Bitcoin prognozy cen | CoinCasso Exchange
Bitcoin prgnozy cen

Bitcoin rozpalił światową wyobraźnię, gdy w 2017 r. wzrósł z 975 USD w marcu do 20 089 USD w grudniu!

Wszyscy – nawet najmniej znający się na technologii ludzie – mówili o Bitcoinie. Kolejne lata ugruntowały jego status jako aktywa i ważnej inwestycji. Cały ekosystem wyrósł na bańce Bitcoin, gdy druga fala ostrożniejszych inwestorów, chcących zdobyć kawałek kolejnego boomu kryptowalut, jako pierwsza wskoczyła na rynek kryptowalut.

W tym szalonym pośpiechu ludzie na ogół zapomnieli, że wśród klas aktywów Bitcoin miał jedną z najbardziej niestabilnych historii handlowych. Przeszła przez różne cykle ekstremalnych boomów i załamań. Jej 13 lat istnienia zostało naznaczone ogromnymi bańkami cenowymi oraz dwucyfrowymi wzrostami i spadkami.

Jednak w przeciwieństwie do innych kryptowalut, wysoka wartość Bitcoina zmusiła inwestorów i kupujących do poświęcenia więcej czasu, wysiłku i pieniędzy na formuły przewidywania cen Bitcoin.

Aby zrozumieć, jak może się zmienić w przyszłości, ważne jest przyjrzenie się historii Bitcoina.

Bitcoin Price Prediction

History of Bitcoin – From 0 to 60k

Gdybyśmy mieli jednym słowem opisać jazdę Bitcoina od jego początku w 2009 roku do dzisiaj, byłoby to – rollercoaster. Wyboista, przerażająca, ale ekscytująca jazda. Nie dla bojaźliwych, ale dla tych, którzy kochają pośpiech, to był dobry bieg.

Pierwszy znaczący skok dla Bitcoina nastąpił w 2013 roku, kiedy zaczął handlować na giełdzie kryptowalut po 13,50 USD. Pierwszy boom nastąpił zaraz po tym, gdy w kwietniu 2013 r. osiągnął szczyt w wysokości 220 USD, po czym szybko poprawił się do 70 USD. Jednak cena bitcoina nigdy więcej nie spadła poniżej tego progu. W perspektywie długoterminowej strzałka ceny zawsze była skierowana w górę.

Droga pozostała wyboista do 2017 roku, kiedy przekroczyła granicę 1000 USD dzięki zaufaniu inwestorów i zakończyła rok ze zdumiewającą kwotą 19 783 USD. Oczywiście nieunikniona korekta cen i krach nastąpiły wkrótce potem, a Bitcoin zakończył rok 2019 na poziomie 7000 USD.

Pandemia i uznanie z kilku krajów sprawiły, że Bitcoin ponownie odleciał. Tym razem nie było odwrotu, a grudzień 2020 roku zakończył rok z 155% zyskiem.

2021 był jak dotąd najlepszym rokiem, a wartość Bitcoina osiągnęła znacznie ponad 60 000 USD. Pomimo ogromnej krachu w połowie roku, rozmowy o Bitcoin i ogólnie o kryptowalutach pozostają pozytywne. Nikt nie spodziewa się, że zniknie, a prawie wszyscy przewidują znaczne długoterminowe zyski.

 

Bitcoin will reach $1,00,000 in the next 3 – 4 years and, in the long run, will reach the mark of $1 million in or by 2037.

Chamath Palihapitiya – Co-owner of Golden State Warriors & founder of Social Capital

W globalnej ankiecie 42 ekspertów ds. kryptowalut powiedziało niedawno, że hiperbitcoinizacja – moment, w którym kurs Bitcoina wyprzedzi globalne finanse – nastąpi do 2050 roku.

Dwa spojrzenia na prognozy cen Bitcoin

Świat Bitcoina został podzielony na dwa obozy wspierające dwie różne teorie dotyczące przyszłości Bitcoina i kryptowalut. Oba poglądy opierają się na analizie wzorców poprzednich cykli cenowych, ale prowadzą do dwóch różnych prognoz.

