Trendy w świecie kryptowalut 2022 | CoinCasso Exchange
Top 6 cryptocurrency trends 2022

Niezaprzeczalny boom rynku kryptowalut w ciągu ostatnich 10 lat zmienia sposób, w jaki używamy pieniędzy i waluty cyfrowe. Większość ludzi słyszała o aktywach kryptowalutowych, ale mnóstwo z nich wciąż ma problemy ze zrozumieniem, czym są kryptowaluty i co z nimi zrobić. W dzisiejszym artykule, rozbijamy potencjalne trendy kryptowalutowe, które należy obserwować w 2022 roku. Wyjaśnimy szczegółowo, co dzieje się na rynku kryptowalut i jakie są najnowsze tendencje.

Główne trendy na rynku kryptowalut do śledzenia w 2022 r:

Cryptocurrency trends 2022: NFTs
Trendy kryptowalutowe 2022 r : NFT

1. Rynek NFT

Tokeny niewymienialne (NFT) stały się szeroko znane zaledwie rok temu i od tego czasu już otrzymali długoterminową popularność. Te cyfrowe aktywa, w przeciwieństwie do kryptowalut, są bardziej kreatywne i są najlepszym sposobem na zapisanie oryginalnego przedmiotu lub rzeczy (muzyki, obrazu, wirtualnego elementu odzieży itp.) cyfrowo na zawsze. Obecnie całkowita kapitalizacja rynkowa NFT sięga 2 339 340 312,02 dolarów.

Rynek NFT, podobnie jak rynek kryptowalut, jest wrażliwy na największe światowe wydarzenia. Na przykład, po niedawnej śmierci królowej Elżbiety II, rynek NFT został zalany tokenami przedstawiającymi królową. Podobnie było po premierze serialu Squid Game.

Cryptocurrency trends 2022: eco-friendly crypto
Trendy kryptowalutowe 2022 r : kryptowaluty przyjazne środowisku. Ethereum merge

2. Kryptowaluty przyjazne środowisku

Nie jest tajemnicą, że wydobywanie Bitcoina jest wysoce nieefektywne, jeśli chodzi o zużycie energii. Technologia blockchain Bitcoin wymaga ogromnych ilości energii elektrycznej do produkcji nowych monet. Tak więc w ciągu ostatnich 2 lat coraz więcej osób na całym świecie martwi się o to, jak bezpieczne dla środowiska jest wydobycie krypto. Tak więc nowe aktywa zdecentralizowanych finansów są obecnie tworzone z ekologicznym podejściem.

Jednym z najlepszych przykładów w świecie kryptowalut jest Ethereum Merge. Przejście z mechanizmu proof-of-work na proof-of-stake Ethereum 2.0 oznacza również, że wszystkie monety zbudowane na blockchainie Ethereum będą zużywać mniej zasobów, co może rozwiązać kluczowe problemy rynku kryptowalut dla lepszej przyszłości. Ponadto, wszyscy pamiętamy, że zaledwie rok temu Elon Musk obniżył cenę Bitcoina. Odrzucił płatności BTC za samochody Tesli, ponieważ Bitcoin wpływa na duże zużycie energii elektrycznej, a co za tym idzie, jest szkodliwe dla środowiska.

Cryptocurrency trends 2022: Bitcoin ATMs
Trendy kryptowalutowe 2022 r : bankomaty Bitcoin

3. Bankomaty Bitcoin. Rynek kryptowalut i jego rozwój

Znane również jako BTMs (Bitcoin Teller Machines), te komputery zostały stworzone, aby wygodnie zarządzać swoimi aktywami kryptowalutowymi. W zależności od dostawcy ATM, możesz kupić cyfrową walutę za gotówkę lub wypłacić gotówkę. Bankomaty Bitcoin pojawiają się obecnie w licznych krajach na całym świecie, ponieważ oferują proste i szybkie przetwarzanie transakcji krypto.

