Jak inwestować w Web 3.0? | CoinCasso Exchange
How to invest in web 3.0

W naszym ostatnim artykule omówiliśmy, jak kupować i sprzedawać altcoiny. Nasz kolejny artykuł poświęciliśmy inwestycjom Web 3.0 (lub Web3) – przyszłej wersji obecnej sieci Internet. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego o technologiach Web 3.0 i jak na nich zarabiać.

Czym jest Web 3.0?

Web 3.0 to dość złożone pojęcie, które wymaga spojrzenia z szerszej perspektywy. Dlatego też zaczniemy od analizy porównawczej wcześniejszych i obecnie istniejących sieci internetowych.

Web 1.0 vs Web 2.0 vs Web 3.0

Web 1.0 został stworzony przez Tima Bernersa Lee, był zdecentralizowaną światową siecią internetową. Celem stworzenia Internetu, jaki znamy dzisiaj, było dzielenie się i wymiana informacji. Jeszcze w latach 90. użytkownicy jedynie konsumowali treści – głównie czytali blogi.

  • Web 2.0

W połowie lat 2000 rozwój sieci zrobił kolejny krok, który doprowadził do powstania Web 2.0. Ten etap rozwoju sieci spowodował powstanie głównych sieci społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, Instagram, YouTube itp. Ich główną cechą była systematyzacja treści oraz szeroki wybór narzędzi dla twórców treści (zarówno tych profesjonalnych, jak i amatorów). Na początku te giganty mediów społecznościowych polegały głównie na dzieleniu się historiami i opiniami, aby połączyć się z ludźmi na całym świecie. Potem zaczęła się era zdjęć i influencerów.

Web 2.0
Web 2.0

Największą wadą Web 2.0 jest to, że ogranicza twórców treści. To znaczy, że algorytm w większości wyróżnia reklamy, podczas gdy wielu użytkowników szuka po prostu inspiracji i nowych informacji lub interakcji, a nie dokonuje zakupów w mediach społecznościowych.

  • Web 3.0

Ta oparta na blockchainie sieć przyszłości w dużej mierze opiera się na nowoczesnych technologiach, w tym sztucznej inteligencji. Web3 oferuje więcej wolności i samoekspresji dla twórców treści. Technologia blockchain sugeruje, że każdy jest równy i bierze równy udział i rolę w tworzeniu łańcuchów. To samo dotyczy Web3 – każdy będzie mógł zaprezentować swoje treści, a społeczność zdecyduje, czy są one akceptowalne, czy im się podobają i ile kosztują. Nie będzie żadnych limitów ani wytycznych ze strony właścicieli sieci czy inwestorów.

W rzeczywistości Web3 nie jest jeszcze w pełni wdrożony i istnieje jako różne platformy. Na przykład handel kryptowalutami jest przykładem tego, jak swobodnie użytkownicy mogą wchodzić w interakcje ze sobą i wymieniać informacje. Gry DeFi i Metaverse również należą do Web3, ponieważ są zbudowane na technologii blockchain. To samo dotyczy przedmiotów modowych, ubrań i dosłownie wszystkiego, co można przekształcić w NFT.

Jak zainwestować w Web 3.0? Przykłady Web 3.0

Koncepcja Web3 jest wciąż w fazie rozwoju i nikt nie wie dokładnie, jak będzie wyglądać, gdy zostanie w pełni przedstawiona szerokiej publiczności. Jednak już teraz można czerpać zyski z inwestycji w Web3. Przyjrzyjmy się, w jaki sposób:

1) Kryptowaluty i tokeny Web 3.0

Inwestycje w kryptowaluty to znany sposób na zarabianie pieniędzy poprzez handel cyfrowymi walutami. Rynek ten znany jest ze swojej zmienności, ale istnieje wiele narzędzi do sprawdzania wyników monet w przeszłości i ich strony technicznej. Kompleksowe podejście do handlu, które obejmuje analizę techniczną, okazało się być bardziej wydajne. Oprócz Bitcoina (BTC) i Ethereum (ETH) warto sprawdzić także inne monety, w które warto zainwestować.

Lista kryptowalut Web 3.0:

Wszystkie te kryptowaluty są dostępne na giełdzie CoinCasso. Odwiedź naszą stronę internetową, aby dowiedzieć się więcej.

Web 3.0 investments with CoinCasso
Inwestycje Web 3.0 z CoinCasso

2) Metaverse

Metaverse to świetna opcja dla tych, którzy nie chcą zagłębiać się w handel. Gry i przestrzenie Metaverse oferują zabawny i łatwy sposób zarabiania poprzez tworzenie postaci, kawałków ziemi, domów lub innych przedmiotów, które możesz sobie wyobrazić. Wszystkie one mogą być później sprzedane w grze lub na specjalnych rynkach jako NFT. Axie Infinity jest obecnie jedną z największych gier kryptowalutowych, w których możesz uzyskać zysk. Użytkownicy hodują swoje unikalne axie – postacie i konkurują ze sobą. Postacie te mogą być również sprzedawane i kupowane jako NFT.

