Ethereum prognozy cen | CoinCasso Exchange
Ethereumpriceprediction Pl

Ponieważ waluty fiducjarne spadają, a kryptowaluty umacniają swoją rolę jako przyszłości pieniądza, wartości kryptowalut gwałtownie rosną. Podczas gdy Bitcoin jest niekwestionowanym królem na rynku kryptowalut, Ethereum jest młodym księciem. Szybko dorasta i stara się wyrzucić starą gwardię z tronu! Jak aktualnie wygląda rynek kryptowalut i co będzie dalej?

Ethereum na rynku kryptowalut

Ethereum to globalna platforma typu open source dla zdecentralizowanych aplikacji. Ethereum działa na własnym blockchainie, a jego celem jest decentralizacja szerokiej gamy produktów i usług poza pieniędzmi.

Pomysł rosyjsko-kanadyjskiego Vitalika Buterina, Ethereum, stał się zdecentralizowanym i bezpiecznym rynkiem usług finansowych, gier i aplikacji. ETH lub Ether to natywna kryptowaluta sieci Ethereum. Ether służy do płacenia za transakcje, jako magazyn wartości lub jako zasób do generowania innych tokenów działających w łańcuchu blokowym Ethereum. 

Ethereum od momentu powstania w 2014 roku jest ściśle związane z sektorem finansowym. Ostatnio zyskała na znaczeniu jako stabilna podstawa dla DeFI (Decentralized Finance) ze zdecentralizowanymi aplikacjami (dApps), które automatyzują usługi finansowe, takie jak pożyczki lub pożyczki, odcinając rolę tradycyjnego sektora bankowego.

Ethereum Price Prediction

Jak działa?

Technologia blockchain Ethereum

Blockchain Ethereum to zdecentralizowana, rozproszona księga publiczna, w której wszystkie transakcje są weryfikowane i rejestrowane. Transakcje na blockchainie Ethereum są zabezpieczone kryptografią wysokiego poziomu, a użytkownicy/górnicy używają swoich GPU do „kopania” lub rozwiązywania złożonych równań matematycznych. Ten system Proof of Work pozwala osobie z prawidłową potwierdzoną odpowiedzią dodać blok do łańcucha weryfikującego transakcję. W zamian górnik otrzymuje tokeny kryptowaluty – zwane Ether (ETH) – z systemu Ethereum.

Układ różniczkujący

Ethereum umożliwia programistom intensywnie pracować nad inteligentnymi kontraktami, które były źródłem jego popularności w sektorze finansowym. Główne banki i instytucje finansowe były wczesnymi zwolennikami Ethereum (wraz z Enterprise Ethereum Alliance, organizacją non-profit uruchomioną w 2017 roku, aby połączyć tradycyjne firmy świadczące usługi finansowe i blockchain Ethereum).

Limit waluty ETH (kryptowaluty blockchaina Ethereum)

W przeciwieństwie do Bitcoina i niektórych innych, Ethereum nie ma limitu ilości Etheru, który można wybić. Podaż ETH jest zaprogramowana tak, aby zwiększyć o 4,5% rocznie, z 2 ETH powstają za każdym razem, gdy blok jest wykonany.

Aktualizacje – hard fork Ethereum

Ethereum stale ewoluuje i rozwija się zgodnie z planowanym planem rozwoju wraz ze stałymi aktualizacjami. Największą z nich będzie Merge lub dokująca, która oczekuje się kiedyś w 2022 roku. Aktualizacja jest 360-stopniową zmianą w podstawowym modelu konsensusu Ethereum – przejściem z modelu Proof of Work na model Proof of Stake.

Ethereum Mining

Historia cen Ethereum na rynku kryptowalut

Początki Ethereum na rynku kryptowalut

Ethereum zostało po raz pierwszy opracowane w 2013 roku w białej księdze przez jego założyciela Vitalika Buterina, który miał wtedy zaledwie 20 lat. Nad koncepcją pracował do 2015 roku, kiedy to ostatecznie uruchomiono Ethereum. Praca została sfinansowana z internetowej wyprzedaży 72 milionów ETH, która wygenerowała około 18 milionów dolarów. 

