Prognoza ceny bitcoina | CoinCasso Exchange
Bitcoin price prediction

Bitcoin rozbudził wyobraźnię całego świata, gdy w 2017 r. jego wartość wzrosła z 975 dolarów w marcu do 20 089 dolarów w grudniu! Wszyscy – nawet ci najmniej obeznani z technologią – mówili o BTC. Kolejne lata ugruntowały jego status jako aktywa i inwestycji wartej uwagi. Cały ekosystem wzrósł na bańce Bitcoina, gdy druga fala bardziej ostrożnych inwestorów, chcących mieć swój udział w kolejnym boomie na kryptowaluty, wskoczyła na rynek kryptowalutowy jako pierwsza. W tym szalonym pędzie ludzie zapomnieli, że Bitcoin ma jedną z najbardziej zmiennych historii handlu wśród klas aktywów. Przechodził przez różne cykle ekstremalnych wzrostów i spadków. Przez 13 lat jego istnienia występowały ogromne bańki cenowe oraz dwucyfrowe wzrosty i spadki. Jednak w przeciwieństwie do innych kryptowalut, wysoka wartość BTC zmusiła inwestorów i kupujących do poświęcenia większej ilości czasu, wysiłku i pieniędzy na formuły przewidywania ceny Bitcoina. Aby zrozumieć, jak może się on zmieniać w przyszłości, ważne jest, aby przyjrzeć się historii BTC.

History of Bitcoin price
Historia ceny Bitcoina

Historia ceny Bitcoina – od 0 do 60 tys.

Gdybyśmy mieli jednym słowem opisać drogę BTC od początku jego istnienia w 2009 roku do dziś, byłoby to – rollercoaster. Wyboista, niebezpieczna, ale jednocześnie ekscytująca przejażdżka. Nie dla osób o słabym sercu, ale dla tych, którzy kochają emocje, to była dobra podróż.

Pierwsze wyraźne tąpnięcie Bitcoina nastąpiło w 2013 r., gdy jego wartość na giełdzie kryptowalut wynosiła 13,50 USD. Pierwszy boom nastąpił zaraz potem, gdy w kwietniu 2013 r. osiągnął szczyt na poziomie 220 dolarów, po czym szybko skorygował się do 70 dolarów. Jednak już nigdy nie zszedł poniżej tego poziomu. W dłuższej perspektywie strzałka ceny zawsze wskazywała w górę. W 2017 r. kurs był nadal niestabilny, aż do momentu, gdy przebił granicę 1000 USD dzięki zaufaniu inwestorów i zakończył rok z wynikiem 19 783 USD. Oczywiście wkrótce potem nastąpiła nieunikniona korekta cen i krach, a BTC zakończył rok 2019 na poziomie 7000 USD. Pandemia i uznanie ze strony kilku krajów sprawiły, że Bitcoin znów zaczął się rozwijać. Tym razem nie było już odwrotu, a w grudniu 2020 r. BTC zakończył rok z zyskiem 155%. Rok 2021 był jak dotąd najlepszym rokiem, w którym BTC osiągnął szczyt na poziomie ponad 60 tys. dolarów. Pomimo ogromnego krachu w połowie roku, rozmowy wokół Bitcoina i kryptowalut w ogóle pozostają pozytywne. Nikt nie spodziewa się, że zniknie, a prawie wszyscy przewidują znaczne zyski w dłuższej perspektywie.

Bitcoin osiągnie wartość 100 000 USD w ciągu najbliższych 3 – 4 lat, a w dłuższej perspektywie osiągnie wartość 1 miliona USD w roku 2037 lub później.

Chamath Palihapitiya – współwłaściciel Golden State Warriors i założyciel Social Capital

W globalnej ankiecie 42 ekspertów kryptowalutowych stwierdziło niedawno, że hiperbitcoinizacja – moment, w którym Bitcoin wyprzedzi światowe finanse – nastąpi do 2050 roku.

Dwa końce spektrum przewidywań ceny Bitcoina

Świat BTC podzielił się na dwa bloki wspierające dwie różne teorie na temat przyszłości Bitcoina i kryptowalut. Oba poglądy opierają się na analizie wzorcowej przeszłych cykli cenowych, ale prowadzą do dwóch różnych prognoz.

