Prognoza ceny Uniswap | CoinCasso Exchange
Uniswap price prediction 

Prognoza ceny Uniswap

Po kryptowalutach, DeFi, czyli Zdecentralizowane Finanse, to kolejna wielka rzecz w świecie kryptowalut. W miarę jak kryptowaluty stawały się coraz bardziej popularne, handel nimi również nabrał tempa, co doprowadziło do rozwoju giełd DeFi, dzięki którym wymiana kryptowalut stała się swobodniejsza i szybsza.

W dzisiejszym artykule CoinCasso omówi token Uniswap (UNI) – monetę, która pozwala na głosowanie nad zmianami w protokole. Zaczynamy!

Uniswap (UNI) – objaśnienie

Wprowadzony na rynek we wrześniu 2020 roku, zaskakując całą społeczność kryptowalutową, UNI jest tokenem on-chain governance. UNI daje swoim właścicielom możliwość i prawo do uczestniczenia w podejmowaniu decyzji operacyjnych na platformie.

What is Uniswap
Czym jest Uniswap

Całkowita liczba UNI została ograniczona do 1 miliarda tokenów, które zostaną wydobyte i rozdystrybuowane w ciągu najbliższych czterech lat. 60% tokenów zostanie zachowane do dystrybucji wśród społeczności, 21,5% zostanie przeznaczone dla pracowników Uniswap, a pozostałe 18,5% zostanie rozdane inwestorom.

Podczas premiery zespół UNI dokonał przelewu 400 UNI prosto do portfeli wszystkich osób, które korzystały z Uniswap przed wrześniową premierą. Z puli 150 milionów tokenów UNI około 66 milionów zostało wykupionych w ciągu pierwszych 24 godzin.

Obecnie kapitalizacja rynkowa tokenów UNI wynosi około 12,6 miliarda dolarów. Z ogromną popularnością Uniswap kontroluje blisko 50% rynku DeFi – wiąże się duże nadzieje również z tokenem UNI.

Jako jeden z największych DEX-ów w Internecie (Uniswap jest największym projektem DeFi na świecie i ma zablokowane 2,94 miliarda dolarów), użytkownicy Uniswap będą naturalnie dążyć do UNI, aby ułatwić swoje transakcje, a także uzyskać szansę na kształtowanie przyszłości platformy.

Historia cen UNI

UNI został uruchomiony w 2018 r. po cenie około $2,80 i natychmiast (w ciągu dwóch dni) podwoił swoją wartość do $5,50. W momencie uruchomienia całkowita wartość UNI wynosiła około $50 mln, a w ciągu 36 godzin nastąpił 9-krotny wzrost. Zaczęło się od dużego wzrostu, gdy Coinbase umieścił go na swojej platformie Pro zaledwie kilka godzin po jego uruchomieniu.

UNI price history
Historia cen UNI

UNI rozpoczął rok 2021 na poziomie nieco poniżej $5 za monetę. Jednak cały rynek kryptowalutowy odnotował wzrost, na czym skorzystał również UNI. Wraz z wysokimi notowaniami innych kryptowalut, UNI osiągnął najwyższą wartość w historii, wynoszącą $44,69 w dniu 2 maja (wzrost o 1000%).

Naturalnie nastąpiła korekta cenowa i cena UNI spadła na kilka tygodni, osiągając poziom $15 za monetę, po czym odbiła się i osiągnęła poziom około $25.

Prognoza ceny Uniswap od ekspertów z branży jest pozytywna. Ze względu na popularność platformy oraz gwałtowny wzrost popytu i adopcji dApps, guru kryptowalutowi uznali UNI za wartościową i stabilną monetę kryptowalutową. Oczekują oni, że cena Uniswap będzie stale rosła w nadchodzących latach.

Prognoza Wallet Advisor przewidywała, że cena UNI może osiągnąć $90 pod koniec grudnia 2021 roku na fali sentymentu rynkowego. Inni fani UNI otwarcie mówili o prognozie ceny UNI, która przewiduje kontynuację hossy i osiągnięcie poziomu $200 do 2023 roku.

Prognoza ceny Uniswap

W pierwszej połowie 2022 r. cena Uni uległa ogromnej zmianie. Tylko w listopadzie 2021 r. pozostała ona na poziomie $26, ale zimą stale spadała. W maju 2022 r. wartość Uni spadła do poziomu $3,57. Od tego czasu cena nieco wzrosła i w czerwcu 2022 r. wynosiła około $5.

Przyjrzyjmy się, co główne platformy prognozowania cen mówią o cenie Uniswap w 2022 roku.

Przewidywanie ceny Uniswap od TradingBeasts

Platforma ta przewiduje pozytywny wzrost ceny Uni w przyszłości.

 • $5.80 do końca 2022 r.
 • $6.50 do końca 2023 r.
 • $8.44 do końca 2024 r.
 • $10.37 do końca 2025 r.

Przewidywanie ceny Uniswap od Digitalcoinprice 

Digitalcoinprice również pokazuje podobne tendencje i liczby dla ceny Uni. Przewidują oni, że w ciągu najbliższych 10 lat wartość Uniswap wzrośnie 5-krotnie i osiągnie $27.

