Kurs Cardano (ADA) - Cena, Wykres, Notowania - Giełda Kryptowalut - CoinCasso

KALKULATOR

Przelicz ADA na PLN / PLN na ADA

Aktualny Kurs Cardano Online – jaka jest cena ADA dzisiaj?

Aktualna cena Cardano wynosi 1.05 PLN, a wolumen ADA dziś wynosi 429,441,639 PLN. Cena Cardano zmieniła się o -1.18% w ciągu 24 godzin. MarketCap ADA wynosi 36,866,569,100 PLN co daje mu aktualny ranking CoinGecko #9.

Cardano kurs USD (ADA / USD)

Kurs Cardano USD wynosi $ 0.243072 , a wolumen ADA dziś wynosi $ 99,346,810 USD. MarketCap ADA wynosi $ 8,528,693,291 USD.

O Cardano:

Cardano to zdecentralizowana platforma, która została uruchomiona we wrześniu 2017 r. przez Blockchain Development Output Hong Kong (IOHK). Czas tworzenia bloku Cardano wynosi 20 sekund. Platformą zarządza zespół kierowany przez Charlesa Hoskinsona – współzałożyciela Ethereum. Cardano, podobnie jak Tezos, opiera się na algorytmie Proof-of-Stake. Na podstawie Cardano, została stworzona kryptowaluta Cardano Coin. Jest to pierwsza platforma oparta na filozofii naukowej i badaniach. Za projektem stoi zespół naukowców i osób ze środowiska akademickiego, dzięki czemu cena Cardano może w przyszłości wzrosnąć.

Ile monet Cardano znajduje się w obiegu?

Maksymalna podaż Cardano wynosi 45 miliardów ADA, a obecnie w obiegu jest już około 74% monet. 

Kurs ADA – historia cen Cardano 

Cardano zadebiutowało na rynku pod koniec 2017 roku – w październiku jedna ADA kosztowała około 0,02 USD. W styczniu Cardano osiągnęło swoje pierwsze ATH wynoszące 1,0797 USD. Niestety cena ADA szybko spadła.

Rok 2019 i 2020 nie były zbyt dobre dla Cardano. Wartość tego coina przez długi czas plasowała się nie poziomie około 0,04 USD. 

W pierwszym kwartale 2021 roku nastąpiły duże wzrosty Cardano. Cena ADA wzrosła o około 700%. W maju, podobnie jak większość kryptowalut ADA osiągnęła swoje kolejne ATH. Następnie nastąpiła korekta podczas której kurs Cardano spadł z $2.30 do około $1.05.

Kolejne wzrosty na rynku kryptowalut sprawiły, że ADA osiągnęła swoje ATH 2 sierpnia 2021 roku. Wynosiło ono $3,09 i do tej pory pozostaje najwyższą ceną Cardano. 

Od czego zależy cena Cardano?

Notowania Cardano, podobnie jak innych kryptowalut zależą od wielu czynników. Głównym czynnikiem wpływającym na wzrost cen Cardano są aktualizacje projektu, które zwiększają użyteczność tej kryptowaluty. Jednocześnie powodują  napływ deweloperów, którzy bazują na sieci Cardano. 

Dlaczego warto kupić Cardano?

Plusem Cardano jest przede wszystkim jego deflacyjność. Podobnie jak Bitcoin Cardano ma ograniczoną podaż, co oznacza, że nie podlega inflacji. 

Dużą zaletą Cardano jest to, że jest ona “zieloną”  kryptowalutą, ponieważ jej wydobywanie jest bardziej przyjazne dla środowiska niż np. jest to w przypadku BTC. Cardano cena może wzrosnąć w najbliższym czasie, ponieważ wiele krajów czy ważnych osób jak Elon Musk zwraca uwagę na duże zużycie prądu podczas miningu kryptowalut. 

Przyjazność dla środowiska sprawia, że Cardano może niedługo mieć widoczną przewagę nad innymi altcoinami, a kurs ADA pójdzie w górę. 

Zasoby:

Oficjalna strona: https://www.cardano.org/en/home/
Whitepaper: https://cardanoexplorer.com/
Kod żródłowy: https://www.cardano.org/en/academic-papers/

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022