Od samego początku Ethereum, podobnie jak inne kryptowaluty, odnotowało więcej niż sprawiedliwy udział wzlotów i upadków. W 2015 r. zaczęło się od bardzo skromnej ceny poniżej dolara i utrzymywało się w tym przedziale przez pierwsze kilka lat.

Cena Ethereum: 2017 – 2020

Grudzień 2017 okazał się punktem zwrotnym, a cena ETH przekroczyła 500 USD i przeszła do stycznia 2018 r do 1000 USD.

Oczywiście po tym ogromnym skoku nastąpiła korekta cen. ETH szybko spadł do 640 USD w ciągu miesiąca i rozpoczął powolną i długą wspinaczkę z powrotem na szczyt.

Kurs Ethereum: 2020 – dalej

Podobnie jak w pozostałej części świata kryptowalut, pandemia okazała się impulsem dla Ethereum. Jego wartość wzrosła, a ETH nawet przewyższył (nie wartość) Bitcoin pod względem wydajności.

Zgodnie z poprzednimi wiadomościami i prognozami, ETH/USD wzrósł o 100%, przechodząc z 200 USD do 400 USD w ciągu zaledwie piętnastu dni w lipcu 2020 r.; potem nie można było zatrzymać gonitwy.

Trend wzrostowy przyspieszył do kwietnia 2021 r., Kiedy osiągnął 2760 USD, podążył za resztą rynku kryptowalut, co zbliżyło go do 2000 USD. Jednak strach nie trwał długo i wspinaczka trwała nieprzerwanie. Cena Ethereum (ETH) poszybowała na nowy poziom w listopadzie 2021 r., osiągając rekordowy poziom ponad 4800 USD.

Obecnie kurs ETH wynosi około 4100 USD.

Warto zauważyć, że chociaż ETH podążał za ogólnymi trendami na rynku kryptowalut, powody wzrostu jego wartości były nieco inne niż w przypadku bitcoinów. Zyskał duży rozgłos, gdy NFT został sprzedany za 38 000 ETH – czyli 69,3 miliona dolarów. Przyczyny techniczne i ulepszenia również odegrały rolę w utrzymaniu ETH w wiadomościach i na zielono.

Prognozy cen Ethereum lub Prognozy cen ETH Przewidywanie cen

Walletinvestor – prognozy dla Ethereum:

Według Walletinvestor prognozy cen ETH są optymistyczne, a moneta ma kontynuować trend byka na rynku kryptowalut i zakończyć 2021 r. w okolicach 5300 USD. Co najmniej cena ETH zakończy rok na poziomie 5000 USD.

W dłuższej perspektywie średnia prognoza ceny ETH Wallet Investor wynosi:

 • 7413 USD do końca 2022 r.
 • 9711 USD do końca 2023 r.
 • 11 646 USD do końca 2024 r.
 • 13 506 USD do końca 2025 r.
 • 14 907 USD do końca 2026 r.

Kup Kryptowaluty Na Coincasso

PrognozaTradingBeasts dla Ethereum:

Korzystanie jego formuła danych historycznych oraz kombinacja regresji liniowej i wielomianowej, prognoza ceny Ethereum TradingBeasts na 2021 r. ustala, że ​​ETH zakończy się w tym roku z niższą notą – 3703 USD z maksymalną ceną 4628 USD.

Prognozy długoterminowe są bardziej pozytywne, ale nie w takim samym tempie, jak twierdzą inni eksperci. Tradingbeasts spodziewa się, że ETH zamknie się w 2024 r. na poziomie 5860 USD, średnia długoterminowa prognoza ceny ETH wynosi:

 • 4121 USD do końca 2022 r.,
 • 4448 USD do końca 2023 r.,
 • 4688 USD do końca 2024 r.