Teoria 1 – na Księżyc

Bardziej optymistyczna teoria, oparta na modelu Stock to Flow (S2F), została spopularyzowana przez Holendra, który posługuje się pseudonimem PlanB. Twierdzi on, że spędził dziesiątki lat w branży finansowej i posiada stopnie naukowe z zakresu prawa i ekonomii. PlanB zastosował model S2F do przewidywania cen BTC i jak dotąd uzyskał zadziwiająco dokładne wyniki. S2F – Model ten dzieli obecną podaż (stock) towaru lub aktywa przez jego roczną produkcję (flow). Kiedy po raz pierwszy pojawił się w 2019 roku, stawiał Bitcoina za złotem, ale przed srebrem.

Model przewiduje, że do 2024 r. cena Bitcoina wyniesie 288 000 USD.

Bitcoin price prediction: PlanB
Prognoza ceny bitcoina: PlanB

Teoria 2 – Odbicie martwego kota

Bardziej ponura jest teoria “dead cat bounce” wysunięta przez innego anonimowego analityka, CryptoWhale, który bije na alarm w sprawie kryptowalut. Uważa on, że hossa na BTC dobiegła końca, a Bitcoin spadnie znacznie poniżej poziomu 29 000 USD, do którego dotarł pod koniec lipca. Niekiedy wykazywał się on również niezwykłą trafnością. W szczególności w kwietniu (przed majową korektą cen), kiedy ostrzegał, że rynek najprawdopodobniej doświadczy rekordowej likwidacji, ponieważ BTC jest przewartościowany.

Jego prognoza ceny Bitcoina przewiduje utrzymywanie się rynku niedźwiedzia i spadek aż do poziomu 7000 USD.

Bitcoin price prediction: CryptoWhale
Prognoza ceny bitcoina: CryptoWhale

Prognoza ceny bitcoina

Oprócz opinii ekspertów na temat wahań cen kryptowalut, można skorzystać z innych narzędzi, aby spróbować przewidzieć cenę BTC. Liczne platformy oferują statystyki i dane liczbowe dotyczące tego, jak zmieniała się wartość różnych monet w ciągu ostatnich lat i w jakim kierunku może ona zmierzać w przyszłości. Przyjrzyjmy się niektórym z nich:

 • Przewidywanie ceny bitcoina od TradingBeasts

 • Jedna z najbardziej znanych stron internetowych z prognozami dotyczącymi kryptowalut, oferuje prognozy na najbliższe trzy lata dla około 3000 monet. Tutaj można uzyskać szczegółowe prognozy na każdy nadchodzący miesiąc, w tym minimalną, maksymalną i średnią cenę, a także procent zmiany. Według TradingBeasts, maksymalna przewidywana cena Bitcoin wynosi prawie 40 000 USD w grudniu 2022 roku.
 • Bitcoin price prediction: TradingBeasts
  Prognoza ceny bitcoina: TradingBeasts
 • Przewidywanie ceny bitcoina od Digitalcoinprice

 • Ta obszerna witryna zapewnia wgląd w rynek kryptowalut jako całość. Oprócz danych historycznych i prognoz cenowych na najbliższe 10 lat, można tu również znaleźć informacje o ostatnio dodanych monetach, trendach, największych zyskach i stratach itp. Ponadto, Digitalcoinprice posiada sekcję blogową z najnowszymi wiadomościami, artykułami, a nawet przewodnikami na temat kryptowalut.
 • Bitcoin price prediction: Digitalcoinprice
  Prognoza ceny bitcoina: Digitalcoinprice
 • Przewidywanie ceny bitcoina od Walletinvestor 

 • Ta strona oferuje prawdopodobnie największy wybór wykresów dotyczących handlu kryptowalutami. Można sprawdzić historię i prognozy dla ponad 4000 monet, jak również ich wolumen, kapitalizację rynkową i dostępną podaż. Najdroższe kryptowaluty, takie jak Ethereum i Bitcoin, mają na Walletinvestor prognozy cen na najbliższe 5 lat, podczas gdy monety o niewielkim wolumenie obrotu zawierają jedynie dane na najbliższe kilka miesięcy.
 • Bitcoin price prediction: Walletinvestor
  Prognoza ceny bitcoina: Walletinvestor

Co to oznacza dla inwestorów w Bitcoin?

