Robinhood vs Revolut vs Giełda Kryptowalut – kto wygra? | CoinCasso Exchange

Jaki sposób inwestowania będzie najlepszy dla ciebie i Twoich finansów? Co jest najlepsze, jeśli chcesz kupić kryptowaluty – Robinhood, Revolut lub po prostu giełda kryptowalut? W tym artykule dowiesz się, czym są Robinhood, Revolut i giełdy kryptowalut, i która z nich jest najlepszą platformą do inwestowania w kryptowaluty.

Co może zaoferować Robinhood?

Robinhood to aplikacja, która oferuje swoim użytkownikom możliwość zakupu akcji. Pozwala to na inwestowanie pieniędzy w celu osiągnięcia większych potencjalnych zysków lub strat. Mogą to być pieniądze należące do użytkownika, lub pieniądze pożyczone z platformy Robinhood. Aplikacja umożliwia wszystkim klientom łatwy zakup akcji, nawet za niewielkie pieniądze, dzięki czemu ryzyko inwestycji jest dość niskie.

robinhood bitcoin crypto comparison buy app
Robinhood Widok Panelu Kryptowalut

Robinhood został założony w 2013 roku. Jego założycielami są Vladimir Tenev i Baiju Bhatt.  Aplikacja jest skierowana do millenialsów. Została stworzona, aby zmienić oblicze inwestowania na rynku kapitałowym i umożliwić osobom nieposiadającym głębokiego portfela inwestowanie kapitału w akcje amerykańskich spółek i kryptowaluty takie jak Bitcoin (BTC) lub Ethereum (ETH).

Dzięki aplikacji mobilnej Robinhood możliwe jest handlowanie bez żadnych prowizji. Przemawia to do młodych inwestorów. Świadczy o tym fakt, że w ciągu niespełna dwóch lat broker pozyskał 2 mln aktywnych klientów.

Robinhood pozwala każdemu spróbować swoich sił na rynku akcji. Na razie jest on dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych, ale niedługo wejdzie również na rynek australijski.

Czy możliwy jest zakup kryptowalut na Robinhood?

Handel kryptowalutami jest oferowany poprzez konto w Robinhood. Użytkownicy mogą kupić krypto takie jak: BTC, BCH, BSV, DOGE, ETH, ETC, LTC i 8 innych topowych coinów. Planują również wspierać możliwość kupna i sprzedaży większej ilości różnych kryptowalut. Wszystkie krypto-transakcje aplikacji Robinhood odbywa się za pośrednictwem spółek-córek Robinhood Financial LLC i Robinhood Crypto, LLC. Są one w całości własnością spółki-matki Robinhood Markets.

Robinhood – Opłaty transakcji kryptowalutowych

Wszystkie transakcje na Robinhood są bezprowizyjne. Według założycieli, wartością Robinhood jest rosnąca baza klientów i lepsza obsługa dotychczasowych użytkowników. Użytkownicy mogą korzystać z bezpłatnego standardowego konta lub kupić wersję Premium – Robinhood Gold.

Jak to działa?

Wszyscy użytkownicy mogą błyskawicznie przelewać do 1000$ z podłączonego konta bankowego, więcej jeśli są użytkownikami Robinhood Gold. Dla mniejszych krypto inwestorów jest to duży plus, gdyż może to wyeliminować irytujące opóźnienia, które mogą sprawić, że przegapią niską cenę, za którą chcą kupić kryptowaluty. Zdarza się tak na niektórych platformach.

Kiedy użytkownik chce złożyć zlecenie kupna lub sprzedaży, Robinhood podaje mu szacunkową cenę, łączy się z szeregiem systemów transakcyjnych, giełd i centrów rynkowych, aby znaleźć najniższą cenę. Dodatkowo wykorzystuje efekt skali, aby uzyskać lepsze kursy kryptowalut w czasie.

Są jednak pewne wady tego rozwiązania. Niestety, technicznie rzecz biorąc, nie kupujemy żadnych kryptowalut.

