Ethereum Classic przewidywania cenowe | CoinCasso Exchange
Ethereum classic prognoza cenowa

Wszelkiego rodzaju nowe projekty przynoszą inwestorom ogromne zyski. Jednym z projektów, który mógł przyciągnąć twoją uwagę, jest Ethereum Classic (ETC). W tym roku urosło już sporo i może mieć jeszcze miejsce na rozwój.

Ale czy inwestowanie w ETC jest teraz mądrą decyzją? Jakie typy prognoz cenowych Ethereum Classic dokonują analitycy?

Czytaj dalej, aby znaleźć najnowsze prognozy cenowe Ethereum Classic i sprawdzić, czy ETC jest dla Ciebie odpowiednią inwestycją.

Co to jest Ethereum Classic?

Ethereum Classic to zdecentralizowana platforma, która obsługuje inteligentne kontrakty i oparte na nich aplikacje. Chodzi o stworzenie sieci, w której nie ma cenzury i ingerencji osób trzecich.

Ethereum Classic to kontynuacja oryginalnego blockchaina Ethereum. Jego podstawową zasadą jest idea, że ​​łańcuchy bloków powinny być niezmienne.

Ponadto społeczność wierzy również w ideę zdecentralizowanego zarządzania. Społeczność decyduje o przebiegu projektu, a nie główny zespół programistów.

Aby korzystać z sieci, musisz mieć kryptowalutę zwaną również Ethereum Classic (ETC). Użytkownicy są obciążani opłatą, która jest uiszczana w ETC za każdym razem, gdy wchodzą w interakcję z inteligentną umową w sieci.

A Woman Analyzes The Prices

Czym różni się Ethereum Classic od Ethereum?

Zrozumienie Ethereum

Ethereum to wiodąca platforma inteligentnych kontraktów warstwy 1 we wszystkich kryptowalutach. Zapewnia funkcję podobną do tego, co Windows robi dla komputerów lub tego, co Apple App Store robi dla aplikacji mobilnych.

Innymi słowy, Ethereum to platforma, która umożliwia użytkownikom dostęp do nieskończonej liczby zdecentralizowanych aplikacji opartych na kryptowalutach.

Jednym z przykładów typu wartości, jaką zapewnia Ethereum, jest kwitnący przemysł zdecentralizowanych finansów (DeFi). Aplikacje takie jak Aave i MakerDAO umożliwiają ludziom pożyczanie i pożyczanie pieniędzy bez interakcji ze scentralizowaną instytucją finansową.

Niezamienialne tokeny (NFT) również stały się ostatnio dość popularne. Wprowadzają niedobór do cyfrowego świata, co do tej pory nie było możliwe.

To tylko kilka rzeczy, które umożliwia Ethereum. Sieć jest wciąż na wczesnym etapie i prawdopodobnie pojawią się jeszcze potężniejsze przypadki użycia Ethereum, które nie zostały jeszcze wynalezione.

Czym różni się Ethereum i Ethereum Classic?

Ethereum Classic stara się dotrzeć do tego samego rynku, co Ethereum. Chce również umożliwić użytkownikom korzystanie ze zdecentralizowanej sieci aplikacji.

Ale Ethereum Classic po prostu nie ma społeczności, którą ma Ethereum. Jest o wiele mniej użytkowników Ethereum Classic niż Ethereum. A na platformie jest bardzo niewielu programistów.

W tym momencie jedynym rzeczywistym zastosowaniem Ethereum Classic jest spekulacyjny zasób. Jeśli nie planujesz być jedną z niewielu osób korzystających z rzeczywistej sieci, prawdopodobnie będziesz chciał kupić ETC tylko wtedy, gdy myślisz, że możesz go później sprzedać po wyższej cenie.

Ta statystyka mówi wszystko: Ethereum ma kapitalizację rynkową w wysokości około 300 miliardów dolarów, podczas gdy Ethereum Classic wynosi około 7 miliardów dolarów.

Historia Ethereum Classic

Ethereum Classic powstało w czerwcu 2016 roku. Jest to split, czyli hard fork, blockchainu Ethereum. W tym czasie hakerzy zinfiltrowali bardzo popularny inteligentny kontrakt.

