Zrozumieć wskaźnik strachu i chciwości Bitcoin – czym jest fear & greed index Bitcoin? | CoinCasso Exchange
Bitcoin Fear i Greed Index

Handel kryptowalutami to emocjonująca gra. Możesz wykonać wszystkie analizy jakie masz i mieć rację co do wszystkich swoich intuicji rynkowych. Ale nadal może być niezwykle trudne, aby trzymać się swojej tezy inwestycyjnej. Szczególnie w obliczu ekstremalnej zmienności, z której znany jest rynek — zwłaszcza gdy pojawiają się niespodziewane wiadomości o kryptowalutach.

Ale co by było, gdybyś miał sposób na śledzenie tego wszystkiego? Ułatwiłoby to wiele, prawda?

Właśnie do tego służy indeks strachu i chciwości Bitcoina (fear & greed index Bitcoin). Jest to miara, która śledzi, kiedy inwestorzy Bitcoin są chciwi (i chętnie kupują tę kryptowalutę), a kiedy się boją.

Śledzenie indeksu chciwości (fear index) to doskonały sposób na bardziej obiektywną ocenę nastrojów na rynku. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak możesz go wykorzystać do osiągania większych zysków na rynku kryptowalut.

Zrozumieć indeks strachu i indeks chciwości Bitcoina (fear and greed index Bitcoin)

Podstawowa koncepcja wskaźnika strachu i chciwości jest w rzeczywistości dość prosta. Jest to indeks o wartości od 0 do 100. Gdy skala wynosi 0, inwestorzy Bitcoin wykazują maksymalny poziom strachu.

Na drugim końcu spektrum wynik 100 oznacza maksymalną chciwość na rynkach. Możesz wykorzystać te wahania nastrojów, aby pomóc Ci podejmować decyzje dotyczące Twoich transakcji.

Jednak z takiego narzędzia naprawdę warto korzystać tylko wtedy, gdy jest obliczone w obiektywny sposób. A to może być trudne — zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę, że mówimy o przełożeniu ludzkich emocji na dane, które można śledzić.

Ale wskaźnik strachu i chciwości wykonuje w tym pracę tak dobrze, jak tylko potrafi. Przedstawiamy, jak obliczyć wskaźnik fear & greed index dla Bitcoin.

Bitcoin Chart
Bitcoin Chart

Obliczanie wskaźnika strachu i chciwości Bitcoin

Na ten indeks składa się sześć metryk. Oto, one oraz jaki procent wszystkich danych stanowią:

  • Zmienność (25%)
  • Dynamika rynku (25%)
  • Media społecznościowe (15%)
  • Ankiety (15%)
  • Dominacja Bitcoina (10%)
  • Trendy wyszukiwania online (10%)

Przyjrzyjmy się teraz każdemu z nich.

Zmienność (25%)

Kiedy wyniki zmienności są wyższe niż średnia, może to być oznaką strachu na rynku. Tak więc indeks mierzy dzienną zmienność Bitcoina, a następnie porównuje pomiar ze średnimi poziomami zmienności w ciągu ostatnich 30 i 90 dni.

Dynamika rynku (25%)

Indeks chciwości mierzy dynamikę rynku, patrząc na dzienne poziomy wolumenu i porównując je ze średnimi poziomami wolumenu z ostatnich 30 i 90 dni. Jeśli jest duży wolumen zakupów, podczas gdy rynek gwałtownie rośnie, może to oznaczać, że inwestorzy stają się zbyt chciwi.

Media społecznościowe (15%)

Indeks śledzi również puls Twittera, aby śledzić zmieniające się trendy w tym, jak ludzie w mediach społecznościowych mówią o Bitcoin. Robi to, analizując liczbę postów dla różnych hashtagów.

Ankiety (15%)

Jest to chyba najbardziej bezpośredni sposób, w jaki indeks strachu i chciwości Bitcoin śledzi nastroje rynkowe. Wykorzystuje Strawpoll do przeprowadzania cotygodniowych sondaży kryptograficznych, które po prostu pytają ludzi, jak obecnie myślą o Bitcoin.

Dominacja Bitcoina (10%)

Dominacja bitcoinów to kolejna naprawdę ważna część wskaźnika strachu i chciwości. Ale może nie w sposób, w jaki myślisz.