Robinhood to nie jest portfel kryptowalut. Poprzez “kupno” Bitcoina, staniemy się właścicielem produktu, którego kursy odpowiadają kursom Bitcoina, a nie samego Bitcoina.

W jakich krajach można używać aplikację Robinhood?

Robinhood jest dostępny tylko w Stanach. Początkowo handel kryptowalutami był wprowadzany tylko w pięciu stanach: Kalifornia, Massachusetts, Missouri, Montana i New Hampshire. Z czasem jednak stał się również dostępny w innych stanach. Być może nadejdzie czas, kiedy aplikacja będzie również dostępna w Europie.

Czym jest Revolut?

Revolut daje użytkownikom możliwość wymiany walutowej na znacznie lepszych warunkach niż w przypadku tradycyjnych kantorów a także banków. Użytkownicy mogą wymieniać dowolną walutę na całym świecie, według aktualnego kursu. Kurs zmienia się w czasie rzeczywistym, jest zmieniany dzięki informacjom z zewnętrznych stron, takich jak Morningstar i Currencycloud. Klienci mogą sprawdzić kurs przed wymianą swoich pieniędzy w aplikacji.

revolut bitcoin litecoin ripple crypto comparison buy app
Revolut Widok Panelu Kryptowalut

Revolut powstał w 2014 roku. Jego założycielami są Nikolay Storonsky i Vlad Yatsenko. Od 2017 roku Revolut umożliwia wymianę kryptowalut dla wszystkich swoich użytkowników (wcześniej było to możliwe tylko dla użytkowników premium).

Revolut jest dostępny w trzech wariantach: Standard, Premium, i Metal. Jest to przyjemny i łatwy sposób na kupno i sprzedaż dowolnej waluty.

Kryptowaluty na platformie Revoluta

Rewolut wciąż się rozwija. Dodali obsługę kryptowalut do swoich usług. Są one dostępne dla wszystkich użytkowników premium, ale po wysłaniu prośby możliwe jest również wykorzystanie transakcji kryptowalutowych na zwykłym rachunku. Revolut wdrożył 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin i RippleInwestycje w kryptowaluty na platformie Revolut są szybkie i proste, więc są idealne dla początkujących. To może być dobry sposób na szersze zastosowanie krypto.

Skąd Revolut pobiera kurs?

Platforma współpracuje z Bitstamp – giełdą licencjonowaną i regulowaną w Luksemburgu. Aplikacja Revolut przesyła strumieniowo kursy z Bitstamp i oblicza średnią ważoną wolumenem (VWAP), aby uwzględnić zmienność cen oraz bieżący popyt i podaż na rynku walutowym. Tak więc dokonywanie inwestycji w kryptowaluty za pośrednictwem Revolut jest uproszczoną i bardziej dostępną wersją handlu na Bitstamp.

Użytkownik nie ma jednak prawa własności do kryptowaluty, ponieważ technicznie klient nie może kupić kryptowaluty za pośrednictwem Revolut. Tak jak w przypadku Robinhood.

Będziemy mogli wysłać krypto do naszych przyjaciół, ale nie zrobimy tego poza aplikacją. Możemy je tylko przechowywać.

Opłaty za handel

Kursy kryptowalut są obliczane za pomocą VWAP. Od maja 2020 roku, Revolut doda 2,5% marży do ceny VWAP “w celu uwzględnienia zmienności”. Jeśli użytkownik wykupi Premium lub Metal Revolut, opłata ta zostanie obniżona do 1,5%. Dodatkowo, jeśli standardowy użytkownik wymieni więcej niż 5 000 funtów w dowolnej walucie, zostanie obciążony dodatkowymi opłatami w wysokości 0,5%. Stanie się tak, ponieważ jego transakcje będą zaliczane do kategorii “wysokiej częstotliwości”.

Czy kupowanie kryptowalut w aplikacji Revolut jest najlepszym wyborem?

