Dlaczego zakup Bitcoina za pomocą karty to dobry pomysł? | CoinCasso Exchange

Kiedyś kupno cyfrowych walut za pomocą karty kredytowej bądź debetowej było niemożliwe. Wraz z postępem technologicznym zmieniają się możliwość w procesie zapłaty za cyfrowe aktywa. Aktualnie zakup Bitcoina za pomocą karty kredytowej może być naprawdę prosty. Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z takiej formy płatności.

Korzyści z zakupu BTC za pomocą karty

Opcja nabycia Bitcoina dzięki karcie kredytowej pozwala inwestorom płacić walutami FIAT, co nie jest możliwe na wielu giełdach. Dlatego jest to łatwa i szybka opcja dla osób, które kupują krypto po raz pierwszy bądź dla nabywców, którym zależy, aby transakcja odbyła się bez żadnych opóźnień, co w przypadku przelewów bankowych czy PayPal ma miejsce.

Ze względu na prostotę obsługi kart kredytowych, giełdy i platformy, które oferują tę formę płatności, są przyjazne dla użytkowników. Płatność kartą kredytową jest idealnym rozwiązaniem dla początkujących inwestorów, którzy często nie mogą sobie poradzić z trudnym procesem zakupu cyfrowych aktywów na bardziej zaawansowanych giełdach.

Korzystanie z kart kredytowych i debetowych powoli staje się jedną z najpopularniejszych form płacenia za cyfrowe aktywa. Przelewy bankowe często zajmują kilka dni. Jest to proces bardzo niewygodny dla użytkowników i bywa niebezpieczny ze względu na ataki hakerów. Szybkość zakupów kartami kredytowymi i debetowymi zapewnia zatem większe bezpieczeństwo użytkownikom.

bitcoin credit card

Source: Coinspeaker.comCoinspeaker.com
 

Powodem, dla którego konsumenci często kupują BTC za pomocą karty kredytowej, jest dźwignia finansowa. To proces który opiera się na wysokim ryzyku. Jeśli zakup Bitcoina nie jest traktowany jako zaliczka pieniężna, karta kredytowa pozwala korzystać z dużych linii kredytowych i pobiera z tego profit, pozyskany z wahań cen.

Jeśli jest to główny powód dla którego kupujesz BTC z wykorzystaniem karty – bądź ostrożny. Wydając więcej, niż możesz sobie pozwolić, łatwo zadłużyć swoją kartę na olbrzymią sumę pieniędzy.

Minusy

Oprócz wielu zalet zakupu krypto za pomocą karty kredytowej, istnieją również pewne wady, którym warto się przyjrzeć. Jednym z głównych minusów są wysokie opłaty transakcyjne. Przy każdej operacji handlowej kartą debetową na giełdzie kryptowalut, prawdopodobnie nie będzie opłaty niższej niż 5%. Dlatego inwestorzy zwykle rezygnują z tego rodzaju zakupów.

Następną wadą, którą warto omówić jest nakładany na karty kredytowe limit zakupów cyfrowych aktywów. Limity te są przestrzegane ze względu na ryzyko związane z nabywaniem krypto za pośrednictwem giełdy. Banki muszą mieć pewność, że środki ich klientów są bezpieczne. Przez to, że karty posiadają takie limity, więksi inwestorzy, którzy mogą wykorzystać większy kapitał, rezygnują z ich korzystania.

Jeśli chcesz handlować anonimowo, wykorzystywanie karty kredytowej bądź debetowej nie jest dobrym rozwiązaniem. Dlaczego? Konto bankowe musi być połączone z kartą. Dodatkowo obowiązkowe jest dostarczenie dokumentów tożsamości ze zdjęciem, aby móc dokonać zakupu na giełdzie oferującej płatności kartą kredytową i debetową. Platformy wymiany kryptowalut proszą o to, ponieważ starają się zachować najwyższy poziom bezpieczeństwa i chronić dane osobowe swoich klientów.

