Jak wydobywać Ethereum? Szybki przewodnik | CoinCasso Exchange
Howtomineethereum Pl

Po Bitcoinie, Ethereum rządzi krajobrazem kryptowalut. W rzeczywistości Bitcoin jest tak drogi dla większości inwestorów indywidualnych, że posiadanie ETH stało się naturalne i osiągalne.

Teraz wszyscy wiemy, że Ethereum przygotowuje się do wielkiego MERGE lub DOKOWANIA, aby zmienić swój podstawowy model operacyjny i technologiczny. Przechodzi z modelu Proof of Work (PoW) na model Proof of Stake (PoS)!

Najpierw trochę o PoW i PoS.

Kryptowaluty i blockchain opierają się na zdecentralizowanych i niezawodnych „mechanizmach konsensusu”, które są kluczem do potwierdzania lub walidacji transakcji odbywających się na blockchain. Jest to system, dzięki któremu nikt nie wydaje pieniędzy dwa razy.

Proof of Work i Proof of Stake to dwa różne „mechanizmy konsensusu”. W PoW górnicy rywalizują ze sobą, aby rozwiązać złożoną zagadkę matematyczną. Zwycięzca otrzymuje aktualizację łańcucha bloków i jest nagradzany przez sieć kryptowalutami. Bitcoin jest najlepszym i pierwszym przykładem tego modelu.

Proof of Stake (używany przez Cardano) wykorzystuje stawkowanie w celu osiągnięcia konsensusu. Uczestnik sieci jest wybierany do walidacji i dodania nowego bloku na podstawie tego, ile kryptowalut postawił lub zainwestował, aby mieć szansę na uczestnictwo.

Nadchodzące aktualizacja Ethereum

Gdzie nadchodząca aktualizacja pozostawia Ethereum Mining i jego lojalnych górników? Cóż, krótka odpowiedź jest dokładnie tam, gdzie są teraz. Ethereum 2.0 ma trafić w 2022 r. (mając na uwadze zwykły schemat opóźnień w planach działania Ethereum, niektórzy eksperci przewidują 2023 r.). Dzięki temu ludzie mogą kopać Ethereum jak zwykle, dopóki nie nastąpi przejście na Proof of Stake. Mogą kontynuować wydobywanie Ethereum tak jak poprzednio; jednak zalecamy nowicjuszom zachowanie pewnego umiaru.

Więc zacznijmy!

Szybkie wprowadzenie do podstaw wydobycia

Ethereum Sieć Ethereum posiada własny blockchain i własny język programowania o nazwie Solidity. ETH blockchain to zdecentralizowana księga publiczna służąca do weryfikacji i rejestrowania transakcji. Oznacza to, że aby Ethereum mogło działać, transakcje są weryfikowane przez górników, którzy wykorzystują moc swojego GPU do rozwiązywania złożonych problemów matematycznych. Kilku górników robi to jednocześnie, a pierwszy, który uzyska poprawną odpowiedź, weryfikowaną przez 51% górników, dostaje blok i jest nagradzany w Ether (ETH).

Przejdźmy teraz do właściwego pytania – Jak kopać Ethereum?

Kopanie Ethereum – 3 sposoby

1. Wydobywanie Ethereum na własną rękę

Możesz spróbować wydobycia solo, ale tylko wtedy, gdy masz dużo pieniędzy oraz umiejętność i zainteresowanie konfiguracją pełnoprawnej platformy wydobywczej. Nie zalecamy samodzielnego wydobywania Ethereum, ponieważ nagrody są bardzo nieliczne, a prawdopodobnie nie uda Ci się wiele wydobyć – jeśli w ogóle ETH – zanim system Proof of Work zniknie. Ponadto, w przypadku samodzielnego kopania, szansa na rozwiązanie bloku jest na początku dość niska. Nawet w przypadku farmy górniczej może minąć miesiące, jeśli nie lata, zanim faktycznie otrzymasz blok, a zysk zależy tylko od pomyślnego rozwiązania bloku. Z basenami wydobywczymi będziesz miał znacznie większe szanse na sukces.

Jeśli jednak zdecydujesz się zacząć samodzielnie, rzeczywisty proces jest dość prosty. Wszystko, co musisz zrobić, to skonfigurować portfel Ethereum, pobrać blockchain Ethereum i podłączyć swoje farmy wydobywcze lub platformy wydobywcze do lokalnego węzła ETH.

