Prognoza ceny Ethereum Classic | CoinCasso Exchange
Ethereum classic price prediction

Jednym z projektów, który mógł przykuć Twoją uwagę, jest Ethereum Classic (ETC), który w ciągu ostatniego roku bardzo się rozwinął. Ale czy inwestowanie w ETC jest teraz mądrą decyzją? Jakie przewidywania dotyczące ceny Ethereum Classic stawiają analitycy?

Czytaj dalej, aby poznać najnowsze przewidywania dotyczące ceny Ethereum Classic i sprawdzić, czy ETC jest odpowiednią inwestycją dla Ciebie.

Czy Ethereum Classic to dobra inwestycja?

Zanim zajmiemy się konkretnymi przewidywaniami dotyczącymi ceny Ethereum Classic, spójrzmy ogólnie na to, czy jest to inwestycja, którą warto podjąć. Aby to zrobić, rozważymy zalety i wady inwestowania w ETC.

Ethereum Classic pros and cons
Wady i zalety Ethereum Classic

Zalety inwestowania w ETC

Co zatem jest zaletą Ethereum Classic? ETC odnotował pewne zainteresowanie ze strony dużych inwestorów instytucjonalnych, takich jak Grayscale. Firma Grayscale oferuje nawet produkt inwestycyjny o nazwie Grayscale Ethereum Classic Trust.

Kiedy duża instytucja finansowa, taka jak Grayscale, inwestuje w kryptowalutę, może to być znak, że Ty również powinieneś to zrobić. Mimo to, ślepe podążanie za transakcjami dokonywanymi przez kogoś innego – bez względu na to, jak bardzo doświadczony jest ten ktoś – również nie jest zazwyczaj mądrą decyzją.

ETC osiągnął również bardzo dobre wyniki w roku 2020. Zgodnie z wykresem GoinGecko Ethereum Classic, token ten wzrósł o ponad 830% od początku roku, według stanu na lipiec 2021. Jest to niesamowity zwrot.

Kolejna zaleta inwestowania w ETC jest nieco trudniejsza do precyzyjnego określenia, ale warto o niej wspomnieć.

Ethereum Classic cieszy się sporą popularnością wśród inwestorów detalicznych. Pamiętasz, jak Dogecoin wystartował, zanim Elon Musk zaczął o nim tweetować? Ta sama grupa, która to zrobiła, pomogła w tym cyklu rynkowym dość mocno napompować ETC.

Tak więc, podsumowując, oto zalety inwestowania w ETC:

  • Zaangażowanie dużych inwestorów instytucjonalnych
  • Internetowi zwolennicy pompują cenę

Wady inwestowania w ETC

Przyjrzyjmy się teraz niedźwiedzim argumentom przemawiającym za inwestycją w ETC. Jakie są powody, aby nie inwestować w ten token?

Największym powodem, dla którego nie warto inwestować w ETC, jest fakt, że w tym momencie token nie jest tak naprawdę użyteczny. Z platformy korzysta bardzo niewiele osób w porównaniu z jej konkurentami.

Oczywiście, w przyszłości może się to zmienić. Ale jeśli jest to część Waszej strategii inwestycyjnej, to zasadniczo stawiacie na to, że jakaś nieznana siła spowoduje, że ludzie będą masowo przechodzić na Ethereum Classic. Obecnie nie ma żadnego powodu, dla którego miałoby to nastąpić.

Kolejną ważną kwestią do rozważenia jest koszt alternatywy. Ethereum Classic może osiągnąć w tym roku wzrost o około 830%. Ale inne kryptowaluty są bardziej użyteczne i przynoszą jeszcze lepsze zyski.

Kryptowaluty to wyjątkowa przestrzeń. W czasie hossy prawie każdy altcoin o średnim znaczeniu może przynieść fenomenalne zyski. Kiedy jednak dochodzi do bessy, altcoiny te umierają najszybciej i najciężej.

