Co sprawia, że Dash jest superbohaterem? | CoinCasso Exchange

Wróciliśmy z naszymi cotygodniowymi recenzjami kryptowalut! Niedawno poinformowaliśmy o nowych kryptowalutach na giełdzie CoinCasso Exchange, jednym z nich jest Dash. Czym charakteryzuje się ta kryptowaluta? Dlaczego warto w nią inwestować? Jakie innowacje przynosi? Spójrzmy!

 

Cyfrowa gotówka

Dash, zwany Digital Cash (cyfrowa gotówka) lub “nowym PayPalem”, to kryptowaluta typu peer-to-peer, koncentrująca się na branży płatniczej, oparta na kodzie open source. Projekt Dash opiera się na podobnych założeniach, jak Bitcoin, ale z większą funkcjonalnością. Kryptowaluta oferuje system natychmiastowej płatności – InstantSend i system prywatnych transakcji – PrivateSend. Dash jest także jedną z pierwszych zdecentralizowanych i autonomicznych organizacji (DAO).


 

Here you should see the widget from CoinMarketCap. Turn off AdBlock, if you want to see it.

Dash trading graph:


Spada i spada

Dash jest obecnie w rankingu 20 najlepszych kryptowalut w rankingu kapitalizacji rynkowej. Przez długi czas znajdował się w pierwszej dziesiątce – prawie od premiery w 2014 roku. Dash posiadał najlepszą cenę w stosunku do Bitcoin w pierwszym kwartale 2017 roku. Później jego cena zaczęła “odbiegać” od “króla krypto”, ale jak większość kryptowalut, jego cena bezwzględna osiągnęła najwyższy poziom w styczniu 2018 roku, kiedy cena Dash przekroczyła 1500 USD! Następnie zmniejszyła się około pięć razy (do około 300 USD) do kwietnia 2018 roku, a następnie ponownie obniżyła się do około 150 USD w lipcu. Ostatnio cena Dash wciąż spada – pod koniec grudnia osiągnęła około 80 USD, a w momencie publikacji tego artykułu (8 lutego 2019) cena Dash jest zbliżona do jego najniższego poziomu. Czy “powstanie z popiołów”?

 

Przewidywania ceny Dash – astronomiczny zwrot inwestycji?

Długoterminowe perspektywy inwestycyjne Dasha według analityków są bardzo optymistyczne. Smartereum.com podaje odważną tezę – ich zdaniem cena Dasha osiągnie 5000 USD w ciągu najbliższych 5 lat! Uważają też, że cena powinna gwałtownie wzrosnąć już w 2019 roku. Coraz więcej konsumentów chce zacząć używać Dash do codziennego użytku ze względu na większą prywatność i szybsze czasy transakcji, a wielu innych użytkowników już przeszło na Dash, co oznacza, że ​​cena Dash można z łatwością skoczyć do góry.

Kupować Dash, gdy spada – nie kiedy rośnie – czy jest to dobry pomysł? Wydaje się, że tak jest, ponieważ jest to zdecydowanie wyjątkowy projekt. Cierpliwość jest ważna, ponieważ Dash niekoniecznie jest dobrą inwestycją krótkoterminową, ale za kilka lat powinien przynieść realne zyski swoim inwestorom.

 

Historia Dasha

Dash został pierwotnie stworzony przez Evana Duffielda w styczniu 2014 roku jako “XCoin”. To jest fork Bitcoina. Evan Duffield jest 39-letnim przedsiębiorcą i programistą. Zaledwie kilka dni po premierze XCoin (XCO) wydobyto około 2 milionów monet. Liczba ta stanowiła około 10% całkowitej podaży XCoin. Problem pojawił się w wyniku problemu z kodem źródłowym Litecoin, z którego XCoin został rozwidlony. Zostało to rozwiązane później, a projekt był w stanie pozbyć się tego początkowego błędu. Obecnie podaż w obiegu Dash jest równa 8 617 166 DASH.

Krótko po starcie, Duffield zrezygnował z nazwy XCoin i do marca 2015 r. ta kryptowaluta była nazywana Darkcoin. Następnie Darkcoin ostatecznie zmienił nazwę i zaczął być rozpoznawalny jako Dash.

Obecnie Ryan Taylor jest dyrektorem generalnym Dash Group.
 

Pierwsza anonimowa kryptowaluta

W whitepaper Dash została opisana jako pierwsza anonimowa kryptowaluta oparta na prywatności, bazowana na pracy Nakamoto. Dash może być użyty do natychmiastowych prywatnych płatności online lub w sklepie przy użyciu bezpiecznej platformy typu open source obsługiwanej przez tysiące użytkowników na całym świecie. Dash ma na celu uproszczenie funkcji Bitcoina – zamiast używać skomplikowanego adresu, dostajesz tylko nazwę użytkownika w sieci Dasha.

 

Dash – masternode’y

Projekt Dash oparty jest na masternodach. Jest to system uprzywilejowanych węzłów odpowiedzialnych za zaawansowane funkcje systemowe. Ochrona masternoda wynosi 1000 DASH, co oznacza, że ​​za cenę DASH 100$, aby móc uruchomić węzeł masternoda, musisz mieć 100 000$. Masternody odgrywają ważną rolę w głosowaniu nad zmianami i rozwojem projektu DASH.

 

Nietypowy halving

Podobnie jak Bitcoin, Dash wykorzystuje mechanizm konsensusu Proof of Work. Algorytm X11 służy do wydobycia. Jest to kombinacja 11 różnych funkcji hashujących, dlatego jest bardzo bezpieczny, ponieważ potencjalni hakerzy musieliby rozwiązać 11 różnych problemów. Idąc dalej, X11 pochłania o połowę mniej energii niż inny popularny algorytm Scrypt.

Jeśli chodzi o szczegóły wydobycia, po rozwiązaniu zadania i wykopaniu nowego bloku, miner otrzymuje nagrodę w postaci monet DASH. Nagrodę za wykopany blok dzieli się na: minerow, którzy otrzymują 45% i tak zwane masternody, w których rozdaje się również 45% nagrody, pozostałe 10% przeznacza się na rozwój projektu. W przeciwieństwie do Bitcoin, nagroda (w tym kontekście halving) zmniejsza się o 7% rocznie. Czas blokowania Dasha jest równy 2min 40 sekund.

 

PrivateSend

Ta usługa jest świadczona przez węzły masternodów, które mieszają monety Dash, zwiększając anonimowość obu stron transakcji. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych walut, trudno jest śledzić pojedyncze monety, więc w przypadku PrivateSend prawie niemożliwe jest wskazanie źródła, z którego wysłano monety Dash. Ta usługa jest ograniczona do 1000 coinów Dash i wymaga kilku sesji, aby zapewnić prawidłowe zakończenie procesu anonimizacji.

 

InstantSend

To kolejna unikalna funkcja Dash. Sieć masternodów umożliwia natychmiastowe i nieodwracalne transakcje między użytkownikami. Cały proces trwa do kilku sekund i kosztuje ułamki dolara.

 

Nowy PayPal?

Podsumowując, Dash służy głównie do natychmiastowych transakcji na całym świecie. Posiada unikalne cechy w porównaniu do Bitcoin i ogólnie rzecz biorąc, ten projekt ma zdecydowanie duży potencjał. Czy zamierzasz zainwestować w ten fork Bitcoina? Przypomnijmy raz jeszcze, że Dash będzie wprowadzony na giełdzie CoinCasso. Jeśli to zrobisz, życzymy Ci udanej inwestycji!

Sprawdź Dasha na jego Twitter, Facebookoficjalnej stronie.

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022