Jak kupić bitcoin za gotówkę | CoinCasso Exchange
What is the best time to buy cryptocurrency

Bitcoin i inne tokeny powoli, ale nieuchronnie zastępują tradycyjne waluty. Adopcja kryptowalut i szybkie płatności kryptowalutowe czekają na świat tuż za rogiem. Jednak, aby kupić Bitcoina, nadal musiałbyś zapłacić za niego pieniędzmi fiat lub inną kryptowalutą. W tym artykule opowiemy wszystko o kupowaniu Bitcoina za pomocą gotówki.

Dlaczego warto kupić Bitcoina za gotówkę

Społeczność światowa przechodzi obecnie na bezgotówkowe płatności i operacje finansowe. Portfele cyfrowe stały się wiodącą metodą płatności w wielu krajach na całym świecie. Niemniej jednak papierowe pieniądze mają swoje plusy również, jeśli chcesz kupić za nie Bitcoin.

Buy Bitcoin with cash: benefits
Kupowanie Bitcoina za gotówkę: korzyści

Korzyści z zakupu Bitcoina za gotówkę:

  • Wygoda

Nie ma potrzeby rejestracji konta na giełdzie kryptowalut i inicjowania płatności, jeśli nie chcesz. Po prostu zapłać za swoje Bitcoiny gotówką zamiast tego.

  • Prywatność

Jeśli korzystasz na przykład z bankomatu Bitcoin, nie musisz wprowadzać żadnych danych osobowych ani przechodzić dodatkowego KYC w celu weryfikacji informacji lub konta, w przeciwieństwie do giełd kryptowalutowych. Nawet jeśli planujesz zakup Bitcoina podczas spotkania osobistego, nie musisz ujawniać żadnych danych osobowych.

  • Szybkość transakcji

Bez względu na to, czy kupujesz Bitcoina za gotówkę poprzez bankomaty Bitcoin czy giełdy P2P, transakcja powinna zostać rozliczona w ciągu kilku minut. Tutaj nie różni się ona znacznie od zwykłych płatności kryptowalutowych na giełdach.

Płatności i transakcje gotówkowe nadal gwarantują anonimowość osobom zaangażowanym w takie operacje finansowe. Co więcej, jeśli masz prawdziwe pieniądze fiat i chcesz kupić wirtualną walutę, powinieneś być w stanie zorganizować wymianę w dowolnym czasie i miejscu, i nie będzie ona zależna od czynników zewnętrznych. Transakcje gotówkowe nie są śledzone, co jest głównym wymogiem dla niektórych handlowców, zwłaszcza podczas zakupu bitcoinów.

Gdzie kupić Bitcoin za gotówkę:

Zastanawiasz się jak bezpiecznie kupić bitcoin za gotówkę? Teraz przyjrzymy się bliżej wszystkim możliwym metodom kupowania Bitcoina za gotówkę, abyś mógł wybrać tę, która będzie działać najlepiej dla Ciebie.

  • Na giełdach kryptowalut typu P2P

Obecnie taka usługa escrow jest najbardziej popularnym i niezawodnym sposobem na zakup Bitcoina za gotówkę. W tym celu musiałbyś założyć konto i przejść proces KYC (weryfikacja konta), podać numer telefonu, email itp. Największe giełdy kryptowalut P2P posiadają zarówno aplikacje webowe jak i mobilne, więc możesz to zrobić dosłownie z każdego miejsca. Kolejnym krokiem jest wpłata gotówki na konto. W zależności od kraju, opłat, waluty fiat i dostępnych funkcji, metody płatności będą się różnić. Można kupić bitcoin za pomocą przelewu bankowego lub wpłaty za pomocą karty kredytowej/debetowej. W przypadku niektórych usług escrow, można nawet połączyć swoje konto bankowe lub portfele cyfrowe (jak PayPal), aby dokonać wpłaty na giełdę kryptowalut jeszcze szybciej.

Po tym jak środki zostaną osadzone na Twoim koncie na giełdzie kryptowalutowej, możesz kupić Bitcoina lub inną kryptowalutę. Wystarczy wpisać potrzebną kwotę i sprawdzić swój portfel kryptowalut, aby zobaczyć, czy transakcja się powiodła.

  • Bankomaty Bitcoin

Kryptowaluty to nowe pieniądze, więc nic dziwnego, że mamy teraz bankomaty Bitcoin. Wystarczy wygooglować w internecie takie bankomaty koło siebie i kupować Bitcoiny za gotówkę. Musiałbyś podać adres portfela Bitcoin (skanując kod QR) lub otrzymać papierowy portfel z już zdeponowaną kryptowalutą. Jest to dosłownie kartka papieru z danymi niezbędnymi do uzyskania dostępu do rzeczywistego portfela kryptowalutowego. Takie kartki są uważane za dość bezpieczne, ponieważ żaden adres ani kody dostępu nie są zapisywane w Internecie.

