Ranking kryptowalut – najpopularniejsze kryptowaluty | CoinCasso Exchange

Zastanawiasz się nad inwestycją w krypto? Nie wiesz, na jaką się zdecydować? Jeśli jesteś ciekaw, która kryptowaluta jest najpopularniejsza i od czego, to tak naprawdę zależy – przeczytaj nasz artykuł, w którym przedstawimy krótki przegląd najbardziej znanych cyfrowych walut.

Jakie czynniki wpływają na popularność krypto?

Na popularność coinów na rynku kryptowalut ma wpływ wiele rzeczy. Zdecydowanie jednym z najważniejszych czynników, które dotyczą popularności kryptowalut, jest zaufanie inwestorów. Wiąże się to z tym, że cena kryptowalut jest kreowana przez popyt użytkowników. Kolejną ważną kwestią są możliwości wykorzystania danej kryptowaluty. Cyfrowe aktywa powstały w celu zapewnienia szybkich, tanich i bezpiecznych transakcji internetowych. Jeśli dana cyfrowa waluta posiada więcej użytkowników, którzy ją wspierają, jej możliwości wykorzystywania są większe.

Ważne jest również zainteresowanie mediów, które mogą kreować wizerunek danej kryptowaluty. Komunikaty medialne mogą wpłynąć na postawy inwestorów, a to również oddziałuje na rynek kryptowalut. Informacje o większej wartości danej cyfrowej waluty, sprawia, że zainteresowanie inwestorów jest większe, co skutkuje wzrostem popytu oraz popularnością.

Szybkie wzrosty cen wirtualnych kryptowalut sprzyjają ich popularności. Do najbardziej popularnych kryptowalut na całym świecie zaliczamy Bitcoin i Ether. Ale ważne są też inne kryptowaluty takie jak Binance Coin, Cardano czy Bitoin Cash

Bitcoin – król na rynku kryptowalut

Niezaprzeczalnie to Bitcoin (BTC) wciąż jest najpopularniejszą krypto na świecie. Co wyróżnia Bitcoina na tle innych cyfrowych aktywów? Przede wszystkim jest to pierwsza kryptowaluta na świecie, która zrewolucjonizowała rynek finansowy. Wykorzystywanie technologii blockchain i możliwości, jakie dało BTC, sprawia, że do tej pory ta cyfrowa waluta jest liderem wśród krypto entuzjastów, a kurs Bitcoina jest chętnie śledzony. Dodatkowo wysoka wartość tego aktywa, wzbudza również zainteresowanie weteranów, którzy działają na rynkach tradycyjnych.

Oprócz Stanów Zjednoczonych Bitcoin jest również bardzo popularnym cyfrowym aktywem między innymi w Rumunii. Dzięki badaniom stwierdzono, że około 12% konsumentów tego kraju posiada jakąś kryptowalutę, przy czym zdecydowanie najpopularniejszy z nich jest BTC. Z czego to wynika? Rumunia jest siedzibą wielu międzynarodowych firm działających w branży IT. Dodatkowo w tym kraju funkcjonuje wielu niezależnych programistów. Bliskie związki tego państwa z branżą technologiczną sprawiają, że obywatele korzystają z możliwości kryptowalut.

Aktualnie cena Bitcoina wynosi $6,931. Natomiast w obiegu znajduje się ponad 18 milionów coinów. Warto dodać, że całkowita liczba monet wynosi 21 milionów. Więc do wydobycia zostało około 3 milionów BTC. Ogólnie codziennie wydobywa się około 1,800 coinów Bitcoina. Sama kapitalizacja rynkowa tej cyfrowej waluty wynosi $105,848,870,055.05.

Ether – altcoin oparty na technologii blockchain

ETH to zdecydowanie najbardziej obiecujący altcoin. Co wyróżnia Ether? Ta kryptowaluta związana jest z popularną platformą przeznaczoną do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji. Dodatkowo wszystkie wydarzenia związane z Ethereum wpływają bezpośrednio na ETH. Dlatego warto wziąć to pod uwagę, w trakcie inwestycji.

Tak jak pisaliśmy wcześniej, popularność cyfrowej waluty Ether jest zależna od platformy Ethereum i wykorzystywanej w niej technologii blockchain, która swoje zastosowanie może znaleźć w innych dziedzinach. Funkcjonalność Ethereum polega również na inteligentnych kontraktach, które są bardzo innowacyjne. Te czynniki mogą wspomóc wiele innych branży. Jedną z nich jest obszar edukacji. Na rynku szkolnictwa często dochodzi do fałszowania dyplomów i innych dokumentów potwierdzających kwalifikacje. Organizacje wydają bardzo dużą ilość pieniędzy na sprawdzanie takich certyfikatów przez specjalne firmy. Dobrym rozwiązaniem może być wykorzystanie Ethereum do tworzenia i weryfikacji takich dokumentów.

To na pewno dobry sposób na powstrzymanie fałszerzy i zmniejszenie kosztów weryfikacji certyfikatów. Takie zastosowanie można również wykorzystać w branży nieruchomości czy artystycznej.

Obecnie cena jednego coina Etheru wynosi $174. Wartość kapitalizacja rynkowa tej kryptowaluty sięga $23,661,887,633.50. W obiegu znajduje się ponad 100.000.000 milionów coinów tej cyfrowej waluty. ETH to z pewnością kryptowaluta, którą warto obserwować i mieć na uwadze podczas inwestycji. Na platformie CoinCasso możesz kupić swój pierwszy ETH. Dlatego załóż konto i działaj już dziś w świecie kryptowalut.