Pierwsi użytkownicy Ethereum wpłacili na kontrakt miliony dolarów, a hakerom udało się je wszystkie ukraść. Zamiast po prostu pozwolić, aby tak się stało, zespół programistów Ethereum postanowił wycofać blockchain Ethereum, aby zwrócić fundusze ich prawowitym właścicielom.

Wtedy pojawiło się Ethereum Classic. Jest to w zasadzie alternatywna wersja Ethereum, w której środki nigdy nie zostały zwrócone prawowitym właścicielom.

Zwolennicy ETC mocno wierzą w ideę niezmiennych łańcuchów bloków. Nie zgodzili się z decyzją o zwrocie środków skradzionych przez hakerów z powodu ustanowionego przez nią precedensu.

Są ludzie, którzy używają blockchain Ethereum Classic. Kilku programistów stworzyło na nim projekty, które odzwierciedlają to, co znajdziesz w sieci Ethereum.

Jednak zdecydowana większość inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych korzysta ze zdecentralizowanych aplikacji (dApps), które są dostępne w Ethereum, a nie w Ethereum Classic.

Obecnie ETC jest przede wszystkim tokenem spekulacyjnym. Tak naprawdę nie oferuje rzeczywistej wartości w taki sam sposób, jak Ethereum i inne platformy inteligentnych kontraktów warstwy 1.

Kup Kryptowaluty Na Coincasso

Czy Ethereum Classic to dobra inwestycja?

Zanim zagłębimy się w konkretne prognozy cen Ethereum Classic , przyjrzyjmy się ogólnie, czy jest to inwestycja, którą warto dokonać. Aby to zrobić, rozważymy zalety i wady inwestowania w ETC.

Plusy inwestowania w ETC

Jaki są zalety inwestowania w Ethereum Classic (ETC)? Sieć spotkała się z zainteresowaniem ze strony dużych nabywców instytucjonalnych, takich jak Grayscale. W rzeczywistości Grayscale oferuje obecnie produkt inwestycyjny o nazwie Grayscale Ethereum Classic Trust.

Kiedy duża instytucja finansowa, taka jak Grayscale, inwestuje w kryptowalutę, może to oznaczać, że Ty też powinieneś. Biorąc to pod uwagę, zwykle nie jest mądrą decyzją ślepe podążanie za transakcjami, które robi ktoś inny – bez względu na to, jak mają doświadczenie.

ETC również radziło sobie bardzo dobrze w ciągu ostatniego roku. Zgodnie z wykresem Ethereum Classic firmy GoinGecko, wartość tokena wzrosła o nieco ponad 830% niż rok temu. To niesamowity wzrost.

Kolejny plus z inwestowania w ETC jest nieco trudniejszy do precyzyjnego określenia ilościowego, ale mimo wszystko warto o nim wspomnieć.

Ethereum Classic czerpie korzyści ze znacznej popularności online wśród inwestorów detalicznych. Pamiętasz, jak Dogecoin wystartował, zanim Elon Musk zaczął o tym tweetować? Ta sama grupa, która to zrobiła, przyczyniła się do znacznego pompowania ETC w tym cyklu rynkowym.

Podsumowując, oto zalety inwestowania w ETC:

  • Doskonała średnia wydajność w ciągu ostatniego roku
  • Wpisowe od dużych inwestorów instytucjonalnych
  • Kultowa obserwacja online, aby wywołać rajdy

 

Stock Market Price Drop Display

Wady inwestowania w ETC

Teraz spójrzmy na wady inwestycji w Ethereum Classic (ETC). Jakie są powody, by nie inwestować w ten token?

Największym powodem, dla którego nie warto inwestować w ETC, jest to, że token nie jest tak naprawdę przydatny w tym momencie. Bardzo niewiele osób korzysta z platformy w porównaniu z konkurencją.

Jasne, to może się zmienić w przyszłości. Ale jeśli jest to część twojej tezy inwestycyjnej, zasadniczo stawiasz na jakąś nieznaną katalizę, która popycha tłumy ludzi do Ethereum Classic. Obecnie nie ma powodu, dla którego tak by się stało.