Buy Bitcoin with cash: Bitcoin ATM
Zakup Bitcoina za gotówkę: Bitcoin ATM
  • Usługi w zakresie wpłat gotówkowych

W niektórych przypadkach można kupić Bitcoin lub inne kryptowaluty gotówką, dokonując wpłaty na przykład w oddziale banku lub na poczcie. Sprzedawca Bitcoinów musi podać dane swojego konta bankowego, a kupujący może następnie odwiedzić fizyczną lokalizację, aby dokonać płatności.

  • Na miejscu

Ta ostatnia metoda wymaga dodatkowych badań, ponieważ trzeba szukać osób chętnych do sprzedaży BTC. Jeśli nie możesz znaleźć nikogo na portalach społecznościowych, po prostu zapytaj wokół, czy któryś z twoich przyjaciół/znajomych chciałby sprzedać swoją kryptowalutę. Bez wątpienia taka wymiana aktywów może być dość ryzykowna, ale jednocześnie uczestnicy nie są zmuszeni do podania danych osobowych. Podczas spotkania w cztery oczy, kupujący płaci gotówką, a sprzedający przelewa Bitcoiny do portfela. Obie strony muszą przynieść laptopy lub smartfony, aby zweryfikować transakcję.

Kupuj Bitcoiny na giełdzie kryptowalut CoinCasso

Jak kupić Bitcoin łatwo? CoinCasso to startupowa giełda kryptowalut, na której możesz łatwo sprzedać i kupić Bitcoina, a także inne tokeny. Stale dodajemy nowe kryptowaluty na naszą giełdę i poprawiamy naszą funkcjonalność, aby doświadczenie handlowe naszych użytkowników było proste i przyjemne. U nas możesz założyć darmowe konto i bezpiecznie kupić bitcoin lub inne kryptowaluty na rynku kryptowalut. Sprawdź listę wszystkich dostępnych tokenów tutaj.

Buy Bitcoin with CoinCasso
Kupuj Bitcoiny na giełdzie kryptowalut Coincasso

FAQ:

Jak kupić Bitcoin za pomocą gotówki?

Istnieje kilka sposobów na kupno Bitcoina, jeśli chcesz użyć do tego depozytu gotówkowego: Giełdy kryptowalut, kantory kryptowalut, bankomaty Bitcoin i usługi depozytu gotówkowego. Wreszcie, lokalny przedsiębiorca może nawet zorganizować spotkanie osobiście, aby sprzedać i kupić Bitcoin za gotówkę.

Jak kupić Bitcoin za gotówkę blisko mnie?

Przede wszystkim sprawdź na mapie, czy w pobliżu Ciebie znajduje się bankomat Bitcoin. Jest to najprostszy sposób na kupno Bitcoina za gotówkę, ponieważ możesz wybrać dowolny czas i dowolne miejsce do tego. Inną opcją jest umówienie się na spotkanie z lokalnym przedsiębiorcą, aby osobiście sprzedać lub kupić Bitcoin.

Czym jest bankomat Bitcoin?

Jest to bankomat, który umożliwia kupno bitcoina za pomocą gotówki jako metody płatności. Podobnie jak w przypadku zwykłego bankomatu, wkładasz gotówkę, a następnie kryptowaluta jest wysyłana do Twojego portfela kryptowalutowego. Bankomaty Bitcoin różnią się funkcjonalnością. Proces zakupu bitcoinów wygląda w następny sposób. Należy zeskanować kod QR z adresem Twojego portfela kryptowalut i przejść weryfikację przed wpisaniem ilości Bitcoina, którą chcesz kupić. W przypadku niektórych bankomatów można otrzymać papierowy portfel, a następnie w razie potrzeby przenieść kryptowalutę na inny portfel bitcoin

Jak kupić Bitcoin za pomocą gotówki na miejscu?

Można również kupić Bitcoin podczas osobistych spotkań ze sprzedawcami. W tym celu poszukaj osób zainteresowanych w dokonaniu sprzedaży Bitcoina w mediach społecznościowych lub na specjalnych stronach internetowych. Nie podawaj swoich danych osobowych, takich jak nazwisko czy adres. Na takie spotkania wybieraj miejsca publiczne, takie jak kawiarnie. Gdy dwie osoby spotkają się i zgodzą się na sprzedaż lub kupno BTC, mogą wymienić niezbędne informacje, aby transakcja doszła do skutku. Przynieś laptopa lub smartfon, aby od razu zweryfikować transakcję na Twojej giełdzie kryptowalut.

Dlaczego warto kupić Bitcoina za gotówkę?

Kupno Bitcoina za gotówkę ma mnóstwo korzyści dla użytkowników kryptowalut. Na przykład, nie można śledzić transakcji dokonanej za pomocą waluty fiat, chyba że została ona udokumentowana. Kolejną zaletą zakupu bitcoina za gotówkę jest szybkość takiej operacji. Nie musisz czekać na uregulowanie depozytu, aby rozpocząć handel kryptowalutami.

Niniejszy artykuł nie jest poradą inwestycyjną i nie powinien być w ten sposób traktowany.

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022