Uniswap prognozy cenowe | CoinCasso Exchange

Po kryptowalutach DeFi (Zdecentralizowane Finanse) to kolejna wielka rzecz w świecie kryptowalut. Gdy kryptowaluty stały się bardziej popularne i potężniejsze, handel nimi również przyspieszył, prowadząc do wzrostu giełd DeFi, dzięki którym wymiana monet kryptograficznych była bardziej swobodna i szybsza.

Aby zrozumieć token UNI lub Uniswap, najpierw musisz wiedzieć o zdecentralizowanych giełdach lub DEX. Więc zaczyna się!

Czym są zdecentralizowane giełdy lub DEX?

Krótko mówiąc, zdecentralizowana giełda (DEX) to miejsce, w którym użytkownicy mogą handlować swoimi kryptowalutami bez pośredników. W przeciwieństwie do scentralizowanej giełdy (takiej jak Binance), użytkownicy nie są związani ani ograniczeni zasadami wymiany. Posiadają lub kontrolują własne monety i są całkowicie odpowiedzialni za ich bezpieczeństwo.

Ponadto każda transakcja jest zapisywana w bloku i realizowana za pomocą inteligentnych kontraktów, podczas gdy scentralizowana giełda przechowuje Twoje klucze. Chociaż są łatwiejsze w nawigacji dla początkujących użytkowników i połączone z tradycyjnymi systemami bankowymi, są również podatne na włamania.

Kup Kryptowaluty Na Coincasso

Główne zalety DEX-ów

Naprawdę prywatne

Ponieważ działają poza regulowanym ekosystemem, użytkownicy nie muszą podawać żadnych danych osobowych.

Niskie ryzyko

Nie ma scentralizowanych gorących portfeli padających ofiarą hakerów i nikt poza użytkownikiem nie ma kluczy prywatnych. Te cechy DEX pokazują absolutną „kontrolę i prywatność” ekosystemu blockchain. Token jest zawsze pod kontrolą użytkownika i tylko on jest odpowiedzialny za jego bezpieczeństwo.

Elastyczne

DEX sprawiają, że wydobywanie tokenów i handel są niemal natychmiastowe. Użytkownicy mogą szybko wybijać i wymieniać nowe tokeny i wykorzystywać je do zwiększania swojej wartości – wszystko na jednej platformie.

Brak opłat transakcyjnych i pośredników

Ponieważ użytkownicy DEX, tacy jak Uniswap, mogą handlować tokenami bezpośrednio między sobą, nie ma w tym pośredników, co wyklucza wszelkie arbitralne opłaty za zarządzanie transakcjami.

Co to jest Uniswap?

Uniswap to zdecentralizowana giełda (DEX) oparta na Ethereum, która umożliwia każdemu wymianę tokenów ERC20. Uruchomiła własny token UNI we wrześniu 2020 r. Przekroczyła 100 miliardów dolarów w wolumenie obrotu na początku 2021 r., a teraz regularnie codziennie handluje 1 miliardem dolarów. Uniwap to aktulanie dziesiąta co do wielkości kryptowaluta.

Uniswap Uni Logo

Uniswap pochodzenie

Został uruchomiony pod koniec 2018 roku przez Haydena Adamsa, który przed stworzeniem Uniswap był inżynierem mechanikiem w firmie Siemens. Uniswap przyciągnął inwestycje kilku znanych inwestorów venture capital, takich jak Andreessen Horowitz, Square Ventures LLC i Paradigm Venture Capital, a także wsparcie i kapitał Fundacji Ethereum.

Uniswap w sieci Ethereum

Uniswap i jego konstrukcja są ściśle powiązane z Ethereum jako jego podstawową platformą. Wykorzystuje uniwersalny model open-source Ethereum, aby zbudować prawdziwie zdecentralizowaną wymianę. Dostosowanie do Ethereum zapewnia również niektóre standardowe funkcje platformy, takie jak ekosystem oparty na wartościach, otwarty dostęp dla wszystkich, brak cenzury i kontroli oraz zmniejszone koszty ogólne.

Uniswap V2 i V3

W niecałe 2 lata po premierze Uniswap wdrożył V2 w maju 2020 r. Aktualizacja była iteracją oryginalnego modelu łańcucha bloków. Aktualizacja umożliwiła bezpośrednią wymianę ERC20 na ERC20 i dodała obsługę niezgodnych tokenów ERC20, takich jak i kilka innych technicznych poprawek, aby uczynić go bardziej atrakcyjnym i zwiększyć przewidywanie ceny Uniswap.

Uniswap V3 wystartował w maju 2021 roku i dodał całą masę nowych funkcji do DEX. Musimy tutaj wspomnieć o „skoncentrowanej płynności”, która sprawia, że ​​uczestnictwo jest tańsze dla traderów i pozwala na generowanie NFT lub niezmiennych tokenów w oparciu o pozycje LP, zamieniając je w „sztukę blockchain”.