Cryptocurrency Mining Machine Close Up

2. Dołącz do Ethereum Mining

Baseny Ethereum( Mining Pool) to najprostszy i najszybszy sposób na rozpoczęcie wydobywania Ethereum. Jest to w zasadzie grupa górników pracujących razem i dzielących się nagrodami sprawiedliwie, jeśli jeden z nich znajdzie rozwiązanie. Praca z pulą górników Ethereum zapewnia górnikom stały strumień dochodów zamiast losowego wyszukiwania całego bloku. Niektóre popularne pule wydobywcze Ethereum to SparkPool, Nanopool i F2Pool. Musisz wziąć pod uwagę te czynniki podczas wybierania puli wydobywczej Ethereum, do której chcesz dołączyć.

Wielkość puli

Więcej osób w puli wydobywczej Ethereum oznacza więcej mocy do zdobywania i rozwiązywania bloków, ale oznacza to również, że nagrody będą dzielone między więcej portfeli.

Minimalna wypłata

Minimalna wypłata to kwota, którą musisz wydobyć, aby otrzymać nagrodę. Wysoka minimalna wypłata utrzyma Cię w puli wydobywczej przez długi czas, a najlepiej, jeśli preferowana jest elastyczność i częstsze wypłaty.

Opłaty za pule

Pule Ethereum Mining pobierają opłatę za dołączenie i pracę z nimi, a opłaty te stanowią zwykle procent (pomiędzy 1% a 3%) wydobytej kryptowaluty.

Kup Kryptowaluty Na Coincasso

3. Użyj oprogramowania lub usługi do wydobywania

 Tutaj masz dwie opcje wydobywania ETH:

  • Wynajmij / wydzierżawij moc mieszającą swojego urządzenia innym górnikom i otrzymuj zapłatę w krypto. Dobrym punktem wyjścia do tego jest NiceHash, które jest oprogramowaniem do wydobywania, które istnieje od 2014 roku i sprawia, że ​​początkującym użytkownikom bardzo łatwo jest rozpocząć pracę. Oprogramowanie do wydobycia zwykle ma wielopoziomowy system opłat i może być dość opłacalne, ponieważ zwykle wydobywa najbardziej dochodowe monety.
  • Możesz też użyć kopania w chmurze, tj. płacić innym, aby kopali dla Ciebie. Zlecasz wydobycie platformom górniczym i zwykle jest to bezproblemowy sposób na zanurzenie się w świecie górniczym.

Etherum Miner Cryptocurrency Business

Konfiguracja do kopania Ethereum – o czym należy pamiętać

Sprzęt górniczy

Ethereum wymaga starannego planowania i budżetowania, aby stać się rentownym w dłuższej perspektywie. Będziesz musiał zainwestować w górnicze procesory graficzne i dobry sprzęt, aby osiągnąć zysk. Jednak przed zakupem konfiguracji należy wziąć pod uwagę kluczowe punkty, takie jak maksymalna możliwa szybkość mieszania, zużycie energii i cena zakupu.

Wraz z czystym sprzętem do kopania Ethereum będziesz musiał liczyć się z kosztami wentylatorów, AC, pionów, adapterów, pojemności pamięci i zewnętrznych zasilaczy.

Oprogramowanie

Niektóre z dobrze znanych programów do wydobywania Ethereum to Ethminer, Claymore i Phoenix. Zaleca się przetestowanie kilku przed wybraniem najszybszego dla konkretnej konfiguracji.

Rentowność

Aby zmierzyć rzeczywistą rentowność, należy również dodać koszty ogólne do kosztów CAPEX . Obejmują one opłaty za energię elektryczną, przestarzałość lub amortyzację, opłaty górnicze i ubezpieczenie.

Przed uruchomieniem wskazane jest określenie, ile czasu zajęłoby wychodzenie na zero przy wydobyciu Ethereum. Są to proste obliczenia dotyczące szybkości mieszania, stopnia trudności i ceny energii elektrycznej.

Ryzyko

Wszyscy górnicy Ethereum muszą zawsze liczyć się z ryzykiem fizycznym i rynkowym i być na nie przygotowani.