Teoria 1 – To the Moon (na Księżyc)

Opartą na modelu Stock to Flow (S2F) bardziej optymistyczną teorię popularyzuje Holender, który występuje pod pseudonimem PlanB. Twierdzi, że spędził dziesięciolecia w branży finansowej i ma stopnie naukowe z prawa i ekonomii. PlanB zastosował model S2F do prognozowania ceny Bitcoina i do tej pory uzyskał zaskakująco dokładne wyniki.

S2F — model dzieli bieżącą podaż (zapas) towaru lub aktywów przez jego roczną produkcję (przepływ). Kiedy pojawił się po raz pierwszy w 2019 roku, umieścił Bitcoina za złotem, ale przed srebrem.

Model przewiduje przewidywaną cenę Bitcoina na 288 000 USD do 2024 roku.

Teoria 2 – Dead Cat Bounce

Na ciemniejszym froncie znajduje się teoria odbicia martwego kota, przedstawiona przez innego anonimowego analityka, CryptoWhale, który bije na alarm w sprawie kryptowalut. Uważa, że ​​hossa na Bitcoinie już się skończyła, a Bitcoin spadnie znacznie poniżej poziomu 29 000 $, do którego spadł pod koniec lipca.

Czasami był też niesamowicie dokładny. Zwłaszcza w kwietniu (przed majową korektą cen), kiedy ostrzegł, że rynek prawdopodobnie doświadczy rekordowych likwidacji, ponieważ Bitcoin jest przewartościowany.

Jego prognoza ceny Bitcoina przewiduje trwałą bessę i spadek do 7000 USD.

Co to oznacza dla inwestorów Bitcoin?

Krótko mówiąc, przewidywanie ceny Bitcoina jest szalenie trudne, a zmienność jest wbudowana w ekosystem krypto. Wynika to z kilku czynników – nastrojów rynkowych, ogólnego zainteresowania inwestorów, działań i polityk rządowych, a nawet tweetów liderów biznesu – które wpływają na cenę w nieprzewidywalnym stopniu.

Długoterminowi, poważni inwestorzy:

Wielcy inwestorzy muszą uważnie śledzić i rozważać przełomowe zmiany, takie jak kształtowanie i wpływ polityki międzynarodowej na kryptowaluty oraz reakcje na kryptowaluty gigantycznych gospodarek, takich jak USA, Chiny i Indie. Ale nie mogą sobie pozwolić na ignorowanie popularnych nastrojów publicznych na rynku kryptowalut; nie można zaprzeczyć, że wzrost Bitcoina wiele zawdzięcza jego pierwszym fanom i opinii publicznej, która malowała go jako walutę wolności.

Przeciętny inwestor

Dla inwestorów o mniejszych udziałach sensowne jest trzymanie się Bitcoina, ponieważ długoterminowe prognozy są bardziej korzystne niż niekorzystnie. Ustal w swoim umyśle, ile jesteś w stanie zaryzykować i stracić bez żalu i zacznij myśleć o zbyciu bitcoinów dopiero wtedy, gdy zbliżysz się do tego progu.

Buy Crypto Coincasso

 

3 rzeczy, na które WSZYSCY inwestorzy powinni zwrócić uwagę, aby uzyskać dokładne prognozy cen bitcoin

1. Działania polityczne

Chiny ostatnio rozprawiły się z działaniami związanymi z kryptowalutami, a Stany Zjednoczone przyglądają się nowym obowiązkom sprawozdawczym dotyczącym kryptowalut. Z drugiej strony niektóre kraje, takie jak Ekwador, przyjmują kryptowaluty.

Na dłuższą metę zrozumienie, w jaki sposób te decyzje wpływają na rynek kryptowalut, ma kluczowe znaczenie dla dokładnego przewidywania ceny Bitcoin.

