Awatar NFT – wszystko, co musisz wiedzieć | CoinCasso Exchange
NFT character - everything you need to know

W ostatnich latach rynek NFT przeżywa boom, a jego kapitalizacja rynkowa osiągnęła prawie 10 miliardów dolarów. W przeciwieństwie do kryptowalut, NFT są unikalnymi aktywami cyfrowymi, ale również są zapisywane w blockchainie. W dzisiejszym artykule opowiemy o awatarach NFT – czym są, jak je tworzyć i jaka jest ich rola.

Co to jest NFT: krótki przegląd

Zacznijmy od prostego wyjaśnienia pojęcia NFT. Tokeny niewymienialne to jedyne w swoim rodzaju aktywa cyfrowe oparte na technologii blockchain. Niewymienialny oznacza, że nie ma takiego samego odpowiednika, każdy NFT token jest unikalny. Zazwyczaj NFT to projekty cyfrowe i dzieła sztuki, takie jak projekty cyfrowe, piosenki, obrazy, GIF-y, a nawet tweety. Wszystkie te rzeczy mają subiektywną wartość, a ich cena zależy od takich czynników jak:

 • unikalność
 • deficytowość (liczba egzemplarzy)
 • użyteczność (czy można go wykorzystać gdzie indziej, np. jako bilet na koncert)
 • źródło (jeśli twórca NFT jest sławny, jest bardziej prawdopodobne, że token będzie drogi lub jego cena wzrośnie)

Technologia Blockchain pomaga zaprojektować unikalne tokeny i zachować je na zawsze. Co więcej, NFT są zakodowane w specjalny sposób, dzięki czemu mają tylko jednego właściciela. Ponieważ blockchain jest technologią zdecentralizowaną, każdy może zobaczyć NFT, ale właściciel jest tylko jeden.

Kolekcje NFT to świetny sposób na przechowywanie czegoś cyfrowego, co nie zawsze ma swoją fizyczną reprezentację w świecie rzeczywistym. Na przykład tweety NFT są aktywami cyfrowymi, które istnieją wyłącznie na blockchainie. Nie ma innych sposobów na bezpieczne zapisanie tweeta – ani zrzut ekranu, ani skopiowanie samego tekstu nie gwarantuje takiego poziomu własności, jaki może zapewnić sieć blockchain.

Co to jest awatar NFT?

What is an NFT character
Co to jest awatar NFT?

Wszyscy znamy stare, dobre postacie z gier – są to awatary w grze, które reprezentują prawdziwą osobę znajdującą się za ekranem. Mogą to być zarówno ludzie, jak i zwierzęta, a nawet nierealistyczne stworzenia – wszystko zależy od funkcjonalności i ograniczeń danej gry.

Awatary NFT to awatary zapisane na blockchainie jako tokeny. Oprócz funkcji związanych z grą, można je również sprzedawać, handlować nimi i wymieniać na rynkach NFT. W większości projektów postacie NFT są zaprojektowane tak, aby rozwijać się wraz z postępami w grze.

NFT są najczęściej wykorzystywane w projektach GameFi i metaverse. W popularnym projekcie Axie Infinity można modyfikować i hodować swoje cyfrowe zwierzaki. Istnieje zestaw cech i części ciała, które można wykorzystać do wyhodowania stworka podobnego do Pokemona. W zależności od części ciała i ich funkcji zwiększa się zdolność bojowa cyfrowego zwierzaka.

Sprawdź także: GameFi: gry typu “graj, aby zarobić”

Innym przykładem wykorzystania postaci NFT jest GameFi Sandbox. Jednak w przeciwieństwie do Axie Infinity, ta platforma zachęca użytkowników do tworzenia postaci przypominających ludzi i odtwarzania rzeczywistych scenerii. Można na przykład kupić kawałek wirtualnej ziemi w ramach projektu, zbudować tam dom, a później sprzedać tę ziemię jako unikalny token. Sandbox ma nawet swój własny rynek i narzędzie do tworzenia awatara NFT. GameFi stanowi kompleksowe rozwiązanie do gry, projektowania postaci, a nawet handlu nimi w przyszłości.

Sprawdź także: LONG SHORT App

Jak stworzyć awatar NFT?

How to create an NFT character
Jak stworzyć awatar NFT?

Proces projektowania awatara NFT nie jest wcale taki trudny, jeśli korzystasz z generatorów awatarów. Są to specjalne platformy, na których każdy może wymyślić swojego awatara lub inne cyfrowe dzieło sztuki i przekształcić je w NFT.