Bez wątpienia jest to dobry wybór, aby rozpocząć handel kryptowalutami. Jednak fakt, że nie można używać ich poza Revolut jest dużym minusem. Oznacza to, że użytkownik jest zamknięty w kupnie i sprzedaży krypto przez cenę dyktowaną przez Revolut. Dodatkowo, krypto nie jest pod kontrolą użytkownika. Co więcej, są tańsze sposoby kupowania kryptowalut.

Ale trzeba przyznać, że Revolut próbuje wprowadzić zmiany na lepsze swoich usług dla kryptowalut.

Giełda kryptowalut

Rozwiązaniem dedykowanym dla krypto jest giełda kryptowalut. Są to giełdy, które są jak tradycyjne giełdy papierów wartościowych, na których kupujący i sprzedający handlują kryptowalutami. Ich kursy bazują na aktualnej cenie rynkowej kryptowalut (czyli cenie, jaką użytkownicy chcą zapłacić za krypto).

Niektóre z tych rodzajów transakcji dotyczą tylko kryptowalut, ale w większości pozwalają również użytkownikom handlować walutami fiducjarnymi (walutami FIAT), takimi jak dolar amerykański na kryptowaluty takie jak Bitcoin. Najczęściej wymaga to rejestracji i weryfikacji, aby umożliwić użytkownikom wymianę ich fiatów na kryptowaluty. Na rynku istnieje wiele różnych giełd krypto. Każda giełda ma swój własny system naliczania opłat.

Giełdy mogą przyjmować płatności kartą kredytową, przelewy lub inne formy płatności umożliwiające wymianę kryptowalut. Większość z nich jest również dostępna z różnych miejsc na świecie, tak aby każdy mógł skorzystać z tych rozwiązań. Istnieją jednak pewne wady tego rozwiązania. Giełdy mogą pobierać duże opłaty transakcyjne. Ponadto, często korzystanie z jej usług stanowi wyzwanie, szczególnie dla nowych użytkowników.

Opłaty na giełdzie

Tego typu platformy handlowe zazwyczaj pobierają opłatę za każdą transakcję.  Mogą być one obliczane w procentach lub w kwotach. Giełdy posiadają listę kosztów na swoich stronach internetowych. Na ogół znajdziemy je w panelu “Opłaty i Prowizje”.

maker taker fee crypto exchange coincasso fees
CoinCasso Giełda Bitcoin oraz Kryptowalut

Na naszej giełdzie kryptowalut – CoinCasso, wszystkie opłaty są wymienione na stronie “Opłaty i limity“. Są one stosunkowo niskie w porównaniu z innymi giełdami.

Inne przydatne funkcje

Warto wspomnieć, że na giełdzie kryptokurrency istnieje kilka przydatnych funkcji. O wiele łatwiej jest wydedukować, czy lepiej jest kupić czy sprzedać krypto, ponieważ istnieją narzędzia niezbędne do ich analizy. Na początku może to utrudniać korzystanie z nich, ale z czasem uczymy się korzystać ze wszystkich funkcji i stają się one niezbędne do zarabiania pieniędzy na handlu.

btc usdt crypto exchange revolut robinhood comparison
Widok Panelu Giełdy Kryptowalut

 

Który z nich jest najlepszy?

Każda z tych platform ma inną charakterystykę. Zarówno Revolut, jak i Robinhood są z pewnością “game-changerami” i oferują szereg nowych rozwiązań technologicznych. Jednak rozwiązania dedykowane, często są najlepsze.

robinhood crypto revolut crypto exchange win comparison features
Robinhood (Panel Krypto) vs Revolut (Panel Krypto) vs Giełda Kryptowalut

Wymiany dedykowane dla kryptowalut, takie jak CoinCasso, są najlepszym sposobem na obsługę transakcji krypto-krypto czy fiat-krypto. Kursy kryptowalut zmieniają się w bardzo szybkim tempie i potrzebne są specjalne rozwiązania, aby za nimi nadążyć. Ważną zaletą giełd krypto jest również to, że pozwalają one na samodzielne kupowanie kryptowalut, co daje swobodę korzystania z nich.

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022