Jeśli giełda kryptowalut nie Ci obca, być może zmierzyłeś się już z odpowiedzią na pytanie jak zabezpieczyć kryptowaluty. Niestety brak znajomości procedur i lekceważenie skutecznej ochrony naraża użytkowników na kradzież Bitcoinów i innych kryptowalut. W tym tekście podpowiadamy jak je zabezpieczyć.
Istnieją dwie opcje dostępu do kryptowalut – online i offline. W przypadku dostępu online, czyli dostępu przez Internet, poziom bezpieczeństwa jest niższy niż w przypadku rozwiązania offline. Jeżeli nie ma dostępu online, kradzież jest uniemożliwiona. Pamiętaj, że to ty jesteś odpowiedzialny za przechowywanie swoich kryptowalut. Jeśli zastanawiasz się gdzie trzymać Bitcoiny, odpowiedź jest prosta: w portfelach, które przyjmują różną formę. Poznaj różne opcje i zdecyduj co będzie dla Ciebie najwygodniejsze.
Jak zabezpieczyć kryptowaluty bez Internetu? Rozwiązaniem są specjalne urządzenia – portfele sprzętowe, które nawet w przypadku ataku hakerskiego na komputer, są bezpieczne dla kryptowalut. Portfele sprzętowe łączą się z komputerem przez USB. Jest to jeden z najlepszych, bo najbezpieczniejszych wariantów. Bardzo bezpiecznym rozwiązaniem, stawianym na równi z oprogramowaniem sprzętowym jest posłużenie się zwykłą kartką papieru – wydrukiem adresu kryptograficznego i jego klucza w postaci kodów QR.
Inną opcją jest oprogramowanie komputerowe. Decydując się na to rozwiązanie, wystarczy zainstalować aplikacje – może to być komputer, ale mogą to też być inne urządzenia przenośne. Zwykle portfele w postaci oprogramowań występują w trzech rodzajach: portfeli internetowych, desktopowych i mobilnych. Ich zaletą jest darmowość, ale niektóre propozycje mają minus w postaci podłączenia do Internetu.
Jak jeszcze zabezpieczyć kryptowaluty? Pamiętaj o dwuczynnikowym uwierzytelnianiu (2FA), które możesz włączyć w ustawieniach swojego konta. W każdej chwili, w której będziesz chciał zalogować się do swojego portfela, dostaniesz smsa z hasłem. W ten sposób uniemożliwiasz dostęp hakerowi, który – żeby dostać się do Twojego konta – potrzebowałby też fizycznie dostępu do urządzenia i powiadomienia sms.
Kwestie tego jak zabezpieczyć kryptowaluty za pomocą programów i ich funkcji, to jedno. Równie ważny jest zdrowy rozsądek i unikanie oszustów. Nie daj się nabrać na hasła typu “wyślij nam Bitcoina, a wróci do Ciebie z zyskiem”. W mediach społecznościowych jest tego mnóstwo i jak nietrudno się domyślić – nie są to przyjazne oferty.
Dbaj o to, aby nie wysyłać dużych ilości kryptowalut w ciągu jednej transakcji. Jeśli zachodzi taka konieczność, podziel kwotę na części. Korzystaj też z giełdy kryptowalut, która jest bezpieczna i ma rozbudowaną ofertę. Przykładowa platforma CoinCasso to bezpieczna i legalna giełda kryptowalut – obejmuje nie tylko Bitcoiny, lecz także Etherum, Tether, Chainlink, Swipe, Serum i Unibright.
CoinCasso LT UAB
Registration code: 305813174
Vilnius, Vilkpėdės g. 22, LT-03151, Lithuania
Address code 156-983-575
Disclaimer: Cryptocurrency trading can involve high risk and may not be suitable for every investor. Before deciding to trade cryptocurrency, you should carefully consider your investment objectives, level of experience, and risk. You can make money from trading, but there is also the risk that you may lose some or all of your initial investment. Therefore, never invest money that you cannot afford to lose.
Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022