Warto również pamiętać, że zakup kryptowalut za pomocą karty kredytowej może wpłynąć na twoją zdolność kredytową. Im więcej wykorzystujesz limitu kredytowego, podczas zakupy BTC, tym niższa jest wiarygodność kredytowa. Dopiero kiedy spłacisz kartę, twoja zdolność wróci do normy. Musisz mieć to na uwadze, gdy masz zamiar ubiegać się o kredyt hipoteczny czy pożyczkę.

Podsumowanie pozytywnych i negatywnych stron

Zarówno pozytywnych, jak i negatywnych cech zakupu krypto za pomocą karty kredytowej jest wiele, dlatego warto to krótko podsumować.

Plusy:
To łatwa i szybka opcja płatności w szczególności dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z kryptowalutami.
Dzięki szybkości w wykonywaniu transakcji, taka forma płatności jest bezpieczniejsza dla użytkowników.
Możliwość skorzystania z dźwigni finansowej. Dodatkowo jeżeli platforma do wymiany kryptowalut posiada opcje handlu dźwignią to można uzyskać efekt dźwigni od dźwigni. Co potencjalnie umożliwia wyższy zarobek, ale i też wyższą stratę.

Minusy:
Wysokie opłaty transakcyjne. Często powyżej 5%.
Limity dotyczące zakupu cyfrowych aktywów.
Brak anonimowości.
Wpływ na zdolność kredytową.

Alternatywy

Jeśli wszystkie wymienione wyżej negatywne strony sprawiły, że chcesz odłożyć zakup Bitcoina za pomocą karty kredytowej bezpośrednio z giełdy, to jedną z alternatyw jest korzystanie z e-portfela od regulowanego dostawcy płatności. Ten proces jest nieco dłuższy niż bezpośredni zakup, ale oferuje o wiele więcej benefitów. Możesz wykorzystać swoją kartę, aby wpłacić pieniądze do portfela w ciągu kilku minut – omijając tradycyjny czas oczekiwania w banku.

Czasami dostawcy za ten proces nie pobierają opłat, co w porównaniu do banków, które za każdą operację naliczają wysokie prowizje, jest bardzo dobrą opcją. Podłączając swój e-portfel do wymiany aktywów w formie FIAT/krypto, możesz używać go do kupna, sprzedaży i przechowywania Bitcoin. Aktualnie wybór e-portfeli jest olbrzymi. Do najpopularniejszych zaliczamy PayPal, który może się pochwalić liczbą ponad 200 mln użytkowników w 190 krajach, Skrill czy Neteller.

paypal and bitcoin payments

Source: medium.com
 

Banki zakazują

Chociaż krypto są coraz bardziej popularne, instytucje bankowe często nie dostrzegają potencjału cyfrowych aktywów. Dlatego w niektórych instytucjach nie ma możliwości, aby zakupić Bitcoina za pomocą karty kredytowej. Głównym powodem jest to, że banki nie chcą, aby ich klienci zadłużali się w ten sposób, ponieważ zazwyczaj kupują BTC z nadzieją na szybki zysk. Niestety czasem rynek zawodzi, a zadłużenie pozostaje.

Takie działanie uniemożliwia konsumentom korzystanie z systemu. A banki nie biorą pod uwagę tego, że inwestorzy również zyskują działając na rynku krypto.

Rozważania

Aktualnie jeżeli chcesz kupić kryptowaluty z wykorzystaniem karty kredytowej bądź debetowej, stawka rynkowa dla każdej transakcji wynosi około 5%. Mimo że ta opłata wydaje się być bardzo wysoka, szczególnie dla regularnych operacji, można dostrzec korzyści wynikające z takiej formy płatności.

Korzystanie z przelewu bankowego rzeczywiście jest bardziej opłacalną opcją, ale przy dużych opóźnieniach w realizacji transakc

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022