Jak dostać się do metaverse? | CoinCasso Exchange
How to get into the metaverse?

Koncepcja metaverse była na ustach wszystkich przez ostatnie pół roku, odkąd Facebook ogłosił, że pod koniec października 2022 roku zostanie meta. Choć wszyscy wydają się zachwyceni przyszłymi możliwościami wirtualnej rzeczywistości, nadal nie jest jasne, jak działa koncepcja metaverse.

W naszym dzisiejszym artykule CoinCasso opowiada o tym, jak wejść do metaverse i w pełni z niego skorzystać. Przeczytaj, aby dowiedzieć się, czym jest metaverse i co możesz w nim robić.

How to get into the metaverse?
Jak dostać się do metaverse?

Czym jest metaverse?

Mimo całego szumu, artykułów i filmów promocyjnych na temat lepszej przyszłości z metaverse, zarówno koncepcja, jak i definicja pozostają niejasne. Problem polega na tym, że metaverse jest pojęciem szerokim, a wiele firm pracuje obecnie nad stworzeniem własnej, niepowtarzalnej rzeczywistości wirtualnej. Niezależnie od tego, czy jest to aplikacja mobilna do przymierzania wirtualnych ubrań, stworzona przez międzynarodowego sprzedawcę detalicznego, czy wirtualne światy do gier – wszystkie te cyfrowe przestrzenie można nazwać metaversami.

W szerokim znaczeniu metaverse to cyfrowy świat, w którym użytkownicy mogą wchodzić w interakcje, grać w gry, uczestniczyć w wydarzeniach itp. Również w tym przypadku cechy i funkcje danej rzeczywistości wirtualnej różnią się w zależności od produktu. Na przykład w niektórych grach rzeczywistości wirtualnej można tylko obserwować, co się dzieje, a w innych – stworzyć awatara i brać czynny udział we wszystkich wydarzeniach.

Interesujące w metaverse jest to, że technologia ta może być wykorzystywana na wiele sposobów. Wirtualne światy i rzeczywistość rozszerzona to nie tylko platformy do gier i fajne miejsca do spędzania czasu z przyjaciółmi. Na przykład Walmart już w 2017 r. opublikował film o zakupach w VR, który stał się viralem. Metaverse jest również popularny w sferze mody – wiele marek zaprasza swoich klientów do przymierzania rzeczy online. Może to być wszystko – od wirtualnych oprawek do okularów po wirtualne torebki, które działają jak NFT.

Idea metaverse nie jest nowa, ale pytanie brzmi, czy możemy ją wdrożyć w życie przy użyciu istniejących technologii. Skupienie się Facebooka na rozwoju metaverse wywołało spekulacje i plotki na ten temat. Jednak jak na razie większość obietnic prezesów i światowych przywódców wydaje się być mało realistyczna. W szczególności, nowoczesne zestawy VR nie są zbyt wygodne i większość ludzi nie jest w stanie używać ich na co dzień, aby przebywać w świecie wirtualnym.

Ponadto dyskutujemy o tym, jak można dołączyć do metaverse i co jest do tego potrzebne.

How to join the metaverse?
Jak dołączyć do metaverse?

Czy możesz dołączyć do metaverse?

Jak już wspomnieliśmy, nie ma dwóch takich samych metaversów. Teoretycznie, te cyfrowe światy są ograniczone jedynie wyobraźnią i możliwościami technologicznymi ich twórców. Czy zatem w metaverse istnieją w ogóle jakieś ograniczenia i regulacje? I czy naprawdę ich potrzebujemy? Prawa i zasady obowiązujące w świecie rzeczywistym są uzasadnione, ponieważ ludzie wchodzą ze sobą w fizyczne interakcje. Jednak to, co dzieje się w świecie wirtualnym, pozostaje w świecie wirtualnym. Przynajmniej dopóki technologia metaverse nie zostanie w pełni rozwinięta i zbadana oraz dopóki nie zostaną wprowadzone jakieś instytucje lub organizacje regulujące.

W teorii każdy może wejść do cyfrowego świata i korzystać ze wszystkich dostępnych zasobów cyfrowych. W praktyce różni twórcy metaverse ustalają własne zasady i regulaminy. Na przykład niektóre wirtualne rzeczywistości, podobnie jak miejsca w świecie rzeczywistym, są otwarte tylko dla użytkowników powyżej 18 roku życia. Co więcej, liczba graczy/cyfrowych awatarów może być ograniczona w zależności od lokalizacji. Rzeczy, które można robić i używać w metaverse, są również ograniczone jedynie przez jego funkcjonalność i cechy.

