Jak kopać Dogecoin? Wszystko o Dogecoin Mining | CoinCasso Exchange

Kryptowaluta Dogecoin po raz kolejny pojawia się w wiadomościach, ponieważ osiąga rekordową cenę przekraczającą 10 centów. Jednak tutaj nie będziemy omawiać procesu zakupu tokenów Dogecoin, ale proces ich tworzenia. Niektórzy inwestorzy kryptowalut tworzą tokeny cyfrowe, a proces ten jest znany jako wydobywanie. Więc czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak wydobywać tokeny Dogecoin.

Zrozumieć Dogecoin

Najpopularniejsze kryptowaluty mają maksymalny limit, do którego można je wydobywać. Na przykład tokeny Bitcoin mają sztywny limit dwudziestu jeden milionów tokenów, powyżej którego nie będzie można już ich wydobywać. Jednak Dogecoin nie ma takich ograniczeń. I to jest jeden z głównych powodów, dla których obecnie w domenie publicznej krąży ponad 129 miliardów tokenów Dogecoin.

The Various Cryptocurrency.
Dogecoin, litecoin, ethereum and bitcoin isolated on white background.

Historia Dogecoin

Dogecoin (DOGE) to token kryptograficzny stworzony przez Billy’ego Markusa i Jacksona Palmera. Różni się od innych kryptowalut, ponieważ jego współzałożyciele zaczęli… od żartu. Obaj uważali, że sektor kryptowalut jest zbyt poważny i stworzyli ten token dla zabawy.

Nieważne jego wątpliwy początek, Dogecoin jest jednym z rozpoznawalnych tokenów na arenie kryptowalut. Jest zarządzany wyłącznie przez jego społeczność. Rynek kryptowalut jest pełen tokenów zawierających wiele stron, zbyt szczegółowe wyjaśnienia i złożone teorie dotyczące funkcji łańcucha bloków. Natomiast prostota Dogecoina sprawia, że ​​wyróżnia się z tłumu.

The Golden Dogecoin.
The golden dogecoin isolated on white background.

Jak kopać Dogecoin?

Chociaż wydobywanie Dogecoin nie wymaga tak skomplikowanych obliczeń jak dla Bitcoin to nadal może być wyzwaniem dla początkujących. Dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, aby opisać wszystkie niezbędne kroki, aby pomóc Ci samodzielnie rozpocząć proces.

Wydobywanie kryptowalut

Kopanie kryptowalut, a także Dogecoin, to unikalny proces, w którym wszystkie transakcje kryptowalut są przechowywane w rejestrze. Ten rejestr znany jest jako „łańcuch bloków”. Blockchain jest rozproszony w rozległej sieci komputerów lub węzłów. Węzły są odpowiedzialne za przypisanie każdej nowej transakcji do grupy lub bloku.

Każdy blok przechodzi szczegółową kontrolę przez węzły, zanim zostanie dodany do łańcucha bloków / księgi. Proces potwierdzania bloków wymaga ogromnej mocy obliczeniowej.

Ostatecznie każdy górnik jest nagradzany za całą swoją ciężką pracę związaną z procesem wydobywania. Wydobywanie Dogecoin działa na tej samej zasadzie.

Kup Kryptowaluty Na Coincasso

Wydobywanie Dogecoin

Dogechain, blockchain Dogecoina, jest dostępny online i otwarty dla publiczności, wyświetlając transakcje w czasie rzeczywistym. Blockchain jest w całości zarządzany przez społeczność, a Dogecoin jest tokenem zarządzającym, który daje inwestorom prawo do decydowania o zasadach i ramach.

Dla tych, którzy wydobywają krypto tokeny dogecoin, ostatecznym celem jest uzyskanie nagrody na końcu procesu. Obecnie górnicy Dogecoin mogą zaangażować się w wydobywanie, aby uzyskać nagrodę blokową za wydobycie Dogecoin, która jest równa dziesięciu tysiącom monet Dogecoin.

Bitcoin And Crypto Mining Farm. Big Data Center.
Bitcoin and crypto mining farm. Big data center. High tech server computers at work

Rodzaje wydobycia Dogecoin

Podobnie jak większość innych kryptowalut, tokeny Dogecoin można wydobywać na jeden z trzech sposobów – wydobywanie w puli, wydobywanie solo i wydobywanie w chmurze. Każdy ma swoje zalety i wady, jak omówiono poniżej.

Mining pool

Dogecoin Mining Pool zasadniczo oznacza dołączenie do puli Dogecoin. Tutaj musisz połączyć moc swojej maszyny wydobywczej z innymi członkami pul wydobywczych Dogecoin. Jako część puli wydobywczych Dogecoin, Twoje szanse na zdobycie nagrody są z pewnością wyższe. Musisz jednak uiścić opłatę, aby zostać członkiem puli wydobywczych Dogecoin. To nie wszystko. Nagroda jest dzielona między wszystkich górników w puli; dlatego otrzymasz tylko ułamek nagrody.

