Jak zacząć kupować kryptowaluty? Wskazówki, jak zacząć inwestowanie na giełdzie | CoinCasso Exchange

Panuje powszechne błędne przekonanie, że kupowanie kryptowalut jest ryzykowne, a nawet niebezpieczne. Rynek jest faktycznie bardzo niestabilny, ale w rzeczywistości kryptowaluta jest alternatywą dla waluty fiat, dzięki której transakcje finansowe są bezpieczniejsze.

CoinCasso to platforma do wymiany kryptowalut z ponad 3-letnim doświadczeniem na rynku. Jesteśmy w pełni licencjonowaną i zarejestrowaną na Litwie firmą z główną siedzibą w Londynie (Wielka Brytania). W tym artykule wyjaśniamy w prosty sposób, czym są kryptowaluty i gdzie można je kupić.

Czym są kryptowaluty?

Definicja kryptowaluty mówi, że jest to waluta cyfrowa, która nie jest kontrolowana ani chroniona przez żadne instytucje państwowe. Innymi słowy, większość kryptowalut została zaprojektowana jako zdecentralizowane. Można kupować i sprzedawać kryptowaluty, a także przekazywać i handlować nimi. Kryptowaluta jest zbudowana na technologii Blockchain, która funkcjonuje jako ledger zapewniający bezpieczne przechowywanie wszystkich informacji i szczegółów transakcji kryptowalutowych. Różne typy kryptowalut nazywane są coinami, np. Bitcoin, Ethereum, Solana itp.

Podstawowe pojęcia kryptowalutowe:

  • Altcoiny

Skrót od “monet alternatywnych” – wszystkie inne kryptowaluty z wyjątkiem Bitcoina (pierwszej kryptowaluty).

  • Token

Kryptowaluta, która nie posiada własnego blockchaina. Na przykład Ethereum jest altcoinem, ale Tether jest tokenem, ponieważ został zbudowany na blockchainie Ethereum. Tether nie ma własnego blockchaina.

  • NFT

Niewymienialny token. Podobnie jak inne kryptowaluty, są to aktywa cyfrowe, ale jedyne w swoim rodzaju. Nie ma dwóch takich samych NFT. Co może być NFT? Zasadniczo wszystko w formacie cyfrowym, np. zdjęcie, piosenka, GIF itp. Zazwyczaj NFT są kupowane i sprzedawane za kryptowaluty. Jeśli zainwestujesz w dowolną NFT, stajesz się jej jedynym właścicielem.

  • Portfel kryptowalutowy

Urządzenie lub oprogramowanie służące do przechowywania kryptowalut. Istnieją różne typy portfeli krypto. Dzielimy je na dwa podstawowe rodzaje – portfele zimne i gorące. W pierwszym z nich klucz prywatny użytkownika jest szyfrowany w trybie offline. W drugim – klucz jest generowany na gadżetach podłączonych do Internetu. Gorące portfele mają stabilne połączenie z Internetem i są bardziej powszechne, natomiast zimne portfele są trudniejsze w użyciu. Jednocześnie są one bardziej odporne na ataki hakerów, ponieważ nie mają połączenia z Internetem.

Kolejną grupą portfeli kryptowalutowych są portfele mobilne. Aby uzyskać do nich dostęp, potrzebny jest smartfon i połączenie z Internetem. Portfele mobilne są prawdopodobnie najbardziej praktyczne, ponieważ smartfon jest zawsze przy Tobie. Dzięki temu możesz kupować i sprzedawać monety w dowolnym miejscu i czasie. Wadą tego rozwiązania jest to, że smartfon może zostać łatwo skradziony, a wszystkie Twoje dane, w tym portfel kryptowalutowy i kryptowaluty, mogą zostać narażone na niebezpieczeństwo.

Więcej informacji na temat portfeli kryptowalutowych można znaleźć w naszym blogu.

Czy kryptowaluty są bezpieczne?

Jest to pierwsze i najważniejsze pytanie, jakie zadają sobie wszyscy początkujący inwestorzy w kryptowaluty. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że rynek kryptowalut zmienia się co minutę, a ceny monet mogą rosnąć lub spadać w każdej chwili. Można albo stracić wszystkie pieniądze, albo osiągnąć ogromny zysk. Niemniej jednak, przy dokładnym zrozumieniu rynku kryptowalut i tendencji na nim panujących, szanse na zbicie fortuny są całkiem wysokie.

Na wahania cen kryptowalut wpływa wiele czynników, w tym polityka światowa, a nawet zmiany w dużych międzynarodowych firmach lub spółkach. Na przykład w czerwcu 2021 r. Elon Musk ogłosił, że Tesla nie będzie już akceptować Bitcoinów jako metody płatności ze względu na duże zużycie energii. Ten jeden niewinny tweet spowodował spadek ceny BTC o około 15%. Jest to jeden z najlepszych przykładów na to, jak zmienne są kryptowaluty.