Bez wątpienia przestrzeń metaverse daje więcej swobody i możliwości, ponieważ nie obowiązuje w niej prawo inne niż w każdym kraju czy nawet mieście. Jednocześnie już istniejące systemy prawne mogą mieć wyraźne zastosowanie w takich sferach, jak opodatkowanie (w przypadku posiadania nieruchomości cyfrowych w świecie wirtualnym), własność intelektualna, bezpieczeństwo cybernetyczne, regulacje dotyczące aktywów wirtualnych itp.

Kryptowaluta w świecie wirtualnym

Jeśli metaverse jest tylko cyfrową kopią świata rzeczywistego, to czy do życia, zabawy i imprezowania w niej potrzebne są jakiekolwiek pieniądze lub waluty? Odpowiedź brzmi: tak, i tu musimy porozmawiać o kryptowalutach – cyfrowych pieniądzach XXI wieku.

Metaverse i kryptowaluty to podobne pojęcia, ponieważ żadne z nich nie znajduje się pod kontrolą żadnego państwa czy rządu. Dlatego też są one wzajemnie korzystne, zwłaszcza jeśli mówimy o wirtualnej Metaverse jest zbudowane na blockchainie, a wszystkie cyfrowe aktywa w nim zawarte to tokeny. Oznacza to, że można tworzyć, a następnie ulepszać, wymieniać i sprzedawać swoje wirtualne nieruchomości i rzeczy, bez względu na to, czy jest to dom czy zwierzę. Kryptowaluty są używane jako ekwiwalent pieniężny dla wszystkich takich zakupów i transakcji. Aby wejść do metaverse, czasami trzeba też uiścić opłatę za wstęp w kryptowalutach. W przyszłości metawersy mają zostać zintegrowane, tak aby użytkownicy z różnych światów wirtualnych mogli swobodnie przemieszczać się i wymieniać swoje tokeny, a także odwiedzać się nawzajem, niezależnie od tego, z jakiej platformy korzystają.

W zastosowaniu do kryptowalut, metaversy są podobne do GameFi. Są one również przeznaczone do zarabiania wirtualnych pieniędzy – monet kryptowalutowych poprzez granie w gry online lub wykonywanie zadań.

Sprawdź także: GameFi: gry typu “graj, aby zarobić”

VR i AR vs metaverse

Rzeczywistość wirtualna i rozszerzona idą w parze z metaverse. W rzeczywistości VR i AR są podstawowymi narzędziami do rozwoju i ulepszania metaverse. VR i AR to technologie potrzebne do tworzenia i kształtowania przestrzeni metaverse. Oznacza to, że metaverse to wspólny wirtualny świat, który jest możliwy dzięki VR i AR, podczas gdy te ostatnie to w większości przypadków tylko doświadczenia. Metaverse istnieje samoistnie nawet wtedy, gdy użytkownicy nie są online. Doświadczenie VR lub AR kończy się, gdy dana osoba nie korzysta z niezbędnego sprzętu i urządzeń.

Co jest potrzebne, aby wejść do metaverse?

Do niektórych wirtualnych światów można wejść za pomocą smartfona lub komputera, do innych potrzebny jest zestaw VR.

What's needed to enter the metaverse: Oculus Quest
Co jest potrzebne, aby wejść do metaverse: Oculus Quest

Oculus Quest

Ten zestaw VR firmy Meta jest obecnie najbardziej znanym na świecie. Co więcej, Meta stale zmienia i dodaje nowe funkcje do tego produktu, ponieważ koncentruje się na zapewnieniu najbardziej realistycznych doświadczeń metaverse. Najnowszy model Oculus Quest 2 został wydany prawie dwa lata temu, a następny pojawi się dopiero w 2023 roku. Zestawy VR pozwalają każdemu wejść do metaverse w dowolnym czasie i miejscu, jeśli tylko ma dostęp do Internetu. Ponadto Oculus Quest jest wyposażony w kontrolery Oculus Touch, które przenoszą wszystkie twoje gesty i ruchy do wirtualnego świata.

Przegląd metaverse

Większość metawersów do gier działa w ten sam sposób. Aby zacząć, potrzebujesz portfela kryptowalutowego z odpowiednimi monetami oraz awatara. Jeśli chodzi o sprzęt, możesz korzystać z komputerów domowych, smartfonów, zestawów słuchawkowych itp. W zależności od metaverse, można się do niego dostać z poziomu przeglądarki lub aplikacji mobilnej.

Jednymi z najpopularniejszych gier metaverse są Decentraland i Sandbox. W pierwszej z nich można kupować i posiadać wirtualne działki z domami. Można też uczestniczyć w koncertach, grać w minigolfa, a nawet grać w lokalnym kasynie.

W Sandboxie można tworzyć tokeny i handlować nimi na wbudowanym w platformę rynku. Ponadto każdy użytkownik może za darmo stworzyć swoją własną grę – innymi słowy, zaprojektować metaverse w ramach Sandbox metaverse.

Sprawdź także: Czym są kryptogry? 10 najlepszych gier opartych na blockchain

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022