Top 5 strategii tradingu | CoinCasso Exchange

Jeśli zamierzasz wejść na rynek krypto, warto przyjąć jedną ze strategii tradingu. Koncepcji jest wiele, dlatego trudno wybrać odpowiednią metodę. Co zrobić, aby nie stracić pieniędzy? Jak osiągnąć sukces inwestując w Bitcoina? Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Już wyjaśniamy.

Hodling

Ta strategia została opracowana, uwzględniając długi okres czasu. Założenie jest proste – kupujesz cyfrową walutę i zwyczajnie czekasz, aż jej cena będzie znacznie wyższa, niż w momencie inwestycji. Jeżeli chcesz skorzystać z tej metody, dokładnie przestudiuj rynek, wykonaj analizę techniczną wybranej cyfrowej waluty oraz pamiętaj o cierpliwości. Te aspekty są szczególnie ważne, biorąc pod uwagę zmienność rynku cyfrowych aktywów. Najlepiej ustalić dokładną cenę, po jakiej warto sprzedać wirtualną walutę i po prostu czekać. W tej strategii warto wziąć pod uwagę wszystkie nieprzewidywalne i nieuniknione wahania wartości wirtualnych walut.

Sam termin powstał w 2013 roku, kiedy cena BTC znacznie spadła. W tym czasie użytkownicy często wpisywali w wyszukiwarkę błędne hasło “’hodling” zamiast “holding on”, aby podkreślić, że nie opuścili swojej pozycji. Ta pomyłka ewoluowała i stała się strategią, która opiera się na przechowywaniu Bitcoina na dłuższy okres.

bitcoin holding

Źródło: hackernoon.com
 

Hedging Bitcoina

Właściciele Bitcoina mogą rozważyć zabezpieczenie swojej inwestycji w krypto, jeśli podejrzewają, że nastąpi krótkoterminowy spadek jej ceny rynkowej. Hedging jest praktyką otwierania transakcji strategicznych w celu zmniejszenia lub wyeliminowania ryzyka dla istniejących pozycji. Głównie chodzi o spread cenowy na danej giełdzie. Na czym to polega? To po prostu różnica pomiędzy ceną kupna krypto, a ceną jego sprzedaży. Wiąże się to również ze sprzedażą aktywa po bieżącej wartości rynkowej, ponieważ oczekuje się, że jego notowania spadną. Jeśli cena naprawdę się obniży, możemy zakupić daną krypto po niższej cenie. To pozwala na generowanie zysku.

W tym przypadku można zabezpieczyć istniejący kapitał, korzystając z shortingu Bitcoina. Wiąże się to ze sprzedażą aktywa po bieżącej cenie rynkowej, ponieważ oczekuje się, że jego wartość spadnie. Jeśli cena rzeczywiście się obniży, wówczas można zakupić dane aktywo po niższej cenie.

Większość inwestorów decyduje się na zabezpieczenie swoich inwestycji, korzystając z kontraktów na różnicę cenową – CFD. To umowa pomiędzy dwiema stronami, które zobowiązane są do rozliczenia kwoty równej różnicy pomiędzy ceną otwarcia, a zamknięcia pozycji.

Chcesz zacząć praktykować hedging Bitcoina? Buduj swoją strategię w środowisku wolnym od zagrożeń za pomocą konta demo IG. Pamiętaj, że istnieje ryzyko, jeśli zdecydujesz się zabezpieczyć swoją inwestycję, korzystając ze strategii krótkiej sprzedaży. Powód? Kiedy sprzedajesz BTC, nie ma ograniczeń co do kwoty, jaką rynek może kształtować i jaką stratę możesz w tym wypadku ponieść. Ważne, aby posiadać środki, które umożliwią Ci zarządzanie ryzykiem.

Trend trading Bitcoin

Trendowy rynek charakteryzuje się osiąganiem stałych wzrostów. Strategia ta jest prawidłowa dla różnych przedziałów czasowych, ponieważ zasadniczo utrzymujesz swoją pozycję otwartą tak długo, jak sądzisz, że tendencja wzrostowa będzie się utrzymywać.

Dla wielu inwestorów sam Bitcoin jest dobrym przykładem trendu. BTC w 2017 roku stał się ogromnie popularny, co spowodowało, gwałtowny wzrost jego wartości. Trend zaistniał, ponieważ ludzie nie chcieli przegapić nowej, ciekawej inwestycji. Rynek krypto wciąż się rozwija, dlatego ważne, aby inwestorzy byli na bieżąco ze wszystkimi wiadomościami, gdyż mogą mieć one wpływ na cenę danego aktywa.

number of bitcoin transation per month

Źródło: wikipedia.org
 

Strategia wykorzystująca trend, oparta jest na analizie technicznej. Głównym celem tego jest przewidywanie kierunku dynamiki rynku. Trend handlu Bitcoinem polega na otwarciu pozycji, gdy sądzisz, że wartość danej wirtualnej waluty będzie wciąż poruszać się w tym samym kierunku bądź będzie kreować nowy trend.

Arbitraż

Na czym polega ta strategia? Arbitraż to po prostu zakup danego aktywa na rynku, na którym jego cena jest niższa, w celu odsprzedaży tego dobra na rynku, na którym jego wartość jest wyższa.

W przypadku kryptowalut można wykorzystać przykład giełdy. Wyobraź sobie sytuację, w której na jednej platformie wymiany kryptowalut, Bitcoina możesz kupić za $8.000. Z kolei na innej giełdzie cena tej wirtualnej waluty wynosi $8.100. Z czego mogą wynikać takie różnice? Przyczyn jest wiele. Jedną z nich może być wyższy wolumen i popyt na rynku, co przełożyło się na skok ceny danej krypto. To interesująca strategia, która pozwala na prosty zarobek.

W strategii arbitrażu możemy skorzystać z botów trade’ujących. To bardzo ciekawa opcja, która pozwala wygenerować zysk na cenie pomiędzy giełdami, dzięki funkcjonalności robota. Głównym plusem takiego rozwiązania jest oszczędność czasu oraz energii tradera.

crypto arbitrage

Źródło: medium.com

Scaliping

Strategia ta polega na zawieraniu ekstremalnie krótkich transakcji. Na rynku krypto scalping polega na handlu, który trwa nawet kilkadziesiąt sekund – zazwyczaj od 1 do 5 minut. Transakcja wymaga od inwestora dużej sprawności oraz wiedzy, która dotyczy analizy technicznej. Tę metodę dostrzega coraz większa grupa entuzjastów kryptowalut.

W tym procesie ważna jest wysokość kapitału. Jeśli działamy krótkoterminowo, to wiadomo, że procent z transakcji nie będzie wysoki. Dlatego scalping ma sens w sytuacji, kiedy posiadamy większy kapitał. Ważne jest, aby trader, który scalpuje, miał nakreśloną swoją psychologię gry. Warto pamiętać również o cierpliwości, akceptacji straty oraz czasie, który trzeba poświęcić na obserwację rynku.

Handel krypto wymaga odpowiednich umiejętności. Dobrze dobrana strategia pomaga w osiągnięciu odpowiednich zysków. Oczywiście musisz wziąć pod uwagę pozytywne oraz negatywne aspekty każdej z metod. Ważne, abyś dowiedział się, która ze strategii jest dla Ciebie najbardziej odpowiednia. Teraz gdy już wiesz coś o koncepcjach tradingu, możesz wybrać jedną z nich.

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022