Czy powinienem sprzedać Bitcoina? | CoinCasso Exchange
Czy powinienieś sprzedać swojego Bitcoina

Bitcoin – i ogólnie kryptowaluty – w ciągu ostatnich kilku miesięcy “jeździł kolejką górską”. Trading na kryptowalutach stała się wyboisty – gdy Elon Musk zaczął dodawać memy o kryptowalutach na Twittera oraz gdy decyzja Chin o zakazie usług związanych z kryptowalutami przez główne firmy finansowe trafiła do wiadomości. Podczas gdy wszystkie kryptowaluty ucierpiały, sytuacja była szczególnie ciężka dla Bitcoina, który spadł o alarmujące 40% z rekordowych wartości ponad 60 000 USD do blisko 30 000 USD w ciągu zaledwie 3 miesięcy.

Jeśli już, te ekstremalne wzloty i upadki podkreślają zmienność kryptowalut! To powiedziawszy, nie ma wątpliwości, że ogólny długoterminowy trend dla kryptowalut – zwłaszcza bitcoinów – jest pozytywny. Jako forma płatności, kryptowaluty są dobrze ugruntowane i nawet najbardziej ostrożni guru finansowi zaakceptowali, że kryptowaluty nie znikną!

To prowadzi nas do pytania, które wszyscy na scenie kryptograficznej zadają – czy powinienem kupować bitcoiny, sprzedawać czy trzymać bitcoiny?

Bitcoin Coins On A Wooden Desk At Home

Kilka wskazówek, które pomogą Ci zdecydować, co powinieneś zrobić ze swoimi Bitcoinami

Cóż, ta decyzja ostatecznie sprowadzi się do typu inwestora, którym jesteś. Kilka lat temu Bitcoin był nieznanym, niepewnym graczem, a postawienie na niego pieniędzy było prawdziwym hazardem. Teraz, jako 12-letni weteran świata kryptowalut, jest to najbardziej stabilna (tak, dobrze słyszałeś – stabilna) z całej masy kryptowalut, co czyni ją DOBRĄ do inwestowania. Wielu uważa zakup kryptowalut za szybki zarobek.

Inwestowanie w Bitcoin nie polega już na przechowywaniu luźnych monet w nieznanym portfelu; teraz jest to znaczna inwestycja, a długowieczność (przeczytaj nasz blog na temat przyszłości kryptowalut, aby uzyskać wgląd w to, co czeka Bitcoin i inne) jest dobrą rzeczą.

Kiedy powinieneś sprzedać Bitcoina?

Aby pomóc Ci zdecydować, czy i kiedy powinieneś sprzedać Bitcoiny, zalecamy kilka różnych metod.

Maksymalizacja zysków, minimalizacja żalu

Dla przeciętnego ostrożnego inwestora dobrym ćwiczeniem jest rozważenie tego, czego żałowałby bardziej – zniesienie bieżącej wartości w przypadku potencjalnego krachu czy utraty możliwości zarobienia więcej na potencjalnym boomie.

Pomyśl o dwóch ekstremalnych scenariuszach obu rodzajów strat i zastanów się, jaki byłby dla Ciebie najgorszy wynik. Dla wielu wybór staje się jasny dzięki uczciwej odpowiedzi na to pytanie.

Korzystaj z sentymentu rynkowego z indeksem strachu i chciwości

Innym sposobem, aby zdecydować, czy powinieneś sprzedać Bitcoin, czy trzymać się go, jest przyjrzenie się wskaźnikowi, który śledzi, kiedy inwestorzy Bitcoin są chciwi, a kiedy się boją.

Indeks strachu i chciwości śledzi sześć wskaźników – zmienność, dynamikę rynku, media społecznościowe, ankiety, dominację Bitcoin i trendy wyszukiwania online, aby ocenić obawy inwestorów Bitcoin i chciwość rynku w skali od 0 do 100. Możesz użyć tych huśtawek (niezależnie od tego, czy rynek jest przerażający, czy chciwy) w sentymencie, aby zdecydować, czy powinieneś sprzedać, czy zatrzymać swojego Bitcoina.

Szczegółowo omówiliśmy Indeks tutaj. Sprawdź to, aby bardziej szczegółowo zrozumieć różne metryki.

Buy Crypto Coincasso

Kupuj i trzymaj – dla długoterminowych inwestorów kryptograficznych

Jeśli grasz w kryptowaluty ze względu na długoterminowe inwestycje, przyzwyczaj się do dzikich huśtawek (możesz przypomnieć sobie wielką krach kryptowalut z 2017 roku). Kryptowaluty znane są ze swojej zmienności, dlatego mogą być również dużą wygraną dla inwestorów długoterminowych.

