Fantastyczna Czwórka – porównanie blockchainów część 1! | CoinCasso Exchange

Po wprowadzeniu Bitcoin w 2009 roku, projekty blockchain stały się globalnym fenomenem. Jednak wiele platform kryptowalutowych działa na własnych blockchainach, a właśnie dziś przygotowaliśmy pierwszą część porównania najbardziej znanych blockchainów na świecie. Dziś bohaterami naszych wiadomości są Ethereum, Qtum, Waves i NEO. Jakie są główne różnice między nimi? Jak wdrażane są Smart Contracty? Jakich algorytmów używają? Sprawdź nasze podsumowanie!

Ethereum


Ethereum (ETH) jest najbardziej znaną platformą blockchain po Bitcoin, a także jest publicznym blockchainem. Wykorzystuje algorytm Proof-of-Work, sieć P2P i szyfrowanie klucza prywatnego. Czas blokady (Blocktime) wynosi 15 sekund. Natywna kryptowaluta w Ethereum nazywa się Ether. Obecnie znajduje się w pierwszej trójce w rankingu kapitalizacji rynkowej.
W Ethereum, w przeciwieństwie do sieci Bitcoin, możliwe jest uruchamianie własnych projektów blockchain i tworzenie własnych kryptowalut lub tokenów blockchain.

Ethereum zapewnia zdecentralizowaną maszynę wirtualną Ethereum Virtual Machine (EVM), która może wykonywać skrypty za pomocą sieci publicznych węzłów. Wewnętrzny mechanizm cen transakcyjnych “GAS” służy do ograniczania spamu i alokowania zasobów w systemie. EVM został użyty do uruchomienia ponad 1000 DApps, a takie projekty, jak OmiseGo i VeChain, zostały wydane za pomocą EVM.
Ethereum jest powiązane ze Smart Contractami. Na tej platformie są to programy używające języka Ethereum Solidity, którego składnia jest podobna do JavaScript.

Kapitalizacja rynkowa Ethereum wynosi obecnie ponad 13 miliardów dolarów, a jego podaż w obiegu wynosi 103 939 300.

Zobacz wideo z oficjalnego kanału YT Ethereum:Qtum


Qtum to platforma blockchain, która łączy najlepsze cechy Bitcoin i Ethereum. Jak zostało opisane w Whitepaperze, jest to dokładnie “połączenie Bitcoin Core, Proof-of-Stake i Ethereum Virtual Machine (EVM).” Czas blokady Qtum wynosi 120 sekund. W marcu 2017 r. Qtum uruchomiło ICO. Zyskało ono ponad 15 milionów dolarów. 51 milionów tokenów Qtum zostało udostępnionych publicznie. W ciągu kilku lat planuje się przydział 20% tokenów do zespołu programistów, a 80% do społeczności.

Jako Ethereum, Qtum został zakodowany w języku Solidity i jest warstwą, która pozwala działać z Wirtualną Maszyną Ethereum. Qtum umożliwia Smart Contracts i jest to pierwsza platforma Smart Kontrakt Proof of Stake. Prowadzi to do obniżenia wysokich kosztów transakcyjnych związanych z Proof-of-Work, na których oparte są blockchainy Bitcoina i Ethereum. Według Whitepapera, Qtum posiada rozwiązania problemów technicznych związanych z wdrożeniem platformy Ethereum, co prowadzi do rozszerzenia rynku mobilnego.

Jednym z rozwiązań jest dążenie Qtum do wprowadzenia tzw. Master Kontraktów. Dzięki tej funkcjonalności możliwe będzie wykorzystanie wyzwalaczy poza blockchainem do inicjowania kontraktów. Ta innowacyjna platforma szuka rozwiązań, które sprawiają, że użytkownicy mogą łatwiej dostosować się do rzeczywistego świata.

Podaż obiegu w Qtum wynosi 88 664 156, a obecnie jest notowana w TOP30 w rankingu kapitalizacji rynkowej.

Zobacz wideo z kanału Qtum Foundation YT:

NEO

Sieć NEO została pierwotnie uruchomiona w 2014 r. jako AntShares i zmieniona na NEO w 2017 r. Składa się z dwóch kryptowalut: NEO oraz GAS. Sieć ta koncentruje się na Smart Kontraktach i weryfikacji tożsamości cyfrowej. Całkowita podaż zarówno NEO, jak i GAS wynosi 100 milionów.