2. Konkurencja z tradycyjnych rynków finansowych

Inwestorzy instytucjonalni zdali sobie sprawę, że Bitcoin jest zbyt cenny, by go zignorować. Zmusza to również tradycyjne instytucje bankowe (już przeżywające walkę z fintechowymi startupami) do ochrony swojej dominacji na rynku. W nadchodzących latach mogą pojawić się również zalegalizowane waluty cyfrowe pochodzące z banków.

3. Wzorce rynkowe

Rynki i to, co je motywuje, pozostaje niezmienne od pokoleń. Tak więc chociaż kryptowaluta jest nowym niestabilnym czynnikiem, rynek finansowy i sposób, w jaki ludzie na nim funkcjonują, niewiele się zmieniły. Jest wiele do nauczenia się, obserwując stare wzorce i przeszłe byki. Dla inwestorów, którzy rozumieją trendy rynkowe, przewidywanie ceny Bitcoina staje się sprawą popartą danymi.

 

Analysis Data

Jakie są prognozy cenowe Bitcoin na 2021 rok?

Ten rok był dla Bitcoina szalony; od osiągnięcia najwyższego w historii poziomu ponad 64 000 USD, spektakularnie się rozbił i stracił połowę swojej wartości w ciągu 3 miesięcy. Widzimy już pewne odbicie, ale tak duża niestabilność wystraszyła większość inwestorów. Tylko najbardziej zagorzali inwestorzy i fani Bitcoina ogłaszają jego niezwyciężoność z dachów; reszta siedzi na uboczu i czeka.

Bitcoin zbierze się i odbije, ale kiedy i ile jest nadal przedmiotem dyskusji.

Większość panelistów (61%) w 42 eksperckim badaniu przeprowadzonym przez Findera twierdzi, że Bitcoin jest obecnie niedowartościowany, a panel oczekuje, że Bitcoin zakończy 2021 r. na poziomie 66 284 USD

Pozostajemy optymistami i sugerujemy, abyś również trzymał swoje monety. W rzeczywistości, jeśli możesz sobie na to pozwolić, to jest właściwy czas, aby zainwestować więcej w Bitcoin. Możesz już nie zobaczyć tej ceny!

Możesz przeglądać naszą stronę i dokonać tego zakupu za pośrednictwem naszej giełdy kryptowalut w CoinCasso – jest to proste i bezpieczne, szybkie i uczciwe.

Buy Crypto Coincasso

FAQ

Ile będą warte Bitcoiny w 2025 roku?

Ponownie, prognozy cen bitcoin na 2025 r. wahają się po bardzo szerokim łuku. Panel ekspertów krypto ankietowanych przez Findera przewiduje, że cena bitcoina wzrośnie do 318 417 USD do grudnia 2025 r. W tym gronie najbardziej uparty ekspert ustalił cenę na około 160 000 USD do końca roku 2025. Tymczasem 54% z nich uważa, że hiperbitcoinizacja nastąpi do 2050 roku.

Na niedźwiedzim końcu spektrum widzimy ekspertów ustalających niskie cele, przy czym najniższym jest 20 000 USD w EOY 25, a wielu innych lokuje swoje pieniądze między 45 a 60 000 USD.

Ile będzie wart Bitcoin w 2023 roku?

Zgodnie z najnowszą prognozą długoterminową, cena Bitcoina osiągnie 100 000 USD do końca 2023 r. Może zamknąć się w 2021 słabo, ale będzie stale rosnąć i wchodzić w 2023 w 6 liczbach, a następnie będzie dalej rosnąć.

Ile będzie wart Bitcoin w 2030 roku?

Nawet przy swojej zmienności Bitcoin upaja się tytułem dziadka kryptowalut. O ile nie wydarzy się coś naprawdę drastycznego, Bitcoin – i ogólnie kryptowaluty – z pewnością będą istnieć w 2030 roku i będą jeszcze lepiej zintegrowane z naszym życiem. Wszystkie obecne prognozy wskazują, że Bitcoin zbije milion dolarów do 2030 roku. Oczywiście nie bierze to pod uwagę nieprzewidzianych wydarzeń lub polityk, które mogą wpłynąć na błyskawiczny wzrost Bitcoina na szczyt.

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022