Po drugie, kryptowaluty budzą poważne obawy związane z oszustwami i wyłudzeniami. Tokeny są zbudowane za pomocą technologii blockchain, co sprawia, że wymiana kryptowalut jest szybka i łatwa. Kryptowaluta jest jednak zdecentralizowaną alternatywą pieniężną, co sprawia, że jest również bardziej niezabezpieczona. Transakcji kryptowalutowych nie można cofnąć, a po wysłaniu monet nie można ich odzyskać z powrotem. Z tego powodu kryptowaluty są atrakcyjne dla oszustów.

Wraz ze stale rosnącym zainteresowaniem kryptowalutami, na rynku pojawia się coraz więcej dostawców oferujących platformy wymiany kryptowalut. Niektórzy z nich wyglądają na całkowicie wiarygodnych i mają korzystne oferty w połączeniu z niskimi opłatami. Niemniej jednak, lepiej jest wybrać dobrze znane i godne zaufania giełdy, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz inwestować w kryptowaluty.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA)

Czy istnieją sposoby na bezpieczne kupowanie i sprzedawanie kryptowalut? Jednym ze środków bezpieczeństwa jest 2FA (uwierzytelnianie dwuskładnikowe). Nazwa pochodzi od dwupoziomowej ochrony i została zastosowana w większości portfeli kryptowalutowych. Pierwszy poziom występuje w momencie otwierania portfela. Na przykład hasło lub odcisk palca są wymagane w przypadku mobilnej aplikacji. Drugi poziom to sytuacja, gdy użytkownik musi wprowadzić kod przesłany za pomocą wiadomości tekstowej na swój numer telefonu lub e-mail itp. Mówiąc prościej, do zalogowania się na swoje konto potrzebne będą dwa kody, co sprawia, że jest to bardziej kłopotliwe zadanie dla oszustów. Większość wiarygodnych i godnych zaufania giełd kryptowalutowych posiada 2FA w swoich aplikacjach i na stronach internetowych.

W CoinCasso używamy również uwierzytelniania 2FA. Możesz je skonfigurować bezpośrednio na swoim koncie na naszej stronie internetowej. Używamy aplikacji Google Authenticator, aby zabezpieczyć Twoje dane i kryptowaluty.  W ten sposób zapewniamy, że Twoje konto i wszystkie portfele kryptowalutowe mają 2-poziomową ochronę.

Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak bezpiecznie handlować kryptowalutami, obejrzyj nasz film na YouTube.

 

4cryptotips
4 najważniejsze wskazówki dotyczące kryptowalut!

Jak kupować kryptowaluty na CoinCasso

Giełda CoinCasso jest łatwa w użyciu i funkcjonalna zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych inwestorów. Dzięki nam możesz trzymać, kupować i sprzedawać kryptowaluty, a nawet korzystać z opcji binarnych – LongShort. Jesteśmy platformą, która obsługuje Ethereum, Bitcoin, Tether, Serum, Swipe i wiele innych kryptowalut. Możesz również zakupić nasz własny token – CCX.

Po zarejestrowaniu się i zweryfikowaniu konta dostępne są dwie opcje kupna/sprzedaży kryptowalut. Pierwszą z nich jest tworzenie limit orderów – możesz ustawić czas i cenę, aby dokonać zakupu lub sprzedaży swoich kryptowalut, kiedy kurs będzie dla Ciebie najkorzystniejszy. Drugą opcją jest Swap – tutaj możesz dokonać natychmiastowej wymiany kryptowalut po cenie rynkowej. Aby wybrać jedną z tych funkcji, wybierz odpowiednią zakładkę w menu po lewej stronie na swoim koncie.

Ostatnie wskazówki, jak inwestować w kryptowaluty

Kryptowaluty to zdecydowanie jeden z tych trendów, którym warto się przyjrzeć. Jeśli zdecydujesz się na kupno i sprzedaż kryptowalut, pamiętaj, że nie jest to przygoda pozbawiona ryzyka, a mimo to można zarobić mnóstwo pieniędzy dzięki mądrym i przemyślanym inwestycjom. Technologia blockchain w połączeniu z 2FA sprawia, że kupowanie i wymiana monet jest bezpieczna. Najlepszą radą jest dokładne zbadanie, jaką kryptowalutę kupić i na jakich platformach można handlować wybraną kryptowalutą. W szczególności można dowiedzieć się więcej na temat listy obsługiwanych kryptowalut, opcji wpłat (przelewy bankowe, doładowania kartą debetową lub kredytową itp.), kursu wymiany i opłat.


Uwaga: Handel kryptowalutami może wiązać się z wysokim ryzykiem i nie jest odpowiedni dla każdego inwestora. Zanim zdecydujesz się na handel kryptowalutami, powinieneś dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia i ryzyko. Na handlu można zarobić pieniądze, ale istnieje również ryzyko, że można stracić część lub całość początkowej inwestycji. Dlatego nigdy nie należy inwestować pieniędzy, na których utratę nie można sobie pozwolić.

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022