Dlaczego cena Bitcoina spada? | CoinCasso Exchange

Od 2017 Bitcoin zyskał wiele na wartości, przyciągając wzrok wielu inwestorów i kupujących. Początkowo postrzegali oni Bitcoina jako wyjątkowo ryzykowną inwestycję, ale mimo tego zdecydowali się ulokować swój kapitał właśnie w tej kryptowalucie.

Patrząc na wykresy Bitcoina widzimy, że mimo wielu wzrostów zdarzają mu się też duże spadki. Możemy spekulować, dlaczego tak się dzieje, ale żadne instytucje finansowe nie podjęły prób odpowiedzi na pytanie “dlaczego bitcoin traci na wartości, a mimo tego wszyscy o nim myślą”. Chcesz poznać odpowiedzi na to pytanie? Czytaj dalej, a przybliżmy Ci ten temat.

Historia cen BTC na rynku kryptowalut

Od listopada 2020 roku cena Bitcoina wzrosła prawie trzykrotnie w stosunku do swojej pierwotnej wartości. Stało się to dzięki wielu czynnikom zewnętrznym, które pomogły bitcoinowi zdobyć zaufanie rynków na całym świecie, ale przede wszystkim w USA.

Przykładem takiego kluczowego czynnika było wsparcie udzielone bitcoinowi przez CEO Tesli, Elona Muska. W swoim tweecie stwierdził, że planuje kupić za 1,5 milionów dolarów kryptowaluty, co pomogło przez pewien czas utrzymać rynek we wzroście. Często, gdy milionerzy i sławni ludzie chwalą się planami zakupy kryptowalut, ich ceny gwałtownie rosną. Dlaczego? Powód jest prosty – ufamy, że jeśli ktoś ważny w coś inwestuje, to znaczy, że jest to dobra inwestycja. Takie wiadomości, naprawdę potrafią wiele zdziałać na rynku kryptowalut. W ostatnim czasie cena bitcoina wzrosła także, dzięki decyzji PayPal czy Caruso properties.

Cena Bitcoina spadła najbardziej w 2017 roku – wykres poniżej pokazuje, jak kurs spada.

Bitcoin Dropping In 2017

Bitcoin w 2020 roku

Na początku 2020 roku, inwestorzy tacy jak Warren Buffet i Bill Gates pokazali swój zdecydowany sprzeciw wobec Bitcoina i handlu kryptowalutami. Stwierdzili, że jest to po prostu bańka, która wkrótce pęknie. Jednak przewidziana cena bitcoina nie spadła. Wręcz przeciwnie, Bitcoin zaczął pojawiać się w portfelach wielu rynków Wall Street, jak i inwestorów detalicznych. Dlaczego tak się wydarzyło? Prawdopodobnie, po prostu mnóstwo osób na świecie, zauważyło, że kryptowaluty mają nieskończone możliwości. Mogą przynieść wiele korzyści podstawowemu systemowi bankowemu i przemysłowi.

Kluczowym czynnikiem była jednak akceptacja Bitcoina przez wiele państw, szczególnie przez USA. Dodatkowo osoby z całego świata obawiają się zwiększenia inflacji w ich rodzimych walutach przez pandemię koronawirusa. Giełda papierów wartościowych stała się mniej atrakcyjna. Dzięki temu około 7 milinów osób na całym świecie zainwestowało w kryptowaluty takie jak BTC, ETH, USDT czy LTC. Strach o globalną gospodarkę spowodował, że Bitcoin osiągnął kurs 18353 USD.

Bitcoin Dropping In 2017

BTC w handlu kryptowalutami w 2021

W styczniu 2021 roku bitcoiny wzrosły o prawie 100% w stosunku do grudnia 2020. Kryptowaluta do 8 stycznia 2021r. osiągnęła cenę 40 000 USD. Jednak natura Bitcoina pokazuje, że po wzrostach następują spadki. W ciągu trzech dni najpopularniejsze krypto spadło do 30 525 USD.

Co było potem? Oczywiście kurs wzrósł. Ceny gwałtownie podskoczyły, by znów spaść. Powodem tego spadku były koszty posiadania bitcoinów na azjatyckich rynkach.

Jak widać poniżej, wykres BTC ciągle się waha – rośnie, a potem spada.

Bitcoin Chart In 2021

Dlaczego cena BTC spada?

Do tej pory pisaliśmy głównie o wzrostach, ale kluczowe dla traderów jest przewidzenie kiedy wartość BTC czy Ethereum spadnie. Jeśli uda im się sprzedać swoje kryptowaluty przed spadkiem i kupić znów gdy cena jest niska, mogą zarobić naprawdę dużo.

