Bezpieczeństwo kryptowaluty Bitcoin – weryfikacja konta (KYC), 2FA i transparentność | CoinCasso Exchange

Bezpieczeństwo w świecie cyfrowych walut jest niezwykle ważne. Jeśli nie zadbamy o odpowiednią ochronę Bitcoina i innych krypto, które posiadamy, możemy być narażeni na kradzież naszych środków. Odpowiednie zabezpieczenie BTC, sprawia, że ten rodzaj inwestowania jest bezpieczniejszy, niż z wykorzystaniem tradycyjnych pieniędzy. Dlatego warto zapoznać się z rozwiązaniami, które pomogą nam zabezpieczyć Bitcoina.

Bitcoin na komputerze prywatnym

Decydując się na przechowywanie Bitcoina na komputerze, musisz pamiętać o kilku ważnych aspektach. Najważniejszy jest fakt, aby pamiętać o aktualizacji antywirusa na swoim urządzeniu. Dodatkowo systematycznie skanuj swój komputer. Nigdy nie można mieć pewności, że program antywirusowy ochroni nasze urządzenie przed atakami wirusów, jednak zdecydowanie zmniejsza ryzyko.

Używasz portfela kryptowalutowego? Jeśli tak, to pamiętaj, aby dobrze go zaszyfrować. Odpowiednie hasło sprawi, że jeżeli twoje urządzenie zostanie skradzione, złodziej nie będzie miał możliwośći dostępu do środków znajdujących się w portfelu. Użyj silnego hasła, które składa się z co najmniej 8 znaków, małych i dużych liter, cyfr oraz znaków specjalnych – kombinacja jest dowolna. Zrób również kopie portfela, a najlepiej przechowuj swoje BTC na różnych nośnikach takich jak Pendrive czy płyta DVD.

Przechowywanie Bitcoinów na giełdach

Rozwiązaniem praktycznym jest przechowywanie swoich BTC na giełdach kryptowalutowych. Niestety tego typu platformy mogą również być narażone na atak hakerów. Dlatego wybierając takie rozwiązanie, pamiętaj o weryfikacji danej giełdy. Dodatkowo nie zapomnij o antywirusie i jego aktualizacji. Korzystaj również tylko ze sprawdzonego łącza WIFI.

Wybierz odpowiednią platformę, która oferuje dodatkowe zabezpieczenia takie jak KYC czy weryfikację dwuskładnikową. Te procesy w znacznym stopniu zwiększą ochronę twoich środków.

Two Factor Authentication

2FA to inaczej uwierzytelnienie dwuskładnikowe. Proces polega na dodatkowej weryfikacji użytkownika przy logowaniu, wypłacaniu bądź wpłacaniu środków z platformy, z której korzysta. Można powiedzieć, że Two Factor Authentication to dodatkowa warstwa zabezpieczająca twoje cyfrowe waluty.
coincasso authentication
Giełda CoinCasso również wdrożyła 2FA jako system ochrony twoich krypto. Weryfikację należy wykonać podczas korzystania z platformy. Sam proces jest bardzo prosty i składa się z tylko kilku etapów. Na samym początku należy pobrać aplikację na urządzenie mobilne – Google Authenticator. Następnie za pomocą aplikacji zeskanować kod QR, który wyświetlił się w panelu giełdy. Jeżeli już to zrobimy, na ekranie telefonu pojawi nam się kod, który należy wpisać, aby przejść poprawnie 2FA. To bardzo prosty proces, który zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo.

Procedura KYC

KYC – Know Your Customer to proces, który wykorzystują instytucje finansowe, aby uzyskać informacje na temat tożsamości klientów. Procedura stosowana jest również na rynku kryptowalut. KYC zapewnia weryfikację danych osobowych użytkowników na różnych platformach związanych z krypto. Proces wymaga podania danych, które obejmują nazwisko, imię, adres, numer dowody toższamości czy kraju pochodzenia.

