Dlaczego warto kupić Bitcoina? | CoinCasso Exchange

Według wielu analityków rynku wartość Bitcoina będzie wzrastać. Dlatego coraz więcej osób na świecie zastanawia się, czy warto w niego zainwestować. Przed zakupem BTC warto warto dowiedzieć się czegoś na temat tej najpopularniejszej cyfrowej waluty. Jak korzystać z Bitcoina? Dlaczego warto w niego zainwestować? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w tym artykule.

Czym jest Bitcoin i jak z niego korzystać?

Bitcoin to cyfrowa waluta oparta na zdecentralizowanym łańcuchu bloków. Dlatego nie jest kontrolowana przez żadną instytucję finansową czy rząd. Aby odpowiednio korzystać z tej kryptowaluty, musisz pamiętać o kilku ważnych krokach. Na samym początku zdobądź informacje na temat Bitcoina. Poszerz swoją wiedzę.

W Internecie jest mnóstwo artykułów i filmów, które pomogą zrozumieć Ci ideę i działanie BTC. Takie informację są Ci porzebne, ponieważ gdy już zdobędziesz Bitcoina, musisz traktować go tak samo poważnie, jak swój realny portfel, w którym przechowujesz tradycyjne pieniądze. Zadbaj o odpowiednie przechowywanie swoich krypto. Dlatego kolejnym krokiem jest odpowiedni krypto portfel. Wybór jest ogromny. I zanim się zdecydujesz na którąkolwiek z opcji, zapoznaj się dokładnie z ich charakterystyką.

Jeśli zdobyłeś już wiedzę oraz założyłeś portfel, możesz już nabyć BTC. Istnieje kilka sposobów na to, aby kupić BTC. Możesz zainwestować w tę kryptowalutę w kantorze, bitomacie, albo skorzystać z giełdy kryptowalut jaką jest CoinCasso. Zdobywać BTC możesz również poprzez akceptowanie ich jako zapłatę za towary i usługi lub kupując je od znajomego lub kogoś w pobliżu. Masz już odpowiednią ilość BTC? Możesz rozpocząć swoje zakupy. Z każdym dniem liczba usług i sprzedawców akceptujących tę formę płatności jest większa.

Historia transakcji Bitcoina

W 2009 roku powstała sieć Bitcoin a wraz z nią pierwszy klient BTC. Satoshi Nakamoto wydobył wtedy blok Bitcoinów – Genesis, który miał wartość $50. Pierwszy realny kurs BTC określono na podstawie kosztu wydobycia. Za jednego dolara amerykańskiego można było kupić aż 1309 BTC. Jak wiadomo Bitcoin jest teraz o wiele droższy niż dollar.

Pewien programista – Laszlo Haneycz w 22 maja 2010 roku jako pierwszy wykorzystał BTC w celach konsumpcyjnych. W restauracji Papa John’s Pizzas na Florydzie zamówił 2 pizze, za które zapłacił aż 10 000 BTC, które wtedy były równowartością około 30 dolarów. Natomiast dzisiaj oznaczałoby to, że za dwie pizza Haneycz zapłacił prawie 69 mln USD.

Dlaczego warto kupić Bitcoina?

Dlaczego Bitcoin to dobra okazja do inwestycji? Istnieje wiele powodów, dla których warto kupić BTC.

Warto pamiętać, że podaż Bitcoinów jest ograniczona. Powstaje coraz mniej coinów BTC, ponieważ przepływ kreacji wciąż się zmniejsza. Takie wydarzenie nazywamy halvingiem. Kolejny będzie miał miejsca 14 maja 2020 roku. Zapisz tę datę w kalendarzu, bo jest ona istotna dla całego świata kryptowalut. Aktualnie istnieje około 18 milionów monet BTC. I z powodu niedoboru, cena wciąż rośnie w zaskakującym tempie.

Bitcoin jest również główną kryptowalutą na świecie. Jeśli jesteś czujnym obserwatorem rynku, możesz zauważyć, że cenę różnych altcoinów kreuje BTC. Dominacja Bitcoina wynosi około 70% – to naprawdę dużo. Dlatego warto kupić w tę najpopularniejszą, cyfrową walutę. BTC to również inwestycja długoterminowa. Według wielu analiz cena Bitcoina osiągnie pułap $100.000, $500.000 a nawet $1.000.000.

Dodatkowo zbliża się, omawiany już wcześniej, halving BTC. Jeśli przestudiujesz historię ceny Bitcoina możesz zauważyć, że zawsze po tym wydarzeniu cena tej krypto rosła. Bitcoin jest również dobrą alternatywą dla złota. Koszty jak i trudność wydobycia obu aktywów są zmienne. Bitcoin jednak w kilku aspektach ma znaczącą przewagę nad złotem, zwłaszcza jeżeli chodzi o metodę płatności. BTC jest po prostu wygodniejszy i szybszy.