ETC jest więc bardziej ryzykowną inwestycją niż Bitcoin czy Ethereum. Jeśli kupiłeś ETC, a jutro wejdziemy na rynek niedźwiedzia, stracisz znacznie więcej swojego kapitału, niż gdybyś kupił BTC lub ETH.

Jakie czynniki mogą wpływać na cenę ETC?

Jeśli rozważacie zainwestowanie w Ethereum Classic, powinniście dobrze zrozumieć, co może wpłynąć na wartość tej inwestycji, zanim zainwestujecie w ten token prawdziwe pieniądze.

Co zatem może spowodować wzrost lub spadek wartości ETC?

Największym problemem są wahania na rynku kryptowalut jako całości. Gdy sytuacja jest dobra, altcoiny, takie jak ETC, mają tendencję do szybszego wzrostu. Gdy BTC i ETH tracą na wartości, ETC i inne alty będą tracić na wartości w szybszym tempie.

Działania podejmowane przez rząd lub informacje przekazywane przez media mogą również wpłynąć na cenę ETC. Ale to może być naprawdę trudne do przewidzenia i prawdopodobnie wpłynęłoby na wszystkie kryptowaluty w równym stopniu.

Przyjrzymy się teraz, jaka była prognoza ceny Ethereum Classic na rok 2021 i na kolejne lata.

Prognoza ceny Ethereum Classic na 2021 r.

Ethereum Classic odnotowało już duży wzrost w pierwszej połowie 2021 roku. Jednak niektóre modele prognozowania ceny Ethereum Classic na rok 2021 przewidywały, że jest jeszcze miejsce na wzrost tego altcoina.

Na przykład Wallet Investor, strona prognozująca oparta na algorytmach, sugerowała, że do końca 2021 roku ETC będzie kosztować około $70. Oznacza to, że ich prognoza ceny Ethereum Classic na rok 2021 reprezentowała wzrost o około 18% w stosunku do poziomów z lipca 2021 roku.

Digitalcoin to kolejna strona, która przygotowała prognozę ceny Ethereum Classic na rok 2021. Według ich prognozy ETC osiągnie prawie $100 do końca 2021 roku. Oznaczałoby to wzrost o około 52%.

W sierpniu 2021 r. cena ETC osiągnęła szczyt na poziomie około $80, ale już nigdy nie powróciła do poprzedniego poziomu. W listopadzie ubiegłego roku jego wartość wynosiła zaledwie $60. Przez całą zimę cena Ethereum Classic utrzymywała się na poziomie $20-30.

Ethereum classic price
Cena Ethereum Classic

Prognoza ceny Ethereum Classic na 2022 r.

Ile będzie kosztować Ethereum Classic w drugiej połowie 2022 roku?

Wielu analityków spodziewało się, że ETC wzrośnie również w 2022 roku. To dobra wiadomość dla inwestorów, którzy są zainteresowani długoterminowym posiadaniem tej kryptowaluty.

Na przykład CoinPriceForecast przewidział cenę Ethereum Classic, która do końca 2022 roku osiągnie nawet $300. Oznaczałoby to ogromny zwrot z obecnych poziomów.

Inni analitycy są jednak niechętni ETC w dłuższej perspektywie. Na przykład LongForecast prognozuje cenę Ethereum Classic, która pod koniec 2022 roku wyniesie około $62. To dość daleko od $300.

W porównaniu z niską wartością Ethereum Classic, która utrzymywała się przez całą zimę 2021 roku, wzrosła ona prawie dwukrotnie i pod koniec marca 2022 roku wynosiła $50. Po krachu na rynku w maju wartość ETC spadła do $18 za monetę. Przez cały miesiąc i przez pierwszy tydzień czerwca cena Ethereum Classic była dość stabilna – maksymalna wartość wynosiła $23. Następnie rozpoczął się rynek niedźwiedzia i wszystkie kryptowaluty oszalały (nie w pozytywnym znaczeniu tego słowa). Przez ostatni tydzień (13-30 czerwca) ETC                był handlowany w przedziale $14-16.

