Bitcoin Cash – co to jest i czy warto? | CoinCasso Exchange

Chcesz wiedzieć, co to jest Bitcoin Cash? Jakie są różnice między Bitcoinem a Bitcoin Cash? A może szukasz informacji o kursie BCH? Nie mogłeś trafić lepiej. W tym artykule dowiesz się wszystkiego o Bitcoin Cash.

Bitcoin Cash – co to jest?

W świecie kryptowalut istnieje kilka tysięcy wirtualnych coinów. Najpopularniejsze z nich to Bitcoin, Ethereum, Lisk, Dash i Bitcoin Cash. Czym jest Bitcoin cash? To kryptowaluta stworzona w sierpniu 2017 roku jako skutek hard forka Bitcoin. Bitcoin Cash zwiększa rozmiar bloków dzięki czemu, umożliwia przetwarzanie większej liczby transakcji. Bitcoin Cash to elektroniczny pieniądz peer-to-peer. Jest to zdecentralizowana kryptowaluta, która nie wymaga do podczas działania zaufanych stron trzecich, takich jak państwo, ani banku centralnego. Bitcoin Cash to ciekawa alternatywa dla Bitcoina. Dzięki Bitcoin Cash możesz wysyłać pieniądze do każdego miejsca na świecie, 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. W przypadku zarówno Bitcoin Cash, jak i innych kryptowalut, nie ma żadnych ograniczeń.

W branży kryptowalut zwykło mawiać się, że depozyty bankowe są bezpieczne w takim stopniu, w jakim zdecydują o tym przywódcy polityczni i państwa. Niestety banki mają dużą swobodę w zamrażaniu kont i utrudnianiu dostępu do własnych środków. Banki mogą również zdecydować za klienta o zablokowaniu transakcji, naliczeniu opłat lub zamknięciu konta bez ostrzeżenia. Natomiast Bitcoin Cash zapewnia pełną, suwerenną kontrolę nad własnymi funduszami, do których masz dostęp z dowolnego miejsca na świecie.

Tak jak w przypadku Bitcoina, protokół Bitcoin Cash gwarantuje, że nigdy nie będzie więcej niż 21 milionów monet. Rządy stale drukują pieniądze, nieskończenie zwiększając podaż i dewaluując oszczędności wszystkich. Bitcoin Cash ma stałą podaż i dlatego reprezentuje solidne pieniądze.

Jakie są zalety korzystania z Bitcoin Cash? BCH oferuje więcej prywatności niż tradycyjne waluty fiducjarne i systemy płatności, takie jak przelewy bankowe i płatności kartą kredytową. Dzieje się tak dlatego, że oprócz samego posiadacza BCH nikt inny nie wie, do kogo należy dany adres BCH. Bitcoin Cash oferuje różne poziomy prywatności w zależności od tego, w jaki sposób jest wykorzystywany.

Bitcoin Cash – historia powstania

Bitcoin Cash został stworzony, aby powrócić do wartości, które pierwotnie towarzyszyły kryptowalucie Bitcoin. Zdaniem członków branży, z biegiem lat Bitcoin miał coraz mniej wspólnego z wizją Satoshi Nakamoto, twórcy BTC. Z drugiej strony rozwój Bitcoin Cash był hamowany przez różne osoby, organizacje i firmy zaangażowane w development protokołu Bitcoin. W rezultacie zdaniem wielu traderów Bitcoin jest obecnie bezużyteczny jako pieniądz ze względu na coraz wyższe opłaty za transakcje i czasy transferu trwające od godzin do dni. Wszystko to dlatego, że bloki Bitcoin są pełne.

Zasadniczo „bloki” to grupy nowych transakcji dodawane do łańcucha bloków. W sieci Bitcoin transakcje są przetwarzane blok po bloku. Bitcoin został zaprojektowany tak, aby generować 6 bloków na godzinę lub jeden co dziesięć minut. Na samym początku powstania, do kodu Bitcoin dodano limit wielkości bloków, aby zapobiec możliwemu ataku, w którym duża liczba transakcji mogłaby osłabić sieć. Limit wielkości bloku ustalono odgórnie na 1 MB. Oczywiście limit wielkości bloku nigdy nie miał na celu zahamowania wzrostu sieci, a jedynie obronę przed teoretycznym atakiem. Adopcja Bitcoinów przez traderów zaczęła się powoli i dopiero w 2012 roku blockchain przetwarzał 250 transakcji na blok, czyli około 1500 transakcji na godzinę. Podwojenie tej liczby zajęło jeszcze dwa lata (a więc do 2014 r.), kiedy to sieć Bitcoin przetwarzała 500 transakcji na blok. Obecnie sieć Bitcoin osiągnęła maksymalną wydajność i przetwarza około 2500 transakcji na blok.

