Prognoza ceny Binance Coin (BNB) | CoinCasso Exchange
Binance coin price prediction 

Świat kryptowalut i aktualności z nim związane są zdominowane przez Bitcoina, Ethereum i kryptowaluty takie jak DogeCoin; część tej uwagi wynika z długowieczności i wartości, a część z kaprysów ekscentrycznych miliarderów.

Jeśli jednak otworzysz stronę internetową dowolnej giełdy kryptowalut, zobaczysz, że jest ona wypełniona setkami i tysiącami (obecnie w obiegu znajduje się ponad 4000 kryptowalut) innych kryptowalut.

W tym artykule porozmawiamy o jednej z 5 najlepszych monet kryptowalutowych – Binance Coin (BNB), która do niedawna zajmowała 3 miejsce bez żadnej konkurencji. Binance Coin lub BNB jest powiązany z giełdą kryptowalutową Binance, która odnotowuje dzienny wolumen obrotu ponad 60 miliardów dolarów!

Czym jest Binance Coin (BNB)?

Wprowadzony na rynek w lipcu 2017 r. przez dyrektora generalnego giełdy kryptowalutowej Binance, Changpeng Zhao, Binance Coin jest pierwszą kryptowalutą emitowaną przez giełdę kryptowalutową.

Platforma została uruchomiona poprzez ICO (initial coin offering), w ramach którego monety zostały przydzielone wybranej grupie osób, takich jak inwestorzy, zespół założycielski, a część została sprzedana publicznie. Sprzedano 100 milionów monet po 15 centów i zebrano w sumie $15 mln, co dało całej platformie świeży zastrzyk środków na rozwój.

Na potrzeby ICO stworzono w sumie 200 milionów BNB, a oprócz 100 milionów oferowanych publicznie, reszta została rozdzielona między założycieli i aniołów biznesu.

Cena Binance Coin w przeszłości – Historia ceny

Fenomenalnie popularna kryptowaluta, Binance Coin miała 10 milionów użytkowników w ciągu roku od jej wprowadzenia na rynek.

Binance coin history
Historia Binance Coin

Rozpoczął się w lipcu 2017 r., wystartował z ceną $0,15 i spadł do najniższego poziomu $0,10, po czym wystartował i 23 sierpnia osiągnął poziom $2,6. W liczbach może się to wydawać mało, ale w procentach jest to naprawdę ogromny zysk. Następnie BNB wzrastał i spadał, aż do momentu, gdy wielki boom kryptowalutowy z 2017 r. wypchnął go znacznie ponad poprzedni poziom oporu.

Binance Coin rozpoczął rok 2018 na wysokim poziomie $25,18, by niecały miesiąc później spaść do poziomu $5,52. Reszta roku była powolnym powtarzaniem tego samego cyklu, w którym po powolnych wzrostach następowały stałe spadki, aż do krachu Bitcoina w 2018 r., kiedy to na początku grudnia wartość BNB również spadła do $4,12.

Rok 2019 rozpoczął się pomyślnie dla BNB, a prognozy cen Binance Coin były pozytywne. Hossa trwała do połowy 2019 r., a w czerwcu BNB osiągnął nowy rekord wszech czasów na poziomie $39. Następnie rozpoczął się długi spadek, w wyniku którego BNB zakończył rok na poziomie $12.

Zgodnie z dobrze znanym schematem, BNB rozpoczął rok 2020 na plusie. W lutym osiągnął poziom $27. Następnie nadeszła pandemia Covid-19, a rynek kryptowalutowy wpadł w panikę w połowie marca. Po ustabilizowaniu się sytuacji, spragnieni inwestorzy zwrócili się w stronę kryptowalut, aby przechowywać swoje pieniądze, a byczy trend w końcu się ukształtował i trwał przez cały rok 2020. W sylwestra 2020 r. cena Binance Coin wynosiła około $37.

Rok 2021 był kolejną korektą cenową, która czekała na swoją kolej. Bitcoin i inne kryptowaluty wzniosły się na niewyobrażalne wyżyny, a zainteresowanie rynkiem kryptowalutowym osiągnęło najwyższy poziom (na początku maja 2020 r. cena Binance Coin osiągnęła najwyższy poziom i wynosiła około $680).

W tej nadmiernie napompowanej bańce pojawiły się żartobliwe tweety Elona Muska, które wypuściły trochę powietrza. Ale bańka pękła naprawdę, gdy Chiny ogłosiły zakaz świadczenia usług związanych z kryptowalutami przez banki i główne instytucje finansowe. Wynikający z tego krach na rynku kryptowalut nie oszczędził żadnej monety, a kurs Binance Coin spadł do $210 w ciągu kilku tygodni.

Rynki znów się ożywiły, a cena BNB rosła i nabierała tempa.Pod koniec sierpnia 2021 r. cena BNB wynosiła około $500. Na początku listopada Binance Coin był sprzedawany po $650 i od tego czasu spadał w dół. W styczniu 2022 r. cena spadła do $500. Do maja cena BNB wahała się w przedziale $350-450. W połowie maja, cena Binance Coin spadła do poziomu $269. Pod koniec tego samego miesiąca powróciła do poziomu $336. Od tego czasu wartość BNB spadała – w połowie czerwca BNB straciła prawie 25% swojej wartości z poprzedniego miesiąca i jest sprzedawana po cenie $215.

