Bezpieczeństwo | Giełda kryptowalut CoinCasso

Twoje bezpieczeństwo i Twoich finansów jest dla nas ważne!

Zakładając konto na giełdzie kryptowalut CoinCasso, musisz pamiętać, że będziesz wpłacać tutaj swoje środki finansowe. Wprowadziliśmy szereg zabezpieczeń, abyś mógł być o nie spokojny. Jednak, aby mieć 100% procentową pewność, że Twoje finanse są bezpieczne, musisz zadbać o kilka spraw takich jak: mocne hasło, uwierzytelniania dwuskładnikowe oraz regularna obserwacja aktywności na koncie. 

Jak zabezpieczyć konto na giełdzie kryptowalut CoinCasso?

Aby zadbać o swoje bezpieczeństwo oraz swoich finansów, najważniejsze jest, aby dobrze zabezpieczyć swoje konto. Jest to ważne, ponieważ przechowujesz tutaj swoje pieniądze, podobnie jak w banku.

Mocne hasło

Podstawą zabezpieczenia konta jest użycie mocnego hasła. 

Jak wygląda dobre hasło?

 • Składa się z co najmniej 8 znaków
 • Zawiera zarówno małe jak i duże litery, a także liczby i znaki specjalne
 • Nie powinno zawierać fragmentów loginu czy być z nim powiązane
 • Powinno być używane tylko i wyłącznie na giełdzie kryptowalut CoinCasso
 • Powinno być odpowiednio przechowywane (jeśli masz wiele haseł i nie możesz zapamiętać ich wszystkich użyj managera haseł)
 • Unikaj popularnych haseł typu 0000, abcd, zaq12wsx, daty urodzenia, numeru rejestracyjnego swojego auta czy adresu w haśle

Metody 2FA – logowanie dwustopniowe

Metody logowania dwustopniowego znacząco poprawiają bezpieczeństwo Twojego konta. Oprócz podania danych, takich jak login i hasło, będziesz musiał podać dodatkowy kod, który otrzymasz na SMS lub zostanie wygenerowany przez Google Authenticator. 

Autoryzacja SMS

Szybka i prosta metoda autoryzacji logowania, która znacząco zwiększa bezpieczeństwo Twojego konta. Każde logowanie do panelu CoinCasso będzie wymagało podania kodu, który otrzymasz poprzez SMS na numer podany podczas rejestracji. Dzięki temu zawsze otrzymasz powiadomienie na swój telefon kiedy ktoś będzie próbował się zalogować na Twoje konto.

Google Authenticator

Google Authenticator to aplikacja mobilna, którą możesz pobrać ze swojego sklepu Google Play lub App Store. Następnie musisz połączyć aplikację ze stroną internetową CoinCasso i dodać ją do listy obsługiwanych witryn.

Od teraz podczas logowania na giełdzie będziesz musiał podać dodatkowy kod, który zostanie wygenerowany przez aplikację Google Authenticator. 

Resetowanie haseł 2FA

Jeżeli potrzebujesz zresetować 2FA, skorzystaj z instrukcji i skontaktuj się poprzez email [email protected] 

Aktywność

W głównym panelu swojego profilu, u dołu strony masz sekcje zawierającą informacje na temat ostatnich logowań, zalogowanych urządzeń oraz wykorzystania kluczy API. Monitoruj na bieżąco te dane, a w przypadku podejrzanej aktywności zgłoś to nam natychmiast! 

Weryfikacja profilu i procedura KYC / PSK

Procedura KYC (Know Your Customer – Poznaj Swojego Klienta) jest potrzebna jeżeli chcesz kupić kryptowalutę za walutę fiat na giełdzie kryptowalut CoinCasso. Procedura ta pozwala na zidentyfikowanie naszych klientów, co zwiększa poziom bezpieczeństwa giełdy. Głównym powodem stosowania KYC jest przeciwdziałanie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Dzięki stosowaniu weryfikacji profilu KYC zmniejszamy ryzyko pojawienia się na giełdzie podejrzanych osób lub ruchów objętych sankcjami.  

Po założeniu konta rozpocznij procedurę weryfikacji. Polega ona na wysłaniu skanu swojego dokumentu tożsamości (Dowód osobisty lub paszport) oraz dokumentu potwierdzającego Twój adres (np. rachunek za gaz lub prąd).

Wszystkie dane, które do nas wyślesz, są bezpieczne i przechowywane zgodnie z polityką RODO.

Bezpieczeństwo środków – zabezpieczenia CoinCasso

Bezpieczeństwo Twoich finansów jest zapewnione m. in. dzięki:

 • Technologia Serverless
 • Transparentność – wszystkie transakcje zapisane są na blockchaine
 • Support 24/7 – w każdej chwili możesz skontaktować się z naszym wykwalifikowanym zespołem, który odpowie na wszystkie Twoje pytania
 • Zawieszenie konta – jeśli na Twoim koncie wykryjemy podejrzane działania, zawiesimy je do wyjaśnienia sprawy
 • Giełda korzysta m.in. z szyfrowania SSL
 • Strona coincasso.com posiada szereg zabezpieczeń np. przed atakami DDOS
 • Autoryzacja przelewów przez pracowników CoinCasso
 • Tworzenie kopii zapasowych
 • Trzymanie środków w cold wallets

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022