Jeśli nie znasz tego wyrażenia, dominacja Bitcoin to odsetek, który śledzi kapitalizację rynkową Bitcoina w stosunku do całego rynku kryptowalut.

Ale kiedy dominacja Bitcoina jest wysoka, nie oznacza to, że ludzie stają się chciwi. Rzeczywistość jest odwrotna. Dzieje się tak, ponieważ gdy inwestorzy są chciwi, mają tendencję do przenoszenia swoich funduszy Bitcoin na bardziej ryzykowne monety alternatywne. Kiedy inwestorzy boją się, mają tendencję do czerpania zysków z alternatywnych monet i późniejszy powrót do bezpiecznego krypto, jakim jest Bitcoin.

Trendy wyszukiwania online (10%)

Wreszcie, wskaźnik strachu i chciwości analizuje również zmiany w danych dotyczących trendów wyszukiwania. Dokładniej rzecz biorąc, indeks pokazuje, w jaki sposób liczba wyszukiwań Bitcoin i powiązanych terminów zmienia się w czasie.

Kup Kryptowaluty Na Coincasso

Jak śledzenie strachu i indeksu chciwości Bitcoin pomaga inwestorom?

Okej, teraz wiesz, czym jest indeks strachu i chciwości Bitcoina, a także jak jest obliczany. Ale czy powinieneś zacząć używać go do podejmowania decyzji dotyczących handlu kryptowalutami?

Istnieje wiele dobrych powodów, aby zwracać uwagę na strach i indeks chciwości Bitcoina. Ale, tak jak w przypadku każdego pojedynczego wskaźnika, wskaźnik chciwości powinien być częścią twojego arsenału, a nie całością. Innymi słowy, najlepiej jest używać indeksu wraz z innymi wskaźnikami, zamiast całkowicie na nim polegać.

Jak więc możesz skorzystać z używania tego indeksu crpto? Spójrzmy.

Główną propozycją wartości indeksu strachu i chciwości Bitcoin jest zapewnienie inwestorom szybkiego i łatwego sposobu oceny nastrojów na rynku kryptowalut w czasie.

Pobiera dane z sześciu przydatnych źródeł, wykonuje na ich podstawie obliczenia i przedstawia te informacje w sposób niezwykle łatwy do przyswojenia. Wszystko, co musisz zrobić, to spojrzeć na wagę i sprawdzić, czy liczba jest bliższa strachowi lub chciwości.

Potwierdź swoje decyzje kupna i sprzedaży, zanim je podejmiesz

Indeks jest również miłym zabezpieczeniem, którego możesz użyć do weryfikacji niektórych decyzji dotyczących kupna i sprzedaży, które podejmujesz w krypto. Pomoże Ci określić, czy rynek jest byczy, czy niedźwiedzi.

Na przykład, być może jesteś teraz zainteresowany kupnem Bitcoina. Zanim to zrobisz, dobrym pomysłem może być sprawdzenie wskaźnika strachu i chciwości. Jeśli indeks mówi, że rynek jest wyjątkowo przerażający, kupujesz w idealnym momencie.

Ale jeśli mówi się o wyjątkowo chciwym, możesz wstrzymać się z zakupem — nawet jeśli boisz się, że przegapisz.

Gdzie znaleźć indeks

Indeks strachu i chciwości Bitcoin jest zarządzany przez Alternative.me. Możesz go znaleźć, odwiedzając ten link, aby znaleźć stronę internetową firmy.

Indeks strachu i chciwości Bitcoin dzisiaj

Latest Crypto Fear & Greed Index

Użyj CoinCasso, aby czerpać zyski ze strachu i chciwości traderów

Rynek kryptowalut jest bardzo konkurencyjny. Teraz, gdy wiesz już wszystko o indeksie strachu i chciwości Bitcoina czas wykorzystać te informacje na swoją korzyść. A najlepszym miejscem do tego jest CoinCasso – polska giełda kryptowalut.

Jesteśmy pierwszą giełdą hybrydową na świecie, co oznacza, że ​​oferujemy to, co najlepsze w giełdach scentralizowanych i zdecentralizowanych. Nasza platforma oferuje również zniżki na transakcje do 50% za przechowywanie tokenu CCX. Dzięki nam możesz zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy.

Już dziś możesz założyć u nas konto za darmo. Wystarczy odwiedzić ten link.

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022