Arbitraż kryptowalut (crypto arbitrage) – strategia handlu kryptowalutami
crypto arbitrage - arbitraz kryptowalut

Pomimo tego, że ma mniej niż dekadę, rynek kryptowalut zrobił ogromne postępy, zarówno pod względem wartości rynkowej, jak i przyjęcia. Kapitalizacja rynkowa samego Bitcoina wzrosła z 700 miliardów dolarów do 1,1 biliona dolarów w ciągu zaledwie trzech miesięcy, a zaufanie użytkowników do kryptowalut jest najwyższe w historii i wynosi 97%. Oczekuje się, że światowy rynek kryptowalut wzrośnie do 5 190,62 mln USD do 2026 r., przy łącznym rocznym wskaźniku wzrostu (CAGR) wynoszącym 30%.

Ze względu na wysoce regulowany charakter tradycyjnych rynków finansowych, tylko niektóre regulowane organy i pośrednicy mogą dokonywać transakcji i realizować zlecenia. Dla porównania, w dużej mierze zderegulowanymi kryptowalutami można handlować na wielu różnych rynkach i na niezliczone sposoby.

Z powodu tej deregulacji handel kryptowalutami jest doskonałą okazją do osiągania zysków dzięki arbitrażowi, terminowi wykorzystywania różnic cenowych na różnych giełdach kryptowalut, takich jak Binance, Coinbase lub CoinCasso i różnych aktywach.

W tym artykule przyjrzymy się, czym dokładnie jest arbitraż kryptowalut, jakie są możliwości arbitrażu kryptowalutowego, jak je zidentyfikować i jak stworzyć własną strategię handlu arbitrażem kryptowalutowym (crypto arbitrage).

Czym dokładnie jest arbitraż kryptowalut?

Arbitraż istnieje odkąd istnieją rynki finansowe. Ze względu na globalny charakter rynków finansowych nie wszyscy aktorzy na tych rynkach pracują na tym samym zestawie informacji.

Może to prowadzić do zawierania transakcji na te same aktywa po różnych cenach.

Arbitraż to termin używany do opisania osiągania zysku poprzez wykorzystanie różnych cen.

Jeśli wszystkie transakcje na danym rynku są dokonywane po tej samej cenie, rynek jest wtedy określany jako „efektywny”. Wszystkie rynki są do pewnego stopnia nieefektywne, jaki potencjalny zysk z arbitrażu zależy od tego, jak nieefektywny jest rynek

Arbitraż kryptowalut (crypto arbitrage) wykorzystuje fakt, że kryptowaluty i handel kryptowalutami to stosunkowo nowe zjawisko.

Rynek kryptowalut jest podatny na pewien poziom zmienności, reagując na takie rzeczy jak memy i tweety celebrytów, a mniejsze transakcje podążają ścieżką wyznaczoną przez większe.

Biorąc pod uwagę, że w przypadku tych mniejszych transakcji często występuje opóźnienie w ustalaniu cen, istnieje niezwykle wiele okazji do handlu arbitrażowego.

Innym aspektem rynku kryptowalut, który sprawia, że ​​jest on dojrzały dla traderów arbitrażowych, jest obecność wielu różnych giełd kryptowalut obsługujących wiele tysięcy mniejszych traderów.

Ponieważ inwestorzy mają zwykle preferowaną giełdę kryptowalut, często nie poświęcają czasu na przyjrzenie się cenom na całej gamie giełd. Może to prowadzić do tego, że ta sama kryptowaluta będzie sprzedawana po różnych wartościach na różnych giełdach, zwiększając potencjał zyskownego arbitrażu. Zaintresesuj się więc pojęciem crypto arbitrage, porównaj ceny na swojej giełdzie kryptowalut i innych.

Gold Bitcoin Standing On Crypto Graphs

Czy Crypto Arbitrage jest legalny?

Absolutnie tak!

Handel arbitrażowy jest taki sam, jak każdy inny rodzaj handlu.

Tylko dlatego, że wykorzystuje pewne aspekty rynku kryptowalut, a transakcje są dokonywane szybko, nie czyni ich mniej legalnymi lub ponadplanowymi niż jakikolwiek inny rodzaj handlu.

W rzeczywistości transakcje arbitrażowe są w rzeczywistości ważnym aspektem większości rynków, zwłaszcza rynku kryptowalut. Dzieje się tak, ponieważ transakcje, które dokonują, w rzeczywistości przybliżają rynek do efektywności, przy jednej jednolitej cenie za ten sam składnik aktywów.

