Co to jest Cardano? Czy ma szansę osiągnąć cenę 100 USD? | CoinCasso Exchange

Ciągłe innowacje i tworzenie nowych kryptowalut sprawia, że ludzie mają więcej możliwości inwestowania. W ostatnim czasie pojawił się kolejna szansa, czyli projekt open-source nazwany Cardano. Koncentruje się on na publicznej platformie blockchain ułatwiającej smart kontrakty. Wewnętrznie kryptowaluta nosi nazwę ADA i jest rozwijana, nadzorowania oraz zarządzana przez szwajcarską fundację o nazwie Cardano Fundation.

Zagłębmy się teraz bardziej w temat, czym jest Cardano i jak działa w porównaniu z innymi kryptowalutami.

Co to jest Cardano?

Cardano zostało wprowadzone na rynek po szeroko zakrojonym badaniu jako pierwszy zrecenzowany (peer-reviewed) projekt blockchain na świecie. Zgromadzenie naukowców i pracowników akademickich z różnych uniwersytetów było odpowiedzialne za przegląd protokołu, aby upewnić się, że nie będzie problemu z jego uruchomieniem.

Cardano szczyci się przede wszystkim tym, że jest kryptowalutą trzeciej generacji, a także platformą inteligentnych kontraktów (smart contracts). Twierdzi także, że jest skuteczna w skalowaniu problemów z kryptowalutami pierwszej i drugiej generacji, w tym Bitcoin i Ethereum.

Cardano Blockchain Platform logo
Cardano Blockchain Platform

Zaplecze – technologia proof of stake

Cardano działa w systemie PoS (proof of stake), który umożliwia weryfikację oraz wydobywanie bloków transakcji zgodnie z ich inwestycjami. Cardano działa pod symbolicznym symbolem ADA od momentu wprowadzenia w 2017 roku. Nazwa ADA pochodzi od XIX-wiecznej matematyk Ady Lovelace. Natomiast Cardano zostało nazwane na cześć Gerolamo Cardano, który był włoskim politykiem.

Na czele fundacji Cardano stoi matematyk i przedsiębiorca Charles Hoskinson. Pracuje pod patronatem firmy IOHK (Input Output Hong Kong) – jednej ze współzałożycieli kryptowaluty drugiej generacji, Ethereum (ETH).

Charles Hoskinso Co Funders Cardano
Charles Hoskinso Co Funders Cardano

Chociaż Ethereum radzi sobie dobrze pod względem inteligentnych kontraktów, Hoskinson postanowił wprowadzić kolejną generację kryptowalut, które z pewnością przeniesie handel kryptowalutami na wyższy poziom. Z taką myślą zebrały się trzy organizacje i zaczęły pracować w pełnym wymiarze godzin nad rozwojem i zarządzaniem Cardano. Te organizacje to:

 • IOHK
 • Fundacja Cardano
 • Emurgo

Ponieważ Hoskinson znał już szczegółowo drugą generację blockchainów, wiedział, że wciąż jest miejsce na ulepszenia i ewolucję. Wybrał pozytywne elementy z obu pokoleń i dodał kilka bardziej kreatywnych i innowacyjnych elementów. Ta technologia blockchain ma na celu pracę nad następującymi trzema ważnymi elementami handlu kryptograficznego:

 • Skalowalność
 • Zrównoważony rozwój
 • Inter operacyjność

To, co odróżnia bloki Cardano od innych technologii blockchain, to rozwój w oparciu o recenzowane badania i filozofię naukową. Celem całej inżynierii jest osiągnięcie „kodeksu wysokiej wiarygodności”, aby mieć pewność, że kodowanie jest lepsze niż w poprzednich kryptowalutach.

What Is Cardano? Proof Of Stake Blockchain Platform

Blockchain Cardano

Blockchain Cardano przeszedł przez wiele epok. Każdy z nich został nazwany ze względu na postać literacką, taką jak Goguen, Voltaire, Byron, Basho i Shelley. Każda epoka miała pewne unikalne cechy, które pomogły Cardano przybrać dzisiejszą formę. Na przykład era Goguen stoi za integracją inteligentnych kontraktów. Pobudziła ona znacznie sieć Cardano – ułatwia zawieranie zaufanych umów i transakcji między anonimowymi i niepowiązanymi stronami bez udziału władz. Niektóre z kryptowalut obsługujących takie transakcje to Polkadot (DOT), Cosmos (ATOM), Ethereum i Tron (TRX).

Jak to działa?