Prognoza cen Ethereum według LongForecast:

Kolejna nieco konserwatywna prognoza cen Ethereum to Long Forecast . Chociaż pokazuje stały wzrost, zyski są skromne, z przewidywaną korektą spadku/ceny na koniec 2024 r. Długa prognoza pokazuje znaczny wzrost przy zamknięciu ETH w 2023 r. na poziomie 11 588 USD; jednak do grudnia 2024 r. spadek ten do 9762 USD, a 2025 r. zamyka się jeszcze niżej i wynosi 6069 USD.

LongForecast średnia długoterminowa prognoza ceny Ethereum wynosi:

 • 9206 $ do końca 2022
 • 11 588 $ do końca 2023
 • $9762 do końca 2024
 • 6$069 do końca 2025

Kup Kryptowaluty Na Coincasso

Ethereum prognozy Digitalcoinprice

Ethereum Digitalcoinprice dołącza do ogólnego konsensusu w sprawie przyszłości ETH, a także przewiduje trwały ruch w górę monety. Według ekspertów Digitalcoinprice, ETH zakończy 2021 r. na wysokim poziomie 5938 USD i może przekroczyć 18 618 USD do 2028 r.

Ich długoterminowa prognoza ceny Ethereum wynosi:

 • 7418 USD do końca 2022 r. 8681
 • USD do końca 2023 r.
 • 10 692 USD do końca 2024 r.
 • 12 837 USD do końca 2025 r.
 • 14 743 USD do końca 2026 r.
 • 18 612 USD do końca 2028 r.

Nasza prognoza cen ETH

Nie ma wątpliwości, że Ethereum przejmie koronę od Bitcoina w pewnym momencie w przyszłości. Kiedy to się stanie, nikt nie zgadnie. Widzimy pozytywną prognozę cen Ethereum z kilku powodów:

Model biznesowy, który utrzymuje ETH dla obecnych i przyszłych firm: Jego inteligentne funkcje oparte na umowach i popularność w środowisku DeFi zapewniają jego długoterminową użyteczność. Dla porównania, Bitcoin jest obecnie postrzegany głównie jako aktywa, podobnie jak złoto. To świetna inwestycja, ale nie służy do codziennych transakcji.

Przejście na model Proof of Stake pozycjonuje go również na przyszłość. Przejście na szybszą, bezpieczniejszą i bardziej ekologiczną technologię zapewni jej większą siłę przetrwania, zwłaszcza w obliczu zakazów wydobycia, które wydają się być trendem.

Przejście Ethereum na zieloną technologię i podejście oparte na badaniach sprawiło, że stał się on ulubionym miejscem wśród milenialsów i pokolenia Z, które szukają kryptowalut, które pasują do ich życiowych wyborów. Jeśli chciałbyś również dodać kawałek ETH do swojego portfolio, to nasz łatwy w użyciu platforma wymiany kryptowalut to świetne miejsce na rozpoczęcie. Spójrz!

Ethereum Coin With Bull And Stock Chart Bullish

FAQ

Jaki będzie kurs Ethereum w 2022 roku?

Dream run Ethereum rozpoczął się podczas pandemii od rekordowego poziomu 4769 $ w listopadzie 2021 roku. Pomimo niewielkiej korekty cen, prognoza cen Ethereum w 2022 roku wydaje się być gwarantowaną hossą dla ETH. Większość prognoz wydaje się zgadzać, że ETH zamknie się w 2022 r., wyceniając wygodnie ponad 7000 USD.

Jakie są prognozy cen Ethereum w 2021 roku?

Jesteśmy pod koniec 2021 roku, ale warto podkreślić, że wciąż jest wystarczająco dużo czasu, aby ceny Ethereum wzrosły. Koniec 2021 r. może przynieść spełnienie prognoz cenowych Ethereum, a ETH zakończy drugi rok pandemii na wysokim poziomie.

Ile będzie warte Ethereum w 2030 roku?

Dużo! Ale pozwól nam podać kilka konkretnych liczb. Prognoza cen monety ustala wartość ETH w 2030 r. na około 20 000 USD. Priceprediction.net umieszcza prognozę cen Ethereum na szeroko zawyżonej wartości 136 168 USD do ETH do 2030 r. Ale kto wie, może się to sprawdzić.

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022