Cryptocurrency trends 2022: Web 3.0
Trendy kryptowalutowe 2022 r: Web 3.0

4. Web 3.0

Nowy Internet przyszłości ma nowy poziom rozwoju i jest z każdym dniem coraz bliżej. Zaledwie rok temu były Facebook ogłosił, że teraz skupi się na rozwoju własnego Metaverse. Teraz, ich Metaverse jest jednym z najlepszych przykładów produktów istniejącego Web 3.0. Można kupić wirtualny kawałek ziemi, zbudować tam dom, a nawet organizować imprezy. Wielkie międzynarodowe firmy z wielu branż (Disney, LVMH) stworzyły nawet specjalne stanowisko Chief Metaverse Officer. Osoba ta jest odpowiedzialna za wprowadzanie technologii Metaverse. Więcej informacji na temat tego, czym jest Web 3.0 i jak wygląda, można znaleźć w naszym artykule tutaj.

Web3 to Internet oparty na blockchain, a jednym z jego najważniejszych elementów jest GameFi. Są to gry Metaverse, które są budowane przy pomocy technologii blockchain. Ludzie mogą wchodzić ze sobą w interakcje w przestrzeni wirtualnej, zarabiać natywną walutę cyfrową oraz tworzyć lub hodować swoje postacie NFT. Postacie te mogą być później sprzedawane na wbudowanym rynku NFT lub przenoszone na inną platformę. Najbardziej znanymi GameFi są obecnie Axie Infinity i Sandbox.

Cryptocurrency trends 2022: adoption and regulation
Trendy kryptowalutowe 2022: adopcja i regulacje

5. Instytucjonalne przyjęcie i regulacja kryptowalut

W miarę jak kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne i zwracają na siebie znaczną uwagę, coraz więcej krajów decyduje się wziąć swój udział w regulowaniu płatności kryptowalutowych i branży kryptowalut, jako całości. Jak na razie większość krajów dopiero bada możliwości przyjęcia kryptowalut wraz z tradycyjnymi walutami finansowymi i aktywami.

Na przykład Europejski Bank Centralny rozpoczął już cały projekt mający na celu przeanalizowanie, czy możliwe jest przyjęcie cyfrowego aktywa – Euro dla całej UE. Niewątpliwie, tak ogromna zmiana nie nastąpi w ciągu zaledwie jednego roku. Niemniej jednak, sam fakt, że duże instytucje i organy regulacyjne na całym świecie patrzą na sposoby przyjęcia technologii blockchain i kryptowalut, jest już znakiem, że rewolucja aktywów cyfrowych pojawia się na horyzoncie. To potwierdza, że branża kryptowalutowa zdobyła długoterminową popularność.

Cryptocurrency trends 2022: crypto salary
Trendy kryptowalutowe 2022 r: wynagrodzenie w kryptowalutach

6. Otrzymywanie wynagrodzenia w kryptowalutach

Zdecentralizowane finanse są coraz bardziej atrakcyjne, ponieważ kryptowaluty oferują nowe możliwości płacenia i otrzymywania wynagrodzenia. W rezultacie wiele osób decyduje się na otrzymywanie wynagrodzenia w kryptowalutach dla lepszej przyszłości. Przy niestabilnych kursach wymiany głównych walut światowych, wynagrodzenie wypłacane w kryptowalutach brzmi jak bezpieczna inwestycja w swoją przyszłość. Zauważyliśmy wzrost popytu na firmy, które płaciłyby ludziom w kryptowalutach, takich jak Bitcoin, Ethereum lub inne monety. Również ludzie chcą pracować w firmach z branży kryptowalutowej.

Jaka jest przyszłość kryptowaluty?

Przyszłość kryptowaluty jest zdecydowanie trudna do przewidzenia. Technologia Blockchain i branża kryptowalutowa zmienia się i postępuje każdego roku wraz ze zdecentralizowanymi aplikacjami. Z tego, co omówiliśmy powyżej, jest już oczywiste, że przemysł kryptowalutowy będzie rozwijał się w wielu kierunkach, w tym Web 3.0, NFT i adopcji płatności kryptowalutowych w nadchodzących miesiącach.

FAQ:

Jakie są najlepsze trendy kryptowalutowe w 2022 roku?

NFT, Metaverse i bankomaty Bitcoin to jedne z największych trendów kryptowalutowych, które należy obserwować w kolejnym roku. Dodatkowo, adopcja i regulacja kryptowalut przez takie instytucje jak banki centralne krajów lub duże sieci handlowe powinny stać się rzeczywistością bardzo szybko. Na przykład Europejski Bank Centralny bada przyjęcie cyfrowej stabilnej waluty – Euro.

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022