Prognoza ceny Chainlink | CoinCasso Exchange
Chainlink price prediction

Ulubieniec branży DeFi, Chainlink, stał się obiektem zainteresowania dzięki grupie swoich zwolenników (wśród których jest wielu znanych celebrytów i gwiazd sportu). Szum wokół tego altcoina sprawił, że wszyscy zwrócili na niego uwagę, a jego silne podstawy technologiczne z pewnością pozwolą mu utrzymać się na szczycie rankingu.

Historia ceny Chainlink

Mimo że Chainlink jest 17. największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej, jego model biznesowy nie zachęca do publikowania wielkich newsów. Jest on dobrze znany jedynie w ekosystemie twórców inteligentnych kontraktów, a na jego działalność w znacznym stopniu wpływają wahania w świecie kryptowalut i zmienność dużych graczy, takich jak Bitcoin.

Jednak w ogólnym rozrachunku okazał się dla użytkowników ekosystemu aktywem stale rosnącym w górę.

Chainlink price history
Historia ceny Chainlink

Cena Chainlink – od 2017 r. do dnia dzisiejszego

Tokeny LINK wystartowały w 2017 r. z ceną nieco powyżej jednego centa w USD; kapitalizacja rynkowa była również odpowiednio niska. Mniej więcej do połowy 2019 r. wartość rynkowa wynosiła poniżej 1$. Później cena LINK wzrosła do poziomu od 1$ do 4$ za LINK.

Trwało to nawet na początku pandemii. Podobnie jak inne kryptowaluty, również LINK nabrał rozpędu w drugiej połowie 2020 roku. Cena rosła do momentu przekroczenia poziomu 14$, a w lutym 2021 r. osiągnęła rekordowy poziom 37$ za token LINK.

Odbywało się to równolegle z całym rynkiem kryptowalut, który w pierwszej połowie 2021 r. odnotował ogromny wzrost wartości. Po dużym skoku wartości dość szybko nastąpiła korekta cenowa, a cena spadła o prawie 10$ do marca 2021 r., po czym ustabilizowała się na bardziej umiarkowanym poziomie. W październiku 2021 r. cena LINK wynosiła około 26$ za jeden token.

Choć nie jest to tak gwałtowny wzrost jak w przypadku Bitcoina, LINK wykazuje stały wzrost. Uważa się, że jest to dobry stosunek jakości do ceny, ponieważ nie tylko może być przechowywany jako aktywa, ale jest również używany do płacenia za inteligentne kontrakty w sieci Chainlink.

Jesienią 2021 r. cena Chainlink uległa radykalnej zmianie. W listopadzie wartość LINK osiągnęła 38,32$. Od tego czasu cena ta nigdy nie powróciła do poprzedniego poziomu i stale spadała. Podczas ostatniego krachu na rynku kryptowalut w maju cena Chainlink wynosiła zaledwie 5,30$ za jeden token. Po 12 maja wartość LINK poprawiła się, ale mimo to w ciągu ostatniego miesiąca stracił 14,94%.

Obecnie (8 czerwca) 1 token Chainlink jest wart 8,55$.

Przewidywania dotyczące ceny Chainlink

Przyjrzyjmy się teraz, jak będzie się zmieniał kurs Chainlink według największych platform przewidywania cen kryptowalut.

Chainlink price prediction
Prognoza ceny Chainlink

Przewidywana cena Chainlink według Trading Beasts

Trading beasts prezentuje umiarkowane prognozy dla LINK na najbliższe kilka lat. Nie przewiduje się wielkich wzrostów – do końca 2022 r. średnia cena utrzyma się w okolicach 8-9$.

Przewidywana cena Chainlink według TradingBeasts:

 • 8.55$ do końca 2022 r.
 • 7.55$ do końca 2023 r.
 • 11.62$ do końca 2024 r.

Przewidywana cena Chainlink według Digitalcoinprice

Znacznie bardziej optymistyczną opinię na temat wartości tokena LINK przedstawia firma DigitalCoinPrice. Przewidują oni, że do 2028 r. cena LINK wzrośnie niemal trzykrotnie i zbliży się do 27$.

Przewidywana cena Chainlink według Digitalcoinprice:

 • 11.45$ do końca 2022 r.
 • 12.34$ do końca 2023 r.
 • 12.49$ do końca 2024 r.
 • 16.28$ do końca 2025 r.
 • 15.24$ do końca 2026 r.

