Trezor Wallet – najlepszy portfel sprzętowy? | CoinCasso Exchange

Czy jesteś jednym z tych traderów, którzy bardzo cenią sobie wysokie bezpieczeństwo swoich aktywów kryptowalut? Chcesz mieć pewność, że Twoje dane są bezpieczne? Szukasz lepszego miejsca do przechowywania kryptowalut? A może już chcesz kupić portfel sprzętowy i zastanawiasz się, czy Trezor jest dobrym wyborem? W dzisiejszym artykule spróbujemy odpowiedzieć, na wszystkie Twoje pytania i pomóc zdecydować czy warto zakupić Trezor Wallet.

Co to jest Trezor Wallet?

Trezor Wallet jest pierwszym portfelem sprzętowym i przekonuje, że jest narzędziem, które powinien mieć każdy trader kryptowalut. Od wydania portfela w 2014 roku przez SatoshiLabs, jego twórcy udowodnili, że może okazać się przydatny w przypadku wielu rodzajów kryptowalut.

Przede wszystkim okazał się bezpieczniejszą opcją przechowywania kryptowalut niż tradycyjne portfele (software wallets). Może przechowywać nie tylko kryptowaluty, ale także klucze prywatne, tak, aby tylko ich posiadacze mogli z nich korzystać. Najlepszą funkcją tego portfela jest fakt, że nie wymaga on do działania połączenia internetowego. Żaden haker nie może się do niego dostać poprzez wirtualny dostęp!

Niesamowite funkcje i wysokie standardy bezpieczeństwa, sprawiły, że czeski developer sprzedał już ponad milion tych urządzeń. Brzmi niesamowicie, prawda? Trezor tworzy ciągle nowe wersje, aby spełnić wymagania klientów. Najnowsze modele to Trezor 2 oraz Trezor T.

Oczywiście za jakością idzie cena. Aktualnie wersję One można zakupić na stronie producenta za 59 euro, a Trezor Model T kosztuje około 180 euro. Czytaj dalej, aby zdecydować czy potrzebujesz wydać taką kwotę pieniędzy. Jeśli nie inwestujesz w duże ilości kryptowalut i jesteś na początku swojej kariery, prawdopodobnie nie potrzebujesz portfela sprzętowego.

Trezor Package

Trezor Wallet – dostępne wersje

Aktualnie SatoshiLabs zarządzania dwoma wersjami swojego portfela. Na oficjalnej stronie można zakupić Trezor One oraz Trezor Model T.

Trezor One

Zaprojektowano go tak, aby działał jako łatwy i prosty portfel Bitcoin. Jego interfejs jest dość prosty, aby użytkownicy mogli łatwo się nauczyć jego funkcji. Jego minimalistyczny design przypomina brelok do kluczy, dzięki czemu jest poręczny i można go schować w dowolnym miejscu.

Kup Kryptowaluty Na Coincasso

Trezor Model T

Druga generacja portfela sprzętowego. Zawiera większość funkcji Trezora One oraz inne: wyższy poziom bezpieczeństwa, backup, kartę microSD, uwierzytelnianie FIDO2 oraz kolorowy wyświetlacz. Obsługuje także większą ilość kryptowalut

Trezor One And Trezor Model T

Trezor Hardware Wallet – fakty i funkcje

Zgodność z wieloma monetami

SathosiLab stworzyło wielowalutowy portfel sprzętowy, który może pomieścić 1400 kryptowalut, czego nie udało się dokonać nikomu innemu. Jest to idealne rozwiązanie dla doświadczonych inwestorów posiadających dużą kolekcję monet. Trezor wygląda na niezawodne i bezpieczne miejsce do przechowywania. Czy Trezorowi uda się stworzyć możliwość przechowywania wszystkich rodzajów kryptowalut? To na pewno przyciągnęłoby wielu klientów, którzy nie musieliby indywidualnie zarządzać kilkoma portfelami.

Cash

Łatwa konfiguracja

Twórcy Trezora postarali się o jak największe ułatwienia dla traderów podczas konfiguracji. Możesz przejść do wiersza poleceń lub myTrezor.com w zależności od tego co jest dla Ciebie bardziej znane. Musisz ustawić kod PIN, nazwę portfela/urządzenia i hasło, aby je zabezpieczyć. Gotowe! Możesz korzystać.

