Najlepsze kryptowaluty do zainwestowania w 2020 roku | CoinCasso Exchange

Przed rokiem opisaliśmy 5 najlepszych kryptowalut, w jakie zainwestować w 2019 roku. Warto odświeżyć ten temat i przyjrzeć się obecnej sytuacji rynkowej. Więc jeśli planujesz w najbliższym czasie kupić krypto, zostań z nami i sprawdź naszą uaktualnioną listę na rok 2020.

Ten artykuł ma swoją nowszą wersję:

Zastanawiasz się, ile mógłbyś zyskać w przeciągu roku na podanych kryptowalutach? Sprawdź wyniki w “Co by było… gdybyś zainwestował w kryptowaluty…

Dlaczego warto inwestować w krypto?

Wielu analityków uważa, że cyfrowe aktywa są przyszłością sektora finansowego. I chociaż może się to zrealizować w przeciągu kilku bądź kilkunastu lat, to stwierdzenie nie jest odrealnione. Cyfrowe aktywa oferują wiele korzyści w porównaniu z tradycyjnymi walutami FIAT. Głównymi pozytywami jest przede wszystkim przejrzystość, szybkość transakcji i niższe opłaty.

Patrząc z perspektywy inwestora kryptowalut, można zastanowić się, dlaczego warto je nabyć? Istnieje kilka głównych czynników. Pozytywnym aspektem cyfrowych walut jest ich płynność. Rynek otwarty jest przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Dzięki czemu możesz tradować, wpłacać i wypłacać środki w dowolnym momencie. Kolejnym korzystnym czynnikiem wirtualnych pieniędzy jest ich przejrzystość. Technologia blockchain rejestruje wszystkie transakcje i są dostępne one dla każdego. To sprawia, że inwestorzy mają odpowiedni pogląd na rynek. Duża liczba cyfrowych walut pozwala na łatwiejszą dywersyfikację krypto portfela w celu ograniczenia ryzyka. Wirtualne aktywa zapewniają również niższe opłaty w porównaniu do tradycyjnych form inwestycyjnych.

Która krypto ma największy potencjał?

Gdy już wiesz jakie czynniki sprzyjają inwestycji w krypto, warto również zwrócić uwagę jak sprawdzić potencjał cyfrowych aktywów. Ważnym wskaźnikiem, który musisz wziąć pod uwagę podczas wyboru wirtualnego pieniądza, jest jego kapitalizacja rynkowa. To wartość wszystkich wyemitowanych cyfrowych coinów konkretnej krypto. Wysoka kapitalizacja rynkowa oznacza duży wolumen monet uczestniczących w aktywnych transakcjach. Wpływa to na zainteresowanie inwestorów. Istotną kwestią jest również poziom płynności. Jeśli jest wyższy to krypto może być szybciej sprzedana po cenie rynkowej. Wskaźnik ten przedstawia rzeczywiste zapotrzebowanie na poszczególne waluty cyfrowe wśród traderów.

Bitcoin

Bitcoin wciąż jest jedną z najpopularniejszych kryptowalut, w którą można inwestować. Obecnie BTC stanowi około 65% kapitalizacji światowego rynku krypto. Bitcoin ma ograniczoną podaż. Coinów BTC będzie tylko 21 milionów. Oznacza to, że nawet posiadanie jednego ułamka tej krypto może w przyszłości dać Ci olbrzymią wartość. Bitcoin odnotowuje największy dzienny wolumen obrotu na różnych platformach.

Wprowadzenie kontraktów terminowych na BTC pozwoliło na zaawansowaną analizę cen i stworzyło możliwości uczestnictwa w rynku dla inwestorów instytucjonalnych. Ważnym aspektem są również techniczne kompetencje BTC, które są codziennie ulepszane. To jeszcze bardziej wzmacnia pozycję tego cyfrowego aktywa na rynku.

Zakup Bitcoina na platformie wymiany kryptowalut, jaką jest CoinCasso, jest prosty i szybki. Do przechowywania tej krypto możesz wykorzystać wiele opcji. Dlatego nie ma powodu, aby nie zdecydować się na inwestycję w Bitcoina.

Ethereum

ETH to również istotna krypto na rynku. Choć Bitcoin to najbardziej popularna kryptowaluta, Ethereum jest zdecydowanie najbardziej wpływowym cyfrowym aktywem. Dlaczego? Blockchain ETH umożliwia rozwój wielu obiecującym projektom. Ethereum to open source’owa, rozproszona platfroma obliczeniowa, która najbardziej znana jest z funkcjonalności smart contracts. Sieć Ethereum umożliwia programistom tworzenie zdecentralizowanych aplikacji. Zarówno Tether, jak i Augur działają w tym systemie. Dlatego siła tej krypto powiązana jest z jej siecią.

Długoterminowy potencjał Ethereum opiera się na jej możliwościach w realizacji inteligentnych kontraktów tak naprawdę w każdej dziedzinie. Niebawem ETH ma przejść z Proof of Work do Proof of Stake, tworząc Ethereum 2.0. Sieć PoS skutecznie niweluje energochłonny proces wydobywczy. Rozpoczęcie tej modyfikacji planowane jest na lipiec 2020 roku. Udana modernizacja prawdopodobnie przyczyni się do zwiększenia liczby inwestorów Ethereum.

Obecna cena ETH w wysokości $235 sprawia, że jest on dostępną inwestycją dla wszystkich rozpoczynających swoją działalność w świecie krypto. I choć mało prawdopodobne jest to, że Ethereum dorówna cenie BTC, analitycy wciąż widzą ogromny potencjał dla tej kryptowaluty.