Koszt alternatywny to kolejna ważna rzecz do rozważenia. Ethereum Classic może wzrosnąć o około 830% w ciągu roku. Ale inne krypty oferują znacznie lepsze przypadki użycia i zapewniają jeszcze lepsze zwroty.

Na przykład Ethereum zyskał nieco ponad 1000% w ciągu roku (i to po tym, jak awaria wymazała około 40% jego najwyższej wartości w tym wyścigu byka). Jest to platforma, która ma przed sobą niezwykle świetlaną przyszłość.

Crypto to wyjątkowa przestrzeń. Podczas byków, prawie każdy na wpół trafny altcoin przyniesie fenomenalne zyski. Ale kiedy nadchodzą bessy, te altcoiny umierają najmocniej i najszybciej.

Tak więc ETC jest również bardziej ryzykowną inwestycją niż Bitcoin i Ethereum. Jeśli kupiłeś ETC i jutro weszliśmy na bessę, prawdopodobnie stracisz znacznie więcej swojego bogactwa, niż gdybyś kupił BTC lub ETH.

Dotychczasowa prognoza cenowa ETC w 2021 r.

To był jak dotąd naprawdę szalony rok dla Ethereum Classic. Token był sprzedawany między 5 a 7 USD do około lutego 2021 roku, kiedy to wzrósł do 15,25 USD.

Potem ETC miało kilka spokojnych miesięcy, zanim w kwietniu doszło do 38,27 USD.

Rzeczy naprawdę nabrały tempa w maju. Wzrosła aż do 136,38 $, po czym 23 maja powróciła do lokalnego minimum wynoszącego 52,41 $. ETC obecnie siedzi w tym zakresie, czekając na kolejny duży ruch.

Price Trend Analysing

Jakie czynniki mogą wpłynąć na cenę ETC?

Jeśli zastanawiasz się nad inwestycją w Ethereum Classic, powinieneś dobrze wiedzieć, co może wpłynąć na wartość tej inwestycji, zanim zainwestujesz w token.

Więc co może spowodować wzrost lub spadek ETC?

Największą rzeczą są wahania na rynku kryptowalut jako całości. Kiedy wszystko idzie dobrze, altcoiny, takie jak ETC, mają tendencję do pompowania wyżej. Kiedy BTC i ETH tracą na wartości, ETC i inne alty tracą na wartości w szybszym tempie.

Działania podejmowane przez rząd lub relacje w mediach mogą również wpłynąć na cenę ETC. Ale może to być naprawdę trudne do przewidzenia i prawdopodobnie wpłynęłoby na wszystkie kryptowaluty w równym stopniu.

Klasyczna prognoza ceny Ethereum 2021

Ethereum Classic urósł już sporo w 2021 r. Jednak niektóre modele prognozowania cen Ethereum Classic na 2021 r. przewidują, że wciąż jest miejsce na rozwój altcoina.

Na przykład Wallet Investor to witryna prognozująca oparta na algorytmach, która sugeruje, że do końca 2021 r. ETC będzie handlować około 70 USD. Oznacza to, że ich prognoza cenowa Ethereum Classic na 2021 r. oznacza wzrost o około 18% w stosunku do obecnych poziomów.

Digitalcoin to kolejna strona internetowa, która dokonała prognozy ceny Ethereum Classic na 2021 r. Ich prognoza jest taka, że ​​do końca 2021 r. ETC osiągnie prawie 100 USD. Byłoby to tempo wzrostu około 52%.

Kup Kryptowaluty Na Coincasso

Klasyczna prognoza ceny Ethereum 2022

Ile będzie warte ethereum Classic w 2022 roku?

Wielu analityków spodziewa się wzrostu ETC również w 2022 roku. To dobra wiadomość dla inwestorów, którzy są zainteresowani długoterminowym przechowywaniem tego krypto.

Na przykład CoinPriceForecast dokonał prognozy cenowej Ethereum Classic, w której ETC do końca 2022 r. osiągnie nawet 300 USD. Oznaczałoby to ogromny zwrot z obecnych poziomów.

