Kryptowaluty vs rynek akcji. Co jest lepsze? | CoinCasso Exchange

Jeśli nie mieszkasz w jaskini lub na księżycu, na pewno zauważyłeś rekordowe ceny Bitcoin i innych kryptowalut. Rynek kryptowalut płonie już od jakiegoś czasu i nie można zaprzeczyć jego zdolności do zarabiania pieniędzy dla zaangażowanych inwestorów. Jasne, zdarzają się gwałtowne cykle wielkich krachów i boomów, ale strzałka wartości wskazuje mocno na północ.

Globalna kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi obecnie 2,63 biliona dolarów i jest rzeczą naturalną, że całe to tworzenie wartości wzbudziło zainteresowanie wielu inwestorów amatorskich i profesjonalnych i zmusiło ich do dywersyfikacji swoich portfeli o kryptowaluty.

Jednak pomimo oczywistych zysków, inwestycje w kryptowaluty wciąż budzą niepokój, a wielu ostrożnych inwestorów waha się, czy w nią wskoczyć – Warren Buffet jest znany z ostrożności na scenie kryptograficznej.

Ta powściągliwość nie dziwi; w końcu rynek kryptowalut jest niezbadanym terytorium – i to dzikim. Notorycznie niestabilny handel kryptowalutami wymaga ostrożnego obchodzenia się, ale zarabianie pieniędzy na handlu jest tak łatwe i bezpieczne jak handel akcjami – jeśli podejdzie się do niego z odpowiednią wiedzą i kilkoma mądrymi praktykami.

Przyjrzyjmy się najpierw, jak krypto wypada na tle zwykłej giełdy.

Podobieństwa między giełdą kryptowalut a akcjami

W miarę jak świat – i handel – przenosi się online, handel akcjami przesunął się na metody online.

Staromodne sposoby maklerów giełdowych są teraz częścią hollywoodzkiego folkloru; akcje są teraz przedmiotem obrotu za pośrednictwem giełdy cyfrowej, rachunku maklerskiego, aplikacji mobilnych lub innych platform internetowych.

Kryptowaluty są rodzime w sferze cyfrowej, a rynki kryptograficzne zapożyczyły podobną strukturę transakcyjną i doświadczenia użytkowników z giełdy.

Większość platform kryptograficznych i giełdowych ma podobne układy, wizualizacje danych rynkowych, mechanizmy płynności oparte na księdze zleceń i opcje handlowe, dzięki czemu migracja między nimi jest znajoma i łatwa.

W cieniu tradycyjnych detalicznych platform transakcyjnych scentralizowane giełdy kryptograficzne oferują dostęp do wszystkich podstawowych typów zleceń handlowych, takich jak market, limit i stop (lub stop-loss). Zdecentralizowane giełdy kryptograficzne (DEX) zazwyczaj oferują tylko zlecenia rynkowe.

Na tym podobieństwa się kończą!

Podczas gdy giełdy mogą chcieć zachować podobne doświadczenia, kryptowaluty i akcje to dwie bardzo różne klasy aktywów: aktywa cyfrowe i tradycyjne aktywa finansowe. 

Crypto Vs Stocks Charts

Kryptowaluty kontra akcje – kluczowe różnice

Krypto i akcje to oba rodzaje możliwości inwestycyjnych, ale istnieją pewne fundamentalne różnice między tymi dwiema klasami aktywów.

Własność – rynek kryptowalut vs rynek akcji

Najbardziej fundamentalną różnicą jest to co kupujesz.

Akcje reprezentują procent własności (lub kapitału) w firmie. Kiedy kupujesz akcje na giełdzie, jesteś właścicielem części firmy będącej przedmiotem obrotu. To naturalnie daje pewne prawa, takie jak prawo głosu.

Z drugiej strony, kiedy kupujesz kryptowalutę, jesteś właścicielem tylko tokena i wartości aktywów cyfrowych. Nie da ci praw własności do firmy produkującej monety kryptograficzne. Istnieją jednak tysiące monet kryptograficznych, a każda z nich ma na celu zaspokojenie określonej potrzeby – niektóre, takie jak Bitcoin, są teraz towarem cyfrowym, podobnie jak złoto, wiele innych jest zaprojektowanych do użycia w określonych operacjach.