XRP

Według kapitalizacji rynkowej XRP jest 3 w rankingu. To jedna z najbardziej obiecujących inwestycji na tej liście. Jego solidna technologia i sieć szybko otwierają nowe możliwości w dziedzinie handlu międzynarodowego, bankowości czy sieci płatniczych.

Gigant transferów pieniężnych MoneyGram otrzymał ponad 11 milionów dolarów od Ripple’a w 2019 roku, aby wykorzystać jego technologię blockchain do rozwiązań płatniczych. W lutym 2020 roku Azimo poinformowało, że w celu polepszenia szybkości przelewów dla klientów uruchomi również usługę przelewów pieniężnych na żądanie Ripple’a.

Lista firm, które korzystają z usług XRP, jest długa. Eksperci uważają, że rok 2020 spowoduje większe przyjęcie tej krypto, a jego cena automatycznie wzrośnie.

Litecoin

LTC to kolejna krypto, na którą warto zwrócić uwagę w 2020 roku. Litecoin to jedna z najszybszych i najbardziej przystępnych cenowo kryptowalut pod względem wykonywania płatności.

W porównaniu do BTC i ETH, LTC posiada ogromny potencjał ze znacznie bardziej przystępnym poziomie cenowym. Każda jednostka LTC zawiera obecnie transakcję za mniej niż $100, co daje większej liczbie inwestorów możliwość wejścia na rynek.

litecoin

Cena Litecoina w dużej mierze zależy od jej przyjęcia. Niedawno potwierdzono, że Litecoin zostanie włączony do bankomatów w Korei Południowej w ramach partnerstwa MeconCash.

Cardano

Cardano jest stosunkowo nową kryptowalutą. Ta technologiczna platforma miała swoją premierę w 2015 roku, a jej głównym założeniem jest stanie się domem dla aplikacji finansowych na ogromną skalę.

Jak większość kryptowalut, ADA została zaprojektowana jako szybkie i niezawodne narzędzie do transferu wartości. Sieć Cardano jest zbudowana na podstawie warstwy, co zapewnia dużą elastyczność w zakresie aktualizacji. Cardano pozwala również na rozwój dApps, społeczność crypto oczekuje, że wokół niej będzie się rozwijać wiele usług. Dzięki temu wartość ADA wzrośnie. Cardano opiera się na silnej społeczności ludzi. Firma nawiązała nawet współpracę z Uniwersytetem Maltańskim, aby zaoferować studia na temat języków programowania używanych w sieci Cardano.

Stellar

Od 2014 roku możemy obserwować rozwój projektów Stellar, których pozycja na rynku wciąż się rozwija. Dzięki niskiej cenie ta kryptowaluta jest bardzo przystępnym aktywem do inwestycji.

XLM to zdecentralizowany protokół do transakcji transgranicznych, który uruchomiony z siecią składającej się ze 100 miliardów coinów. Ostatecznym celem Stellar jest zastąpienie systemu SWIFT, zakłócającego globalny rynek pieniężny. Poprzez coiny XLM, sieć Stellar umożliwia transakcje transgraniczne pomiędzy dowolnymi parami walutowymi. Charakterystyczną cechą XLP jest to, że służy jako szkielet dla innych cyfrowych aktywów. Daje to ogromną szansę na dalszy rozwój i skalowanie.

stellar

Zcash

Czy uważasz, że kryptowaluty dają Ci anonimowość? Warto się nad tym zastanowić. Jeżeli szczególnie zależy Ci na tym aspekcie, pomyśl o inwestycji w Zcash.

Podobnie jak Bitcoin, Zcash ma w podaż w postaci 21 milionów coinów ZEC. Oprócz kwestii związanych z anonimowością, ZEC nie różni się wiele od innych cyfrowych aktywów. Zcash został zaprojektowany głównie do transferu wartości w systemie peer-to-peer.

Cena Zcash jest ściśle powiązana z ogólnymi wynikami rynkowymi. W 2019 roku ta anonimowa krypto osiągnęła największą wartość $112, na co wpłynęła dynamiczna zmiana ceny BTC w połowie tego roku. Jeśli cena Bitcoina będzie wzrastać, prawdopodobnie wartość Zcash na tym zyska.

Tron

Tron stworzony w 2017 roku szybko stał się najbardziej wypromowanym projektem w świecie krypto. Celem firmy Tron jest stworzenie bezpłatnego, globalnego systemu rozrywki cyfrowej, który umożliwi użytkownikom łatwe i ekonomiczne publikowanie treści cyfrowych.

Skomplikowane? Warto przyjrzeć się platformie Netflix. Tak naprawdę to firma koncentruje się na treści i rozpowszechnia ją przez wpływ wśród dużej grupy odbiorców. Dla twórców treści, hosting w sieci Netflix jest kosztowny. Ideą Tron jest brak pośredników i umożliwienie każdemu na korzystanie z tej platformy, która wykorzystuje technologię blockchain.

tron cryptocurrency

Dla twórców ten model daje im niezwykłą możliwość na obniżenie cen dystrybucji swoich projektów. Odbiorcy uzyskują niższe opłaty. TRX jest krypto dedykowaną temu projektowi. Dlatego warto przeanalizować całą koncepcję tego przedsięwzięcia.

Podsumowanie

Potencjał inwestycyjny wielu kryptowalut jest olbrzymi. Składa się jednak na to wiele czynników. Przed zakupem warto dobrze przeanalizować kilka kryptowalut pod względem ich aktualnej pozycji na rynku. Odpowiedni research to gwarancja dobrej inwestycji. Część z tych krypto aktywów możesz zakupić na giełdzie CoinCasso. Dlatego nie czekaj i zainwestuj w wirtualne pieniądze.

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022