Inni analitycy są jednak sceptycznie nastawieni do długoterminowej ETC. Na przykład LongForecast ma prognozę cenową Ethereum Classic, która określa ETC na około 62 USD na koniec 2022 roku. To dość daleko od 300 USD.

Coin Bitcoin And A Jar With Coins

Klasyczna prognoza ceny Ethereum 2023

Większość analityków kryptowalut online faktycznie widzi spadek cen ETC do 2023 roku. Ma to sens, gdy pomyślisz o obecnym stanie rynku kryptowalut jako całości.

Ogólnie rzecz biorąc, hossy na kryptowalutach trwają tylko kilka lat, zanim rynek zresetuje się do bessy. Do końca 2023 roku powinniśmy skończyć z obecnym wyścigiem byków, w którym jesteśmy, jednocześnie będąc trochę daleko od rozpoczęcia następnego.

DigitalCoinPrice ma prognozę ceny Ethereum Classic na 2023 r., która mówi, że ETC może osiągnąć nawet 120,08 USD w 2023 r. Ale TradingBeasts twierdzi, że token osiągnie najwyżej 108 USD.

Klasyczna prognoza ceny Ethereum 2024

Wielu analityków uważa, że ​​wartość Ethereum Classic nadal rośnie w 2024 r. Ale dokładna kwota w dolarach, jaką będzie warta ta krypto, różni się w zależności od prognozy.

Na przykład TradingBeasts ma prognozę ceny Ethereum Classic, według której Ethereum Classic osiągnie nawet 191.184 USD w 2024 r. Ale LongForecast przewiduje, że ETC wzrośnie do około 237 USD do 304 USD w 2024 r.

Klasyczna prognoza ceny Ethereum 2025

DigitalCoinPrice spodziewa się, że ETC osiągnie 257 USD w 2025 r., co jest świetną wiadomością dla upartych inwestorów.

Jednak Long Forecast nie zgadza się z perspektywami Ethereum Classic w tak odległej przyszłości. Ich prognoza cenowa Ethereum Classic mówi, że ETC będzie warte tylko około 80 USD w 2025 roku.

Ile będzie warte Ethereum Classic w latach 2025-2030?

Trochę trudno jest tak daleko przewidzieć dokładne prognozy, biorąc pod uwagę ekstremalną zmienność kryptowalut. Jednak niektórzy analitycy dają z siebie wszystko.

Na przykład CoinPriceForecast ma prognozę cenową Ethereum Classic, w której ETC osiągnie 590 USD do 2027 r., A następnie 799,69 USD do końca 2030 r.

Gov Capital dokonał tylko prognozy dla ETC w 2025 roku. Do tego momentu token osiągnie około 148 USD.

Wygląda na to, że Long Forecast nie lubi długoterminowych perspektyw Ethereum Classic. Ich długoterminowa prognoza ceny Ethereum Classic wskazuje, że do połowy 2025 r. token spadnie do 28,90 USD.

Czy lepiej trzymać ETC długo czy krótko?

Kiedy inwestujesz w krypto, zawsze ważne jest, aby przeprowadzić badania. W ten sposób będziesz dokładnie wiedzieć, kiedy powód dokonania inwestycji został potwierdzony lub odrzucony.

Jaka jest więc dobra teza inwestycyjna dla ETC? Czy powinieneś trzymać ten token na dłuższą metę? A może lepiej spróbować krótkoterminowo zarobić dzięki Ethereum Classic?

W większości portfeli ETC nie powinno być inwestycją długoterminową. Dzieje się tak, ponieważ znacznik kryptograficzny przechodzi przez ekstremalne okresy zmienności. A wiele altcoinów, które osiągają nowe wyżyny w jednym cyklu, nie przetrwa nawet do następnego.

Nie możemy więc przyjąć średniej wydajności ETC w tym cyklu jako dowodu, że będzie ona nadal działać na tym samym poziomie w przyszłości.

Inną rzeczą, o której musisz pamiętać, jest to, że Ethereum Classic nie ma obecnie zbyt dużej użyteczności w świecie rzeczywistym. Ludzie po prostu nie korzystają z sieci, ponieważ Ethereum jest znacznie lepszą alternatywą.

