Czy jest już za późno na zakup bitcoina? - CoinCasso
Is It Too Late To Buy Bitcoin Pl

Czy kiedykolwiek czułeś, że jesteś ostatnią osobą, która wchodzi na świetną imprezę? Cóż, boom na Bitcoina jest podobny – za każdym razem, gdy słyszy się o kolejnym boomie, nie sposób oprzeć się myśli o tym, że niedawno handlowano nim za dolara! Jeśli czujesz się pominięty i smutny, wyobraź sobie, jak czuje się Laszlo Hanyecz. To facet, który w 2010 roku kupił dwie pizze za 10 000 bitcoinów. To byłoby dziś około 4,4 miliarda dolarów! Jednak nie musisz nawet cofać się tak daleko w czasie, aby uzyskać silną dawkę FOMO; mniej niż pięć lat temu kupowanie Bitcoina było znacznie bardziej przystępne cenowo (za 1000 USD).

Czy teraz jest już za późno na zakup Bitcoina?

Odpowiedź na to pytanie jest złożona i wielowarstwowa. Zagłębmy się najpierw trochę w historię Bitcoina, czyli cyfrowego złota.

Historia Bitcoina – od waluty do klasy aktywów

Pierwsza kryptowaluta Bitcoin, miała skromny początek jako biała księga przesłana pocztą elektroniczną w październiku 2008 r. Biała księga zatytułowana „Bitcoin: elektroniczny system gotówkowy peer-to-peer” przedstawił koncepcję zdecentralizowanej gospodarki cyfrowej.

Choć teraz wszystko to brzmi zupełnie normalnie, w tamtych czasach było to naprawdę rewolucyjne i futurystyczne!

Blockchain został uruchomiony 3 stycznia 2009 r., kiedy wydobyto pierwszy blok, zwany blokiem genezy. Bitcoin przez pierwszy rok lub dwa pozostawał w zwartym gronie entuzjastów jako produkt nowatorski. W końcu udało mu się wejść na giełdę w 2010 roku.

Jednak do 2011 roku górnicy i programiści zaczęli ulepszać łańcuch bloków Bitcoina i zbudowali Ethereum i Litecoin. W tym samym roku wartość Bitcoina w końcu przekroczyła 1 USD, a w ciągu kilku miesięcy zobaczył pierwszą bańkę i osiągnęła około 31 USD, zanim wróciła do liczby jednocyfrowej.

Do 2013 r. cena bitcoina wynosiła 200 USD, a do listopada 2013 r. gwałtownie wzrosła, by osiągnąć 1000 USD. W ciągu następnych 4 lat jego wartość wzrosła dziesięciokrotnie, a pod koniec 2017 r. Bitcoin osiągnął poziom 10 000 USD.

Na krótko zbliżył się do 20 000 $ w kolejnym miesiącu i zaraz potem zaczął spadać. Awaria, spowodowana zaostrzeniem nadzoru regulacyjnego, doprowadziła do utraty blisko 80% wartości Bitcoina.

W tym momencie wielu ekspertów było gotowych odpisać Bitcoin jako kolejną wersję boomu internetowego, ale okazało się, że wszyscy się mylą.

2019 był lepszym rokiem, a Bitcoin zaczął skromnie od 8000 USD, ale stale rósł, aż osiągnął ponad 28 000 USD w tym samym roku.

2020 – rok pandemii okazał się dużym impulsem dla kryptowalut, a Bitcoin był pierwszym przystankiem dla osób próbujących umieścić swoje pieniądze w bezpiecznym miejscu. Bitcoin osiągnął najwyższy poziom w maju 2021 r. i osiągnął około 64 000 USD wcześniej – tak, zgadłeś – spadając i tracąc ponad połowę swojej wartości. BTC jest teraz rozliczany i handluje się na 40 000 USD.

Cała ta zmienność podzieliła ekosystem kryptowalut na dwie połowy – jedną, która z pasją wierzy w przyszłość kryptowalut jako głównego środka wymiany w ciągu najbliższej dekady. Druga strona równie gwałtownie podchodzi do kryptowalut – zwłaszcza Bitcoina, który jest oszustwem, które prędzej czy później z pewnością upadnie.

