Ile trwa wydobycie (mining) Bitcoina? | CoinCasso Exchange

Bitcoin mining to jedno z najpopularniejszych i najważniejszych sposobów na zdobycie BTC. Czym tak naprawdę jest Bitcoin mining? Wydobywanie to nic innego jak tworzenie nowych bloków Bitcoin i dodawanie ich do sieci blockchain. Górnicy wydobywający bitcoiny używają specjalnie dedykowanych komputerów o dużej mocy obliczeniowej, które wykonując bardzo skomplikowane algorytmy matematyczne tworzą jeden blok. Ponadto górnicy opierający się na coraz większej mocy obliczeniowej konkurują ze sobą w tempie wydobywania bloków dlatego wydobycie Bitcoina jest tak trudne.

Wydobycie pojedynczego bloku Bitcoin

Zgodnie z powyższym akapitem Bitcoin mining polega na utworzeniu i dodaniu jednego bloku do łańcucha bloków. Skupmy się na tym, jak blok jest tworzony i dodawany do sieci. Ponieważ tworzenie bloku Bitcoin opiera się głównie na mocy obliczeniowej komputera, zwiększono trudność wydobycia, dlatego powstały specjalnie stworzone do tego celu urządzenia najpopularniejszym z nich jest AntMiner S9 (z najnowszych danych na świecie jest około 2 milionów takich urządzeń).

Dzięki coraz nowszym urządzeniom i rosnącemu popytowi na wydobywanie bitcoinów, trudność pozyskiwania w taki sposób BTC systematycznie rośnie. Wynika to ze specjalnie utworzonej funkcji w kodzie źródłowym Bitcoin. Ta funkcja systematycznie zwiększa trudność wydobywania co 14 dni, a średni czas wydobywania pojedynczego Bitcoina wynosi 10 minut. Tak, dobrze słyszałeś 10 minut. Co sprawia, że ​​wydobycie bitcoinów jest tak trudne?

Ze względu na rosnącą złożoność algorytmiczną i trudność wydobycia wynoszącą 9,99 T wydobycie 1 BTC za pomocą jednego urządzenia jest prawie niemożliwe. Właśnie dlatego górnicy z całego świata łączą swoją moc obliczeniową w pule, co skraca czas wydobywania pojedynczego bloku do 10 minut, wykonując miliony obliczeń na sekundę.

Światowe Kopalnie Bitcoinów

Mining Pool jest „zasobem”, w którym górnicy dzielą się swoją mocą obliczeniową i dzielą między sobą nagrodę proporcjonalnie do pracy, jaką wkładają w tworzenie jednego bloku. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze baseny górnicze na świecie.

 

AntPool

AntPool, jako najpopularniejsza mining pool na świecie, została stworzona przez Bitmain Technologies Ltd. w 2013 roku. AntPool jest otwarty dla użytkowników z całego świata. Nagrody za wydobycie Bitcoinów są wypłacane automatycznie co 24 godziny.

F2Pool

F2Pool to chiński mining pool utworzony 5 maja 2013 r. Użytkownicy określają go również mianem „Discus Fish”, którego historia związana jest z czasami, gdy F2Pool nie miał interfejsu w języku angielskim.

Slush Pool

Slush Pool (starsza nazwa Bitcoin.cz Mining) jako najstarszy mining pool został założony 27 listopada 2010 roku z siedzibą w Czechach. Slush Pool pozwala swoim użytkownikom wydobywać Bitcoin (BTC) i ZCash (ZEC) z 2% opłatą puli i minimalnymi limitami wypłat ustalonymi na 0,001 BTC i 0,001 ZEC. Jeśli użytkownik osiągnie minimalny limit wypłat, Slush Pool przetwarza wypłatę po następnych 100 wygenerowanych blokach w sieci, co zajmuje do 17 godzin.

Szybkość wydobycia – Bitcoin Hash Rate

Wskaźnik Hash Rate odgrywa bardzo ważną rolę w procesie Bitcoin mining. Jest to prędkość mocy obliczeniowej sieci Bitcoin. Kiedy tworzony jest nowy blok Bitcoin, przed dodaniem go do sieci transakcje w nim zawarte muszą zostać zaszyfrowane. Szybkość szyfrowania tych transakcji jest znana jako szybkość mieszania. Im wyższy wskaźnik skrótu, tym bezpieczniejsza sieć, ponieważ oznacza, że ​​do przeprowadzenia ataku potrzebna jest proporcjonalnie większa moc komputera. Szybkość szyfrowania transakcji w jednym bloku jest mierzona przez wielokrotności, takie jak klios, megas, gigas, teras, exas, petas, zettas i jest określana na podstawie liczby transakcji na sekundę (H/s).

