Gdzie kupić kryptowaluty? | CoinCasso Exchange

Śledzisz kursy cen kryptowalut? Zobaczyłeś już każdy poradnik na Youtube na temat inwestowania w krypto? Przeczytałeś już wszystkie artykuły dotyczące cyfrowych aktywów? – Jesteś już gotowy i pewny, że chcesz kupić kryptowaluty. Tylko jak i gdzie to zrobić? Popularność wirtualnego pieniądza wciąż rośnie. W Internecie znajdziesz ogromny wybór platform, które pośredniczą w zakupach wszystkich kryptowalut. I to od Ciebie zależy, którą z nich wybierzesz.

Krypto portfel

Jeśli chcesz kupić kryptowaluty takie jak Bitcoin, Ethereum, Tether, które znajdziesz na giełdzie CoinCasso, powinieneś pamiętać o ich bezpiecznym przechowywaniu. Dlatego na samym początku załóż portfel, w którym będziesz mógł umieścić swoje cyfrowe waluty. Będzie ci on potrzebny niezależnie od sposobu zakupu jaki wybierzesz. Portfel może być usługą online, aplikacją desktopową, mobilną czy urządzeniem działającym offline. Dokładny opis portfeli znajdziesz w naszym artykule “Gdzie przechowywać kryptowaluty”.

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby przechowywać swoje klucze dostępowe w bezpiecznym miejscu. Pamiętaj o odpowiednim poziomie skomplikowania haseł i korzystaj tylko z sprawdzonych połączeń internetowych.

Stwórz konto na giełdzie kryptowalut

Jeśli masz już portfel, czas na pierwszy zakup. Na rynku dostępnych jest wiele platform, które pośredniczą w zakupie kryptowalut. Podczas wyboru giełdy sprawdź jej wiarygodność oraz funkcjonalność.

Na giełdzie CoinCasso rejestracja jest bardzo prosta. Na samym początku wejdź na stronę i kliknij przycisk “Zarejestruj”. Następnie zobaczysz pierwszą z funkcji zabezpieczających platformę – uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Ten proces jest bardzo ważny, ponieważ zwiększa bezpieczeństwo danych użytkownika. Taki sam sposób weryfikacji wykorzystuje również Facebook. Aby przejść tę część pobierz aplikację Google Authenticator i przepisz 2FA Token. Kolejnym krokiem jest wypełnienie prostego formularza, w którym znajdują się dane dotyczące adresu e-mail, hasła oraz kodu polecającego. Przeczytaj i zaakceptuj regulamin. Kliknij przycisk “Utwórz konto”. Ważne, aby zweryfikować swój adres e-mail. Dlatego sprawdź skrzynkę pocztową, gdzie powinieneś znaleźć wiadomość dotyczącą weryfikacji. Jeżeli już to zrobiłeś możesz zalogować się na swoje konto.

where to bouy cryptocurrencies
Podczas logowania musisz przejść dodatkową autoryzację urządzenia. W tym celu wysyłana jest wiadomość na twój adres e-mail. Po autoryzacji, kolejnym etapem jest akceptacja wszystkich powiadomień dotyczących ryzyka bezpieczeństwa. Ostatnim krokiem jest uzupełnienie danych. To już wszystko! Proste, prawda?

Wpłać środki

Chcesz zasilić swoje konto? Nic prostszego. Na CoinCasso możesz łatwo i szybko “wpłacać” i “wypłacać” środki za pomocą strony “Portfele”. Gdy wybierzesz dowolną cyfrową walutę otrzymasz swój unikalny adres depozytowy. Możesz użyć tego adresu, aby przenieść Bitcoiny, Ethereum czy Tether na platformę transkacyjną. Pamiętaj, żeby upewnić się czy krypto zostają przesłane na prawidłowy adres konkretnej cyfrowej waluty. Bardzo podobnie wygląda to w przypadku wpłat i wypłat walut FIAT takich jak EUR czy USD. W takim przypadku ważne jest jednak poprawne wprowadzenie numeru banku IBAN i tytuł przelewu.

Proces wypłaty jest bardzo podobny do depozytu. Należy podać konkretną kwotę i adres portfela, do którego chcesz wysłać swoje środki. Na samym końcu musisz zweryfikować transakcje za pomocą 2FA i poczty. I to tyle, kolejny prosty etap za nami.

where to buy cryptocurrencies exchange platform

Jak kupić kryptowaluty?