XRP

Sama nazwa Ripple nie odnosi się do kryptowaluty, lecz do firmy, która zajmuje się budową sieci wymiany walut. To również system rozliczeń w czasie rzeczywistym. Dodatkowo platforma stanowi protokół Open Source – sprawia to, że transakcje są szybsze i tańsze.

XRP cieszy się największą popularnością w USA, zwłaszcza w takich stanach jak Kalifornia, Kentucky, Południowa Karolina czy IOWA. XRP jest krypto używaną w celu zapewnienie płynności w przypadku przelewów dokonywanych za pomocą usługi płatniczej Ripple’a. Ta możliwość zyskuje na popularności, a baza jej klientów jest coraz większa. Warto również dodać, że XRP rozpoczął część pilotażowego projektu z Bank of America. Na razie nie wiadomo jak instytucja będzie wykorzystywać tę wirtualną walutę, jednak pracę trwają już od 2016 roku. W tej sytuacji można zauważyć, że rynki tradycyjne w jakiś sposób chcą połączyć swoją działalność z XRP.

Trzeba również dodać, że często wiele osób myli Ripple właśnie z ich kryptowalutą – XRP. Jednak używanie tych dwóch pojęć zamiennie jest błędne i należy tego unikać. Aktualny kurs XRP wynosi $0,19. Natomiast kapitalizacja rynkowa tej cyfrowej waluty opiera się na $8,861,696,876.90. Najwyższą cenę jaką XRP osiągnął to $3,01.

Litecoin

Litecoin (LTC) to jedna z najstarszych i najpopularniejszych kryptowalut. Bardzo ciekawy jest fakt, że Litecoina określono jako młodszego brata BTC. Skąd takie porównanie? Litecoin (LTC) w swoim działaniu wykorzystuje kod źródłowy Bitcoina. Choć tak naprawdę to dwie odmienne cyfrowe walut, mają kilka cech wspólnych. Warto również dodać, że Litecoin często nazywany jest cyfrowym srebrem. To również odniesienie do podobieństwa z BTC, które często określane jest jako cyfrowe złoto.

ltc price chart

Źródło: coindesk.com
 

 

Aktualna cena LTC wynosi $40.97. Natomiast kapitalizacja rynkowa tej kryptowaluty to $2,642,014,933.82. Natomiast największą cenę, jaką osiągnęło LTC to $302.56.

EOS

EOS to platforma, której głównym zadaniem jest tworzenie zdecentralizowanych aplikacji. Jej funkcjonalność jest bardzo podobna do Ethereum, chociaż jej zwolennicy uważają, że może ona prześcignąć blockchain ETH. Najważniejszym celem EOS jest zostanie prostą platformą służąco do codziennego użytku. Ma ona umożliwić przeprowadzanie tysięcy transakcji na sekundę.

Obecna wartość EOS to $2.54. Dodatkowo jej kapitalizacja rynkowa wynosi $2,344,284,926.44. Najwyższą ceną jaką udało się osiągnąć tej kryptowalucie w historii to $17.14.

Poza samym Bitcoin rynek kryptowalut oferuje znacznie więcej. Ich popularność zależy od wielu czynników, które kształtują również popyt i wartość kryptowalut. A jaka cyfrowa waluta ma największy potencjał w przyszłości? Tak naprawdę trudno stwierdzić, ponieważ rynek krypto wciąż się rozwija.

Binance Coin

Binance Coin należy do największej giełdy kryptowalut na świecie i została zapoczątkowana w 2017 roku. Szeroki zakres usług dostarczanych przez Binance, zachęciła inwestorów do inwestycji w ten właśnie token. Dzięki temu, Binance Coin trafił do czołówki na rynku kryptowalut. Wirtualne waluty (tokeny) giełd kryptowalut pozwalają często na obniżenie prowizji.

Ranking kryptowalut online

Sprawdź aktualny ranking kryptowalut dostępnych na naszej stronie internetowej

Ranking CoinCasso
#CoinPriceVolume (24h)ChangeLast 24h
1
bitcoin
Bitcoin
BTC
114,912.0352.74 B1.91%
2
ethereum
Ethereum
ETH
7,908.3128.79 B1.57%
3
tether
Tether
USDT
4.2392.00 B0.04%
20
uniswap
Uniswap
UNI
21.18161.06 M2.57%
21
chainlink
Chainlink
LINK
27.39535.53 M2.08%
118
basic-attention-token
Basic Attention
BAT
0.90291951.98 M2.72%
150
swipe
SXP
SXP
1.78579.93 M3.97%
611
serum
Serum
SRM
0.30337640.68 M2.12%
840
unibright
Unibright
UBT
0.406764544.13 K0.31%

Ranking kryptowalut – top 10 najpopularniejszych kryptowalut

Top 10
#CoinPriceChangeLast 24h
1
bitcoin
Bitcoin
BTC
114,912.031.91%
2
ethereum
Ethereum
ETH
7,908.311.57%
3
tether
Tether
USDT
4.230.04%
4
bnb
BNB
BNB
1,295.181.73%
5
usd-coin
USD Coin
USDC
4.230.05%
6
xrp
XRP
XRP
2.200.51%
7
cardano
Cardano
ADA
1.581.07%
8
staked-ether
Lido Staked Ether
STETH
7,900.961.57%
9
dogecoin
Dogecoin
DOGE
0.3028561.18%
10
matic-network
Polygon
MATIC
3.781.05%

Zdecydowałeś już w które najpopularniejsze kryptowaluty zainwestujesz?

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022