Zwolennicy Bitcoin Cash naciskali na zwiększenie rozmiaru bloku, jednak spotykało się to z oporem ze strony wyznawców Bitcoina. Od momentu powstania do lipca 2017r. działanie bitcoin money było oparte na zestawie reguł dotyczących tej kryptowaluty. Jednak ostatecznie grupa aktywistów kryptowalut, inwestorów, przedsiębiorców, deweloperów i górników była niezadowolona z proponowanych przez Bitcoin planów ulepszeń SegWit, które miały zwiększyć wydajności. Z tego powodu został przeforsowany hard fork, którego skutkiem było powstanie kryptowaluty BCH. Proponowany podział obejmował plan zwiększenia liczby transakcji, które jego księga może przetwarzać, poprzez zwiększenie limitu rozmiaru bloku do ośmiu megabajtów.

W lipcu 2017 r. pula wydobywcza Via BTC zaproponowała nazwę Bitcoin Cash. Fork wszedł w życie 1 sierpnia 2017 r. W rezultacie blockchain Bitcoin podzielił się na dwie części i powstał Bitcoin Cash.

Z kolei 15 listopada 2018 r. doszło do hard forka łańcucha Bitcoin Cash. W ten sposób powstał Bitcoin SV.

Bitcoin Cash – kurs

W momencie utworzenia w sierpniu 2017 r., ceny kryptowaluty osiągnęły 200 USD. Już w grudniu BCH osiągnął ATH (All Time High, najwyższy poziom) 4300 USD. Już w styczniu cena spadła do 2600 USD, a później, podczas ogólnej recesji na rynku kryptowalut, do 700 USD i niżej. Po hard forku cash BCH i powstaniu Bitcoina SV, Bitcoin Cash cena odnotowała spadek aż do 75 USD. Historycznie jest to najniższa cena BCH.

bitcoin cash year price chart

Źródło: coinmarketcap.com
 

Obecna cena Bitcoin Cash (BCH) waha się około 180 USD. Całkowita kapitalizacja rynkowa wynosi 3 395 983 341 USD, co czyni BCH piątą najpopularniejszą cyfrową walutą od grudnia 2019 r. Podaż w obiegu wynosi 18 187 875 BCH. Dzienny obrót wynosi około 1 779 736 458 USD. Najwyższy w historii poziom Bitcoin Cash, wynoszący 4 355,62 USD, został osiągnięty w styczniu 2018 r. Szacowany zwrot z inwestycji w BCH (ROI – Return On Investment) w wysokości BCH wynosi 268,60%, co oznacza, że wartość BCH 100 USD zakupiona w momencie uruchomienia Bitcoin Cash byłaby wydajność dzisiaj 269 USD.

Bitcoin vs. Bitcoin Cash – podobieństwa i różnice

Od samego początku powstania Bitcoina istniał problem ze skalowalnością tej kryptowaluty. Transakcje BTC są przetwarzane, weryfikowane i przechowywane w cyfrowej księdze zwanej blockchain. Blockchain to rewolucyjna technologia rejestrowania danych. Sprawia, że ​​rekordy przesyłu środków są znacznie trudniejsze do manipulowania, ponieważ wszystkie przepływy środków są weryfikowane przez większość sieci, a nie przez pojedynczy organ (na przykład bank). Ponadto ta sieć jest zdecentralizowana; istnieje na komputerach na całym świecie i niemal niemożliwe jest manipulowanie nią.

Problem z technologią blockchain w sieci BTC polega na szybkości. Sieć BTC działa wolno, szczególnie w porównaniu do płatnościami kartami kredytowymi, które są uwierzytelnianie przez banki. Visa przetwarza blisko 150 milionów operacji dziennie, średnio około 1700 przesyłów na sekundę. Możliwości firmy znacznie przewyższają 65 000 operacji na sekundę w sieci BTC. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.

Bitcoin Cash – czy warto?

Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić Bitcoin Cash. Zdaniem obserwatorów rynku jest to świetna kryptowaluta zarówno pod względem użyteczności, jak i inwestowania. Znajomość rynku kryptowalutowego i kupienie BCH w odpowiednim momencie to dobry sposób na dodatkowych zarobek. Z kolei zaawansowane technologicznie rozwiązania sprawiają, że dużo lepiej sprawdzi się do zakupu produktów i usług niż BTC. Wszystkie transakcje (zakupowe i inwestycyjne) dokonywane w BCH księgowane są dużo szybciej niż w przypadku BTC. To bezpieczna w użytku kryptowaluta, którą warto mieć w swoim portfelu inwestycyjnym.

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022