 

Dlaczego zatem wszystkie znaki wskazują na EH/s? A czym jest ten tajemniczy EH/s? Ponieważ szybkość mieszania Bitcoin jest bliska 136 kwintylionów transakcji na sekundę, znane nam wielokrotności byłyby bezużyteczne. Spróbujmy na przykład przedstawić liczbę 136 kwintylionów jako kilogram, a nawet jako zetta. To trudne, prawda?

Dlatego uzgodniono, że transakcje w sieci blockchain z powodu niewiarygodnej kwoty przetwarzanej w każdej sekundzie będą reprezentowane przez symbol EH/s, który odpowiada kwintylionom transakcji na sekundę. Wiemy już, co to jest szybkość mieszania i jak wydobywać bitcoiny. A co z ładowaniem i kosztami energii? Spróbujmy teraz przedstawić koszty energii potrzebnej do wydobycia Bitcoina.

Rentowność wydobycia – Koszta elektryczności

Koszty energii są jedną z najważniejszych rzeczy dla początkujących górników. Ile naprawdę kosztuje wydobycie jednego BTC? Załóżmy na przykład, że używamy AntMiner, który działa 24 godziny na dobę przez cały rok i wydobywa około 0,85 BTC. Związane z tym koszty energii wyniosą blisko 15 000 kWh. To dużo, prawda? Jeśli założymy cenę energii elektrycznej od 3 do 6 centów za 1 kWh, całkowity koszt energii może wynieść od 600 USD do 1 800 USD za jeden BTC.

 

Powyższy przykład pokazuje tylko, jak ważne jest uwzględnienie kosztu energii elektrycznej podczas wydobywania bitcoinów. Warto również wiedzieć, ile to naprawdę kosztuje. Korzystając z rzeczywistych danych z różnych krajów, a także biorąc pod uwagę całoroczne wydobycie, przedstawiamy krótką listę krajów, gdzie wydobycie ze względu na koszty energii jest najtańsze, a także pokażemy drugą stronę, gdzie wydobycie 1 BTC jest najdroższe.

Spójrzmy na poniższą listę pokazującą kraje o najniższych kosztach energii:

  • Trynidad i Tobago ($1,190)
  • Ukraina ($1,852)
  • Kuwejt ($1,983)
  • Birma ($1,983)
  • Białoruś ($2,177)

Przejdźmy na drugą stronę i prześledźmy listę krajów o najwyższych kosztach energii elektrycznej:

  • Kambodża ($8,327)
  • Tahiti ($11,103)
  • Curaçao ($11.896)
  • Wyspy Turks i Caicos ($14,033)
  • Korea Południowa ($26,170)

Ile zarabiają górnicy?

Ponieważ wiemy już, ile energii kosztuje wydobycie pojedynczego Bitcoina, zastanówmy się, ile górnicy naprawdę zarabiają. Czy Bitcoin mining jest ogólnie opłacalny? Górnicy wydobywający Bitcoiny, otrzymują nagrodę blokową w postaci uzyskanych części BTC. W 2009 roku, kiedy Satoshi Nakamoto stworzył Genesis Block (pierwszy blok Bitcoin), nagroda za blok wynosiła aż 50 BTC za pojedynczy blok. Dlaczego więc teraz wynosi tylko 12,5 BTC na blok? Jeszcze jedna ważna koncepcja pomoże nam to wyjaśnić halving.

bitcoin mining difficulty price reward profit

Halving to podział zysku. Ponieważ wszystkie Bitcoiny w puli są ograniczone do zaledwie 21 milionów BTC, co cztery lata odbywa się wydarzenie, w którym nagroda za wydobycie jednego bloku jest podzielona na pół, co automatycznie dodaje połowę wszystkich nieodkrytych bitcoinów do właściwej puli. Pierwszy halving odbył się 29 listopada 2012 r., Dzieląc nagrodę z 50 BTC na 25 BTC na blok. Drugi halving zmniejszył nagrodę za podział bloku z 25 BTC do 12,5 BTC, a trzeci odbędzie się w maju 2020 i zmniejszy profit z 12,5 BTC do 6,25 BTC za blok.

Podsumowując, powyższa dawka wiedzy na temat Bitcoin mining pozwoli Wam zrozumieć ten proces. Wiemy, jak to zrobić, ale czy to się opłaca? Czy jednak inwestycja będzie lepsza? Jak na cenę wpływa halving? To wszystko możesz ocenić sam. Więcej informacji o Bitcoinach i inwestycjach w kolejnych artykułach.

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022