Jak handlować altcoinami? | CoinCasso Exchange
How to trade altcoins?

Bitcoin po raz pierwszy trafił na pierwsze strony gazet wiele lat temu i mimo że pozostaje wiodącą monetą kryptowalutową, nie jest już jedynym aktywem cyfrowym, w który warto inwestować. Dziś mówimy o handlu kryptowalutami: jaki jest najlepszy altcoin i jak handlować kryptowalutami (altcoinami) na platformie handlowej lub giełdzie kryptowalutowej.

Czym są altcoiny?

Słowo “altcoin” wywodzi się od “alternatywnej monety” i dosłownie oznacza każdą inną kryptowalutę oprócz Bitcoina. Niektóre z najbardziej popularnych i znanych na świecie altcoinów to Ethereum (ETH), Chainlink (LINK), Solana (SOL) i Terra (LUNA). Altcoiny mogą być budowane na różnych blockchainach (Solana, Ethereum itp.), co sprawia, że różnią się od siebie z perspektywy technicznej. Na przykład Sandbox (SAND) funkcjonuje jako waluta w grze w Sandbox – jednej z najpopularniejszych gier metaverse. Solana (SOL) z kolei służy do uiszczania opłat transakcyjnych na najszybszym blockchainie Solana. Tak więc oba te altcoiny mają realne zastosowanie w najbardziej znanych na świecie rozwiązaniach cyfrowych. W związku z tym ich wartość jest raczej stabilna i stale rośnie.

Sprawdź więcej: Czym są altcoiny? Altcoiny warte uwagi

Best altcoins
Najlepsze monety

Podczas gdy Bitcoin utrzymuje pozycję najdroższej monety, możesz również kupować i sprzedawać kryptowaluty, aby otrzymać zysk. Ale co sprawia, że handel kryptowalutami jest korzystny i jak wybrać najlepszy altcoin do inwestycji? Głównym powodem przyjrzenia się handlu altcoinami jest dywersyfikacja portfela. Ta strategia inwestycyjna jest stosowana nie tylko do handlu aktywami kryptowalutowymi, ale także papierami wartościowymi, akcjami, nieruchomościami i tak dalej.

Bitcoin i Ethereum to obecnie najdroższe kryptowaluty, którymi handluje się w cenie odpowiednio 22 293,42 USD i 1 711,76 USD. Jednak mnóstwo innych kryptowalut również zwiększa swoją wartość i oferuje świetne możliwości inwestycyjne, zwłaszcza jeśli mówimy o perspektywie długoterminowej. Rynek kryptowalut jest niezwykle zmienny i jeśli chcesz zacząć kupować kryptowaluty, zawsze warto sprawdzić ich stronę techniczną i przeszłe wyniki, aby zrozumieć, co stanie się z ich ceną w przyszłości.

Najlepsze altcoiny do handlu altcoinami

Przygotowaliśmy krótką listę czynników, które warto wziąć pod uwagę szukając najlepszych kryptowalut w które zainwestować:

  • rozwiązanie problemów

Pierwsze pytanie, jakie należy sobie zadać, brzmi: “Jaki problem rozwiązuje ten altcoin i jaki jest cel jego stworzenia?”. Odpowiadając na to pytanie, można spróbować przewidzieć, co będzie się działo z alternatywnymi monetami, w tym wahania ceny. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, Solana (SOL) jest tokenem natywnym dla blockchaina Solana i służy do przetwarzania transakcji. Tak więc, jeśli ten blockchain będzie popularny, token będzie prawdopodobnie zwiększał swoją wartość.

Projekty blockchain zużywają ogromne ilości energii elektrycznej i są dość powolne. Nawet jeśli technologia blockchain jest praktyczna i skuteczna, nie ma potrzeby używania jej w projektach, które mogą się bez niej obejść. Jeśli projekt koncentruje się na decentralizacji, gdzie tak naprawdę nie jest to potrzebne, może to być oszustwo.