Picture Of Golden Bitcoin Lying On The Display Wit

Zacznijmy od argumentów pro-Bitcoin

Bitcoin jest najbliżej złota w cyfrowym świecie! To już nie jest zwykła waluta; raczej wycenianą klasą aktywów. Naturalnie, jako zasób cyfrowy, jest przedmiotem obrotu i jest używany bardziej jak inwestycja na rynkach finansowych.

Bitcoin jest najstarszą i najbardziej stabilną monetą o niezrównanej rentowności w świecie kryptowalut, co czyni go opcją dla wszystkich inwestorów.

Wyjrzyjmy jednak poza dobrze udokumentowaną popularność i rentowność Bitcoina, aby zobaczyć, co tak naprawdę czyni go atrakcyjnym wyborem dla inwestorów.

1. Podaż i popyt na walutę cyfrową

Podaż

Po stronie podaży pozytywnym czynnikiem jest ograniczona podaż Bitcoina. Limit BTC wynosi 21 milionów, a 18 milionów z nich jest już w obiegu. I jest nie tylko ograniczony, ale także powolny i kosztowny w wydobyciu i niemożliwy do podrobienia. Bazując na niezawodnej technologii blockchain, jedynym sposobem na jej posiadanie jest zakup Bitcoina. Jest nieprzenikniony, jeśli chodzi o oszustwa i hakowanie.

Bitcoin Coins In Hand In Front Of The Computer

Popyt

Szum wokół Bitcoina stworzył gwałtowny wzrost popytu, który zapewnia, że ​​zawsze znajdą się ludzie, którzy chcą na niego zainwestować. Wynika to częściowo z jego powszechnej akceptacji przez inwestorów instytucjonalnych i tradycyjne firmy, które poprzez swoje działania włączyły Bitcoin do głównego nurtu. Nawet całe kraje wskakują na modę Bitcoina, co sprawia, że ​​wydaje się on solidny jak skała.

2. Wszechstronne pozytywne prognozy cenowe

Nie ma wątpliwości, że eksperci od kryptowalut doradzają wszystkim kupno Bitcoina. Błyskawiczny wzrost niemal zamknął nayssayers, którzy od kilku lat przepowiadali zagładę Bitcoina.

W tym roku osiągnął najwyższą w historii wartość, wynoszącą ponad 60 000 USD, a niektórzy z jego najdzikszych fanów przewidują, że do 2024 r. cena Bitcoina osiągnie 288 000 USD, a prognozy mówią, że użytkownicy będą wydawać 1 milion USD na zakup Bitcoina do 2030 roku. pole do zarobienia na inwestycji Bitcoin.

3. Niezależność i inflacja – za darmo

W przeciwieństwie do walut fiducjarnych, Bitcoin nie podlega dewaluacji ani inflacji. Jest również całkowicie niezależny i wolny od jakiejkolwiek kontroli z zewnątrz. Nigdy nie może być przejęty przez władze ani manipulowany przez rządy.

Dla osób szukających wolności od kontrolowanych systemów finansowych, kupowanie Bitcoina i parkowanie w nim bogactwa jest jednym z najbezpieczniejszych zakładów.

Teraz, gdy wszyscy jesteście przygotowani do zalogowania się do CoinCasso, aby dokonać zakupu Bitcoina, pokażmy Ci drugą stronę Bitcoina.

Kup Kryptowaluty Na Coincasso

Oto niektóre z powodów, dla których niektórzy eksperci mają tendencję do bagatelizowania króla kryptowalut.

1. Zbyt drogi

Tak, niektóre prognozy mówią, że w niecałą dekadę osiągnie 1 milion dolarów, ale obecna wartość Bitcoina sprawia, że ​​inwestowanie w niego jest dużym hazardem. Obecnie kosztuje około 40 000 USD, a dla większości ludzi jest to spora kwota, którą można wcisnąć w niestabilny sektor.

2. Jest bardzo niestabilny (bardziej niż normalny rynek akcji)

Chociaż w porównaniu do innych walut Bitcoin jest uważany za stabilny, nawet szybki rzut oka na jego historię cenową pokaże, że w ciągu ostatnich kilku lat gwałtownie się wahał.

