Co to jest wolumen w kryptowalucie? | CoinCasso Exchange
What is volume in cryptocurrency?

Jak wybrać monetę, w którą warto zainwestować? Na jakie czynniki należy zwracać uwagę przy kupnie i sprzedaży kryptowalut? Te pytania są pierwszymi, które pojawiają się w głowach ludzi, którzy zaczynają rozważać handel kryptowalutami jako sposób na zarabianie pieniędzy.

W dzisiejszym artykule omówimy jeden z najbardziej istotnych wskaźników dla wszystkich inwestorów w kryptowaluty – wolumen handlowy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czym jest wolumen w kryptowalucie, dlaczego ma znaczenie i gdzie można go sprawdzić.

What is volume
Co to jest wolumen

Wolumen obrotu to liczba transakcji, w których aktywa zmieniają właściciela w określonym czasie. Wskaźnik ten jest szczególnie istotny w handlu kryptowalutami oraz przy prognozowaniu przyszłych cen. Jeśli kupujący i sprzedający handlują daną monetą tam i z powrotem, oznacza to, że ta konkretna kryptowaluta ma wysoki wolumen i jest na nią duży popyt.

Wolumen jest mierzony w walutach fiat, aby pokazać, ile zostało sprzedane lub kupione. Najczęściej używanym przedziałem czasowym do śledzenia tego wskaźnika są 24 godziny. Na przykład, jeśli wolumen obrotu BTC wynosi około $32,866,120,147, można to zinterpretować w następujący sposób. Kupujący i sprzedający obracali BTC za taką kwotę w ciągu ostatniego dnia. Mimo że wolumen jest uważany za niezwykle ważny wskaźnik, zmienność rynku kryptowalut sprawia, że prawie niemożliwe jest dokonanie jakichkolwiek prognoz cenowych w oparciu tylko o wolumen. Niektóre monety cieszą się dużym popytem zaraz po ich wprowadzeniu na rynek, ale ten szum nie trwa długo. Kilka miesięcy później te same kryptowaluty mogą zniknąć z rynku i nikt nie będzie już o nich mówił. Wolumen obrazuje całą sytuację – na początku rośnie jak szalony, ale z czasem maleje. Wolumen niekoniecznie jest wykorzystywany tylko w branży kryptowalut. Wskaźnik ten stosuje się również na przykład na rynku akcji. Niezależnie od tego, co jest aktywem, jego popularność wśród sprzedających i kupujących może wiele powiedzieć o tym, czy warto w nie inwestować, czy nie.

Dlaczego wolumen jest ważny w kryptowalutach?

Trading volume
Wolumen

Wolumen jest jednym z podstawowych wskaźników analizy rynku i przewidywania cen. Z pomocą wolumenu można wyraźnie zobaczyć nastroje na rynku i spróbować przewidzieć ruch cenowy konkretnej monety. Nie należy jednak zapominać, że rynek kryptowalut jest bardzo zmienny, co, jak można się domyślić, ma ogromny wpływ na wolumen monet.

Może się zdarzyć, że pewnego dnia aktywa cyfrowe osiągają wysoki wolumen i są przedmiotem zainteresowania większości uczestników rynku, w tym dużych inwestorów. Jednocześnie, gdy tylko coś się wydarzy, aktywa te stają się niepopularne, a wolumen spada. Wolumen można wykorzystać jako wskaźnik nie tylko dla kryptowalut, ale także do sprawdzenia wiarygodności giełdy. Jeśli platforma ma niski wolumen obrotu nawet najbardziej popularnymi monetami, prawdopodobnie oznacza to, że niewiele się na niej dzieje. W związku z tym, jeśli inwestor chce złożyć zlecenie, może ono nie zostać zrealizowane w najbliższym czasie. Wreszcie, wolumen jest w bezpośredniej korelacji z wartością monety. Jeśli wolumen wzrasta, oznacza to, że jest więcej zleceń na tę konkretną kryptowalutę. Jest ona pożądana zarówno przez sprzedających, jak i kupujących, a jej cena będzie nadal rosła, przynajmniej w najbliższej przyszłości. Z drugiej strony, jeśli wolumen spada, aktywo prawdopodobnie nie jest już interesujące dla uczestników rynku. W związku z tym inwestowanie w nią może być ryzykowne, ponieważ nikt nie wykazuje nią zainteresowania i prawdopodobnie nie zainwestuje w nią pieniędzy.

Analiza techniczna i wolumen – co mają ze sobą wspólnego?

Technical analysis and volume
Analiza techniczna i wolumen

Mówiąc prościej, wolumen jest tylko jednym z wielu wskaźników wykorzystywanych w analizie technicznej kryptowalut. Analiza techniczna to połączenie różnych wskaźników matematycznych, które są stosowane z dostępnymi danymi dotyczącymi cen kryptowalut. Analiza techniczna jest przeprowadzana jako próba przewidzenia przyszłych trendów rynkowych na podstawie przeszłych ruchów cen.

Oprócz wolumenu obrotu, analiza techniczna obejmuje wykresy świecowe, poziomy wsparcia i oporu, formacje “cup and handle” itp. W przeciwieństwie do wolumenu, analiza techniczna daje szerszy obraz i lepsze zrozumienie tego, co dzieje się na rynku jako całości. Wolumen jest tylko małym, ale istotnym elementem tego obrazu. Nawet jeśli wolumen i analiza techniczna znajdują się na dwóch zupełnie różnych poziomach, nie oznacza to, że wolumen jest mniej ważny lub nieistotny. Wręcz przeciwnie, wolumen obrotu jest wskaźnikiem, który można znaleźć na każdej platformie wymiany. Analiza techniczna, bez wątpienia, jest trudniejsza, a nawet bardziej wymagająca do przeprowadzenia. Wolumen jest czymś, co nawet początkujący może zrozumieć i na co zwracać uwagę przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.

FAQ

Co oznacza wolumen kryptowalut??

Jest to wskaźnik tego, ile razy dana kryptowaluta była przedmiotem obrotu w danym przedziale czasowym. Obejmuje on zarówno oferty kupna, jak i sprzedaży. Najczęstszym okresem do śledzenia wolumenu jest 24 godziny, ale może on być również znacznie dłuższy. Jeśli jakaś moneta ma duży wolumen (mierzony w walutach fiat), oznacza to, że jest popularna na rynku i warto w nią zainwestować. Traderzy na każdym poziomie sprawdzają wolumen kryptowalut, które chcą kupić lub sprzedać, aby mieć pewność, że osiągną zysk. Można go łatwo śledzić na dużych platformach wymiany wraz z innymi wskaźnikami, takimi jak kapitalizacja rynku, podaż w obiegu itp.

Które kryptowaluty mają największy wolumen?

Najbardziej popularne i wartościowe monety to te, którymi najczęściej się handluje. Jest to znak, że na daną kryptowalutę jest duży popyt. Z kolei dla inwestorów oznacza to, że bez względu na to, czy kupują, czy sprzedają monety o dużym wolumenie, zarobią na tym trochę pieniędzy. Obecnie najpopularniejszymi monetami o największym wolumenie są odpowiednio Bitcoin (33 371 456 338 USD w ciągu ostatnich 24 godzin) i Ethereum (17 211 223 924 USD).

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022