Czynniki zewnętrzne

Zasadniczo, istnieją pewne przyczyny spadków cen Bitcoina. Jak już wspomnieliśmy, kluczowe są spekulacje inwestorów na wartości transakcji BTC oraz innych kryptowalut np. Ethereum czy Litecoin. Rozważmy następujący przypadek. W czwartek ceny BTC spadły prawie o 15% w wyniku obiegu informacje o potencjale wykorzystania jednej jednostki bitcoinów do realizacji dwóch różnych transakcji w tym samym czasie. Jednak były to zwykłe spekulacje, które później sprawiły, że kurs BTC wrócił na dobry tor. Algorytm Bitcoin może samoczynnie skorygować te rozbieżności.

Kolejną przeszkodą w rozwoju ceny Bitcoin jest rosnące zainteresowanie rządu USA regulacją wykorzystania bitcoina do prania pieniędzy i terroryzmu. Z drugiej strony Rosja i Wenezuala są jednymi z nielicznych krajów zainteresowanych integracją gospodarki z Bitcoinem, aby uniknąć sankcji ze strony USA. Kilka agencji w Stanach Zjednoczonych zintensyfikowało działania i oznaczyło kilka krypto walut jako towary, aktywa i po prostu inną walutę w stosunku do dolara. Rosnące zainteresowanie administracji Bidena, może wskazywać, że pomimo wszystkich zastrzeżeń Bitcoin zostanie zintegrowany z amerykańską bankowością, a także innymi sektorami.

Kup Kryptowaluty Na Coincasso

Malejące nagrody za górnictwo

Na rynku kryptowalut, za cenę Bitcoina odpowiada też… sam Bitcoin! Dzieje się tak z bardzo prostego powodu. Satoshi Nakamoto wpisał pewną zasadę w algorytm Bitcoina. Za każde 210 000 wydobytych bitcoinów nagroda zmniejsza się o połowę. Oznacza to, że ilość BTC, jaką górnik otrzymuje teraz jest wyższa niż będzię to za około dekadę. Stawarza to problem stale rosnących kosztów produkcji i wydobywania kryptowaluty w czasie. Dowody można zobaczyć, chociażby w Mongolii, gdzie chiński rząd zamknął i zakazał wydobycia bitcoina z powodu zbyt dużej ilości zużycia energii w regionie. Co prawda, górnicy mimo tego będą mogli pobierać opłatę za każdą przetwarzaną transakcję – nawet po wydobyciu skończonej liczby 21 milionów jednostek bitcoin. Spekuluje się, że Satoshi Nakamoto jest właścicielem co najmniej 1 miliona tych 21 milionów sztuk.

Niedobór podaży Bitcoina

Nareszcie przechodzimy do czynnika kluczowego – organiczonej sprzedaży cyfrowego złota, jakim jest Bitcoin. Ograniczona podaż oraz rosnący i malejący popyt jest zasadniczo jedyną siłą rynkową, która kontroluje mechanizm cenowy BTC. Odnosząc się do ryzyka podwójnego wydatkowania. – kiedy popyt zaczął odbijać się z obawy przed niepowodzeniem na giełdzie podczas rajdu GameStop, podaż bitcoinów rosła w takim samym tempie jak zawsze ze względu na czasochłonny i samo korygujący proces wydobywania i zmniejszania o połowę odpowiednio. Spowodowało to gwałtowny wzrost ceny bitcoinów. To tylko przykład tego, jak ceny bitcoinów mogą działać w przyszłości, ponieważ ich podaż jest samokontrolowana przez algorytm zaprojektowany przez twórcę BTC, niezidentyfikowanego Satoshi Nakamoto. W końcu proste spadki cen wydają się być zdrowymi cofnięciami, które ostatecznie doprowadziły do ​​pojawienia się BTC i innych kryptowalut z wyższą wartością niż dzień wcześniej, ale tylko czas pokaże, czy rzeczywiście tak jest.

Shortage of Bitcoin supply
Golden Bitcoin Cryptocurrency. New Virtual money concept.

Profit taking – wspaniały sposób na handel kryptowalutami i śledzenie najnowszych wiadomości

Jeśli jesteś jednym z wielu milionów ludzi, którzy ostatnio słyszeli o kryptowalutach i zdecydowałeś się spróbować swoich sił na krypto rynku, załóż konto na giełdzie kryptowalut CoinCasso. Śledź wykresy kryptowalut, kupuj i sprzedawaj Bitcoina, Ethereum, Tether i inne kryptowaluty. Platforma zapewnia Ci komfort podczas handlu kryptowalutami. Możesz handlować kiedy chcesz z dowolnego miejsca na ziemi.

Przeczytaj też:

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022