Weryfikację KYC również należy wykonać na platformie CoinCasso. To proces, który zapewnia dodatkową ochronę i jest wykonywany błyskawicznie.

Transparentność

Transparentność giełdy dotyczy głównie dwóch obszarów działania platformy. Jednym z nich jest dowód wypłacalności, a drugi dotyczy legalności wolumenu transakcji. To ważne aspekty w przypadku działalności na giełdach. Takie informacje pozwalają użytkownikom dokładnie prześledzić transakcje, które są wykonywane na platformie.

CoinCasso to transparentna giełda, gdzie wszystkie transakcje są zapisywane na blockchainie. Dzięki takiemu rozwiązaniu masz pewność, że twoje środki są bezpieczne.

Zdecentralizowane giełdy

Zdecentralizowane giełdy są zdecydowanie bardziej bezpieczne niż rozwiązania scentralizowane. A dlaczego? Ten rodzaj platformy działa bez pośredników. Łączy ze sobą bezpośrednio kupującego i sprzedającego. Do realizacji transakcji wykorzystuje ideę smart contracts.

Dzięki takiemu rozwiązaniu ten rodzaj giełd jest po prostu bezpieczniejszy i bardziej anonimowy.

Upadki giełd

Mimo wszystko, wiele opinii wskazuje na to, że najlepiej trzymać swoje cyfrowe pieniądze w portfelach krypto. Przechowywanie wszystkich środków w jednym miejscu – giełdzie, nie jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Giełdy są wciąż narażone na ataki hakerów i często nawet najlepsze zabezpieczenia nie są w stanie ochronić naszych pieniędzy. Historia pokazuje, że zdarzają się upadki wielkich platform.

Największy upadek w dziejach krypto zaliczyła giełda Mt. Gox, która w 2014 roku zawiesiła działalność. Co stało się z tą platformą? 24 lutego 2014 roku giełda Mt.Gox całkowicie wyłączyła swoją witrynę. Kilka dni później firma złożyła wniosek o upadłość w Japonii. Giełda złożyła oświadczenie, że straciła 850 tysięcy BTC, które należały do 24 tysięcy użytkowników platformy. W tamtym czasie była to wartość 470 mln dolarów. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na fakt, że było to około 7% wszystkich BTC w obiegu. Tak naprawdę do dziś nie wiadomo, w jaki sposób doszło to straty takiej kwoty. Firma w tej sprawie nie wydała żadnego oświadczenia. Najprawdopodobniej cała sytuacja była wywołana luką w systemie bezpieczeństwa. Do dziś cała historia jest zdecydowanie jedną z największych afer w świecie kryptowalut.

Kolejną giełdą która zaliczyła równie głośny upadek jest – polski BitMarket. Firma w 2019 roku wydała oświadczenie, że platforma została zamknięta i był to jedyny komunikat, który skierowali do swoich użytkowników. Giełda straciła około 2300 bitcoinów, których wartość jest szacowana na około 100.000.000 zł. Nie wiadomo, dlaczego doszło do upadku firmy. Platforma nie wydała oficjalnego komunikatu w tej sprawie. Mogło dojść do ataku hakerskiego, ale według opinii giełda obracała środkami użytkowników. Z tego powodu kryptowaluty, po zakupie na giełdzie, warto przesyłać na własny portfel.

Dodatkowe kwestie bezpieczeństwa

W sieci czeka na nas dużo niebezpieczeństw. Istnieją takie wirusy, które mogą zmienić wysyłany do kogoś adres BTC. Zawsze potwierdź, że do odbiorcy został wysłany prawidłowy adres. Transakcje za pomocą Bitcoina są nieodwracalne.

Oszuści często wykorzystują różne komunikatory internetowe, dodatkowo często w sieci możemy trafić na fałszywe oferty sprzedaży BTC i innych krypto. Dlatego pamiętaj, że czujność to podstawa, a dodatkowe technologie mogą nam pomóc w odpowiednim i bezpiecznym przechowywaniu krypto.

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022