Cardano składa się z dwóch warstw:

 • Warstwa rozliczeniowa Cardano lub CSL – umożliwia handlowcom przesyłanie i rejestrowanie ADA między kontami.
 • Warstwa obliczeniowa Cardano lub CCL – działa na logice inteligentnego kontraktu, aby umożliwić programistom przenoszenie funduszy poprzez programowanie.

Jeśli chesz zrozumieć, czym jest Cardano i jak działa, ważne jest, aby wiedzieć, że działa na platformie o nazwie Ouroboros. Zasadniczo jest to algorytm, który działa na protokole pfoof-of-stake. Najlepszą rzeczą, która odróżnia, ten protokół od innych technologii blockchain jest dostosowanie czasu i zużycie energii podczas wydobywania kryptowalut.

Ouroboros

Kiedy traderzy zdecydują się zagłębić w szczegóły Ada Cardano i zaczną od zrozumienia Ouroborosa, zorientują się, że jest on odpowiedzialny za podział czasu na epoki, które z kolei są określane jako przedziały czasowe mające ustalone już okresy. Te sloty są podobne do zmian w fabryce. Każda epoka ma swojego lidera, wybieranego przez węzły lub interesariuszy, którzy są odpowiedzialni za tworzenie i potwierdzanie bloków transakcji w łańcuchu bloków Cardano. W przypadku niepowodzenia następny lider otrzyma szansę w następnej epoce. Gdy transakcje są przeprowadzane przez liderów slotów, indosenci wejściowi muszą je zatwierdzić. To druga grupa interesariuszy, którzy są odpowiedzialni za sprawne działanie protokołu.

System wyborczy wymaga dwóch danych wejściowych, aby wyniki w łańcuchach bloków kryptowalut były bezstronne. Pierwszymi danymi jest wielostronny system obliczeniowy, czyli grupa węzłów w sieci, które działają jak rzut monetą (dlatego muszą dzielić się wynikami między sobą). Drugi rodzaj danych wejściowych jest określany jako dystrybucja stawki lub bogactwa, gdzie węzły z większą liczbą monet lub większą stawką mają większe szanse zostać wybranymi liderami w grze.

Do czego służy Cardano?

Biorąc pod uwagę fakt, że kryptowaluty szturmem podbijają świat, obecnie konieczne jest podjęcie prac nad inter operacyjnością blockchain ze światem kryptowalut. Oprócz umożliwienia ludziom tworzenia inteligentnych kontraktów programiści stworzyli Cardano, aby ułatwić im korzystanie z dApps lub zdecentralizowanych aplikacji, z których każdy może korzystać do swoich określonych celów. Cardano okazał się jedną z najbardziej wpływowych i ukierunkowanych kryptowalut pod tym względem, ponieważ pracował nad trzema głównymi przeszkodami, z którymi mogą się spotkać handlowcy w świecie kryptowalut.

Przeszkoda 01: Metadane

Odnosi się do wszystkich informacji stojących za blockchain. Jeśli trader chce inwestować / handlować za 50 USD, metadane wyglądałyby następująco:

 • Gdzie wydano pieniądze?
 • Komu sprzedawca dał pieniądze?

Chociaż nie brzmi to tak efektywnie w świecie kryptowalut, jak się spodziewano, w tradycyjnym sektorze bankowym uzyskuje się maksymalne wyniki. Powoduje to, że podmioty mają problemy z wysyłaniem ICO, ponieważ nie mają wymaganych metadanych do dostarczenia bankom.

Powody, dla których potrzebne są metadane w blockchain:

 • Identyfikacja lub odkrycie zasobów
 • Skuteczna, dająca się udowodnić i niezawodna organizacja danych elektronicznych
 • Sposoby lub metody wymiany danych między systemami w celu poprawy inter operacyjności
 • Skuteczność ochrony zasobów, a następnie identyfikacja zachowania i cech wymaganych do jego odtworzenia

W tym miejscu warto wspomnieć o tym, że metadane mają również pewne wady. Ponieważ metadane przechowują osobiste i ważne informacje w blockchain na stałe lub w sposób przejrzysty, użytkownicy mogą znaleźć się w sytuacji, w której będą musieli trwale dołączyć je do blockchain. W tym miejscu programiści muszą pracować nad technologią blockchain firmy Cardano typu proof-of-hill – chociaż prowadzą badania naukowe od dłuższego czasu.

Przeszkoda 02: Atrybucja

Podobnie jak metadane, atrybucja wymaga programowania, które może przechowywać nazwiska i szczegóły osób / handlowców zaangażowanych w bloki transakcji. W przypadku trwałego naprawienia atrybucji może dojść do kompromisu w zakresie prywatności uczestnika, co ostatecznie sprawi, że później pomyślą o czymś zastępczym.