Jedynym aspektem prawnym, na który przedsiębiorcy arbitrażowi muszą zwrócić szczególną uwagę, są ich obowiązki podatkowe.

Arbitraż często wymaga codziennego dokonywania wielu mniejszych transakcji, a handlowcy arbitrażowi muszą odnotowywać prawidłowy zysk i stratę w każdej z tych transakcji, aby móc zapłacić prawidłowe kwoty podatku.

Jakie są zalety arbitrażu kryptowalut

Istnieje kilka różnych korzyści związanych z arbitrażem kryptograficznym, w tym:

 • Jak wspomnieliśmy powyżej, arbitraż istnieje tak długo, jak istniały rynki, a powodem, dla którego trwa tak długo, jest to, że jest to sprawdzony i skuteczny sposób zarabiania pieniędzy.
 • W przeciwieństwie do wielu innych strategii handlu kryptowalutami, inwestorzy arbitrażowi mogą szybko zarobić na wielu mniejszych transakcjach dziennie. To sprawia, że ​​jest to idealne rozwiązanie do krótkoterminowej, a nie długoterminowej strategii handlowej.
 • Rozwój rynku kryptowalut nadal stwarza również możliwości arbitrażowe. Obecnie handluje się prawie 5000 różnymi kryptowalutami na prawie 400 giełdach, z których wszystkie przyczyniają się do potencjalnego zysku z arbitrażu. Nowe i innowacyjne giełdy, takie jak coincasso.com, otwierają się cały czas.
 • Arbitraż kryptowalut, jak już wspomnieliśmy, jest w rzeczywistości korzystną częścią rynku, która zapewnia efektywność rynku poprzez łączenie różnych cen na wielu giełdach.

Trading

Jak zidentyfikować możliwość crypto arbitrage na giełdach kryptowalut?

Dobrą wiadomością jest to, że istnieją pewne nieodłączne aspekty rynku kryptowalut, które nadają się do tworzenia możliwości arbitrażu kryptowalutowego.

Po pierwsze, nieodłączna zmienność rynku kryptowalut oznacza, że ​​ceny są stale płynne, tworząc możliwe do wykorzystania różnice cen.

Po drugie, zderegulowany i zdecentralizowany charakter rynku kryptowalut oznacza, że ​​ogólna przejrzystość jest mniejsza niż w przypadku tradycyjnych rynków finansowych. Powoduje to opóźnienia w ustalaniu ceny, które stwarzają możliwości arbitrażu.

Jeśli chodzi o identyfikację możliwości arbitrażu kryptowalutowego, istnieją dwa kluczowe terminy, na których należy się skoncentrować:

 • Bid Price – Cena bid to najwyższa kwota, jaką trader jest w stanie zapłacić za określony zasób.
 • Ask Price – Cena ask to najniższa cena, po której trader jest skłonny sprzedać określone aktywa.

Identyfikacja możliwości arbitrażu kryptowalut polega na monitorowaniu ceny kupna i ceny sprzedaży na wielu giełdach kryptowalut. Różnica między tymi cenami nazywana jest spreadem, a im większy spread, tym większa jest możliwość arbitrażu.

Aby dać ci prosty przykład, który to podkreśla, jeśli jedna giełda handluje bitcoinami po hipotetycznej cenie sprzedaży 1, a druga ma cenę kupna wynoszącą 2, możesz kupić bitcoin na pierwszej giełdzie i sprzedać go za podwójną cenę na drugiej.

Oczywiście jest to tylko uproszczony przykład, a rzeczywisty zysk z poszczególnych transakcji jest często znacznie mniejszy, ale dokonując wielu szybkich transakcji dziennie, inwestorzy arbitrażowi mogą osiągnąć stały zysk w krótkim okresie.

Najlepszym miejscem do znalezienia informacji o handlu kryptowalutami jest tak zwana księga zamówień.

Co to jest księga zamówień (order book)?

Książki zamówień pokazują zamówienia do kupna, zamówienia do sprzedaży i wielkość potencjalnych transakcji. Księgi zamówień (order book) są istotną częścią identyfikacji możliwości arbitrażu kryptowalut, ponieważ możesz łatwo ocenić spread i liczbę aktywów, które możesz kupić od określonego inwestora.

Potencjalna wielkość zlecenia jest równie ważna jak cena kupna lub sprzedaży. Nawet najlepszy spread nie przyniesie dużego zysku, jeśli jedyne zlecenia, które możesz złożyć, dotyczą niewielkich kwot.