Krótko mówiąc, przewidywanie cen BTC jest szalenie trudne, a zmienność jest wpisana w ekosystem kryptowalut. Wynika to z kilku czynników – nastrojów na rynku, ogólnego zainteresowania inwestorów, działań i polityki rządu, a nawet tweetów liderów biznesu – które wpływają na cenę w nieprzewidywalnym stopniu.

Bitcoin price prediction: tips for investors
Prognoza ceny bitcoina: wskazówki dla inwestorów

Długoterminowi, poważni inwestorzy:

Duzi inwestorzy muszą uważnie śledzić i brać pod uwagę przełomowe zmiany, takie jak to, jak polityka międzynarodowa kształtuje i wpływa na kryptowaluty oraz jak na kryptowaluty reagują wielkie gospodarki, takie jak USA, Chiny i Indie. Nie mogą jednak pozwolić sobie na ignorowanie popularnych nastrojów społecznych na rynku kryptowalut; nie da się ukryć, że Bitcoin zawdzięcza swój wzrost w dużej mierze pierwszym fanom i publicznemu postrzeganiu go jako waluty wolnych ludzi.

Przeciętny inwestor:

Dla inwestorów z mniejszym udziałem w grze, sensowne jest trzymanie się swoich BTC, ponieważ długoterminowe prognozy są bardziej korzystne. Ustal w swoim umyśle, ile jesteś gotów zaryzykować i stracić bez żalu, i zacznij myśleć o pozbyciu się swoich Bitcoinów dopiero wtedy, gdy zbliżysz się do tego progu.

3 rzeczy, na które powinni zwrócić uwagę WSZYSCY inwestorzy, aby trafnie przewidzieć cenę Bitcoina

1. Działania polityczne

Chiny niedawno rozprawiły się z działalnością związaną z kryptowalutami, a USA rozważa wprowadzenie nowych obowiązków sprawozdawczości podatkowej w zakresie kryptowalut. Z drugiej strony, niektóre kraje, takie jak Ekwador, przyjmują kryptowaluty. W dłuższej perspektywie zrozumienie, jak te decyzje wpływają na rynek kryptowalut, ma kluczowe znaczenie dla dokładnego przewidywania ceny Bitcoina.

2. Konkurencja ze strony tradycyjnych rynków finansowych

Inwestorzy instytucjonalni zdali sobie sprawę, że Bitcoin jest zbyt cenny, by go zignorować. Zmusza to również tradycyjne instytucje bankowe (już teraz odczuwające skutki walki ze startupami fintech) do ochrony swojej dominacji na rynku. W ciągu najbliższych kilku lat może również dojść do legalizacji walut cyfrowych emitowanych przez banki.

3. Wzorce rynkowe

Bitcoin price prediction: market patterns
Prognoza ceny bitcoina: wzorce rynkowe

Rynki i to, co je motywuje, pozostają niezmienne od pokoleń. Dlatego, choć kryptowaluty są nowym czynnikiem zmienności, rynek finansowy i sposób funkcjonowania na nim ludzi nie zmieniły się. Wiele można się nauczyć, obserwując dotychczasowe wzorce i minione okresy hossy. Dla inwestorów, którzy rozumieją trendy rynkowe, przewidywanie cen Bitcoin staje się sprawą popartą danymi.

Co czeka Bitcoina w 2021 roku?