Aby uniknąć tego ryzyka, łańcuch bloków Cardano zaplanował umożliwienie użytkownikom korzystania z atrybucji, kiedy tylko zechcą.

Przeszkoda 03: Zgodność

Obracając się wokół wielu czynników, takich jak ATF (Anti-Terrorist Financing), KYC (Know Your Customer), AML (Anti-Money Laundering) itp., Ważne jest, aby zawsze mieć pewność co do zgodności i legalności transakcji. W przypadku przedsiębiorcy konieczne jest upewnienie się, że transakcja nie jest przeprowadzana w celu uzyskania nikczemnych korzyści. Powinien być legalny i autentyczny.

Obecnie programiści bloków Cardano wciąż muszą się nauczyć, jak może on wykorzystywać zgodność w połączeniu z atrybucją i metadanymi, aby ich użytkownicy mogli wchodzić w interakcje, kiedy tylko chcą.

Kup Kryptowaluty Na Coincasso

Gdzie jeszcze używana jest ADA?

P0rotokół ADA okazał się przydatny do wielu celów. W życiu codziennym używane są archaiczne procesy zarządzania i scentralizowane struktury, które napotykają od czasu do czasu problemy. Szczególnie są to: słabe zarządzanie, naruszenia danych, wysokie koszty, nieefektywność procedur, oszustwa i ograniczona przejrzystość. Ada Cardano zamierza rozwiązać wszystkie te problemy.

Niektóre z krytycznych obszarów, w których ma to duże znaczenie:

 • Fałszerstwo – IOHK ułatwia użytkownikom korzystanie z Atala SCAN, który jest programem odpornym na manipulacje -potwierdza pochodzenie produktu. Jest to projekt podlegający audytowi, który ma na celu ochronę klientów i marek przed oszustwami lub podróbkami w sektorze detalicznym.
 • Edukacja – ten sektor korzysta z Atala PRISM, które jest określane jako rozwiązanie dotyczące poświadczeń i identyfikatorów. Ten blokchain jest odpowiedzialny za ochronę certyfikatów akademickich za pomocą ekosystemu odpornego na manipulacje.
 • Rząd – w tym przypadku zdecentralizowany system jest używany do wydawania poświadczeń i zarządzania systemami weryfikacji w celu zmniejszenia zależności od organów wydających.
 • Tożsamość cyfrowa – Ada jest odpowiedzialna za nadanie tożsamości obywatelom, którzy nie korzystają z usług bankowych z krajów rozwijających się.
 • Rolnictwo – technologia blockchain pomaga użytkownikom w certyfikacji produktów i śledzeniu za pomocą rozwiązań EMURGO lub Atala Trace.
 • Opieka zdrowotna – w sektorze opieki zdrowotnej, Atala SCAN jest przydatny, ponieważ uwierzytelnia i weryfikuje produkty i usługi farmaceutyczne, a także gwarantuje bezpieczeństwo pacjentów.

Inne ważne zastosowania

Zdecentralizowana platforma open source, dąży do prześcignięcia swoich konkurentów, zapewniając niesamowite opcje projektowania i funkcjonalności. Projekt protokołu zapewnia lepszą skalowalność, kompatybilność i bezpieczeństwo technologii blockchain typu proof-of-hill, dzięki czemu sektor finansowy będzie mógł łatwo podejmować decyzje.

Ponieważ blokchain Cardano jest wciąż na etapie rozwoju, jego wykorzystanie jest dość ograniczone. Produkty, które zostały opracowane zgodnie z jego protokołem (składającym się z warstwy rozliczeniowej i warstwy obliczeniowej) zwykle koncentrują się na tożsamości cyfrowej i możliwości identyfikacji łańcucha dostaw. IOHK szczyci się oferowaniem wielu produktów, które biznes lub przedsiębiorstwa mogą wykorzystać w celu poprawy wydajności i możliwości identyfikacji łańcucha dostaw.

Innymi słowy, kryptowaluta ADA może być używana tak jak bitcoiny lub Ethereum. Należy jednak pamiętać, że Bitcoin może przeprowadzić 7 transakcji w ciągu sekundy, podczas gdy Cardano jest w stanie ułatwić użytkownikom wykonywanie dziesiątek tysięcy transakcji w ciągu sekundy, co sprawia, że ​​sieć jest bardziej wydajna i bezpieczna jako system płatności.

Cardano Blockchain
Cardano Blockchain Secure

Czy Cardano osiągnie 100 dolarów?