Szybkie tworzenie kopii zapasowych

W tym przypadku developer wykazał się kreatywnością i stworzył 24-wyrazowe zdanie, które jest niezbędne do rozpoczęcia tworzenia kopii zapasowej. Będziesz musiał je zapisać, aby rozpocząć proces odtwarzania Trezor Wallet. Możesz wykorzystać do tego np. cryptosteel. Możesz mieć pewność, że wszystkie dane i konfiguracja będą podobne do tych sprzed uszkodzenia, zgubienia czy kradzieży Trezora.

Czym jest PrivacyPros Billfodl i dlaczego jest ważny?

Jeśli kwestia ochrony danych jest dla Ciebie naprawdę istotna lub przechowujesz w cenne i prywatne dane w portfelu Trezor powinieneś zainteresować się PrivacyPros Billfodl lub CryptoSteel.

To opcja tworzenia kopii zapasowej w urządzeniu stworzonym ze stali nierdzewnej. Ma ono możliwość przechowywania 24-wyrazowego ziarna. Jest odporne na wodę, elektryczność, ogień i inne niebezpieczeństwa, które mogą uszkodzić kopię zapasową. Nadal nie wiesz o co chodzi? Spójrzmy na przykład.

Jeśli osoba przechowuje kryptowalutę np. Bitcoin czy Ethereum o wartości 1 miliona złotych w postaci recovery seed i spotka ją klęska żywiołowa jak powódź, tornado czy pożar to przechowywane dane będą nadal bezpieczne. PrivactPros Billfodl nie spali się ani nie rozmoczy. Wydanie 80 USD w tym wypadku z pewnością przyniesie wymierne korzyści.

Kup Kryptowaluty Na Coincasso

Trezor Hardware Wallet – interfejs

Interfejs portfela Trezor jest równie łatwy do zrozumienia i użycia dla początkujących jak i doświadczonych traderów. Handel kryptowalutami jest prosty, ponieważ dzięki Trezorowi otrzymywania lub wysyłanie różnych rodzajów aktywów kryptograficznych z Trezora jest bezproblemowe. Co więcej, masz dostęp do historii transakcji.

Pamiętaj, że Trezor będzie analizował i monitorował Twój adres IP. Jeśli nie chcesz tego, pamiętaj, aby go ukryć np. poprzez Tor lub VPN.

 

Trezor One

Trezor Wallet CLI

Jeśli na poważnie korzystasz z modelu Trezor One lub Trezor Model T na pewno zainteresuje Cię opcja wiersza poleceń. Możesz uruchamiać polecenia bezpośrednio na Trezorze bez korzystania z oprogramowania portfela. CLI wspiera wszystkie funkcjonalności portfela.

Ale dlaczego mam korzystać z CLI zamiast oprogramowania?

Wiersz poleceń zapewnia łatwiejsze monitorowanie wyników. W przypadku korzystania z oprogramowania możesz nie zauważyć, że zawiera ono jakieś błędy.

U2F i menadżer haseł

Kolejna ważna funkcjonalność portfela to opcja zarządzania hasłami. To, co odróżnia Trezor Wallet od innych portfeli to możliwość zapisać wszystkiego czego potrzebujesz w tym hasła do różnych kont np. Google, Facebook czy banku. Trezor obsługuje uwierzytelnianie U2F.

Password Manager

Wsparcie multipsig

Jeśli jesteś w sytuacji, w której potrzebujesz multisig zamiast nasion, możesz skorzystać z Trezora. Jest on kompatybilny z tą funkcjonalnością, jednak jej konfiguracja może zająć trochę czasu. Lepszym rozwiązaniem w tym wypadku jest portfel programowy np. Electrum. Nie tylko umożliwia skonfigurowanie wielu podpisów, ale także jest kompatybilny z wieloma markami portfeli sprzętowych np. Coldcard i Ledger.

Zgodność z innymi portfelami

Portfel Trezor szczyci się kompatybilnością z wieloma innymi portfelami, takimi jak Blockstream Green i Electrum na komputery stacjonarne, myTREZOR.com dla sieci i Mycelium dla Androida. Dawno minęły czasy, kiedy użytkownicy musieli dodać rozszerzenie Chrome dla Trezor One; Dziś Trezor Bridge okazał się opcją wartą uwagi, ponieważ może obsługiwać i łączyć wiele przeglądarek z myTREZOR.com.

