Jak długo trwa wysłanie Bitcoina? | CoinCasso Exchange
How Long Does Bitcoin Take To Send Pl

Zastanawiasz się, ile trwa przelew Bitcoin, a dokładniej ile trwa transakcja Bitcoin? To podchwytliwe pytanie!

Oczekuje się, że technologia będzie precyzyjnymi i prostymi pytaniami, takimi jak ‘ jaki jest czas transakcji’, będziemy mieć klarowną odpowiedź. Jednak w przypadku transakcji Bitcoin nie jest to takie proste! Czas może wahać się od kilku sekund do 1 godziny, a czasem nawet dni! Tak, zgadza się!

Aby dowiedzieć się, dlaczego czasy transakcji Bitcoin są tak duże, spójrzmy na sam proces.

 

Co się dzieje, gdy Bitcoin jest przesyłany?

Co to jest transakcja Bitcoin?

Wirtualna waluta, Bitcoin, nie ma fizycznej postaci ani obecności. Jednak ta krypto moneta, która jest w istocie wiadomością elektroniczną, jest odporna na oszustwa i superbezpieczna dzięki technologii Blockchain, chronionej księdze publicznej. Rekord każdej transakcji to „Księga bloków”, a każda transakcja Bitcoin składa się z rekordów kwotowych i podpisów. Każda transakcja Bitcoin ma poprzednie rekordy i dwa różne klucze – publiczny i prywatny.

Klucz publiczny – zawiera wszystkie główne dane transakcji i może być udostępniany innym w celu otrzymania BTC.

Klucz prywatny – jest tylko dla właściciela i służy do zatwierdzania/inicjowania transakcji Bitcoin.

Każda transakcja zawiera kod wejściowy, który pokazuje starszy rekord/źródło BTC, kwotę BTC w ramach transakcji oraz kod wyjściowy zwykle zawierający klucz publiczny używany przez odbiorcę do uzyskania Bitcoina.

Kup Kryptowaluty Na Coincasso

Jak działają transakcje Bitcoin?

Gdy właściciel BTC użyje swojego klucza publicznego do zainicjowania przelewu, transakcja jest kodowana cyfrowo ze szczegółami transakcji (kwota BTC, historia poprzednich transakcji i adres osoby na końcu transakcji umowa).

Te transakcje Bitcoin są zazwyczaj dokonywane za pośrednictwem portfela Bitcoin, takiego jak Metamask czy CCWallet. Po zainicjowaniu transakcji górnicy są informowani, że można ją dodać do ich listy przetwarzania transakcji. Ta lista nazywa się mempool.

Górnicy odbierają transakcje do przetwarzania jako „bloki”  z Bitcoin pamięci. Każdy blok zawiera około 3000 transakcji, a zatem górnicy muszą czekać na zebranie 3000 transakcji, zanim podejmą blok do przetworzenia. Średnio co 10 minut wydobywany jest jeden blok. W oparciu o stały rozmiar bloku, czas bloku i średni rozmiar transakcji oznacza to, że sieć Bitcoin może przetwarzać tylko około 4,6 transakcji na sekundę. 

Teraz pytanie brzmi, dlaczego 10 minut nie jest właściwą odpowiedzią?

Cóż, tutaj sprawy stają się nieco bardziej skomplikowane. 3 inne czynniki również wpływają na szybkość transakcji Bitcoin.

Bitcoin Transaction Fee

 Opłata transakcyjna Bitcoin

Górnicy przetwarzają/potwierdzają transakcje w zamian za opłatę transakcyjną. Jednak każdy blok mieści tylko około 3000 transakcji. Z powodu tego limitu górnicy wybierają transakcje, które nagrodzą ich najwyższą opłatą transakcyjną Bitcoin, więc im wyższa oferowana opłata, tym szybciej otrzymasz potwierdzenie.

Ogólnie rzecz biorąc, transakcja Bitcoin o niższych wartościach wiąże się z niską opłatą i trwa dłużej, a przelewy o wysokiej wartości wiążą się z większą opłatą i są szybciej odbierane i przetwarzane przez górników.

Te potwierdzenia transakcji przez górników Bitcoin zasilają cały model.

Btc Transaction

 Czym są opłaty za transakcje Bitcoin?