Uniswap USP i jego wplyw na uniswap prognozy cen

Cena Uniswap zaskoczyła świat kryptowalut, stając się najpopularniejszą zdecentralizowaną giełdą (DEX). Chociaż na tym samym rynku istnieje kilku innych znaczących graczy, takich jak SucshiSwap, 1inch i PancakeSwap, Uniswap ma kilka dużych zalet w stosunku do swoich konkurentów.

Najważniejszym czynnikiem sukcesu jest zapewnienie płynności bezpośrednio od dostawców płynności (LP). Większość DEX-ów ma główny problem – brak płynności. Przekłada się to na brak gotówki na giełdzie, aby handel był szybszy i bardziej wydajny.

Umożliwiając użytkownikom wymianę etheru (ETH) na dowolny token ERC-20 bezpośrednio za pomocą inteligentnych kontraktów, Uniswap rozwiązał jeden z kluczowych problemów zdecentralizowanych giełd.

W Uniswap zasoby cyfrowe są łączone w pary zamiast pojedynczych monet. Inne giełdy łączą kupujących i sprzedających, aby ustalić ceny i sfinalizować transakcje. Z drugiej strony, Uniswap ma proste równanie matematyczne: x * y = k i pule płynności, aby ułatwić handel.

Każdy może handlować dowolnym tokenem ERC20 na Uniswap; użytkownicy mogą swobodnie wymieniać, czym chcą handlować i mogą korzystać z istniejącej puli płynności tego tokena. Mogą nawet tworzyć własne pule płynności, dodając równoważną wartość handlu ETH i tokena ERC20.

Kup Kryptowaluty Na Coincasso

Prognoza ceny Uniswap (UNI)

Uruchomiony we wrześniu 2020 r., ku zaskoczeniu całej społeczności kryptograficznej, UNI jest zasadniczo tokenem zarządzania w łańcuchu. UNI daje swoim właścicielom lub użytkownikom możliwość i prawo do udziału w decyzjach operacyjnych platformy. Daje im również dostęp do skarbca społeczności UNI, przełącznika opłat za protokół, eth ENS, listy domyślnej Uniswap i tokenów płynności SOCKS.

Całkowita liczba UNI jest ograniczona do 1 miliarda tokenów UNI, które będą wydobywane i dystrybuowane w ciągu najbliższych czterech lat. 60% tokenów zostanie zatrzymanych do dystrybucji wśród społeczności, 21,5% zostanie przydzielone pracownikom Uniswap, a pozostałe 18,5% trafi do inwestorów i doradców.

Podczas premiery zespół UNI zrzucił 400 UNI prosto do portfeli każdego, kto używał Uniswap przed wrześniową premierą. Z dystrybucji 150 milionów tokenów UNI, w ciągu pierwszych 24 godzin udało się zebrać około 66 milionów.

Obecnie kapitalizacja rynkowa tokenów UNI wynosi około 12,6 miliarda dolarów. Wraz z popularnością Uniswap – kontroluje on blisko 50% rynku DeFi – z tokenem UNI wiąże się również duże nadzieje.

Jako jeden z największych DEX-ów w Internecie (Uniswap jest największym projektem DeFi na świecie i ma 2,94 miliarda dolarów), użytkownicy Uniswap będą naturalnie skłaniać się ku UNI, aby ułatwić im transakcje, a także uzyskać szansę na kształtowanie przyszłości platformy.

Stocks Revenue Money Investing In Crypto Currency

Historia cen UNI i prognoza cen Uniswap

UNI został uruchomiony w 2018 roku w cenie około 2,80 USD i natychmiast (w ciągu dwóch dni) podwoił swoją wartość do 5,50 USD. W momencie uruchomienia całkowita wartość UNI wynosiła około 50 milionów dolarów i odnotowała 9-krotny wzrost w ciągu 36 godzin. Zaczęło się od dużego impulsu, gdy Coinbase wystawił go na swojej platformie transakcyjnej Pro zaledwie kilka godzin po jej uruchomieniu.

UNI rozpoczął rok 2021 nieco poniżej 5 dolarów za monetę. Jednak cały rynek kryptowalut poszedł w górę, a UNI również na tym skorzystało. Wraz z innymi wysokimi ocenami monet kryptograficznych, UNI osiągnął również najwyższą w historii wartość 44,69 USD w dniu 2 maja (1000% zysku).

Oczywiście nastąpiła korekta ceny, a cena UNI spadła na kilka tygodni – dochodząc do 15 USD za monetę – zanim wróciła i ustabilizowała się na poziomie około 25 USD.

Prognozy cenowe Uniswap ekspertów branżowych są pozytywne. Ze względu na popularność platformy macierzystej UNI oraz wzrost popytu i przyjęcie dApps, guru kryptowaluty ustalili UNI jako cenną i stabilną monetę kryptograficzną. Oczekują stałego wzrostu ceny Uniswap w nadchodzących latach.