How do you pay with Bitcoin?

Płatności wykorzystywane za pomocą BTC są bardzo proste. Pamiętaj, aby na samym początku założyć portfel Bitcoin, w którym bezpiecznie przechowasz swoje krypto. Za Bitcoiny możesz kupić tak naprawdę wszystko. Opłacisz nimi różne usługi medyczne, podróże, a nawet nieruchomości czy samochód. Jednak najczęściej BTC jest wykorzystywany podczas zakupów online. Istnieje sklepów internetowych, w których Bitcoin jest jedna z form płatności. Dzięki wyszukiwarce Spendabit, możesz przeszukać setki produktów, które kupisz za pomocą BTC.

spendabit serching engine buy crypto

Aby ułatwić proces płatności zainstaluj wtyczkę portfela Bitcoin. Następnie kliknij przycisk “Zapłać za pomocą Bitcoin”, dzięki temu będziesz mógł swobodnie korzystać z portfela. Natomiast jeśli masz dostęp do portfela BTC za pomocą telefonu komórkowego, zeskanuj kod QR znajdujący się na stronie. To również pozwoli ci na korzystanie z środków znajdujących się w portfelu. Ważne jest także, aby wprowadzić odpowiednią kwotę pieniędzy. Na rynku pojawia się coraz więcej lokalnych firm, takich jak kawiarnie i restauracje, w których płatność za pomocą BTC też jest akceptowana. Możesz je odszukać dzięki wielu dostępnym wyszukiwarkom.

Płatności detaliczne w BTC

Oczywiście płatność za pomocą BTC jest możliwa w sklepach stacjonarnych i internetowych. Wszystko zaczęło się od rynku e-commerce Overstock i sklepu elektronicznego Newegg. 2014 roku zaakceptowali oni płatności w Bitcoinach. Później inne firmy, jak Amazon, Microsoft i Cheap-Air również doceniły możliwości takiej formy zapłaty za swoje towary.

Niektóre firmy wciąż testują formę płatności za pomocą BTC. KFC Canada wprowadziło do swojej oferty specjalny kubełek, za który można było zapłacić tylko Bitcoinami. Kubełek kosztował 20 dolarów kanadyjskich. Było to jednak oferta dostępna tylko przez krótki okres.

Dzięki Bitcoinowi możesz również zapłacić za usługi. W mieście Epsom, które znajduje się w Anglii, istnieje zakład fryzjerski Ewell, który oferuje fryzury za cyfrowe pieniądze. Salon akceptuje takie waluty jak BTC, ETH czy DASH. Właściciel potwierdził, że taka możliwość jest opłacalna i udaje mu się osiągnąć dzięki temu spore zyski.

Instytucje finansowe a Bitcoin

Instytucje finansowe również zaczęły interesować się kryptowalutami. Niegdyś popularnym tematem była platforma Bakkt NYSE, która miała oferować Bitcoina jako narzędzie finansowania dla inwestorów instytucjonalnych. Oprócz Bakkt, NASDAQ i Fidelity również pracują nad wprowadzeniem własnych rozwiązań opartych na blockchainie.

Co ciekawe kryptowaluty zostały już wprowadzone przez niektóre banki. Santander i Reisebank korzystają z platformy Ripple do realizacji płatności transgranicznych. Wykorzystują XRP jako coina pośredniego w wymianach dla FIAT. Dzięki temu transakcje są szybsze i tańsze, w porównaniu do tradycyjnych systemów.

Jak świat korzysta z Bitcoina?

Wenezuela to kraj, który doświadcza ogromnego kryzysu. Przez wszystkie negatywne procesy gospodarcze, które dotknęły to państwo ich waluta jest praktycznie nic nie warta. Dlatego obywatele zaczęli korzystać z kryptowalut. W Wenezueli kupuje się o wiele więcej BTC, niż w innych państwach. Państwo posiada również swoją cyfrową walutę – Petro, która emitowana jest przez rząd. Nie spotkała się ona jednak z pozytywnymi opiniami na rynku. Jeżeli władze Wenezueli nie rozwiążą problemów gospodarczych państwa, kraj czeka “hiperbitcoinizacja” i to ona może być ratunkiem dla mieszkańców.

bitcoin vs fiat money advanatges

USA to państwo, które zyskało miano wolności gospodarczej, dlatego nikogo nie zdziwi fakt, że to właśnie tak powstaje wiele firm, które zajmują się kryptowalutami. Bitcoin został zaakceptowany jako zdecentralizowana, wirtualna waluta, która może być wykorzystywana jako metoda płatnicze w 2013 roku.

Malta to państwo, które również akceptuje Bitcoina, jako jedną z form płatności. Dodatkowo Malta wprowadziła regulacje, które dotyczą ICO. Sprawia to, że jest to jedno z niewielu państw, które posiada przepisy obejmujące kwestie cyfrowych aktywów.

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022