodziewają się wznowienia trendu wzrostowego.

Jeśli cena utrzyma się na poziomie powyżej 4,50 dolarów, byki prawdopodobnie podejmą jeszcze jedną próbę napędzania 13. kryptowaluty na CoinMarketCap powyżej 4,9762 dolarów. Jeśli się uda, możliwy jest rajd do 6 dolarów.
Ten byczy widok zostanie unieważniony, jeśli kupujący nie utrzymają ceny powyżej 4,50 USD. W takim przypadku, spadek do 50-dniowego SMA (4,13$) jest prawdopodobny.

LINK/USD 4-hour chart

LINK/USD 4-hour chart. Source: Tradingview
 

Czterogodzinny wykres pokazuje, że para LINK/USD znalazła wsparcie na poziomie 4,30$, czyli nieco powyżej 50% poziomu retrakcji Fibonacciego na ostatnim odcinku rajdu. Jest to pozytywny znak, ponieważ sugeruje, że byki skupują spadki.

Obecny rajd może napotkać niewielki opór na linii trendu spadkowego. Ten poziom może spowodować niewielką konsolidację lub wycofanie, ale prawdopodobnie zostanie przekroczony.

Powiązane artykuły:
Vanguard’s Blockchain Platform for Foreign Exchange Will Go Live in Q3 2020
New Bitcoin Price Model Suggests ‘Exponential’ Bull Run in One Month
Top 5 Cryptocurrencies to Watch This Week: BTC, ETH, BCH, XLM, LINK

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022