Porównanie z innymi portfelami

Wielu ekspertów porównuje portfel Trezor z innymi portfelami tego typu na rynku. Niekótre z takich porównań to:

 • Trezor V.S. Ledger Nano S: Najczęściej występujące porównanie. Jedną z głównych różnic jest to, że Ledger Nano S działa na bezpiecznym chipie, podczas gdy portfel Trezor ma wszystkie funkcje minikomputera.
 • Trezor V.S. Ledger Nano X: W porównaniu z Trezorem One, Ledger Nano X okazuje się lepszy, ponieważ ma bardziej zaawansowane funkcje. Ma solidną obudowę z dobrym wyświetlaczem i łącznością Bluetooth. Jest to szczególnie idealne rozwiązanie dla handlowców, którzy szukają lepszych zamienników Trezora One.
 • Trezor V.S. KeepKey: KeepKey działa jako klon kodu i oprogramowania układowego Trezora. Nie radzi sobie jednak dobrze ze wszystkimi aktualizacjami oprogramowania sprzętowego, dlatego eksperci stwierdzili, że stanowi większe zagrożenie dla danych, które przechowuje lub którymi zarządza. Trezor jest wysoce profesjonalnym, łatwym w zarządzaniu i bezpieczniejszym w użyciu jako portfel sprzętowy.

Trezor And Ledger

Jakie kryptowaluty wspiera Trezor?

Trezor Wallet jest kompatybilny z wieloma kryptowalutami w tym Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Cardano (ADA), Monero, Ripple (XRP), Ethereum Classic (ETC), Ethereum (ETH), Zcash, DASH oraz wielu innych. Developerzy ciągle dodają nowe waluty. Portfel wspiera również tokeny ERC20.

Stack Of Cryptocurrencies

Czy portfel Trezor jest bezpieczny?

Jeśli chodzi o zapewnienie, że portfel Trezor jest bezpieczny dla użytkowników, należy wziąć pod uwagę dwie rzeczy – bezpieczeństwo i prywatność.

Omówmy szczegółowo każdą z nich.

Bezpieczeństwo

Trezor ma najwyższej klasy zasady bezpieczeństwa dla handlowców Bitcoin (BTC). Mają oni pewność co do ochrony przed kradzieżą wirtualną i fizyczną.

Biorąc pod uwagę fakt, że jest to portfel HD, całą kontrolę masz dzięki kluczom prywatnym znajdującym się w portfelu. Twórcy ułatwili użytkownikom tworzenie kopii zapasowych ich portfeli za pomocą 24-wyrazowego materiału siewnego, który jest generowany podczas konfiguracji przez system. To oryginalne ziarno 24 słów jest generowane przez RNG z komputera i urządzenia. Nie wymaga połączenia z Internetem.

System będzie potrzebował kodu PIN, aby kontynuować konfigurację, a także wydawać z niego pieniądze. Jeśli wprowadzisz niepoprawny kod PIN, między każdą próbą będą występować przerwy oczekiwania, które za każdym razem zwiększą się o potęgę dwóch. Tutaj portfel Trezor dał swoim użytkownikom dodatkową funkcję – mogą dodać hasło po 24 słowie, które będzie 25 słowem w zdaniu. Jeśli zdecydujesz się również na tę opcję, upewnij się, że pamiętasz ją tak długo, jak używasz portfela, ponieważ ziarno odzyskiwania nie zadziała bez niego.

W przypadku uszkodzenia lub utraty, możesz łatwo odzyskać portfel za pomocą nasion i hasła. Inną rzeczą wartą uwagi jest to, że możesz użyć nowego portfela Trezor lub od dowolnego innego usługodawcy, takiego jak Mycelium lub Electrum, aby odzyskać swoje dane.

