Swing trading | CoinCasso Exchange
Crypto swing trading strategy: a detailed guide

W naszym ostatnim artykule wyjaśniliśmy czym jest strategia scalpingu. Dziś kontynuujemy rozmowę o podejściach do handlu kryptowalutami. W tym artykule omówimy strategie swing tradingowe – jedne z najlepszych strategii handlowych na różnych rynkach finansowych. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co swing trading oznacza w kryptowalutach i jak zastosować strategii swing trading w krótkim czasie.

Czym jest strategia swing trading? Swing traderzy

Swing traderzy starają się złapać momentum i osiągnąć jak najwięcej zysków z trendu. Innymi słowy, czekają na “swingi”, aby otworzyć zyskowne zlecenia i na nich zarabiać. Swing traderzy korzystają zarówno z byczych, jak i niedźwiedzich trendów, ponieważ muszą tylko odpowiednio ustawić zlecenia. Na przykład, jeśli rynek kryptowalutowy zmieni się w niedźwiedzi, mogą kupić tokeny po obniżonej cenie, aby sprzedać je później po lepszej cenie. Przeciwnie, jeśli kryptowaluta idzie w górę, mogą sprzedać swoje cyfrowe aktywa po korzystnej cenie. Jednak wszystkie te decyzje i ruchy zależą od strategii tradera, stylu tradingowego i celów handlu.

Swing trading crypto
Strategia swing trading. Day trading. Price action

Strategia swing trading sugeruje otwieranie transakcji, gdy tylko nastąpi “swing”. Aby zidentyfikować najlepszy moment, swing traderzy głównie opierają się na analizie fundamentalnej. Zazwyczaj otwierają transakcje w krótkich i średnich ramach czasowych, które mogą trwać od kilku dni do kilku tygodni.

Analiza techniczna zapewnia bardziej szczegółowy przegląd aktualnej sytuacji na rynku, ale obejmuje tylko wahania cen. To właśnie analiza fundamentalna daje szerszy obraz samego projektu lub tokenu. Takie rzeczy jak zespół stojący za projektem, jego doświadczenie, reputacja firmy itp. mają głęboki wpływ na to, kiedy zdarzają się wahania rynku i jak mogą wpłynąć na wartość aktywa.

Rynek kryptowalut jest doskonałym miejscem do skutecznego wdrażania strategii swing tradingu. W swing tradingu wahania cen stwarzają liczne możliwości osiągnięcia zysku. Tak więc wysoka zmienność kryptowalut oznacza więcej szans na złapanie tego “swingu”.

Jeśli chodzi o najlepsze kryptowaluty dla swing tradingu można wybrać zarówno duże kryptowaluty, takie jak Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Chainlink (LINK) itp. oraz mniejsze. Najważniejszą rzeczą jest tutaj handel zmiennym aktywem cyfrowym, aby otrzymać zysk. CoinCasso to platforma finansowa dla doświadczonych i początkujących traderów, która dba o bezpieczeństwo Twojego handlu. Wdrożyliśmy niezbędne procedury bezpieczeństwa (KYC, 2FA) dla najlepszego doświadczenia handlowego. Sprawdź listę wszystkich obsługiwanych kryptowalut tutaj i zacznij handlować z CoinCasso już teraz.

Swing trading crypto: useful tools
Efektywne wykorzystanie strategii swing trading. Price action. Swing cen

Przydatne narzędzia do swing tradingu

Swing trading to zdecydowanie nie nauka o rakietach. Niemniej jednak, wymaga ciągłego śledzenia zmian cenowych, starannego przygotowania i dużej świadomości inwestycyjnej. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, swing traderzy wolą analizę fundamentalną od analizy technicznej. W tym samym czasie swing trader musi również śledzić główne wiadomości i wydarzenia na świecie, aby móc złapać wahania rynku. Kalkulatory zysków i transmisje na żywo z oficjalnych platform informacyjnych są również dość przydatne, aby być na bieżąco z rynkami kryptowalut i trendem rynkowym.

Jeśli jesteś początkującym traderem i chcesz dopiero rozpocząć swing trading, konta demo są świetną opcją, aby ćwiczyć i uzyskać większą pewność siebie z łapaniem swingu cen w krótkim okresie. Jeśli jesteś wykwalifikowanym traderem, bot tradingowy będzie wielką zaletą, aby monitorować rynek trendów i otwierać długie pozycje lub krótkie pozycje, gdy tylko jest to potrzebne.