  • zespół stojący za projektem

Poświęć swój czas, aby sprawdzić, kto rozwija dany produkt i jakie jest jego doświadczenie. Zazwyczaj można znaleźć większość członków zespołu na stronie internetowej firmy lub w mediach społecznościowych (Twitter/LinkedIn). Jeśli projekt ukrywa swoich pracowników, może to być również oznaką oszustwa.

  • Podaż

Podaż i obieg kryptowaluty to dwie rzeczy, które wpływają na jego cenę. To, że altcoin jest tani, nie musi oznaczać, że w przyszłości będzie droższy.

Jak handlować altcoinami? Porady

Handel kryptowalutami wymaga złożonego podejścia i wielu narzędzi. Po pierwsze, trzeba zdecydować się na najlepszy altcoin do kupienia zgodnie z ich strategią inwestycyjną, celami i budżetem. Po drugie, należy wybrać giełdę kryptowalut lub konkretną platformę handlową do zakupu krypto. Zwróć szczególną uwagę na opłaty, ramy czasowe i społeczność stojącą za giełdą. Ponadto upewnij się, że wybrana giełda jest bezpieczna (KYC/AML, bezpieczny onboarding itp.). Wszystkie te rzeczy mogą pomóc w odróżnieniu wiarygodnych giełd kryptowalutowych od oszustów.

How to buy altcoins on the altcoin exchange?
Jak kupić krypto na giełdzie?

W jaki sposób mogę kupić altcoiny?

Na początek należy otworzyć konto na wybranej giełdzie i przejść KYC. Po tym jak Twoje konto będzie w pełni aktywne, powinieneś dokonać depozytu. Metody płatności różnią się tutaj w zależności od platformy. Możesz użyć karty debetowej lub kredytowej, wykonać przelew, a nawet podłączyć już istniejący portfel kryptowalutowy. W kolejnym kroku handlowcy i inwestorzy decydują się na niezbędne pary handlowe. Następnie można wreszcie handlować kryptowalutami lub dokonać inwestycji. Handel odbywa się poprzez tworzenie krótkoterminowych zleceń, w których traderzy zarabiają pieniądze, ponieważ sprzedają kryptowaluty po wyższej cenie. Zysk tutaj leży w różnicy między wartością kupna i sprzedaży. Inwestowanie polega bardziej na długoterminowej perspektywie. Inwestorzy wydają pieniądze na najlepsze kryptowaluty, ponieważ są przekonani, że będą one rosły w kolejnych latach.

Teraz, po zakupie kryptowalut, są one dostępne w Twoim portfelu na giełdzie altcoinów. Nie zapomnij sprawdzić, czy trafiły one do Twojego portfela zaraz po zamknięciu transakcji.

Jak mogę sprzedać moje altcoiny?

Na giełdzie kryptowalut można bez problemu kupować i sprzedawać kryptowaluty kiedy tylko się chce. Jednak proces sprzedaży wygląda nieco inaczej. Aby zarobić na sprzedaży swoich kryptowalut, należy stworzyć zlecenie. Mówiąc najprościej, jest to oferta sprzedaży kryptowalut po danej cenie. Po utworzeniu orderu musisz poczekać, aż ktoś go zaakceptuje i zrealizuje transakcję. Podczas tworzenia orderu możesz ustawić maksymalną i minimalną cenę handlową, a także timing.

Dlatego jednym z kryteriów wyboru giełdy kryptowalut jest płynność. Wskaźnik ten pokazuje, czy ludzie handlują i tworzą/akceptują ordery na danej platformie. Jeśli platforma kryptowalutowa ma niską płynność, szanse na wypełnienie transakcji będą niższe niż w przypadku większej giełdy kryptowalut, która ma wyższą płynność.

CoinCasso – najlepsza giełda kryptowalut

Jesteśmy startupową platformą kryptowalutową, która skupia się na prostym adoptowaniu kryptowalut do zarządzania finansami osobistymi. Oprócz Bitcoina i Ethereum, można kupić i sprzedać wiele altcoinów za pomocą naszego rozwiązania. Obecnie mamy dostępnych 14 różnych altcoinów i stale dodajemy nowe. Można kupić następujące altcoiny na platformie CoinCasso:

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022