Jeśli nie pozwoliłeś, aby inwestycje kryptograficzne zdominowały Twój portfel, zatrzymanie wypłaty w późniejszym terminie może być po prostu właściwym planem. Jeśli martwisz się utratą pieniędzy, możesz nadmiernie zainwestować w Bitcoina i jego braci. Jednym ze sposobów na zmniejszenie ryzyka, aby dopasować się do poziomu komfortu, jest nieco większa dywersyfikacja i osiągnięcie poziomu, który przegrywasz w porządku.

Narzędzia techniczne i wzory dla handlowców

Profesjonalni traderzy, inwestujący duże sumy, naturalnie nie pozostawiają krytycznych decyzji własnym przeczuciom lub sentymentowi rynkowemu. Mają całą masę cyfrowych narzędzi i algorytmów, które wspomagają ich proces decyzyjny.

Wśród setek narzędzi niektóre z najpopularniejszych to stochastyka, wskaźnik siły względnej (RSI), rozbieżność zbieżności średniej ruchomej (MACD) i pęd. Wskaźniki te są używane pojedynczo lub w połączeniu, aby decydować o wejściu lub wyjściu.

Handlowcy czytają również wzorce rynkowe, historię cen i inne trendy, aby zmapować podróż swoich inwestycji kryptograficznych. Korzystanie z tych analiz pozwala na bardziej pewną i świadomą odpowiedź na pytanie – czy powinienem sprzedać mojego Bitcoina?

Man With Bitcoin And Mobile Phone

Nadal nie wiesz, co zrobić, gdy Bitcoin zacznie spadać?

Cóż, nie jesteś sam. Nie każdy może zrozumieć wykresy i trendy, a dla wielu decyzja ma poważne konsekwencje osobiste, co jeszcze bardziej utrudnia kierowanie instynktem.

Oto, co zalecamy jako pierwsze kroki w tym scenariuszu:

Nie panikuj!

Cokolwiek robisz, nie spiesz się z wyrzuceniem swojego Bitcoina. Poświęć chwilę (lub dzień), aby ocenić swoją sytuację. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrozumieć i ocenić, to dlaczego zainwestowałeś w Bitcoin i jaki rodzaj strat jest dla Ciebie nie do przyjęcia? Masz ochotę na szybką złotówkę lub na dłuższą metę?

Zrozumienie swoich motywów i celów pomoże Ci podjąć właściwą decyzję podczas sprzedaży bitcoina na giełdzie kryptowalut.

Zdobądź więcej informacji

Spróbuj ocenić, co powoduje upadek i czy jest to poważne i długotrwałe, czy przemijająca moda. Na przykład tweetowanie Elon Musk na temat kryptowalut dotyczy raczej sentymentu, w przeciwieństwie do zakazu usług krypto w Chinach.

Przeanalizuj informacje

Chociaż nastroje rynkowe/publiczne zawsze były dużą częścią cykli boomu i załamania Bitcoina, spróbuj zrozumieć, w jaki sposób obecne zasady i przepisy wpłyną na absorpcję kryptowaluty w dłuższej perspektywie. Wciąż jest to niestabilna i nierozpoznana waluta, a tylko kilka krajów może wymagać wprowadzenia prawa ograniczającego ją, aby marzenie o kryptowalutach legło w gruzach. Tak więc zrozumienie, jak wieją wiatry polityczne, powinno mieć wpływ na twoją decyzję czy sprzedać Bitcoina.

Na koniec zainwestuj to, co możesz stracić

Złota zasada inwestowania – inwestuj to, co możesz stracić – powinna być Twoim miernikiem, jeśli chodzi o handel Bitcoinami. Jeśli Twoja inwestycja sprawia Ci bezsenne noce, możesz rozważyć zmniejszenie ilości Bitcoina w swoim portfelu.

Bitcoin Inside Trolley Cart

Zdanie naszej giełdy kryptowalut – sprzedać kryptowaluty czy nie?

W CoinCasso głęboko wierzymy w przyszłość kryptowalut. Jesteśmy zaangażowani, sercem, duszą i umysłem, aby uczynić krypto głównym nurtem.

Ujawniając na marginesie, nasze rekomendacje oparte są na pewnych niezaprzeczalnych faktach dotyczących Bitcoina.

W ciągu 12 krótkich lat Bitcoin zmienił się w statecznego, starego dziadka kryptowalut. W tej niestabilnej przestrzeni osiągnął status blue-chip i jest najbezpieczniejszą inwestycją w tej dziedzinie.

Nie tylko istnieje najdłużej, ale jest również najbardziej popularny, z ponad milionem transakcji każdego dnia. Spójrzmy prawdzie w oczy, Bitcoin jest prawie mainstreamowy i nie widzimy przyszłości, w której nie stanie się jeszcze bardziej popularny.