Prognoza Wallet Advisor przewiduje, że cena UNI może osiągnąć 90 USD pod koniec grudnia 2021 r. na fali nastrojów rynkowych. Inni fani UNI otwarcie mówią o prognozach cenowych UNI, które widzą, że kontynuują swoją hossę i osiągają 200 USD do 2023 roku.

Dwa obszary, o których należy pamiętać przy rozważaniu prognozy cen Uniswap (UNI)

1. Ceny gazu

Opłaty za gaz, ETH, które płacisz za handel w sieci Ethereum, mogą zabrać duże części procentowe z dowolnej transakcji. To może się sumować i stać się dużymi liczbami i dać konkurentom, takim jak PancakeSwap oparty na łańcuchu Binance, przewagę. Jeśli konkurencja stanie się bardziej atrakcyjna, cena Uniswap może ulec znacznemu wpływowi.

2. Nadchodzące ustawodawstwo rządowe

Większość rządów budzi się do potęgi DeFi, blockchain i kryptowaluty, a regulacja sektora jest szeroko dyskutowana. Wszelkie nadchodzące zmiany w przepisach mogą mieć wpływ na DEX. Uniswap ma przewagę w tej dziedzinie, ponieważ ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych, gdzie obecne organy regulacyjne są przyjazne dla kryptowalut. Ponadto Uniswap aktywnie działa na rzecz odwrócenia fali na swoją korzyść, przeznaczając 1-1,5 miliona jednostek UNI na finansowanie jednostki „obrony politycznej”, która ma lobbować w jej imieniu.

Czy powinieneś zainwestować w UNI?

Nie ma wątpliwości, że UNI ma w tym wiele do zrobienia. Połączenie z największą i najpopularniejszą platformą DeFi może zapewnić jej stabilną i długoterminową przyszłość. Dla inwestorów jest to atrakcyjny zakup, ponieważ cena Uniswap nie jest zbyt duża i przewiduje się stały wzrost wartości. W sumie cena UNI wzrosła od początku tego roku o ponad 270% i prawdopodobnie będzie dalej rosła.

Kup Kryptowaluty Na Coincasso

Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem w UNI, możesz znaleźć je na naszej giełdzie kryptowalut. Możesz odwiedzić platformę CoinCasso, aby sprawdzić UNI i inne kryptowaluty oraz skorzystać z naszej łatwej w nawigacji platformy do zarządzania portfelem kryptowalut.

W CoinCasso mamy również duży wybór poradników, które szczegółowo opisują główne waluty. Poświęć więc trochę czasu na te sekcje i podejmij bardziej solidne i pewne decyzje inwestycyjne.

Investing Money Into Stock Market

Często zadawane pytania dotyczące prognozy cen Uniswap

Czy Uniswap może osiągnać 100 USD w 2021 roku?

DeFi to wciąż rozwijający się rynek z tonami niewykorzystanego potencjału, który czeka na nowy wzrost. UNI przekroczyła już granicę 40 USD, a nawet przy najskromniejszej prognozie ceny Uniswap na 2021 r. można być pewnym, że UNI już niedługo przekroczy granicę 100 USD.

Ile będzie wart Uniswap w 2025 roku?

Kolejne 3-4 lata przyniosą pewne wahania na ogólnym rynku kryptowalut. Podobnie jak w ciągu ostatnich kilku lat, cena Uniswap będzie krążyć między dużymi wzrostami a nagłymi spadkami, ale ogólnie rzecz biorąc, rynek kryptowalut będzie nadal rósł w górę. Jeśli żadna wielka negatywna regulacja nie zakłóci rynku, UNI może po prostu wejść w okres trwałego wzrostu i łatwo przekroczyć granicę 100 USD do 2025 roku.

Czy cena Uniswap może osiągnąć 1000 USD?

Jak zawsze, są dwie strony sporu – strona optymistyczna patrzy na błyskawiczny wzrost Uniswap i potencjał wzrostu ekosystemu DeFi i może z łatwością zauważyć, że UNI przekroczył granicę 1000 USD. Z drugiej strony wydaje się mało prawdopodobne, aby UNI przeskoczył z obecnego przedziału 25 USD do 1000 USD w ciągu najbliższych kilku lat. Jednak tylko czas – i kaprysy rynku kryptowalut – pokaże.

Czy Uniswap Token to dobra inwestycja?

W notorycznie niestabilnym świecie kryptowalut UNI jest tak dobrą i bezpieczną inwestycją, jak to tylko możliwe. Połączony z wiodącą platformą z kapitalizacją rynkową przekraczającą 12 miliardów dolarów i lojalną bazą inwestorów, token niewątpliwie wzrośnie i pozostanie opłacalny przez jakiś czas.

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022