Cloud Mining

Wydobywanie w chmurze różni się całkowicie od wydobywania w puli. Twoje zaangażowanie w tę metodę wydobywania Dogecoin jest bardzo ograniczone. Płacisz stronie trzeciej za sprzęt wydobywczy i górniczy co miesiąc.

Te podmioty wydobywające w chmurze są właścicielami farm wydobywczych do wydobywania tokenów kryptograficznych, takich jak Dogecoin. Codziennie wysyłają nagrody do swoich klientów zgodnie z podpisaną przez Ciebie umową. Platforma pobiera opłatę za konserwację sprzętu. Plany platformy do eksploracji w chmurze są zatem mniej opłacalne. Chociaż istnieje kilku przyzwoitych chmur Dogecoin, konieczne jest zachowanie należytej staranności, aby uniknąć wejścia w fałszywy program.

Modern Circuit Board, Hardware
Modern circuit board. Technology hardware background

Górnictwo solo

Wydobywanie solo oznacza wydobywanie całkowicie samodzielnie, bez żadnej puli lub zewnętrznego dostawcy usług wyszukiwania w chmurze. W wydobywaniu solo twoja maszyna staje się węzłem i pracujesz sam w sieci przez cały czas trwania procesu wydobywania. Chociaż możesz nie być nagradzany tak często, jak wydobywanie puli, z pewnością nie podzielisz się nagrodą z nikim. Ponadto nie wiąże się z ryzykiem schematów Ponzi, które są zwykle związane z pracą w środowisku eksploracji w chmurze.

There Seems To Be A Problem With Internet Connection
Shot of a young man setting up a Cryptocoin mine

Solo Mining vs. Mining Pool (osobno czy razem?)

Obie opcje wydobycia mają swoje unikalne zalety i wady. Dzięki wydobywaniu razem z innymi Twoje szanse na zdobycie nagród są znacznie wyższe, ponieważ kopalnie blokują bloki częściej niż górnik solo. Jednak z drugiej strony płacisz opłatę i musisz podzielić się nagrodą z innymi górnikami w puli. Ogólnie jest to dobra opcja, jeśli chcesz mieć stałą dostawę tokena Dogecoin.

Główną wadą wydobycia solo jest czas oczekiwania na potwierdzenie transakcji ze względu na ogromną konkurencję w tej przestrzeni. Realistycznie rzecz biorąc, wydobycie pierwszego w historii bloku Dogecoin może zająć tygodnie lub miesiące. Patrząc na dobrą stronę, kiedy wygrasz, całkowita nagroda jest wyłącznie dla Ciebie. Nie ma potrzeby wnoszenia opłaty za pulę ani dzielenia się nagrodą z nikim.

Początkującym zwykle zaleca się dołączenie do basenów Dogecoin. Jednak czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak możesz wykonywać wydobycie solo, aby zmaksymalizować zyski.

Kup Kryptowaluty Na Coincasso

Jak wydobywać Dogecoin w pojedynkę?

Jeśli chcesz wydobywać Dogecoin solo, pamiętaj, że rentowność będzie znacznie niższa. Ponadto wydobycie Dogecoin w trybie solo to bardzo konkurencyjna arena. Szanse na uzyskanie pożądanych rezultatów często porównuje się do wygrania na loterii.

Czego potrzebujesz do Solo Mining Dogecoin?

Proces wydobywania Dogecoin, jak każda czynność wydobywania kryptowalut, składa się z dwóch elementów – połączenia internetowego i sprzętu. Moc twojego sprzętu może określić, czy możesz wydobywać więcej niż Twoi koledzy. Skoro jest to pewne – nie można z powodzeniem wydobywać Dogecoin bez stabilnego połączenia internetowego.

Wymagania sprzętowe Dogecoin Mining

Przede wszystkim potrzebujesz CPU do wydobywania Dogecoinów. Jednak wydobycie nie może odbywać się wydajnie przez telefon lub urządzenie mobilne. Będziesz potrzebował dedykowanego sprzętu górniczego Dogecoin lub platformy górniczej.

Platforma wydobywcza to komputer zbudowany na zamówienie wyłącznie w celu wydobywania zasobów kryptograficznych. Zaleca się użycie wydobywania GPU lub mocy GPU zamiast mocy procesora, ponieważ może on przetwarzać więcej energii niż standardowy procesor.

Z drugiej strony możesz z korzystać z Doge. To koparka specyficzna dla aplikacji z układem scalonym, również znany jako ASIC (koparka układów scalonych specyficzna dla aplikacji). Może być używany do wydobywania Dogecoin, ponieważ ten token kryptograficzny jest oparty na algorytmie Scrypt ASIC. Taki proces jest powszechnie używany przez górników ASIC.