Obrona przed atakami

Oto jak SatoshiLabs chroni portfel przed różnymi typami ataków:

 • Phishing: aby być bezpiecznym, należy zawsze potwierdzić adres odbiorczy obecny na urządzeniu Trezor lub skorzystać z drugiego kanału, takiego jak spotkanie twarzą w twarz, SMS lub rozmowa telefoniczna w celu uwierzytelnienia szczegółów.
 • Brutal Force PINu: Jak wspomniano powyżej, użytkownicy muszą wprowadzić kod PIN w oparciu o dostarczone wytyczne. Jeśli kod PIN jest dobry, jego złamanie wymagałoby tysięcy prób trafienia w poprawny kod. Jeśli PIN jest nieprawidłowy, czas oczekiwania pomiędzy próbami zwiększa się o potęgę 2.
 • Ponowne flashowanie przy użyciu złośliwego oprogramowania: należy instalować tylko oficjalne oprogramowanie Trezora, ponieważ jest podpisane przez programistę i nie szkodzi pamięci masowej. Jeśli jednak zdecydujesz się na nieoficjalne oprogramowanie układowe, istnieje duże prawdopodobieństwo, że uszodzi ono pamięć, a portfel będzie ostrzegał o czymś złym za każdym razem, gdy go uruchomisz. Upewnij się również, że otrzymałeś nieotwarty i wolny od manipulacji pakiet Trezor.
 • Evil Maid Attack: Zawsze upewnij się, że masz oryginalny i prawdziwy portfel Trezor, ponieważ istnieje wiele stron trzecich, które zajmują się zastępowaniem fałszywych portfeli prawdziwymi. W ten sposób uzyskują dostęp do funduszy użytkowników i wyrządzają jak najwięcej szkód. Aby uniknąć tej kradzieży, programiści sugerują podpisanie tylnej części portfela lub ustawienie niestandardowej tapety na ekranie, aby łatwo zidentyfikować prawdziwe i fałszywe urządzenia.
 • Komputer użytkownika został skradziony: jeśli ktoś inny ukradnie Twój komputer, nie martw się o fundusze, ponieważ są one bezpieczne. Najlepsze w portfelu Trezor jest to, że można go łatwo używać z innym systemem. Złodziej nie może znaleźć żadnego sposobu na uzyskanie dostępu do funduszy właściciela za pośrednictwem skradzionego laptopa.
 • Włamanie do serwerów programistycznych: SatoshiLabs bardzo ostrożnie podchodzi do bezpieczeństwa danych swoich użytkowników. Mają jeden z najlepszych systemów bezpieczeństwa, dlatego nie można pomyśleć o włamaniu do serwerów.

Kup Kryptowaluty Na Coincasso

Czy portfel Trezor może zostać zhakowany?

Wbrew twierdzeniom twórców, że Trezor nie jest podatny na ataki hakerów z powodu braku połączenia z Internetem, Kraken Security Labs ujawnił, że kest to jednak możliwe! Według ich ekspertów, wystarczy wyodrębnić klucze prywatne, aby zhakować Trezor i jego pochodne w ciągu około 15 minut.

Na podstawie swoich eksperymentów ujawnili, że wymagana jest fizyczna interwencja w portfel sprzętowy polegająca na wyodrębnieniu chipa i umieszczeniu go na specjalnym urządzeniu lub połączeniu kilku krytycznych punktów. Chip jest następnie podłączany do specjalnego urządzenia, które jest odpowiedzialne za przesyłanie sygnałów w określonym czasie. Jak tylko to się stanie, wbudowany system ochrony załamie się i pojawi się restrykcyjna linia dla urządzeń zewnętrznych, które próbują uzyskać dostęp do pamięci chipa. Ta sztuczka umożliwiłaby hakerowi / atakującemu uzyskanie dostępu do krytycznych parametrów portfela – nawet do nasion klucza prywatnego.

Mając to na uwadze, Kraken zalecił użytkownikom Trezora, aby nie pozwalali nikomu na dostęp do ich portfela.

Hacker

Prywatność

Twórcy sprawili, że portfel Trezor jest dość skuteczny w utrzymaniu prywatności użytkowników. Ich system został zaprojektowany w taki sposób, aby sam właściciel portfela miał dostęp i wszystkie szczegóły dotyczące wykonywanych czynności. Ponieważ nie ma numeru seryjnego, a oprogramowanie jest open source, nie można go śledzić. Nie ma nazw użytkownika ani haseł, aby uzyskać dostęp do portfela.