Jedynym prawdziwym powodem, dla którego warto wprowadzić ETC do swojego portfela, są spekulacje. A aktywa spekulacyjne generalnie nie są świetne do utrzymywania na dłuższą metę, chyba że mają również rzeczywisty przypadek użycia, w który gorąco wierzysz.

Podsumowanie: czy powinieneś zainwestować w Ethereum Classic?

Omówiliśmy historię ETC, czym różni się od Ethereum i dlaczego ludzie w nią inwestują. Przyjrzeliśmy się również prognozom cen Ethereum Classic dla ETC na następną dekadę.

Teraz nadszedł czas na ocenę wyników. Czy powinieneś inwestować w Ethereum Classic, czy nie?

Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, kiedy zadajesz je w związku z szerszym cyklem rynku kryptowalut.

Najlepszy czas na inwestowanie w ETC to okres hossy po tym, jak Bitcoin i inne monety o dużej kapitalizacji mają już szansę na osiągnięcie nowych szczytów. Ten okres ochładzania jest zwykle wtedy, gdy altcoiny, takie jak Ethereum Classic, same osiągają nowe szczyty.

Ale prawdopodobnie nie chcesz inwestować w ETC, jeśli jesteśmy w bessie. Lub jeśli rynek byka na kryptowalutach zaczyna wyglądać, jakby miał zmienić się w bessę. To dlatego, że cena Ethereum Classic spadnie znacznie szybciej niż jego bardziej ugruntowane odpowiedniki, ponieważ jest to altcoin.

Jeśli myślisz o inwestowaniu w ETC, pamiętaj, że nie ma on zbytniej użyteczności w realnym świecie. Oznacza to, że nie możesz liczyć na to, że będzie w następnym cyklu rynkowym, więc musisz ostrożnie wybrać moment swojej inwestycji.

Alternatywny Ethereum Classic

Być może po przeczytaniu tego artykułu doszedłeś do wniosku, że Ethereum Classic nie jest dla Ciebie odpowiednią inwestycją kryptograficzną. Jeśli tak, CoinCasso ma do rozważenia kilka alternatyw.

Ethereum

Inwestycja w Ethereum jest najbardziej naturalną alternatywą dla inwestycji w Ethereum Classic. To w zasadzie wszystko, czym ETC stara się być, ale z mnóstwem użytkowników i setkami dApps.

Ethereum jest droższe niż ETC, ale nie daj się zwieść. Pieniądze, które włożysz, będą rosły w tym samym tempie, co ETH, nawet jeśli nie możesz od razu posiadać całej monety.

A jeśli porównasz wzrost ETH do ceny Ethereum Classic za 10 lat, prawdopodobnie będziesz zadowolony ze swojej decyzji o zainwestowaniu w ten projekt.

Kup Kryptowaluty Na Coincasso

Bitcoin

Bitcoin to złoty standard w kryptowalutach. Jego wahania cen są tym, co napędza cały rynek kryptowalut. Coraz więcej inwestorów instytucjonalnych zaczyna alokować część swoich portfeli w BTC.

Bitcoin to token, który zdecydowanie musi znaleźć się w Twoim portfelu, jeśli zamierzasz przeznaczyć część swoich aktywów na krypto.

Gold Bitcoin On Financial Charts For Cryptocurrenc

Chainlink

Chainlink to fascynujący altcoin z ogromnym potencjałem. Tego właśnie używają platformy inteligentnych kontraktów, takie jak Ethereum, aby uzyskać dostęp do rzeczywistych danych w łańcuchu bloków.

Ta funkcjonalność jest niezbędna dla najpopularniejszych istniejących dApps. Bez Chainlink lub podobnego tokena platformy takie jak Aave, MakerDAO i Uniswap nie byłyby w stanie funkcjonować tak, jak robią to dzisiaj.

Czas zacząć inwestować

Gotowy, aby zabrać swoją nowo odkrytą wiedzę o kryptowalutach i wykorzystać ją do dokonywania inteligentnych inwestycji? CoinCasso Ci pomoże!

Otwórz u nas konto już dziś, aby szybko i łatwo kupić krypto, w które najbardziej wierzysz.

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022