Podobnie jak reszta ekosystemu walut cyfrowych, opłaty transakcyjne są również płynne i zdecentralizowane. Opierają się wyłącznie na podaży i popycie. Ponieważ każdy blok może pomieścić tylko około 3000 transakcji, jeśli popyt na transakcje jest wysoki, opłata rośnie. Jeśli nie zapłacisz więcej, istnieje szansa, że ​​transakcja utknie na długi czas, ponieważ górnicy mają tendencję do stawiania na pierwszym miejscu lepszych płatników.

Opłata transakcyjna zmienia się dość gwałtownie. Na przykład podczas boomu Bitcoin w 2017 r. opłata za pojedynczą transakcję wyniosła 50 USD. Jednak w okresach niskiego popytu może to być zaledwie 0,20 USD lub 0,30 USD. Obecnie waha się między 2 a 3 USD.

 

Potwierdzenia transakcji

Bitcoin działa w modelu uwierzytelniania Proof-of-Work. Aby zapobiec oszustwom, każda transakcja MUSI zostać zatwierdzona przez kilku górników, aby została uznana za kompletną/autentyczną. Im więcej potwierdzeń masz od górników, tym bezpieczniejsze są Twoje transakcje.

Przyjrzyjmy się tutaj różnym typom scenariuszy bezpieczeństwa.

Transakcje z zerowym potwierdzeniem – gdzie odbiorca przyjmuje przelew natychmiast bez potwierdzeń. Jest to dość szybkie – zwykle zaledwie kilka sekund – ale jest niezwykle niebezpieczne i prawie nigdy nie jest używane przez odbiorniki.

Potwierdzenia standardowe – większość transakcji jest uważana za bezpieczną i autentyczną, jeśli zostanie potwierdzona przez 2 różnych górników. Zwykle zajmuje to około 20 minut (w zależności od oferowanych opłat transakcyjnych) i jest domyślną normą w handlu/płatnościach Bitcoin o niskiej wartości.

Transakcje wysokiej wartości – w przypadku droższych przelewów (takich jak zakup złota lub elektroniki) lub przelewów za pośrednictwem giełdy BTC normą jest większa liczba potwierdzeń. Większość wymian wymaga co najmniej 6 potwierdzeń. Takie transakcje zwykle trwają dłużej, co najmniej około godziny.

Ruch/sieć

Innym krytycznym czynnikiem, który może wpłynąć na szybkość transakcji, jest przeciążenie lub ruch w sieci Bitcoin. W okresach niskiego popytu, takich jak weekendy, prawdopodobnie otrzymasz potwierdzenia szybciej niż w godzinach szczytu lub podczas cyklu boomu i spadku, gdy wiele BTC zmienia właściciela.

Czy można przyspieszyć transakcje Bitcoin?

 Oczywiście, dodanie pieniędzy lub technologii może przyspieszyć transakcję BTC.

Pieniądze – cóż, najprościej jest po prostu zapłacić więcej. Wyższa opłata za transakcję Bitcoin pomoże Ci przeskoczyć kolejkę i zostać wybranym przez górników do szybszego przetwarzania. Ważne jest, aby używać portfeli Bitcoin, które umożliwiają elastyczne/ręczne opłaty i pozwalają użytkownikom wybrać kwotę, z którą będą się czuć komfortowo.

Możesz również skorzystać z usług takich jak akceleratory Bitcoin mining pool, które są usługami premium oferowanymi przez górników, gdzie za nieco wyższą opłatą można przyspieszyć transakcje.

Technologia: Możesz także wypróbować błyskawiczną sieć, aby dokonywać płatności superszybkich. Lightning Network to sieć płatności zbudowana na Bitcoinie; używa BTC, ale przestrzega innego zestawu zasad, które wykorzystują kanały płatności peer-to-peer między dwiema stronami, aby ułatwić mikropłatności bez dotykania sieci Bitcoin.

Can One Speed Up Bitcoin Transactions

Czas i opłaty transkacji Bitcoin – podsumowanie

Wraz z szybkością transakcji dużym wyzwaniem dla transakcji Bitcoin jest koszt transferu BTC. Tym bardziej sieć jest obciążona, tym średnie opłaty są wyższe. Portfele kryptowalut zazwyczaj same dobierają opłatę za transakcje w zależności od obciążenia sieci, jednak często masz możliwość określenia jej samemu. Sam zdecyduj czy bardziej zależy Ci na niskiej opłacie (czas będzie dłuższy) czy szybkości otrzymania BTC (opłata będzie wyższa).