Co ciekawe, NEO nie może być podzielony, tzn. nie można kupić mniej niż 1 NEO. Jest to waluta reprezentująca udział w sieci, a z drugiej strony “odpowiedzialność” GAS polega na umożliwieniu tworzenia Smart Contractów. Jak sama nazwa wskazuje, jest to w pewnym sensie paliwo do prowadzenia Smart Contractów w sieci NEO. Z każdym blokiem generowana jest nowa jednostka GAS, a co 2 miliony bloków jest zmniejszana o jeden token. Następnie skumulowane “paliwo” dystrybuowane jest wśród akcjonariuszy, tj. posiadaczy monet NEO.

W przeciwieństwie do większości platform krypto, NEO nie stosuje algorytmów Proof-of-Stake ani Proof-of-Work. Sieć NEO ma tak zwany konsensus dbFT i konsensus Nodes, tj. ludzie, którzy zatwierdzają transakcje i pobierają GAS w ramach opłat transakcyjnych. Można nazwać NEO zdemokratyzowaną siecią, ponieważ każdy członek ma możliwość wybrania węzłów Konsensusów. Czas blokady NEO wynosi 15 sekund.
W przeciwieństwie do Ethereum, NEO jest kodowany, między innymi, w językach Java, C#, Python i .NET. W systemie NEO dostępne są dodatkowe potoki umożliwiające dokonywanie transakcji między blokami (NeoX) i zdecentralizowanymi przechowywaniami plików (NeoFS).

ICO NEO zdobyło 5 milionów dolarów, a obecnie znajduje się na liście 20 najlepszych krypto w rankingu kapitalizacji rynkowej.
Podaż obiegowa wynosi 65 milionów NEO.

Waves


Waves jest uważany za blockchain podobny do Bitcoin, ale także jako alternatywa dla Ethereum. Jak Qtum opiera się na algorytmie Proof-of-Stake i koncentruje się na niestandardowych operacjach na tokenach. Założyciele Waves twierdzą, że jej blockchain jest najszybszy na świecie. Czas blokowania wynosi 3 sekundy.

W maju 2016 r. jej ICO zebrało ponad 16 mln USD. Sprzedano 85 milionów tokenów, a pozostała część trafiła do partnerów i deweloperów.
Waves pozwala użytkownikom tworzyć własne tokeny. Utworzenie jednej jednostki kosztuje 1 Waves. Obsługiwanym językiem w Waves jest Scala.
Wdrażanie Smart Contracts jest w toku. Założyciele twierdzili, że wprowadzą pierwszą wersję 10 września 2018 r. wraz z tzw. Smart Accounts. Na swoim blogu twierdzą, że “NIE GAS jest najlepszym faktem”. Krótko mówiąc, Smart Accounts posiada dołączony skrypt sprawdzający transakcje, co oznacza, że ​​jest to konto, które może przyjąć transakcje jeszcze przed ich potwierdzeniem.

Rozpowszechniająca się podaż Waves wynosi 100 milionów i jest obecnie notowana w pierwszej 30 pozycji w rankingu kapitalizacji rynkowej. W naszej recenzji krypto możesz dowiedzieć się jeszcze więcej o Waves.

Poznaj Waves na wideo na oficjalnym kanale YT:

Sprawdź podsumowanie danych blockchainów na wykresie poniżej:

Ethereum Qtum Waves NEO
Data wydania Lipiec 2014 Marzec 2017 Kwiecień 2016 Czerwiec 2014
Pozyskane fundusze ~$18 milionów ~$15 milionów ~$16 milionów $5 milionów
Obsługiwane języki Solidity Solidity Scala Java,C#,.NET,Python,Kotlin
Algorytm Proof-of-Work Proof-of-Stake Proof-of-Stake dbFT
Blocktime 15 sek 120 sek 3 sek 15 sek
Obieg 103,969,300 88,664,156 100,000,000 65,000,000


Popełniliśmy również drugi artykuł Blockchain informacje. Zajrzyj by dowiedzieć się coś więcej o innych platformach!

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022