Sprzęt wydobywczy zużywa więcej energii niż standardowe jednostki CPU. Dlatego należy wziąć to pod uwagę przy obliczaniu rentowności. Możesz skorzystać z usługi online, aby wykonać testy porównawcze lub moc swojej platformy wydobywczej. Potrzebujesz również kalkulatora rentowności wydobycia, aby wydobywać Dogecoin. Można go znaleźć w społeczności Dogecoin.

Crypto Currency Mining Components With Graphics Ca

Wymagania oprogramowania Dogecoin Mining

Oprogramowanie do wydobywania Dogecoin zależy od sprzętu, którego zamierzasz użyć do tego procesu. Na przykład, jeśli tworzysz własną platformę wydobywczą, istnieją różne opcje wyboru odpowiedniego oprogramowania do wydobywania.

Koncentrując się wyłącznie na wydobywaniu poprzez GPU, możesz iść wypróbować AMD lub Nvidię, aby uzyskać satysfakcjonujące wyniki. Ważne jest, aby poświęcić trochę czasu na podjęcie decyzji, które z nich zamierzasz użyć, ponieważ opcje oprogramowania do wydobywania będą zależeć od wybranego GPU.

Jeśli jesteś początkującym górnikiem, EasyMiner jest doskonałą i przyjazną opcją dla użytkownika. Możesz także zapoznać się z CuraMinder lub CGminer.

EasyMiner to odpowiednie oprogramowanie do wydobywania, nawet jeśli zamierzasz podążać szlakiem wydobywczym ASIC. Możesz rozpocząć wydobycie w mgnieniu oka.

Setting Up Computer For Mining
Shot of a young man working on a computer next to a cryptocoin mine

Czy nadal możesz wydobywać Dogecoin?

Odpowiedź brzmi: tak, możesz. Obecnie nie ma ograniczenia liczby Dogecoinów, które można wydobyć w przepisach dotyczących wydobycia Dogecoin. Palmer w 2014 skomentował wpis na forum GitHub dotyczące wydobywania Dogecoin. Powiedział, że kryptowaluta Dogecoin w obiegu ma osiągnąć 100 miliardów monet. Po osiągnięciu tej liczby nagrody będą rozdawane tylko w każdych dziesięciu tysiącach bloków. Ideą jest ustabilizowanie liczby tokenów w obiegu przy jednoczesnym zachowaniu procesu wydobywania. Obecnie liczba tokenów Dogecoin rośnie o około 5 miliardów z roku na rok.

Biorąc pod uwagę wartość tokena, wydobywanie solo jest kosztownym procesem. Dlatego sieć koncentruje się na motywowaniu górników poprzez nagrody blokowe. Tokeny Dogecoin można wydobywać w nieskończoność.

Processed With Vsco With A5 Preset
Processed with VSCO with a5 preset

Czy wydobywanie Dogecoin jest opłacalne? Tak i nie

Nie ma wątpliwości, że wydobywanie jest czasochłonnym i kosztownym procesem, ponieważ trzeba zainwestować w odpowiedni sprzęt i oprogramowanie. Co więcej, proces ten jest złożony i staje się coraz bardziej w miarę czasu. Przy coraz większej liczbie osób wydobywających kryptowaluty, takich jak Dogecoin, zużywane jest co raz więcej energii potrzebnej do pracy potężnego sprzętu.

Czy nadal powinieneś rozważyć wydobycie Dogecoin? Ci, którzy wydobywają Dogecoin, wiedzą, że proces ten jest znacznie mniej złożony niż wydobywanie bitcoinów. Ponadto Twoje szanse na wygranie nagrody blokowej są większe, gdy wydobywa się Dogecoin. Dlatego dla początkującego górnika Dogecoin jest doskonałym tokenem do kopania.

Obecnie wydobywanie Dogecoin może pomóc Ci osiągnąć zysk. Jest to opinia ekspertów, ponieważ token Dogecoin odnotował oromny wzrost w 2021 roku w porównaniu do jego ceny w 2020 roku. Jednak jako górnik powinieneś wiedzieć, że opłacalność wydobywania kryptowaluty może się dość szybko zmienić.

Dogechain to stale rozwijający się i ewoluujący blockchain. Dlatego jest wysoce prawdopodobne, że złożoność wydobycia wzrośnie wraz z dalszym rozwojem łańcucha bloków. Mając to na uwadze, zaleca się, aby górnicy regularnie sprawdzali swoją rentowność, aby przez cały czas zarabiać.

Dogecoin, Litecoin, Etheteum And Bitcoin.
Dogecoin, litecoin, ethereum and bitcoin on black backgrund.

Jaka jest przyszłość Dogecoin?