Web 3.0 - metaverse games
Web 3.0 – gry metaverse

3) NFT

Zdigitalizowane dzieła sztuki (obrazy, piosenki, plakaty, nagrania głosowe itp.) zyskały światowe uznanie w ciągu ostatniego roku. Każdy NFT token jest unikalny dzięki technologii blockchain, na której jest zbudowany. Twórca decyduje również o liczbie poszczególnych NFT, aby nie można było ich odtworzyć lub skopiować.

4) Akcje i spółki

Wreszcie, możesz kupić akcje projektu lub firmy Metaverse i stać się ich współwłaścicielem. Większość dużych firm stara się wdrażać funkcje i aplikacje Web3, aby zwiększyć doświadczenie swoich użytkowników. Poniżej przygotowaliśmy krótką listę największych światowych organizacji, które mają swoje akcje dostępne do kupienia.

Najlepsze akcje i spółki do inwestowania w Web 3.0

  • Meta (dawny Facebook) była jedną z pierwszych firm, która publicznie ogłosiła, że skupi się na własnej produkcji Metaverse. Już teraz oferuje różne koncerty i wydarzenia w swojej przestrzeni Metaverse.

  • Twitter oferuje teraz awatary NFT dla osób korzystających z Twitter Blue. Jest to świetny przykład na to, jak platformy social media mogą wykorzystać rozwiązania Web 3.0.

  • Nvidia, technologiczny gigant, który dostarcza chipy Dell Technologies i HP, współpracuje z firmą Flux, aby przenieść Internet na zupełnie nowy poziom. Firmy te będą współpracować przy prezentacji nowych zaawansowanych narzędzi i usług opartych na Web3.

Jak widać, wiele międzynarodowych korporacji i producentów bada możliwości, jakie niesie ze sobą Internet przyszłości. Mimo, że wszystkie zmiany są jeszcze w fazie rozwoju, akcje Web3 są ciekawą i obiecującą opcją inwestycyjną w długim terminie.

Czy warto inwestować w Web 3.0?

Każdy sam decyduje, jakie aktywa są najbardziej opłacalne pod względem inwestycyjnym. Aplikacje i rozwiązania Web3 są zdecydowanie warte przyjrzenia się, ponieważ wciąż się rozwijają i prawdopodobnie będą cieszyć się dużym popytem już w najbliższej przyszłości. Z dużą ilością firm Web 3.0 i kryptowalut, branża ta pokazuje liczne sposoby dla inwestorów na pomnożenie swoich dochodów.

FAQ

Co to jest Web 3.0?

Prawdę mówiąc, Web3 jest wciąż dość niejasnym pojęciem i zależy od możliwości technologicznych projektów, które go wdrażają. Oznacza to, że rozwiązania Web 3.0 są różne i wnoszą do stołu różne cechy i funkcjonalności. Ogólnie rzecz biorąc, witryna Web 3.0 to strona internetowa, która pozwala na dostęp do wielu funkcji Web3. Mogą to być zarówno całe zaprojektowane Metawersy, jak i tylko aplikacje Web 3.0 o specjalnej funkcjonalności (jak np. strony do wirtualnych zakupów, które wymagają użycia zestawów słuchawkowych lub okularów VR).

Czy jesteśmy teraz Web 3.0?

Trudno z całą pewnością stwierdzić, czy jesteśmy już w Web3. Niewątpliwie postęp technologiczny jest nie do zatrzymania, z każdym dniem przybywa coraz więcej aktualizacji w tej branży. Jednak wciąż jesteśmy w fazie przejściowej od Web 2.0 do Web 3.0. Niektóre aplikacje i serwisy Web3 są już dostępne, jak na przykład gry Metaverse.

Gdzie inwestować w Web 3.0?

Istnieje kilka różnych sposobów na zarabianie na Web3. Wiele serwisów i platform oferuje możliwości inwestycyjne zarówno dla doświadczonych traderów, jak i tych, którzy dopiero zaczynają poznawać Web 3.0. Na początek zdecyduj, jak dokładnie chcesz wykorzystać swoje fundusze. Na przykład, możesz grać w gry metaverse lub DeFi i zarabiać tam monety. Inną opcją jest zakup lub tworzenie NFT itp. Wreszcie, możesz po prostu handlować kryptowalutami na platformach wymiany.

Jak inwestować w tokeny Web 3.0?

Jednym ze sposobów na zysk z wykorzystaniem technologii Web3 są gry NFT i blockchain. Co więcej, można nawet połączyć obie te aktywności, grając w grę typu Metaverse i budując tam własne postacie NFT. Następnie takim tokenem Web 3.0 można handlować bezpośrednio w grze lub przenieść go na jakąś inną platformę wymiany lub rynek NFT. Axie Infinity, Decentraland i Sandbox to jedne z najpopularniejszych gier metaverse do tego przeznaczonych. Ponadto można handlować kryptowalutami na platormach kryptowalutowych, takich jak CoinCasso.

Jak zarabiać na Web 3.0?

Technologia Web3 nie jest jeszcze w pełni rozwinięta, ale liczba sposobów, jak można na niej zarabiać, stale rośnie. Web 3.0 nie ogranicza się tylko do DeFi czy Metaversów. W rzeczywistości ma wiele zastosowań, w tym w branży modowej i rozrywkowej. Prawdopodobnie najprostszym sposobem na zwiększenie swojego kapitału z pomocą sieci przyszłości są NFT i handel kryptowalutami.

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022