Aktualną średnią opłatę transakcyjną Bitcoin możesz sprawdzić na https://bitinfocharts.com/pl/bitcoin/

Mamy nadzieję, że wraz ze zmianami technologicznymi i spadkiem opłat transakcyjnych płatności Bitcoin będą miały większą popularność. Do tego czasu możesz uzyskać lepszą szybkość transakcji, płacąc więcej.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o BTC lub innych kryptowalutach lub zainwestować w nie, przejdź do CoinCasso, nasz kompleksowy sklep z wszystkimi rzeczami związanymi z kryptowalutami.

Kup Kryptowaluty Na Coincasso

FAQ

Ile czasu zajmuje wysłanie Bitcoin do kogoś?

Na to pytanie nie ma prostej ani jednej odpowiedzi. Ogólnie rzecz biorąc, normalna transakcja Bitcoin zajmuje około 10 do 20 minut. Jest to jednak duże uogólnienie, a czas może się różnić w zależności od przeciążenia sieci, opłaty transakcyjnej oraz wartości i awersji do ryzyka związanego z transakcją.

Co to jest potwierdzenie Bitcoin?

Potwierdzenie Bitcoin jest istotnym elementem transakcji. Niepotwierdzone transakcje są finalizowane dopiero po wydobyciu nowego bloku i dodaniu go do Blockchain. Zasadniczo każdy blok reprezentuje potwierdzenie transakcji. Na przykład, jeśli dana osoba kupi Bitcoin od innej osoby, będzie musiała utworzyć kolejny blok, aby potwierdzić transakcję. Każdy blok to 1 potwierdzenie. Większość transakcji wymaga wielu potwierdzeń.

Dlaczego moja transakcja Bitcoin trwa tak długo?

Jeśli Twoja transakcja Bitcoin została zablokowana lub niepotwierdzona przez długi czas, jeden z następujących czynników może mieć znaczenie:

Przeciążenie ruchu: jeśli osiągnąłeś szczyt popytu lub sprzedaży, Twoja transakcja może utknąć w sieci Bitcoin. Podczas hossy w 2017 roku transakcje Bitcoin zajęły kilka dni.

Niska opłata transakcyjna: Jeśli płacisz znacznie poniżej obecnej opłaty transakcyjnej, prawdopodobnie powinieneś zrezygnować z długiego oczekiwania. Jednym ze sposobów, aby ponownie ruszyć, byłoby wysłanie drugiej transakcji z wyższą opłatą, która mogłaby zostać skojarzona z pierwszą i zostać podjęta przez górników.

Jak długo trwa transakcja Bitcoin w 2021 roku?

W 2021 r. Bitcoin ma te same wyzwania, co wcześniej. Czynnikami wpływającymi na transakcje są niskie opłaty górników, przeciążenie sieci oraz liczba potwierdzeń potrzebnych do uwierzytelnienia transakcji.

Teoretycznie i zgodnie ze swoimi początkami, wydobycie bloku Bitcoina zajmuje około 10 minut. Daje to około 4,6 transakcji na sekundę.

Czy sieć Bitcoin wysyła natychmiast?

Nie. Model Bitcoin opiera się na zapewnieniu ważności każdej transakcji w księdze publicznej za pomocą bezstronnych potwierdzeń. Większość portfeli i transakcji BTC o średniej wartości wymaga co najmniej 3 potwierdzeń, aby uznać transakcję Bitcoin za ostateczną. Większość wymian wymaga 6 potwierdzeń. Utrzymując ogólny czas 10 minut na wydobycie bloku lub potwierdzenie, powinieneś spodziewać się od 30 minut do godziny jako czasu transakcji BTC.

Istnieje jednak coś, co nazywa się transakcją z zerowym potwierdzeniem, w której sprzedawca natychmiast akceptuje przelew, nie czekając na potwierdzenie. Jest to niemal natychmiastowe, ale uważane za ryzykowne.

Jaka jest aktualna średnia opłata transakcyjna Bitcoin?

Aktualna średnia opłata transakcyjna Bitcoin jest zależna od obciążenia sieci i można ją sprawdzić na https://bitinfocharts.com/pl/bitcoin/

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022