Możesz uzyskać dostęp do ksiąg zamówień w czasie rzeczywistym, tworząc konto na niezawodnych giełdach Bitcoin, takich jak Coincasso.

Crypto Arbitrage

Arbitraż kryptowalut: trójkątny kontra prosty

Dwa najpopularniejsze typy strategii arbitrażu kryptowalutowego to arbitraż na kryptowalutach prosty i arbitraz kryptowalut trójkątny. Wyjaśnimy, co oba te sposoby oznaczają.

Prosty arbitraż kryptowalut

Arbitraż prosty zasadniczo przebiega zgodnie z procesem przedstawionym w powyższym przykładzie. Kupujesz tanio i sprzedajesz drogo na wielu różnych giełdach.

Spójrzmy na konkretny przykład:

Jeśli cena sprzedaży ethereum (ETH) na jednej giełdzie wynosi 35 800 GBP, a cena bid na innej giełdzie wynosi 36 000 GBP, możesz kupić na pierwszej giełdzie i sprzedać na drugiej z zyskiem 200 GBP.

W rzeczywistości tak duża różnica między cenami tej samej monety jest mało prawdopodobna, a większość zysków z prostego arbitrażu pochodzi z kupowania i sprzedawania ilości aktywów w celu maksymalizacji zysków z niewielkich różnic cenowych.

Arbitraż kryptowalut trójkątny

Jeśli prosty arbitraż wykorzystuje różnice cenowe między tymi samymi aktywami, to trójkątny wykorzystuje różnice cenowe między wieloma aktywami.

Pomyśl o trzech punktach trójkąta.

Jeśli każdy punkt to inna moneta, celem arbitrażu trójstronnego jest wykorzystanie różnych kursów wymiany na różnych giełdach, aby kupić inną monetę za inną w procesie trójstronnym, który kończy się powrotem do oryginalnej monety. z większą ilością.

Na przykład, możesz wymienić 1 Bitcoin na Litecoin na pierwszej giełdzie, następnie Litecoin na Ethereum na drugiej giełdzie, a na końcu Ethereum z powrotem na Bitcoin na pierwszej giełdzie i, przy odpowiedniej różnicy kursów wymiany, skończyć na 1,2 Bitcoiny.

Oczywiście jest to znacznie bardziej skomplikowana wersja arbitrażu i zwykle wiąże się z użyciem botów handlowych i algorytmów handlowych w celu znalezienia właściwej kombinacji kursów wymiany na różnych giełdach.

Cryptocurrency And Stock Market Business Concept

Jak działa arbitraż kryptowalut?

Konfiguracja własnego systemu arbitrażu kryptograficznego jest niezwykle łatwa i podzieliliśmy go na kroki, które należy wykonać:

Krok pierwszy – stwórz konta na giełdach kryptowalut

Pierwszym krokiem w tworzeniu własnego systemu arbitrażu na kryptowalutach jest rejestracja na wielu giełdach kryptograficznych, takich jak CoinCasso, Coinbase Gemini i Kraken.

Jak już wspomnieliśmy, największe możliwości handlu arbitrażowego wynikają z korzystania z różnych cen i różnych kursów wymiany na różnych giełdach, więc będziesz chciał handlować na wszystkich głównych giełdach.

Krok drugi – zacznij odszukiwać kryptowalutowe możliwości arbitrażowe

Jak wspomnieliśmy wcześniej, znalezienie okazji do arbitrażu kryptowalut polega na wykorzystaniu danych giełdowych w czasie rzeczywistym, takich jak księgi zamówień, aby znaleźć możliwości kupna i sprzedaży monet po najniższej możliwej cenie ask i najwyższej możliwej cenie bid.

Krok trzeci – dokonaj transakcji

Po zidentyfikowaniu okazji będziesz musiał wkroczyć i szybko dokonać tych transakcji. Rynek nawet najbardziej uznanych monet, takich jak Bitcoin i Bitcoin Cash, jest niezwykle niestabilny, a inwestorzy arbitrażowi muszą szybko wykorzystać nierównowagę na rynku.

Krok czwarty – opracuj swój rachunek zysków i strat

Musisz obliczyć zysk i stratę dla każdej transakcji, aby zrozumieć obciążenie podatkowe, ale także podać dane potrzebne do kroku piątego.