Zagrożenia pożarowe i kosztowne awarie mogą stanowić poważny problem w świecie rzeczywistym, podczas gdy świat wirtualny może być równie zabójczy dla portfela. Rynek krypto jest notorycznie niestabilny i często zdarza się, że drogo wykopane monety stają się bezwartościowe w nagłych wypadkach.

Rygorystyczna kontrola – zarówno sprzętu, jak i trendów rynkowych – może być pierwszą linią obrony przed tymi zagrożeniami górniczymi.

Czy wydobycie Ethereum jest opłacalne?

Nie, jeśli planujesz zacząć teraz.

Jeśli masz już konfigurację wydobywczą Ethereum, kontynuowanie do połączenia ETH jest dobrym posunięciem. Jednak inwestowanie w sprzęt, oprogramowanie i nową konfigurację nie jest w tej chwili warte zachodu. W rzeczywistości zyskasz więcej, kupując Ethereum od licencjonowanego sprzedawcy.

Średniej wielkości konfiguracja potrzebowałaby blisko roku, aby osiągnąć próg rentowności, a po uwzględnieniu kosztów sprzętu, mocy i innych kosztów ogólnych zwrot z inwestycji pozostaje dość niski.

A do tego dochodzi koszt środowiskowy wydobycia Ethereum; Według Digiconomist, sieć Ethereum zużywa około 70 TWh rocznie i 160 kWh na transakcję. Jest to wyceniane na około 19 milionów dolarów dziennie. W pewnym momencie trzeba zadać sobie pytanie, czy jest to zrównoważone dla społeczności i planety.

Kup Kryptowaluty Na Coincasso

Jak więc dołączyć do sieci Ethereum?

Lepszym sposobem na udział w akcji jest użycie pieniędzy na zakup Ethereum na giełdzie kryptowalut i przygotowanie się na pojawienie się modelu Proof of Stake. Po uruchomieniu PoS możesz zarejestrować się jako weryfikator i postawić swój Ether, aby zarobić więcej. Jednak tylko niewielka liczba nowych walidatorów jest dopuszczona na pokład, a lista oczekujących jest długa.

Podobnie jak w przypadku PoW i wydobywania puli, jeśli masz mniej niż 32 Ether (minimalny limit stakowania), możesz również korzystać z giełd stakowania, dołączać do pulii Validatora jako usługi stakingu (stakowanie w chmurze); dołączyć do Ethereum 2.0!

Aby wejść do gry, odwiedź naszą giełdę kryptowalut CoinCasso i zacznij budować swoje portfolio ETH już dziś.

FAQ

Ile czasu zajmuje wydobycie 1 Ethereum?

To zależy od tego, ile mocy obliczeniowej wniesiesz. Jednak według Coinwarz, przy obecnym poziomie trudności i mocy mieszania 750 MH/S, wydobycie 1 ETH zajmie Ci 82 dni. Lepszym wskaźnikiem do rozważenia jest to, jak szybko można osiągnąć rentowność inwestycji i rentowność wydobycia. Obliczanie zysków i strat jest ważniejsze niż czas wydobycia.

Czy ETH jest łatwe do wydobycia?

Musisz zainwestować w platformę wydobywczą, ale reszta procesu jest dość prosta. Musisz pobrać odpowiednie oprogramowanie, otworzyć portfel Ethereum i skierować swoją platformę wydobywczą w stronę lokalnego węzła. Proces jest łatwy, ale głównym wysiłkiem jest wyłożenie pieniędzy i zainstalowanie odpowiedniej konfiguracji.

Czy mogę kopać Ethereum za darmo?

Nie, będziesz musiał uiścić wymagane opłaty za wydobycie lub transakcje, jeśli korzystasz z dowolnego oprogramowania, usługi, puli, wymiany lub portfela. Oczywiście koszt wydobycia Ethereum, niezależnie od tego, czy jest to wydobycie w puli, czy solo, musi również uwzględniać duże początkowe inwestycje w sprzęt i oczywiście duże rachunki za energię wydobywczą, które z pewnością wylądują na wyciągnięcie ręki.

Czy wydobycie Ethereum jest opłacalne?

To, czy wydobywanie Ethereum jest opłacalne, zależy od wielu czynników. Najważniejsze z nich to stawka za energię elektryczną w Twojej okolicy, opłaty transakcyjne, wydajność sprzętu i stopień trudności łańcucha bloków.

 

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022