Dogecoin działa z dużą tendencją wzrostową w 2021 roku. Zaledwie w styczniu tego roku token kryptowaluty osiągnął ponad 45% wzrost. Z drugiej strony Bitcoin zarządzał w tym okresie tylko 6%. Świetny wynik, jak na zasób cyfrowy zapoczątkowany jako żart.

Jednak token stara się zrzucić swój wizerunek jako kryptowaluty zaprojektowanej w żartach. W rezultacie Dogecoin jest nadal uważany za wysoce spekulacyjny zasób kryptowaluty, który nadal cieszy się obrotem na kilku znanych giełdach.

Ta sprzeczna historia skłoniła niektórych analityków kryptowalut do przekonania, że ​​Dogecoin może być potencjalnie ryzykowną inwestycją. Ale wspierająca społeczność Dogecoin udowodniła, że lojalni kibice mogą pomóc wiele osiągnąć swojemu faworytami. Pozostaje aktywny pomimo znacznych wahań wydarzeń na świecie. Będąc niskokosztową kryptowalutą, społeczność Dogecoin odkryła, że ​​łatwiej jest pozostać aktywnym i zaangażowanym.

Futuristic Urban Buildings
modern city of shanghai in a beautiful night ,futuristic urban building with light trails

Podsumowanie

Sukces Dogecoin zawdzięczamy przede wszystkim licznej i wspierającej społeczności. Token kryptowaluty ciągle podkreśla, co może osiągnąć silny ekosystem zwolenników. Dlatego tak długo, jak Dogecoin będzie nadal cieszyć się zaangażowaniem rosnącej społeczności, token będzie prawdopodobnie oferował stabilne zyski w przyszłości.

Ponadto token Dogecoin nie ma żadnego sztywnego limitu liczby wydobyć. Dlatego wydobywanie Dogecoin ma świetlaną przyszłość i pozostanie tutaj przez dłuższy czas. Mimo że wydobywanie Dogecoin nie jest tak opłacalne jak Bitcoin lub eter, różni inwestorzy uważają to za bezpieczną inwestycję, prowadzącą do jej stałego wzrostu.

Jeśli jesteś pierwszt raz górnikiem, upewnij się, że wszystko sprawdziłeś dokładnie, aby rozpocząć proces z odpowiednim sprzętem i oprogramowaniem. Możesz utworzyć konto w CoinCasso, klikając tutaj: https://app.coincasso.com/register i rozpocząć swoją przygodę z kryptowalutami.

Kup Kryptowaluty Na Coincasso

FAQ

Jak szybko możesz wydobywać Dogecoin?

W zależności od posiadanego sprzętu, możesz wydobywać nieco poniżej 90 Dogecoinów dziennie. Nie jest tajemnicą, że wydobywanie Dogecoin jest warte znacznie mniej niż wydobywanie bitcoinów lub litecoinów. Jednak jeśli chodzi o szybkość wydobywania, jest ona znacznie większa niż obie te waluty. W rezultacie nagroda za blok jest zdecydowanie wyższa. Ale z drugiej strony, wartość 1 Dogecoina jest nadal znacznie niższa niż 1 Bitcoin.

Ile czasu zajmuje wydobycie 1 Dogecoin w 2021?

Według Coindesk, wydobycie jednego Dogecoina zajęłoby użytkownikowi około 0,011 dnia. Czas jest obliczany po uwzględnieniu poziomu złożoności wydobycia Dogecoina i jego hashratu podczas procesu haszowania. Jednak proces ten jest znacznie szybszy niż wydobywanie ciężkiej waluty cyfrowej, takiej jak Bitcoin.

Ile monet Dogecoin pozostało dla mnie?

Według najnowszych danych opublikowanych przez Coindesk, w obiegu jest prawie 129 miliardów tokenów Dogecoin, a ponad 110 miliardów zostało wydobytych. Społeczność zamierza utrzymać liczbę Dogecoinów w obiegu na poziomie około 100 miliardów. Dlatego planują kontynuować nagrody w blokach po 10K.

Czy Dogecoin osiągnie 1 $?

Czas pokaże, czy Dogecoin utrzyma cykl wzrostu w przyszłości. Na razie następnym znaczącym kamieniem milowym dla społeczności jest osiągnięcie poziomu 1 USD. Chociaż jest to bardziej niż prawdopodobne, „kiedy?” Jest trudnym pytaniem, na które można odpowiedzieć z całą pewnością. Większość inwestorów w walutę cyfrową jest przekonana, że ​​token Dogecoin wkrótce osiągnie cenę 1 USD.

Jaki jest portfel do przechowywania Dogecoinów?

Dogecoin wallet to oficjalny portfel do przechowywania tokenów Dogecoin. Dostęp do portfela Dogecoin można uzyskać za pomocą systemów Windows, Android, Mac, a także użytkowników Linuksa.

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022