Kryptowaluty – jak zacząć? Handel kryptowalutami w pigułce
Kryptowaluty jak zacząć?

Inflacja w Polsce jest najwyższa od dekady i wynosi prawie 5 procent. Oznacza to, że za tą samą kwotę pieniędzy możesz kupić mniej niż wcześniej. Mimo że Twoje zarobki rosną, wcale nie możesz sobie pozwolić na więcej. W takim wypadku trzymanie oszczędności na koncie nie jest najlepszym wyjściem. Alternatywą może być inwestycja w kryptowaluty.

Jesteś zielony w temacie? Zadajesz sobie w myślach pytanie “oh.. kryptowaluty jak zacząć”? Pomożemy Ci w dzisiejszym artykule. Przedstawiamy jak zacząć handel kryptowalutami na giełdzie kryptowalut.

Kryptowaluty – jak zacząć?

Rozpoczęcie przygody z kryptowalutami wcale nie jest takie trudne, jak myślisz. Pamiętaj, że jeśli nie masz doświadczeni, nie musisz inwestować dużych kwot. Nie musisz od razu kupować całego Bitcoina za 40 000 PLN. Możesz zacząć np. od 1000 PLN, a nawet mniejszych kwot.

Podążaj za poniższymi krokami!

Pojęcia w świecie handlu kryptowalutami

Swoją przygodę z krypto, powinieneś zacząć od zapoznania się z podstawowymi pojęciami dotyczącymi kryptowalut i tego jak działa technologia blockchain. Dowiedz się, czym jest giełda kryptowalut i jak działa.

Zebraliśmy je w pigułce w jednych z pierwszych naszych wpisów:

Zapoznałeś się, z podstawowymi pojęciami? Możemy iść dalej!

Giełda kryptowalut – którą wybrać?

Teraz musisz wybrać giełdę kryptowalut, na której rozpoczniesz handel. Zwróć uwagę na szereg czynników takich jak bezpieczeństwo, wysokość opłat, opinie, dostępne kryptowaluty i sposoby płatności czy dodatkowe sposoby na zarabianie na kryptowalutach. O tym jak wybrać giełdę kryptowalut pisaliśmy w poprzednich artykułach.

Mamy nadzieję, że wybierzesz naszą giełdę kryptowalut CoinCasso. Oferujemy niskie opłaty oraz program afiliacyjny i ambasadorski. Dzięki posiadaniu CCX możesz obniżyć opłaty transakcyjne.

Kup Kryptowaluty Na Coincasso

Załóż konto na giełdzie kryptowalut CoinCasso

Jesteśmy szczęśliwy, że wybrałeś CoinCasso! Dołożymy wszelkich starań, abyś był zadowolony z naszych usług.

Aby zacząć trading na rynku kryptowalut, musisz założyć konto i zweryfikować tożsamość (KYC). Cały proces jest bardzo szybki i prosty.

Kliknij przycisk Zarejestruj i postępuj zgodnie z pojawiającymi się komunikatami. Uzupełnij email i hasło, a na Twój email przyjedzie wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Nie zapomnij zabezpieczyć konta weryfikacją dwustopniową, aby zwiększyć bezpieczeństwo Twojego konta.

Kup Kryptowaluty Na Coincasso

Zasil konto środkami

Po założeniu konta i przejściu weryfikacji KYC możesz wpłacić pieniądze na swoje konto.

Możliwości jest kilka:

Wybór strategii tradingu

Ogólna zasada mówi “kup tanio, sprzedaj drogo” jednak inwestowanie w kryptowaluty jest nieco bardziej złożone. W zależności od ilości dostępnego czasu oraz środków możesz wybrać jedną ze strategi tradingu:

 • holding – długoterminowe inwestowanie
 • day trading – codziennie inwestowanie
 • margin trading – handel z dźwignią
 • arbitraż kryptowalut – zakup kryptowaluty na giełdzie gdzie cena jest niższa w celu odsprzedania na giełdzie, gdzie cena jest wyższa
 • scapling – zawieranie ekstremalnie krótkich transakcji (1 -5 min)

Na początku swojej drogi zapewne wybierzesz holding – jest to strategia, która wymaga najmniej umiejętności i jest często wybierana przez początkujących. Nie wymaga tak dużej ilości czasu jak pozostałe strategie, jednak wiąże się z długim oczekiwaniem na zyski.