Od początku 2020 r. od 7000 USD do 60 000 USD w ciągu półtora roku do utraty połowy swojej wartości w ciągu najbliższych 3 miesięcy, Bitcoin miał wyboistą jazdę według wszelkich standardów. Jego wyższa wartość czyni go szczególnie niebezpiecznym dla nowych graczy, którzy mogą chcieć kupić Bitcoin z kaprysu.

3. Przepisy rządowe

Rządy na całym świecie rozprawiają się teraz z kryptowalutami, a Bitcoin jako sztandarowy przedstawiciel sektora znajduje się pod coraz większą presją i kontrolą. Chiny zakazały transakcji opartych na kryptowalutach i wstrzymują szalejące wydobycie bitcoinów. Długoterminowym celem Chin jest uczynienie własnej waluty cyfrowej najwyższą.

Z drugiej strony Stany Zjednoczone również chcą wprowadzić regulacje, aby oswoić sektor, a tradycyjny sektor finansowy organizuje się przeciwko nadciągającemu zagrożeniu, jakie waluty cyfrowe stanowią dla ich interesów biznesowych. Wszystkie te czynniki dodały element ryzyka do ogólnych inwestycji kryptograficznych.

4. Inne monety

Wreszcie, Bitcoin może być najdroższy, ale jest otoczony tysiącami innych monet, które oferują świetny zwrot z inwestycji i są oparte na lepszych stosach technologicznych, które umożliwiają im więcej. Doskonałym tego przykładem jest zaniepokojenie negatywnym wpływem Bitcoina na klimat, który teraz skłania użytkowników do poważniejszego przyjrzenia się alternatywnym monetom kryptograficznym zbudowanym na bardziej dojrzałych i przyjaznych naturze modelach blockchain.

Nasz werdykt – nie jest za późno!

Nigdy nie jest za późno, aby zainwestować w aktywa, które stale rosną. Jasne, nie kupiłeś Bitcoina za 1 USD ani nawet za 1000 USD, a teraz, gdy jest on sprzedawany za ponad 40 000 USD, może wydawać się poza zasięgiem, ale są dwie rzeczy, które powinny ułatwić Ci przejście na Bitcoin.

BĘDZIE ROZWIJAĆ SIĘ! Nie ma wątpliwości, że Bitcoin będzie zyskiwał na wartości w ciągu najbliższych 5 lat. Chociaż jest niesamowicie niestabilny, ogólny wykres zawsze wskazywał północ i nadal będzie to wskazywał.

Fakt, że większość inwestorów nie planuje sprzedaży swoich BTC, wystarczy, aby potwierdzić jego stałą popularność i zaufanie społeczności inwestorów BTC do jej długoterminowych perspektyw.

Możesz kupić Bitcoiny w częściach! Cena wejścia nawet dla jednego BTC może być zbyt wysoka dla przeciętnego użytkownika, który może nie chcieć nadmiernie eksponować swojego portfela inwestycyjnego na niestabilność kryptowalut. Dla tych inwestorów istnieje możliwość posiadania części Bitcoina. Zacznij od małych rozmiarów i rozwijaj się, kiedy czujesz się komfortowo.

Kup Kryptowaluty Na Coincasso

Jak kupić Bitcoina?

Chcesz zainwestować w BTC w najbliższej przyszłości?

Prostym, bezpiecznym i bezproblemowym sposobem na posiadanie BTC jest użycie CoinCasso. Nasz 360-stopniowy rynek to ekosystem kryptograficzny z jednym okienkiem. Od informacji i przewodników po ekspansywną wymianę kryptowalut po inne powiązane usługi, takie jak portfele kryptograficzne, programy partnerskie i inne, na naszym portalu znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz jako właściciel monet.

Dlaczego więc poprzestać na Bitcoinie? BTC to tylko jedna z wielu kryptowalut dostępnych na rynku. Kilka innych, takich jak Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Cardano (ADA), Stellar (XLM) i Tether (USDT), również zapewnia świetny zwrot z inwestycji i cieszy się znakomitą reputacją. Zastanów się nad dywersyfikacją swojego portfela inwestycyjnego za pomocą dobrej mieszanki monet.

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022