Tak więc, w świetle niedawnych spadków, radzimy złapać ich więcej! Możesz już nigdy nie zobaczyć Bitcoina w tej cenie w okolicach $30 000.

Dla wszystkich pytających – czy powinienem sprzedać mojego Bitcoina? Mówimy: nie, trzymaj się, a poważnym traderom lub osobom z większym apetytem na ryzyko mówimy – kup trochę więcej!

Jeśli jesteś nowy w kryptowalutach lub po prostu chcesz wypróbować inną giełdę, spójrz na naszą giełdę kryptowalut CoinCasso. Oferujemy super atrakcyjne rabaty na transakcje (do 50%) oraz szereg programów dla naszych aktywnych użytkowników.

Buy Crypto Coincasso

FAQ

Czy powinienem sprzedać czy zatrzymać mojego Bitcoina?

Sugerujemy przeprowadzenie połączenia analizy osobistej i finansowej, aby zdecydować o kilku kluczowych punktach:

 1. Jaką stratę jesteś w stanie ponieść?
 2. Czy wolisz stracić zyski z przyszłego boomu, niż ryzykować utratę pieniędzy teraz?
 3. Jaka część Twojego portfela składa się z Bitcoina?
 4. Musisz także śledzić i rozumieć nastroje rynkowe i analizę trendów, aby podejmować niesentymentalne podejście do swoich decyzji inwestycyjnych.
 5. Śledź również kanały informacyjne, aby zrozumieć czynniki zewnętrzne, które mogą wpłynąć na wartość Bitcoina.

Kiedy powinienem sprzedać Bitcoiny?

Sprzedaż Bitcoina to bardzo subiektywna decyzja i nie ma jednej prostej odpowiedzi. Możesz jednak rozważyć sprzedaż swojej inwestycji,

 • jeśli nie jesteś inwestorem długoterminowym, ponieważ kryptowaluta jest ogólnie bardzo niestabilna.
 • Jeśli Bitcoin stanowi znaczną część Twojego portfela
 • Jeśli pilnie potrzebujesz pieniędzy i obawiasz się utraty zbyt dużej wartości

W przeciwnym razie radzimy trzymać się i czekać, ponieważ wartość z pewnością wzrośnie. W rzeczywistości niski spadek ceny do ceny to właśnie czas, aby kupić więcej!

Czy Bitcoin traci na wartości?

W 2011 r. Bitcoin był równy jednemu dolarowi amerykańskiemu. Obecnie jest wyceniany na około 38 000 USD i osiągnął 60 000 USD u szczytu. Tak więc, jeśli spojrzysz na podróż w całości, pomimo sporadycznych wypadków, wartość BTC zawsze podążała w górę. Więc chociaż w najbliższym czasie możemy powiedzieć, że Bitcoin traci na wartości, ogólnie rzecz biorąc, był – i nadal jest – znaczącym zyskiem.

Czy Bitcoin można zamienić na gotówkę?

Tak, BTC można łatwo zamienić na gotówkę lub pieniądze w Twoim banku:

 • Możesz sprzedać (przekonwertować) swój Bitcoin za pośrednictwem zewnętrznego brokera wymiany (takiego jak my w CoinCasso). Giełdy te zazwyczaj używają dziennego kursu do przeliczenia i wpłacają kwotę bezpośrednio na Twoje konto bankowe.
 • Możesz również korzystać z bankomatów Bitcoin i kart debetowych, które umożliwiają wypłatę fizycznej gotówki (możesz oczywiście również kupić Bitcoin tutaj). Działają one podobnie jak tradycyjne bankomaty kioskowe, z tym wyjątkiem, że zamiast być połączone z kontem bankowym, są połączone z giełdą Bitcoin. Podobnie jak w zwykłym bankomacie, logujesz się na swoje konto, wpisujesz kwotę gotówki, którą chcesz wypłacić i wysyłasz Bitcoin lub inne kryptowaluty na adres portfela.

O czym należy pamiętać podczas wymiany kryptowaluty?

 • Kwota, którą otrzymasz podczas wymiany, jest obliczana na podstawie kursu wymiany z tego dnia. Kurs wymiany jest podobny do kursu wymiany walut w banku, z wyjątkiem tego, że nie jest regulowany przez bank lub kraj.
 • Zewnętrzne giełdy kryptowalut zwykle pobierają opłatę transakcyjną
 • Pamiętaj, że wszystko, co trafia do Twojego banku lub jest wymieniane za pomocą karty bankomatowej/debetowej, będzie opodatkowane.
 • Cała transakcja może trwać nawet kilka dni.

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022