Zaleca się przeprowadzenie podstawowej warstwy badań, aby zrozumieć ekosystem, zanim wybierzesz monety, w które chcesz zainwestować.

Wartość — waluty cyfrowe vs. akcje giełdowe

W akcjach wartość opiera się na fizycznej firmie, a zyski lub wartość akcji zależą od wyników i rozwoju firmy, której akcje posiadasz. Cena akcji rośnie i spada w oparciu o prognozy przyszłego sukcesu firmy.

Kryptowaluta nie jest zabezpieczona żadnymi aktywami twardymi, ponieważ jako aktywa cyfrowe jego wartość zależy od popytu i podaży oraz nastrojów rynkowych.

Osie czasu i platformy do handlu

Akcje są przedmiotem obrotu na oficjalnych giełdach papierów wartościowych oraz w aplikacjach lub portalach internetowych. Zwykle ogranicza to handel do określonej pory dnia, na przykład między 9:30 a 16:30. Rynki kryptograficzne z natury działają 24×7. Nie ma świąt ani zamknięć – handel kryptowalutami odbywa się w czasie rzeczywistym, bez żadnych ograniczeń geograficznych i stref czasowych.

Scentralizowane vs. Zdecentralizowany

Jak potwierdziłaby większość lojalnych inwestorów i fanów kryptowalut, jednym z kluczowych powodów ich zaangażowania jest otwarta i przejrzysta struktura świata kryptowalut. Każdy może zostać górnikiem lub zainwestować w kryptowaluty, a w przeciwieństwie do giełdy, tylko czyste siły rynkowe napędzają wartość. Nie ma żadnych regulacji ani zewnętrznej kontroli.

Crypto Currency Gold Bitcoins On Dollar Banknote

Limity emisji: Spółki notowane na giełdzie vs. Monety kryptograficzne

Kryptowaluty mają limity. Na przykład podaż Bitcoina jest ograniczona do 21 milionów. Oznacza to, że można wydobyć tylko 21 milionów BTC. Większość monet ma limit ustalony przez wewnętrzne zasady organizacji emitującej lub kod protokołu blockchain. W rzeczywistości wartość monet kryptograficznych wynika głównie z ich niezmiennych i przezroczystych twardych kapsli.

Emisja akcji może ulec zmianie i może mieć wpływ na wewnętrzne regulacje firmy i lokalne przepisy.

Rynek kryptowalut – korzyści

Podczas gdy handel akcjami jest ugruntowaną dziedziną z generacjami najlepszych praktyk, inwestowanie w kryptowaluty jest stosunkowo nowe. Dlatego w tym artykule odkładamy na bok akcje (w Internecie dostępne są tysiące doskonałych zasobów) i wyjaśniamy, co inwestor może zyskać na handlu kryptowalutami.

1. Zmienność = większe zyski

Pierwszą rzeczą, jaką każdy inwestor powie Ci o handlu kryptowalutami, jest jego niestabilność. Mówimy, że to nie musi być problem; ta zmienność sprawia, że ​​handel kryptowalutami jest tak ekscytujący i opłacalny. Przy odpowiedniej strategii zarządzania ryzykiem możesz dość szybko osiągnąć znaczne zyski.

2. Szybszy i łatwiejszy start

Brak przepisów i zasad oznacza, że ​​można zacząć handlować niemal natychmiast. Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć konto na dowolnej giełdzie kryptowalut np. CoinCasso, wpłacić na nie trochę pieniędzy i zacząć. Rynek kryptowalut jest również zawsze włączony; nie ważne gdzie jesteś są na świecie i w jakiej walucie handlujesz, giełdy zawsze pozostają otwarte do handlu.