Ten rok był szalony dla Bitcoina: z rekordowego poziomu 64 000 USD, przeszedł spektakularny krach i stracił połowę swojej wartości w ciągu 3 miesięcy. Widzimy już pewne odbicie, ale tak duża niestabilność wystraszyła większość inwestorów. Tylko najbardziej zagorzali inwestorzy i fani Bitcoina ogłaszają jego niezwyciężoność z dachów; reszta siedzi z boku i czeka. Bitcoin odbije się od dna, ale kiedy i jak bardzo, to wciąż kwestia dyskusyjna. (Większość panelistów (61%) w badaniu 42 ekspertów przeprowadzonym przez firmę Finder twierdzi, że Bitcoin jest obecnie niedowartościowany, a średnio panel oczekuje, że Bitcoin zakończy rok 2021 na poziomie 66 284 USD). Pozostajemy optymistami i sugerujemy, abyście również trzymali się swoich monet. W rzeczywistości, jeśli możesz sobie na to pozwolić, to jest to właściwy moment, aby zainwestować więcej w Bitcoin. Możesz nie zobaczyć tej ceny ponownie! Możesz przeglądać naszą stronę i dokonać tego zakupu za pośrednictwem CoinCasso – jest to proste i bezpieczne, szybkie i uczciwe.

Ile będzie wart Bitcoin w 2022 roku?

Ekstremalna zmienność i wahania cen to pierwsze rzeczy, o których muszą pamiętać traderzy na wszystkich poziomach zaawansowania, gdy próbują prognozować ceny na rynku kryptowalut. Bez wątpienia dane statystyczne mogą dać pewne wskazówki, w jakim kierunku może podążać cena Bitcoina, ale nawet najdokładniejsze formuły matematyczne i modele nie mogą zagwarantować w 100% poprawnej prognozy. Cena Bitcoina zależy od wielu różnych czynników, w tym ekonomicznych i politycznych. W 2022 r. niektórzy eksperci kryptowalutowi i traderzy twierdzą, że wartość BTC wzrośnie do 100 000 USD. Jednak większość witryn prognozujących ceny wskazuje, że nie będzie ona wyższa niż 60 000 USD. Radzimy uważnie śledzić ruchy cenowe za pomocą różnych narzędzi i próbować analizować trendy na rynku kryptowalut, aby przewidywać przyszłość.

FAQ

Ile będzie warty Bitcoin w 2025 r.?

Ponownie, prognozy ceny Bitcoina na rok 2025 rozchodzą się bardzo szerokim łukiem. Panel ekspertów kryptowalutowych ankietowanych przez Findera przewidział, że cena Bitcoina wzrośnie do 318 417 dolarów do grudnia 2025 roku. W tym gronie najbardziej byczy ekspert określił cenę na około 160 000 USD do końca 2025 roku. Z kolei 54% z nich uważa, że hiperbitcoinizacja nastąpi do 2050 roku. Na niedźwiedzim końcu spektrum widzimy ekspertów wyznaczających niskie cele, z których najniższy to 20 000 dolarów do końca roku 25 EOY, a wielu innych lokuje swoje pieniądze w przedziale 45-60 tysięcy dolarów.

Ile będzie wart Bitcoin w 2023 r.?

Zgodnie z najnowszą prognozą długoterminową, cena Bitcoina osiągnie 100 000 USD do końca 2023 roku. Może zakończyć rok 2021 słabo, ale będzie się stopniowo umacniać i wejdzie w rok 2023 na poziomie sześciocyfrowym, a następnie będzie dalej piąć się w górę.

Ile będzie wart Bitcoin w 2030 r.?

Nawet przy swojej zmienności Bitcoin cieszy się mianem dziadka kryptowalut. Jeśli nie wydarzy się coś naprawdę drastycznego, Bitcoin - i kryptowaluty w ogóle - z pewnością będą obecne w 2030 r. i będą jeszcze bardziej zintegrowane z naszym życiem. Wszystkie obecne prognozy wskazują, że do 2030 roku Bitcoin przekroczy granicę 1 miliona dolarów. Oczywiście, nie uwzględnia to nieprzewidywalnych wydarzeń lub polityk, które mogą wpłynąć na meteoryczną wspinaczkę Bitcoina na szczyt.

Handel kryptowalutami może wiązać się z wysokim ryzykiem i może nie być odpowiedni dla każdego inwestora. Zanim zdecydujesz się na handel kryptowalutami, powinieneś dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia i ryzyko. Na handlu można zarobić pieniądze, ale istnieje również ryzyko, że można stracić część lub całość początkowej inwestycji. Dlatego nigdy nie należy inwestować pieniędzy, na których utratę nie można sobie pozwolić.

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022