Prognoza ceny Ethereum Classic na 2023 r.

Większość analityków kryptowalut widzi, że do 2023 roku cena ETC nieco spadnie. Ma to sens, jeśli weźmie się pod uwagę obecny stan rynku kryptowalut jako całości. Ogólnie rzecz biorąc, hossa na rynku kryptowalut trwa tylko kilka lat, po czym rynek ponownie przechodzi w rynek niedźwiedzia.

DigitalCoinPrice ma prognozę ceny Ethereum Classic na rok 2023, która mówi, że ETC może osiągnąć $27 w 2023 roku. Jednak TradingBeasts twierdzi, że token osiągnie co najwyżej $19.

Prognoza ceny Ethereum Classic na 2024 r.

Wielu analityków uważa, że Ethereum Classic będzie nadal zyskiwać na wartości w 2024 roku. Jednak dokładna wartość tej kryptowaluty w dolarach różni się w zależności od prognozy. Na przykład TradingBeasts przewiduje, że w 2024 r. cena Ethereum Classic osiągnie nawet $27,497.

Prognoza ceny Ethereum Classic na 2025 r.

DigitalCoinPrice przewiduje, że ETC osiągnie $30 w 2025 roku. Jednak LongForecast jest niechętny perspektywom Ethereum Classic w tak odległej przyszłości. Ich prognoza ceny Ethereum Classic mówi, że w 2025 r. ETC będzie kosztować tylko $8,64-10,23.

Ile będzie kosztować Ethereum Classic w latach 2025-2030?

Trudno jest formułować dokładne prognozy na tak odległą przyszłość, biorąc pod uwagę wyjątkową zmienność kryptowalut. Jednak niektórzy analitycy dają z siebie wszystko.

Na przykład CoinPriceForecast przewiduje, że cena Ethereum Classic osiągnie $33 (wzrost o 107%) do 2027 r., a następnie $29,24 do końca 2030 r.

 Worth Between 2025 and 2030?
Czy jest to opłacalne w latach 2025-2030?

Czy lepiej jest trzymać ETC długoterminowo czy krótkoterminowo?

Kiedy inwestujesz w kryptowaluty, zawsze ważne jest, aby przeprowadzić badania i mieć pewną teorię. W ten sposób będziesz dokładnie wiedzieć, kiedy Twój powód do inwestowania został udowodniony lub obalony.

Jaka jest więc dobra teza inwestycyjna dla ETC? Czy powinieneś trzymać ten token przez długi czas? Czy może lepiej spróbować osiągnąć zysk w krótkim terminie z Ethereum Classic?

W większości portfeli ETC nie powinny być inwestycją długoterminową. Dzieje się tak dlatego, że rynek kryptowalutowy przechodzi przez ekstremalne okresy zmienności. A wiele z kryptowalut, które wznoszą się na nowe wyżyny w jednym cyklu, nie dożywa nawet kolejnego.

Nie możemy więc traktować średnich wyników ETC w tym cyklu jako dowodu na to, że w przyszłości będą one nadal na tym samym poziomie.

Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że Ethereum Classic nie ma obecnie zbyt dużej użyteczności w świecie rzeczywistym. Ludzie po prostu nie korzystają z tej sieci, ponieważ Ethereum jest znacznie lepszą alternatywą.

Jedynym prawdziwym powodem, dla którego warto włączyć ETC do swojego portfela, jest spekulacja. A aktywa spekulacyjne zazwyczaj nie nadają się do długoterminowego utrzymywania, chyba że mają również praktyczne zastosowanie w świecie rzeczywistym, w które gorąco wierzysz.

Podsumowanie: Czy powinieneś zainwestować w Ethereum Classic?