Opracowany przez Charlesa Hoskinsona, Ada Cardano miał niesamowity początek swojej popularności w 2017 roku. Początkowo zespół finansowy Cardano podjął wiele wysiłków i zebrał ponad 63 miliony dolarów w celu znacznego wzrostu ich działalności, podczas gdy Bitcoin ma już ponad 50% pokrycia rynku. Ich wysiłki opłaciły się i ADA znalazła się na wielu giełdach kryptowalut. Od swojego powstania do 2020 roku Cardano cieszyło się niesamowitą sławą i reakcją handlowców.

Nawet w fazie rozwoju w 2020 r. ADA było sprzedawane po 0,03 USD, co w krótkim czasie wzrosło do 0,06 USD. Później, w związku z wybuchem COVID-19, cena spadła do szokującej ceny 0,02 USD, ale zdołała utrzymać stały wzrost do końca lipca, kiedy jej cena spadła do 0,15 USD.

Rok zakończył się obrotem ADA na poziomie 0,17 USD, co jest całkiem dobrą ceną w porównaniu z poprzednim rokiem.

Kurs Cardano 2021
Cardano Chart 2021

Przewidywanie cen

Na 2021 rok

Od momentu wprowadzenia, Cardano zdołał znaleźć się wśród jednych z najlepszych blockchainów na świecie. Istnieje wiele prognoz, że Cardano ADA wzrośnie od pierwszego dnia 2021 r. I może osiągnąć nowy szczyt do końca 2021 r. – który może wynosić 10 USD.

Do 2022 roku

Zgodnie z podejściem finansowym i spekulacjami, oczekuje się, że najlepszy kurs Cardano zacznie się w 2022 r. Przewiduje się, że cena będzie oscylować w okolicach 12 USD, co jest całkiem niezłe w porównaniu z obecnym stanem. Cena może jednak osiągnąć wyższy poziom, jeśli Cardano skupi się na niektórych wydarzeniach i znajdzie więcej inwestorów, którzy zwiększą wolumen. Eksperci przewidują, że Cardano może osiągnąć nowy rekord w wysokości 22 USD do końca 2022 roku.

5 lat

Przez okres 5 lat lub dłużej kryptowaluta ADA może osiągnąć szereg zwycięstw i dać w zamian nagrody handlowcom, ponieważ w ich sieci będzie się pojawiać coraz więcej integracji i partnerstw. Oczekuje się, że te wahania wpłyną na cenę ADA i może osiągnąć nowy szczyt w wysokości 100 USD, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z przewidywaniami.

Czy Cardano to dobra inwestycja?

Nie trzeba dodawać, że cena kryptowaluty zależy od wielu czynników. Aby dowiedzieć się, czy ADA Cardano jest warta inwestycji przeanalizowanie dominujących czynników lub elementów, które decydują o ich wartości.

Biorąc pod uwagę fakt, że wolumen kryptowalut ADA jest ograniczony, mechanizm i nagrody są odporne na inflację ze względu na ich stały wzrost i rozwój. Zdecentralizowany charakter sprawia, że ​​są one bezpieczne dla inwestycji, a ich wielowarstwowa architektura i ciągły rozwój zapewniają skalowalność. Krótko mówiąc, można powiedzieć, że charakterystyka techniczna monet ADA sprawiła, że ​​są one wyjątkowe i preferowane na rynku kryptowalut. Jak to zwykle bywa na giełdzie kryptowalut, inwestując w ADA, możesz wiele zyskać, ale i stracić.

Ponadto, cena Cardano zależy od liczby smart kontraktów i aplikacji dApps. Rygorystyczne i ukierunkowane badania akademickie i naukowe mogą sprawić, że ten łańcuch bloków będzie trwały i stabilny, co ostatecznie sprawi, że ta moneta będzie warta inwestycji.

Podsumowanie

Obecnie Cardano stało się jedną z ważniejszych kryptowalut dzięki swojemu niesamowitemu mechanizmowi. Hoskinson i Fundacja Cardano mają wiele planów, aby uczynić swoją przyszłość lepszą i jasną. Użytkownicy będą mogli również skorzystać z zarządzania tożsamością, uniwersalnego portfela kryptowalut, Daedalus, długoterminowego podejścia finansowego i systemu kredytowego wraz z konwersją kryptowaluty na Fiat. Jednak nadal pozostaje tajemnicą, czy ADA będzie działać w planowanych systemach i projektach, czy nie.

W nadchodzących latach inwestorzy mogą stworzyć Cardano z lepszym mechanizmem i siłą finansową, ponieważ fundacja sporządziła listę instytucji partnerskich, które pomogłyby udoskonalić jej algorytm i zaprojektować nową i lepszą strukturę zarządzania.

Przeczytaj też:

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022