Strategie swing tradingowe na rynku kryptowalut. Swing Trader

Istnieje mnóstwo strategii swing tradingu do wyboru, a co więcej, wszystkie z nich można dodatkowo dostosować lub zmodyfikować. Zróbmy krótki przegląd 2 najbardziej popularnych stylów transakcyjnych strategii swing tradingu: “Złap falę” i “Podążaj za tłumem“.

Swing trading strategies: catch the wave
Swing trading. Strategia inwestycyjna. Strategii swing tradingu
 • Złap falę

Jeśli Twoja pierwsza myśl tutaj była o surfingu, nie myliłeś się. Strategia swing tradingu otrzymała swoją nazwę nie bez powodu – wygląda to bardzo podobnie jak łapanie najlepszej fali do jazdy na surfingu. Na rynku kryptowalut, swing trader musi ustawić ścisłe zasady wejścia i wyjścia, aby skorzystać z swingu. Chodzi tutaj o to, aby jeździć na fali kryptowalutowej tylko tak długo, jak jest to potrzebne do osiągnięcia zysku. Na przykład, jeśli twoim celem zysku jest zarobienie 1000 dolarów, nie trzymaj otwartej pozycji dłużej, ponieważ swing może zakończyć się bardzo szybko i ryzykujesz utratę wszystkich swoich inwestycji.

Zasadą w strategii swing trading jest złapanie momentum i wyjście z handlu z maksymalnym zyskiem. W tym celu swing trader może wykorzystać takie wskaźniki techniczne jak poziomy wsparcia i oporu czy średnia krocząca.

 • Podążaj za tłumem

Ta strategia swing tradingu jest całkowicie oparta na poziomach wsparcia i oporu. Poziom wsparcia pokazuje jak cena będzie spadać przed ponownym odwróceniem. Poziom oporu wskazuje, jak cena będzie rosła bez przebicia. Jeśli cena zbliża się do poziomu wsparcia, swing trader otwiera długą pozycję i krótką pozycję, jeśli cena zbliża się do poziomu oporu.

Swing trading: plusy i minusy

Swing trading ma swoje zalety i wady. Jeśli planujesz wejść w swing trading, zawsze najlepiej jest ocenić jego mocne i słabe strony.

 • Plusy:

  • zajmuje mniej czasu i wysiłku w porównaniu do day tradingu

  • nie wymaga dogłębnego zrozumienia wszystkich wskaźników przy analizie technicznej

  • strategia handlu długoterminowego – w swing tradingu, transakcje mogą trwać dni, a nawet tygodnie. Nie ma więc potrzeby sprawdzania rynku co kilka godzin, jak to może być w przypadku innych strategii handlowych

  • Podczas gdy zmienność oznacza zwykle wyższe ryzyko, w swing tradingu oznacza również zwykle wyższe zyski

 • Minusy:

  • Transakcje długoterminowe mogą być bardziej niebezpieczne, jeśli nastroje na rynku zmienią się nagle, zwłaszcza jeśli transakcje pozostają otwarte przez noc.

Podsumowując, swing trading zdecydowanie ma swoje zalety w porównaniu do innych strategii handlowych. Co więcej, swing trader może wybrać jedną strategię swing tradingu, która będzie działać najlepiej dla niego w zależności od celów, kwoty inwestycji, czasu, który może poświęcić na handel itp.

Niniejszy artykuł nie jest poradą inwestycyjną i nie powinien być w ten sposób traktowany.

FAQ:

Czy swing trading jest odpowiedni dla mnie?

Jeśli nie chcesz spędzać całego dnia przed komputerem monitorując wykresy i nowości, to swing trading może być świetnym rozwiązaniem. Jednak nadal musiałbyś śledzić główne nowości w branży kryptowalut i zrozumieć, jak wpływają one na rynek. Swing trading opiera się bardziej na analizie fundamentalnej niż na analizie technicznej. Dlatego swing traderzy muszą być świadomi głównych wydarzeń na świecie, które mogą powodować wszelkie ruchy cenowe na rynku kryptowalut.

Swing trading vs scalping: jaka jest różnica?

Swing trading jest mniej wymagający i zajmuje mniej czasu w porównaniu do Scalpingu, a nawet day tradingu. Scalping wymaga więcej czasu w porównaniu do swing tradingu, ponieważ scalperzy dokonują od 10 transakcji dziennie, co wymaga ich ciągłej uwagi. Swing traderzy mają tendencję do dokonywania transakcji mniej często w zależności od tendencji rynkowych. Wykorzystują zarówno trendy wzrostowe jak i spadkowe, aby zarabiać pieniądze na “swingach”.

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022