Co to oznacza dla przyszłości? Prognoza ceny BNB

Cóż, rynek kryptowalut spada w chwili, gdy piszemy ten artykuł. A Binance Coin radzi sobie stosunkowo dobrze w porównaniu z innymi monetami. Jednak rekord wszech czasów, wynoszący blisko $680, okazuje się być trudnym do przełamania poziomem oporu.

BNB jest tradycyjnie postrzegany jako pozostający pod wpływem Bitcoina i nie inaczej jest teraz. Nie ma on jednak takiej wartości rynkowej ani stabilności jak BTC, co sprawia, że jego sytuacja jest jeszcze bardziej niepewna i płynna. Najlepszą strategią jest trzymanie się swoich BNB, czekanie i obserwowanie.

Strona WalletInvestor (i kilka innych) pozostaje optymistycznie nastawiona do najbliższej i dalszej przyszłości BNB. Większość stron i analityków przewiduje, że BNB osiągnie poziom $600 jeszcze przed końcem roku, a następnie będzie rosnąć.  W rzeczywistości, przed krachem, prognoza cenowa Binance Coin określała ją na poziomie $1,000. Moneta z pewnością osiągnie ten cel; pytanie brzmi KIEDY.

Binance coin price prediction
Prognoza ceny Binance Coin

Prognoza ceny BNB od Trading Beasts 

Prognoza kursu BNB według TradingBeasts pozostaje pozytywna, przynajmniej do końca roku.

 • $231 do końca 2022 r.
 • $192 do końca 2023 r.
 • $328 do końca 2024 r.
 • $412 do końca 2025 r.

Progoza ceny BNB od Digitalcoinprice 

Digitalcoinprice prezentuje silną tendencję wzrostową, jeśli chodzi o prognozę ceny BNB. Według tej platformy, za dekadę moneta Binance będzie kosztować $1,127.

 • $282 do końca 2022 r.
 • $303 do końca 2023 r.
 • $314 do końca 2024 r.
 • $412 do końca 2025 r.

Prognoza ceny BNB od Walletinvestor

Prognoza Walletinvestor dotycząca ceny Binance Coin nie różni się zbytnio od poprzednich stron z prognozami i jest również pozytywna. Liczby są jednak znacznie wyższe:

 • $377 do końca 2022 r.
 • $614 do końca 2023 r.
 • $853 do końca 2024 r.
 • $1092 do końca 2025 r.

Chcesz kupić BNB?

Możesz udać się do naszej giełdy kryptowalut CoinCasso. Nie zapomnij odwiedzić naszej strony internetowej, aby uzyskać więcej informacji oraz zapoznać się z usługami związanymi z ekosystemem kryptowalut.

FAQ


Czy Binance Coin jest bezpieczną kryptowalutą?

Prognozy dla Binance Coin - i całego świata kryptowalut - są pozytywne. Analitycy widzą stały wzrost, zwłaszcza w dłuższej perspektywie. Dlatego trzymanie się swoich BNB lub zakup kolejnych jest dobrym pomysłem.

Czy Binance Coin to dobra inwestycja?

Tak, choć w krótkim okresie zmienność rynku sprawia, że wszyscy mają się na baczności, Binance jest popularną opcją dla wielu inwestorów w monety. Jest on wspierany przez giełdę kryptowalut Binance, jedną z najpopularniejszych, co czyni go bezpieczniejszym wyborem niż większość innych kryptowalut. Inwestowanie to jednak decyzja, którą należy podejmować z rozwagą i wiedzą, a także dopasować ją do swojej ogólnej tolerancji ryzyka. Ogólna zasada brzmi - nigdy nie inwestuj tego, na co nie możesz sobie pozwolić, aby stracić.

Ile będzie warty Binance Coin w 2022 roku?

Odbicie hossy przewidywane jest w 2022 roku. Prognozy są bardzo zróżnicowane i podczas gdy superoptymistyczni analitycy przewidują, że BNB będzie wzrastać do końca roku, gdy oczekuje się, że osiągnie poziom $377.

Ile będzie wart BNB w 2023 r.?

Większość ekspertów kryptowalutowych jest zgodna co do tego, że wartość BNB będzie nadal rosła, a rok 2023 przyniesie umiarkowane zyski, które zamkną się w przedziale $500-800 za BNB.

Ile będzie warty Binance Coin w 2025 r.?

Każda strona z prognozami cen Binance Coin ma inną liczbę. Ale wszyscy zgadzają się, że przyszłość monety BNB jest jasna. Jedna z prognoz przewiduje, że Binance Coin osiągnie wartość około $412 do 2025 roku; inna przewiduje, że będzie to aż $1,100.

Gdzie można kupić BNB?

Oczywiście pierwszym portem, do którego zwracają się kupujący Binance, jest giełda kryptowalut Binance. Jeśli jednak nie chcesz zostać użytkownikiem Binance, inne giełdy kryptowalutowe, takie jak CoinCasso, również oferują BNB.

Czy można przelewać pieniądze z Binance na konto bankowe?

Tak, podobnie jak w przypadku większości innych kryptowalut, możesz zamienić swoje BNB na FIAT w dowolnym momencie. Musisz przenieść BNB na giełdę Binance, a następnie sprzedać je za FIAT za pośrednictwem tej samej platformy.

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022