Jak więc można mieć pewność co do prywatności? Jeśli nie ma podstawowych wymagań, w jaki sposób portfel Trezor może być bezpieczny? Cóż, portfel jest obsługiwany przez Trezor: Mycelium i GreenBits na Androida, myTREZOR.com w Internecie oraz GreenAddress i Electrum na komputerach stacjonarnych. Unikaj korzystania z myWallet firmy Trezor, ponieważ może to spowodować wyciek danych. Zawsze wybieraj pełne wsparcie, takie jak Electrum.

Jak uzyskać dostęp do portfela Trezor?

Teraz, gdy wiesz już, jak potrzebny jest portfel Trezor i jak sprawić, by był bezpieczny, następnym elementem wartym rozważenia jest zrozumienie, jak uzyskać dostęp do portfela. W przeciwieństwie do innych portfeli kryterium to jest dość precyzyjne i proste.

Przede wszystkim należy upewnić się, że portfel Trezor jest zabezpieczony plombą. Jest to coś, co zawsze powinno tam być, ponieważ odpowiada za ochronę urządzenia przed potencjalnymi uszkodzeniami, które mogą powstać podczas jego dostawy do kupującego. Po otrzymaniu urządzenia wykonaj następujące czynności:

 • Podłącz portfel Trezor, aby zainstalować oprogramowanie układowe Trezor i TrezorBridge
 • Podłącz urządzenie Trezor za pomocą kabla USB i zarejestruj się lub zaloguj na oficjalnej stronie Trezora. Upewnij się, że masz zaktualizowaną wersję przeglądarki Google Chrome lub Mozilla Firefox.
 • Po otworzeniu strony wybierz swoją wersję i zainstaluj jej Trezor Bridge, a następnie odśwież stronę.

Po zainstalowaniu TrezorBridge portfela Trezor skieruje Cię do instalacji oprogramowania układowego. Postępuj zgodnie z instrukcjami i poczekaj, aż oprogramowanie zostanie zainstalowane, a portfel uruchomi się ponownie. Po zakończeniu może być konieczne wielokrotne odłączanie i ponowne podłączanie, aby umożliwić systemowi ukończenie instalacji.

Trezor Model T

Ziarno odzyskiwania kopii zapasowej

Po zainstalowaniu oprogramowania układowego utwórz nowy portfel z jego interfejsu internetowego i wykonaj czynności wymagane do wygenerowania recovery seed.

Utwórz kod PIN

 • Kolejnym ważnym krokiem jest stworzenie kodu PIN do portfela. Ponieważ kod ma chronić kryptowaluty przed nieautoryzowanym dostępem, powinien mieć lepiej 4 i 9 cyfr.
 • Za każdym razem, gdy chcesz uzyskać dostęp do portfela, wymagany jest ten kod PIN.

Odbieraj kryptowaluty w portfelu Trezor

 • Na początek będziesz musiał określić, którą kryptowalutę chcesz otrzymać. Pojawi się lista monet wsparcia według wersji portfela, z którego korzystasz. Możesz wybrać dowolną z nich.
 • Tutaj będziesz mieć możliwość wyszukiwania adresów. Portfel internetowy Trezor umożliwia użytkownikom wyświetlanie nowych adresów publicznych, których można używać do przeprowadzania transakcji dla niektórych kryptowalut. Jeśli jednak chcesz używać innego adresu do większości transakcji, to również jest to dozwolone.
 • Po zakończeniu transakcji nowe saldo zostanie zaktualizowane na „Konto 01 GBP”.

Wysyłanie kryptowalut z portfela sprzętowego Trezer

 • Podobnie jak proces otrzymywania kryptowalut, zacznij od wybrania kryptowaluty, którą chcesz wysłać.
 • Następnie będziesz musiał podać dane odbiorcy, takie jak imię i nazwisko, adres, kwota itp. Aby przyspieszyć proces transakcji, możesz uiść wysoką opłatę transakcyjną, a kryptowaluta zostanie natychmiast wysłana.

Podsumowanie

Teraz, gdy wiesz już o niektórych ważnych szczegółach dotyczących portfela Trezor, najwyższy czas na zdecydowanie czy chcesz dokonać zakupu. Jeśli jednak jesteś przytłoczony dostępnymi opcjami, poproś o poradę eksperta.

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022