3. Pozwala na sprzedaż długoterminową i krótkoterminową

Handel cenami kryptowalut pozwala na czerpanie korzyści z rynków, gdy rosną, a także gdy spadają. Możesz więc zarabiać pieniądze kupując tanio i sprzedając drogo po obu stronach boomu i krachu na rynku. Oczywiście, aby to zrobić, potrzebna jest dobra znajomość trendów na rynku kryptowalut.

Kup Kryptowaluty Na Coincasso

Rynek kryptowalut – jak inwestować?

Dla nowicjuszy na rynku dobrym sposobem na ułatwienie handlu jest

1. Inwestowanie w popularne coiny

Zacznij od kupna popularnych kryptowalut jak Bitcoin, Ethereum, Binance Coin czy Chainlink. Ich popularność i stabilność zmniejsza ryzyko utraty środków.

2. Równoważenie ekspozycji portfela

Najłatwiejszym sposobem na zanurzenie się w handlu kryptowalutami jest rozpoczęcie od małych inwestycji. Możesz przeznaczyć niewielką część swojej całkowitej inwestycji w krypto bez narażania swoich pieniędzy na kaprysy rynku. Jeśli rynek wystartuje, zwiększy to Twoje zyski o ogromną kwotę, przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka do minimum.

3. Zdecyduj między inwestycją długoterminową a krótkoterminową

Kryptowaluty są świetną inwestycją zarówno na długoterminowe, jak i bardzo krótkoterminowe okresy inwestycyjne. Możesz albo handlować przez krótki czas, zarabiając na wahaniach cen, albo trzymać się tego na dłuższą metę i czekać na dużą wypłatę.

Stocks Revenue Money Investing In Crypto Currency

Podsumowanie: Kryptowaluty to przyszłość

Ignoruj ​​krypto na własne ryzyko!

Jest to niezaprzeczalnie duża część przyszłego rynku finansowego, a pozostawanie poza światem kryptowalut nie jest tak naprawdę mądrym posunięciem – ani nawet opcją – dla każdego, kto jest zainteresowany handlem dla zysku.

Naszą radą byłoby rozpoczęcie eksperymentowania i dywersyfikacji swojego tradycyjnego portfolio DZIŚ! Szybkim sposobem na zabawę w kryptowalutę byłaby nasza giełda CoinCasso. Jeden się zalogować, nie zapomnij sprawdzić nasze jak do przewodników, aby uzyskać pewne szczegółowe informacje na temat różnych kryptowalut i naszego doradztwa inwestycyjnego.

Kup Kryptowaluty Na Coincasso

FAQ

Czy krypto jest bardziej opłacalne niż akcje?

Cóż, to zależy od tego, w którą kryptowaluty zainwestujesz! Bitcoiny, Ethereum i czołowe monety są dość stabilne i mają przewidzianą dla nich świetną trajektorię. Więc jeśli zainwestujesz we właściwą monetę – zarówno w krótkim, jak i długim terminie – Twoje szanse na osiągnięcie ogromnych zysków będą dość wysokie.

Czy krypto jest bardziej ryzykowne niż akcje?

Handel zawiera element ryzyka, czy to w akcjach, czy w kryptowalutach. Oprócz nieodłącznego ryzyka obstawiania pieniędzy na zewnętrznych źródłach, głównym czynnikiem ryzyka pozostaje brak wiedzy, który może prowadzić do pomyłek i dopuszczania do transakcji emocji lub sentymentów. Jeśli potrafisz zarządzać tymi dwoma czynnikami, będziesz w stanie zarządzać ryzykiem. Pamiętaj o złotej zasadzie: nigdy nie inwestuj więcej, niż możesz stracić.

Czy krypto czy akcje są lepsze?

Jeśli chodzi o handel, akcje i krypty to zupełnie dwa różne typy aktywów. Akcje reprezentują własność firmy / firmy i są uregulowaną i ugruntowaną dziedziną, podczas gdy rynek kryptograficzny rozwija się dzięki zdecentralizowanej i otwartej strukturze. Jego wartość nie jest poparta aktywami. Co jest lepsze? Odpowiedź jest indywidualna i zależy od Twoich zainteresowań, apetytu na ryzyko i przyszłych zarobków.

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022