Przewidywana cena Chainlink według Walletinvestor 

W przeciwieństwie do innych platform prognozowania cen, Walletinvestor pokazuje duże wzrosty i spadki wartości LINK w nadchodzących latach.

Przewidywana cena Chainlink według  Walletinvestor:

 • 0.81$ do końca 2022 r.
 • 0.69$ do końca 2023 r.
 • 1.29$ do końca 2024 r.
 • 0.85$ do końca 2025 r.
 • 1.4$ do końca 2026 r.

Czy Chainlink pójdzie w górę w 2022 r.?

Duża zmienność na rynku kryptowalut sprawia, że prawie niemożliwe jest stwierdzenie z całą pewnością, czy w przyszłości ten lub inny aktyw wzrośnie czy spadnie. Załamanie rynku w ostatnim miesiącu spowodowało gwałtowny spadek cen wszystkich kryptowalut.

Chainlink price in 2022
Cena Chainlink 2022

Jeśli chodzi o prognozę dla Chainlink, większość inwestorów i stron internetowych zajmujących się prognozowaniem cen twierdzi, że ta kryptowaluta powinna odzyskać wartość w ciągu najbliższych kilku lat. Do końca 2022 r. LINK może odnotować 50% wzrost.

Chainlink 2.0: Droga do przodu

W ciągu ostatnich trzech lat token LINK wdarł się do pierwszej piątki kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej i służy obecnie ponad 300 projektom, łącząc blockchainy z danymi ze świata rzeczywistego.

Chainlink jest na dobrej drodze, aby stać się standardem branżowym dla zdecentralizowanych sieci Oracle; jeśli tak się stanie, LINK odnotuje ogromne zyski.

Współzałożyciel i dyrektor generalny Chainlink, Sergey Nazarov, z pewnością uważa to za oczywiste. Niedawno opublikował on nowy whitepaper, w którym przedstawił przyszłość firmy i powiedział: “To, co widzimy, to początek redefinicji tego, czym jest branża blockchain, odchodząc od myślenia tylko o Bitcoinie i tylko o tokenach, na rzecz myślenia o wielu innych rzeczach.

Czy warto inwestować w LINK?

Kryptowaluty jako całość pozostają niezwykle zmienne. Wiąże się z nimi ryzyko, ale także duże zyski. W przypadku LINK inwestycja nie jest tak duża jak w przypadku Bitcoina czy Ethereum, dlatego też ryzyko jest również mniejsze.

Rekomendujemy LINK jako ciekawą propozycję inwestycyjną przede wszystkim dlatego, że model biznesowy firmy opiera się na technologii, która ma duże możliwości rozwoju i ekspansji.

Nie ma wątpliwości, że inteligentne kontrakty i blockchain pozostaną nieodłączną – i STABILNĄ – częścią ekosystemu finansowego i ekonomicznego, a token związany z wspieraniem tego procesu będzie miał długoterminową rentowność.

FAQ

Czy Chainlink osiągnie 100$??

Nie ma wątpliwości, że cena tokena LINK osiągnie poziom 100$. Pozostaje tylko pytanie, kiedy. Ogólnie rzecz biorąc, 100$ wydaje się bardzo osiągalnym celem dla LINK w ciągu najbliższych kilku lat.

Ile będzie wart Chainlink w 2030 r.?

Digitalcoinprice przewiduje, że w ciągu najbliższych 5 lat cena Chainlink będzie wynosić prawie 30$. Jest to najbardziej obiecujący cel dla przyszłej ceny LINK. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, priceprediction.net twierdzi, że przewidywana cena Chainlink w 2030 r. przekroczy 100$ i może wzrosnąć nawet do 118$.

Czy Chainlink (LINK) to dobra inwestycja?

Dla inwestorów długoterminowych, token LINK może być dobrą inwestycją, ponieważ cały zdecentralizowany ekosystem wykazuje wyraźne oznaki długoterminowego wzrostu.

Czy Chainlink osiągnie wartość 1000$?

Tak, w końcu. Optymistyczne prognozy cen LINK wskazują, że granica 100$ może zostać przekroczona do 2030 r.

Czy Chainlink może osiągnąć 10 000$?

W świecie kryptowalut wszystko jest możliwe. Jednak biorąc pod uwagę, że LINK jest obecnie notowany na poziomie około 8,5$, przed nim jeszcze długa droga do osiągnięcia poziomu 10 000$.

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022