Omówiliśmy historię ETC, czym różni się od Ethereum i dlaczego ludzie w niego inwestują. Przyjrzeliśmy się również prognozom cen Ethereum Classic dla ETC na najbliższą dekadę..

Teraz nadszedł czas na ocenę końcową. Czy powinieneś inwestować w Ethereum Classic, czy nie?

Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, kiedy zadajemy je w odniesieniu do szerszego cyklu rynku kryptowalut.

Najlepszym momentem na inwestowanie w ETC jest czas ugruntowanej hossy, kiedy Bitcoin i inne monety o dużej kapitalizacji mają już szansę na osiągnięcie nowych szczytów. Ten okres ochłodzenia jest zazwyczaj czasem, gdy altcoiny takie jak Ethereum Classic same pchają się na nowe szczyty.

Ale prawdopodobnie nie chcesz inwestować w ETC, jeśli mamy do czynienia z rynkiem niedźwiedzia. Albo jeśli rynek byka kryptowalut zaczyna wyglądać tak, jakby miał się zamienić w rynek niedźwiedzia. Dzieje się tak, ponieważ cena Ethereum Classic będzie spadać znacznie szybciej niż cena jego bardziej uznanych odpowiedników, ponieważ jest to altcoin.

Jeśli myślisz o zainwestowaniu w ETC, pamiętaj, że nie mają one zbyt dużej użyteczności w świecie rzeczywistym. Oznacza to, że nie możesz liczyć na to, że pojawi się w następnym cyklu rynkowym, więc musisz starannie wybrać moment inwestycji.

Pomysły na inwestycje alternatywne

Być może po przeczytaniu tego artykułu doszedłeś do wniosku, że Ethereum Classic nie jest odpowiednią inwestycją w kryptowaluty dla Ciebie. Jeśli tak, CoinCasso ma dla Ciebie kilka alternatyw, które możesz rozważyć.

Ethereum Classic - alternative investment ideas

Ethereum

Inwestowanie w Ethereum jest najbardziej naturalną alternatywą dla inwestowania w Ethereum Classic. Jest to w zasadzie wszystko to, czym ETC próbuje być, ale z mnóstwem użytkowników i setkami dApps.

Ethereum jest droższy niż ETC, ale niech Cię to nie zniechęca. Włożone przez Ciebie pieniądze będą rosły w takim samym tempie jak ETH, nawet jeśli nie możesz od razu kupić całej monety.

A jeśli porównasz wzrost ETH z ceną Ethereum Classic w ciągu 10 lat, prawdopodobnie będziesz zadowolony z decyzji o zainwestowaniu w ten projekt.

Bitcoin

 

Bitcoin to złoty standard wśród kryptowalut. Wahania jego ceny są tym, co napędza cały rynek kryptowalut. Coraz większa liczba inwestorów instytucjonalnych zaczyna inwestować część swoich portfeli w BTC.

Bitcoin to token, który zdecydowanie powinien znaleźć się w Twoim portfelu, jeśli zamierzasz przeznaczyć część swoich aktywów na kryptowaluty.

Chainlink

Chainlink to fascynujący altcoin o ogromnym potencjale. To właśnie z niego korzystają platformy inteligentnych kontraktów, takie jak Ethereum, aby uzyskać dostęp do danych w blockchainie.

Ta funkcjonalność jest niezbędna dla najbardziej popularnych dApps. Bez Chainlink lub podobnego tokena platformy takie jak Aave, MakerDAO czy Uniswap nie byłyby w stanie funkcjonować tak jak obecnie.

Czas zacząć inwestować

Gotowy, aby wykorzystać nowo zdobytą wiedzę na temat kryptowalut i użyć jej do mądrego inwestowania? CoinCasso ma Cię pod opieką.

Otwórz u nas konto już dziś, aby szybko i łatwo kupować kryptowaluty, w które najbardziej wierzysz.

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022