W zależności od platformy, proces tworzenia będzie przebiegał inaczej. Istnieją jednak pewne podstawowe, wspólne elementy, o których należy pamiętać przed rozpoczęciem tworzenia własnego NFT lub poszukiwaniem nowych elementów do swojej kolekcji NFT.

Po pierwsze, wybierz blockchain, na którym będą przechowywane Twoje NFT. Po drugie, przygotuj swój portfel kryptowalutowy do połączenia z platformą, na której projektujesz swojego awatara. Następnie zostaniesz poproszony o podanie liczby kopii swojego projektu – jednej lub kilku. Dopiero po wykonaniu wszystkich tych kroków będziesz mógł faktycznie wymyślić projekt i wygląd swojego awatara NFT.

Jeśli tworzysz NFT w ramach jakiegoś GameFi lub metaverse, Twój portfel kryptowalutowy będzie prawdopodobnie już połączony z grą, aby umożliwić dokonywanie zakupów i zarabianie w grze. W ten sposób postać NFT znajdzie się w Twoim portfelu, a później będziesz mógł zrobić z nią, co tylko zechcesz.

Jeśli tworzysz jakikolwiek inny typ NFT, niekoniecznie awatara do gry, możesz przesłać pliki w różnych formatach, aby przekształcić je w tokeny. Mogą to być pliki JPEG, MP3, MP4, PNG, GIF itp. Cały proces nie trwa długo, a platforma w mgnieniu oka zamieni Twoje pliki na NFT. Pamiętaj, że być może będziesz musiał uiścić za to pewną opłatę.

Generator awatarów NFT

Przygotowaliśmy dla Ciebie także listę najpopularniejszych generatorów awatarów NFT:

 • Binance NFT
 • Coinbase NFT
 • Crypto.com NFT

Wszystkie te usługi mają prostą funkcjonalność, ale doskonale nadają się do projektowania NFT. Możesz zacząć tworzyć swoją kolekcję NFT na jednej z tych platform, jeśli ich blockchain jest dla Ciebie odpowiedni.

Przyszłość awatarów NFT

The future of NFT characters
Przyszłość awatarów NFT

Mamy rok 2022, a ponieważ projekty NFT to wciąż stosunkowo nowa koncepcja, dość trudno jest przewidzieć, jak będą się rozwijać i jak będą wyglądać nawet za 5 lat. Szczególnie biorąc pod uwagę bezprecedensowy postęp technologiczny we wszystkich dziedzinach. Można jednak zarysować kilka głównych kierunków ewolucji NFT:

 • sztuka cyfrowa
  Projekty NFT przynoszą wiele korzyści, jeśli chodzi o tworzenie, posiadanie, sprzedaż i rozpowszechnianie cyfrowych dzieł sztuki. W dzisiejszych czasach coraz więcej artystów sięga po narzędzia cyfrowe, aby wyrazić siebie, ale ochrona własności intelektualnej w takich przypadkach oraz uniknięcie oszustów i wyłudzaczy nadal stanowi spore wyzwanie. Oznacza to, że jeśli artysta, dajmy na to, napisze piosenkę, zarówno muzyka, jak i tekst mogą zostać łatwo skradzione i skopiowane, niezależnie od tego, czy utwór został zapisany w formie cyfrowej czy fizycznej. Co gorsza, prawie niemożliwe jest udowodnienie, że piosenka należy do jednej osoby, która ją stworzyła. Jeśli jednak piosenka istnieje jako NFT, twórca może być jedynym właścicielem tego utworu.
 • GameFiW tej sferze rzeczy będą prawdopodobnie rozwijać się w najszybszym tempie. Ludzie dopiero niedawno zaczęli tworzyć swoje postacie NFT do gier, a ze względu na postęp technologiczny, zarówno firmy zajmujące się GameFi, jak i same awatary będą z czasem coraz bardziej zaawansowane.
 • interakcje społeczne online
  Bardzo prawdopodobne, że już w najbliższej przyszłości każdy z nas będzie miał przynajmniej jedną postać NFT lub nawet całą kolekcję, aby odwiedzać wszelkiego rodzaju spotkania i wydarzenia online. Tak jak teraz używamy spersonalizowanych memojis na naszych smartfonach, tak teraz będziemy używać cyfrowych awatarów do interakcji z innymi we wszelkiego rodzaju przestrzeniach wirtualnych.

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022