Chcesz zakupić pierwsze krypto? Możesz zrobić to nagiełdzie CoinCasso. Jeżeli jesteś już zalogowany na swoim koncie, przejdź do zakładki “Giełda”. Na samym początku musisz wybrać swoją parę handlową. Wszystkie dane, czyli ilość BTC, którą chcesz kupić za EUR, bądź odwrotnie, wypełniasz w prostym panelu. Jeżeli już uzupełniłeś dane, zostanie wyświetlona całkowita kwota z odliczonymi wszystkimi opłatami. Następnie wystarczy kliknąć opcję “Kup BTC”, aby złożyć ofertę. Twoja oferta zostanie natychmiast udostępniona i sfinalizowana, gdy inny użytkownik ją zaakceptuje.

Taki sam proces wygląda w przypadku sprzedaży dowolnej cyfrowej waluty na rynku.
how to trade crypto

OTC

Alternatywnym sposobem zakupu krypto jest rynek OTC. A na czym on polega? To zdecentralizowany rynek pozagiełdowy, który nie posiada instytucji nadzorującej. Transakcje zawierane są bezpośrednio między uczestnikami rynku.

Giełdy utrzymują bieżącą cenę rynkową poszczególnych krypto. Dodatkowo trading na tego typu platformach jest przejrzysty. Natomiast w obrocie pozagiełdowym cena poszczególnych cyfrowych walut nie jest ujawniana. Dlatego trudno określić wielkość rynku OTC. Rozbieżności w przedstawianych danych są olbrzymie – mówi się o wynikach, które wynoszą od 250 milionów dolarów do 30 miliardów dziennie! Warto dodać, że dzienny wolumen kryptowalut na giełdach wynosi około 15 mld USD.

Jedną z głównych zalet tradingu OTC jest brak limitów, które są ustalane na giełdach kryptowalut. Dlatego to odpowiednie rozwiązanie dla tych, którzy chcą handlować ogromnymi wartościami różnych krypto. Dodatkowo te rozwiązanie zapewnia większą anonimowość.

Kantor

Bitcoin, Ethereum czy Bitcoin Cash to waluty, których kupno kojarzy się z kantorem. Oczywiście z zwykłym kantorze kryptowaluty nie są dostępne, ponieważ jak wiadomo mają one formę wirtualną. Więc, czy BTC można kupić w kantorze? Oczywiście! Istnieją kantory specjalnie stworzony do cyfrowych walut, gdzie w niecałe pół godziny możesz kupować i sprzedawać bitcoina i inne krypto.

Krypto kantorów jest wiele, jednak nie warto korzystać ze wszystkich. Oczywiście tak jak w przypadku walut FIAT, zwracaj uwagę na kursy cyfrowych walut w danym kantorze. Skrupulatnie analizuj gdzie najabrdziej opłaca się sprzedawać Bitcoina, a gdzie najlepiej kupić BTC.

Podczas wyboru kantoru zwróć też uwagę na metody płatności, które możesz wybrać podczas zakupu Bitcoina i innych krypto. Metodę musisz dostosować do swoich preferencji. Najczęściej każdy kantor posiada kilka opcji płatności. Ogólnie zakup poprzez kantor jest całkiem prosty. Wystarczy założyć konto i je zweryfikować na stronie danego kantoru. Jeśli już to zrobiłeś możesz śmiało przejść do strony startowej i inwestować w kryptowaluty.

Bitomat

Krypto możesz kupić również dzięki Bitomatom. To dobra opcja, jeśli zależy ci na anonimowym i szybkim zakupie. Możesz zakupić Bitcoina za pomocą karty czy gotówki. Większość takich bankomatów działa na podstawie ustandaryzowanych procedur, działających w każdym bankomacie. Więc w trakcie zakupu nie powinny pojawić się żadne problemy, jeśli będziesz stosował się do instrukcji korzystania z bankomatu.

where to buy crypto btc atm

Źrodło: Coindesk
 

Bitcoin, Ethereum i inne krypto to ciekawa forma inwestycji, na którą decyduje się coraz więcej osób. Pamiętaj jednak, że proces zakupu krypto wymaga przygotowania i odpowiedniej wiedzy. Wybieraj tylko sprawdzone platformy do inwestycji, które pomogą rozwinąć Ci skrzydła

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022