Pamiętaj, aby nie popełniać błędów początkującego tradera. Przede wszystkim inwestuj tyle, ile czujesz, że możesz stracić. Inwestycja w kryptowaluty jest objęta ryzykiem. Ale kiedy kryptowaluty spadają – nie panikuj!

Wybór kryptowalut – kursy kryptowalut

Teraz musisz wybrać wirtualne waluty, w które będziesz inwestować. Notowania kryptowalut możesz sprawdzić na naszej stronie na podstronie kurs lub na coinmarketcap.com. Jeśli chcesz zacząć handel kryptowalutami, powinieneś mieć nawyk, aby często sprawdzić notowania kryptowalut. Dzięki temu nie przegapisz potencjalnych szans na zysk. Dostępne są również różne programy i boty, które wyślą Ci powiadomienie o wzroście danej kryptowaluty o określoną liczbę procent.

Bitcoin i kryptowaluty jak zacząć inwestować?

Na początku swoich zmagań z kryptowalutami, zapewne wybierzesz popularne kryptowaluty. Znane kryptowaluty takie jak Bitcoin czy Ethereum dają większe poczucie bezpieczeństwa podczas nauki handlu kryptowalutami. Pierwsza kryptowaluta jaka znajduje się w portfelu kryptowalut wielu traderów to właśnie Bitcoin – czyli najpopularniejsza cyfrowa waluta. W jego szczytowej formie cena BTC wynosiła 65 000 USD!

Jednak Bitcoin i Ethereum to nie jedyne waluty cyfrowe w które warto zainwestować. Rynek kryptowalut jest bardzo duży – w bazie CoinMarketCap znajduje się ponad 11 tysięcy kryptowalut i tokenów! Pole do popisu jest więc ogromne.

W jakie coiny inwestować? Naszą uwagę szczególnie przykuwają takie projekty jak: Chainlink, Binance Coin, Uniswap, Dogecoin czy Cardano. Dowiedz się więcej na temat poszczególnych projektów, zanim zaczniesz w nie inwestować.

Bitcoin - jak inwestować

Wystawianie ofert

Załóżmy, że zdecydowałeś się kupić Bitcoina na giełdzie kryptowalut CoinCasso. Stoisz zapewne teraz przed pytaniem jak kupić Bitcoina? Proces ten przebiega następująco:

 1. Wybierz Exchange z paska po lewej stronie oraz upewnij się, ze wybrana para walutowa to BTC / EUR lub
 2. Wybierz rodzaj oferty:
  • limit – typ oferty, który pozwala wybrać z której wystawionej oferty chcemy skorzystać
  • market – szybki zakup kryptowaluty po aktualnej cenie rynkowej
  • stop market – wyznacz kurs aktywacji po jakim chcesz kupić kryptowalutę
  • stop limit -Twoja oferta kupna zostanie wystawiona w momencie gdy, rynek osiągnie podany kurs aktywacji
 3. Wypisz ilość (i cenę) kryptowaluty (w zależności od typu oferty)
 4. Wciśnij “KUP BTC” i poczekaj na sfinalizowanie transakcji.

Limit Buy Btc At Coincasso

Kryptowaluty jak zacząć – podsumowanie

Gratulacje! Właśnie prawdopodobnie zakupiłeś swoją pierwszą kryptowalutę. Co teraz?

FAQ

Kryptowaluty - jak zacząć?

Aby zacząć handel kryptowalutami zapoznaj się z podstawowymi pojęciami dotyczącymi świata krypto, a następnie załóż konto na giełdzie kryptowalut. Zweryfikuj konto i zasil je środkami, aby rozpocząć kupno i sprzedać Bitcoina oraz innych kryptowalut.

Aby efektywnie inwestować w kryptowaluty, wybierz odpowiednią dla siebie strategię tradingu oraz kryptowaluty. Bądź zawsze na bieżąco z informacjami na temat kryptowalut.

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022