 • $6.88 do końca 2022 r.
 • $7.44 do końca 2023 r.
 • $7.65 do końca 2024 r.
 • $10.09 do końca 2025 r.

Przewidywanie ceny Uniswap od Walletinvestor 

Prognoza Walletinvestor jest zupełnie inna. W przeciwieństwie do dwóch poprzednich platform, w kolejnych latach przewiduje ona spadek cen Uni.

 • $0.64 do końca 2022 r.
 • $1.28 do końca 2023 r.
 • $1.46 do końca 2024 r.
 • $1.67 do końca 2025 r.

Dwa elementy, o których należy pamiętać, zastanawiając się nad UNI

1. Ceny gazu

Opłaty za gaz, czyli ETH, które płacisz za transakcje w sieci Ethereum, mogą zabierać duże procenty z każdej transakcji. To może się sumować do dużych liczb i dać konkurentom, takim jak oparty na sieci BSC, PancakeSwap, przewagę. Jeśli konkurencja stanie się bardziej atrakcyjna, cena UNI może ulec znacznej zmianie.

2. Przyszłe akty prawne rządu

Większość rządów uświadamia sobie potęgę DeFi, blockchain i kryptowalut, a regulacja tego sektora jest szeroko dyskutowana. Wszelkie nadchodzące zmiany w regulacjach mogą mieć wpływ na DEX-y. Uniswap ma przewagę w tym obszarze, ponieważ ma siedzibę w USA, gdzie obecne organy regulacyjne są przyjazne kryptowalutom. Ponadto Uniswap działa aktywnie, aby przechylić szalę na swoją korzyść, przeznaczając 1-1,5 mln UNI na finansowanie jednostki “obrony politycznej”, która będzie lobbować w jego imieniu.

Uniswap price: is it worth investing in?
Cena Uniswap: czy warto zainwestować?

Czy warto inwestować w UNI?

Nie ulega wątpliwości, że UNI ma wiele zalet. Powiązanie z największą i najbardziej popularną platformą DeFi może zapewnić jej stabilną i długoterminową przyszłość. Dla inwestorów jest to atrakcyjny zakup, ponieważ cena Uniswap nie jest zbyt wysoka i przewiduje się, że będzie stale rosła. Podsumowując, od początku tego roku kurs UNI zyskał ponad 270% i prawdopodobnie nadal będzie rósł w górę.

Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem w UNI, to możesz znaleźć go na wielu giełdach kryptowalut. Możesz również odwiedzić platformę CoinCasso, aby sprawdzić UNI i inne kryptowaluty oraz skorzystać z naszej łatwej w nawigacji platformy do zarządzania swoim portfelem kryptowalutowym.

W CoinCasso mamy również szczegółowy wybór przewodników, w których szczegółowo omawiamy główne waluty. Warto więc poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z tymi sekcjami, aby Twoje decyzje inwestycyjne stały się bardziej solidne i pewne.

FAQ

Czy cena Uniswap może osiągnąć $100 w 2022 r.?

DeFi to wciąż rozwijający się rynek z mnóstwem niewykorzystanego potencjału, który czeka na nową falę wzrostową. UNI przekroczył już granicę $40, a przy nawet najskromniejszych prognozach cenowych Uniswap na rok 2021, można być pewnym, że UNI wkrótce przekroczy granicę $100.

Jaka będzie cena Uniswap w 2025 r.?

W ciągu najbliższych 3-4 lat na całym rynku kryptowalut będą występować pewne wahania. Podobnie jak w ciągu ostatnich kilku lat, cena Uniswap będzie wahać się pomiędzy dużymi wzrostami i nagłymi spadkami, ale ogólnie rzecz biorąc, rynek kryptowalut będzie nadal piął się w górę. Jeśli żadna duża negatywna regulacja nie zakłóci rynku, UNI może wejść w okres stałego wzrostu i z łatwością przekroczyć granicę $100 do 2025 roku.

Czy cena Uniswap może osiągnąć $1000?

Jak zawsze, są dwie strony dyskusji - optymistyczna strona, patrząc na meteoryczny wzrost Uniswap i potencjał wzrostu ekosystemu DeFi, z łatwością widzi UNI przekraczające granicę $1000. Z drugiej strony, wydaje się mało prawdopodobne, aby w ciągu najbliższych kilku lat UNI mógł przeskoczyć z obecnego przedziału $25 do $1000. Jednak tylko czas - i wahania rynku kryptowalut - to pokaże.

Czy Uniswap jest dobrą inwestycją?

W niestabilnym świecie kryptowalut, UNI jest tak dobrą i bezpieczną inwestycją, jak to tylko możliwe. Powiązany z wiodącą platformą o kapitalizacji rynkowej przekraczającej $12 mld i posiadający lojalną bazę inwestorów, token ten bez wątpienia będzie rósł w siłę i jeszcze przez jakiś czas będzie przynosił zyski.

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022