Krok piąty – wznieś się i powtórz

Po dokonaniu niektórych transakcji i zarejestrowaniu zysków i strat dla nich, będziesz musiał cofnąć się do swoich danych i zacząć szukać dochodowych wzorców do wykorzystania

Choć może to wydawać się proste, w rzeczywistości wymaga to wielu analiz danych, aby uzyskać właściwe wyniki. Dobrą wiadomością jest to, że na rynku istnieje kilka doskonałych narzędzi, które mogą Cię wspierać.

Jakie są najlepsze narzędzia do arbitrażu kryptowalut?

 • Księgi zamówień w czasie rzeczywistym – Księgi zamówień w czasie rzeczywistym, takie jak te oferowane przez CoinCasso, są niezbędne do wykrywania zmian w cenach aktywów i potencjalnych wolumenach transakcji.
 • Zarządzanie wieloma giełdami – Wszyscy handlowcy zajmujący się arbitrażem kryptowalut pracują na wielu giełdach. Wiele platform zarządzania giełdami pozwala monitorować ceny i kursy walut na wielu giełdach i otrzymywać powiadomienia, gdy spełnione są określone warunki handlu arbitrażowego.
 • Narzędzia do tworzenia wykresów cen – Zaawansowane narzędzia do tworzenia wykresów cen są używane do przewidywania wzorców cenowych dla różnych kryptowalut i mogą być używane do identyfikowania możliwości arbitrażu, które mogą wystąpić w przyszłości.
 • Oprogramowanie do szybkiego routingu zamówień – dokonywanie szybkich transakcji ma kluczowe znaczenie dla uzyskania jak największych zysków z możliwości arbitrażu kryptowalut, dlatego warto nadać priorytet otrzymywaniu routingu zamówień, który umożliwi jak najszybsze zawieranie transakcji.

Stock Market Analyst Looking At Computer Trading O

Wskazówki dla traderów arbitrażowych kryptowalut

Jeśli dotarłeś tak daleko i nadal jesteś zainteresowany rozpoczęciem handlu arbitrażem na kryptowalutach (crypto arbitrage), oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć.

 1. Każda transakcja nie będzie zwycięska – nie każda transakcja przyniesie Ci ogromny zysk lub w ogóle jakikolwiek zysk. Arbitraż pracuje nad dokonywaniem dużych transakcji o niskim zysku, które wykorzystują nieefektywność rynku.
 2. Chociaż zmienność rynku kryptowalut sprawia, że ​​jest on dojrzały z możliwościami, jego zmienność może oznaczać, że te możliwości mogą zniknąć tak szybko, jak się pojawią
 3. Nie zniechęcaj się, jeśli to, co wydaje się niesamowitą transakcją, nie opłaca się, zawsze jest następna.
 4. Nie spiesz się – najlepszym sposobem na rozpoczęcie handlu arbitrażem kryptowalut jest powolny. Będziesz chciał przyzwyczaić się do tego, jak działa system oraz jakie narzędzia i strategie są dla Ciebie najlepsze. Nie zaczynaj od układania wszystkiego na linii, pracuj do wielkich transakcji.
 5. Znajdź odpowiednie dla siebie narzędzia – jak wspomnieliśmy wcześniej, większość traderów arbitrażowych w dużym stopniu polega na narzędziach, które pomagają im znaleźć możliwości arbitrażu, a na rynku zawsze pojawiają się nowe i ulepszone narzędzia.
 6. Znalezienie odpowiednich dla Ciebie to proces, który polega na ciągłym rozglądaniu się i wypróbowywaniu nowych narzędzi. Nie utknij w rutynie.
 7. Radzenie sobie z opłatami – jeśli na początek dokonujesz mniejszych transakcji, te opłaty transakcyjne będą mocno pochłaniać Twoje zyski. Nie zniechęcaj się, im większe transakcje dokonasz, tym mniejszy wpływ będą miały opłaty. Musisz tylko nad tym popracować.

Zarabianie na arbitrażu kryptowalut

Rynek kryptowalut ma unikalną kombinację aspektów, takich jak wrodzona zmienność, wiele giełd, wiele aktywów i wysoka nieefektywność rynkowa, co czyni go idealnym do osiągania zysków poprzez arbitraż kryptowalut.

Rejestrując się na wielu giełdach i korzystając z różnych księżniczek na różnych monetach na tych giełdach, doświadczeni handlowcy arbitrażowi są w stanie dokonywać szybkich transakcji, które skutkują szybkimi krótkoterminowymi zyskami. Nie zapominaj tylko, że istnieje coś takiego jak koszt przesłania kryptowalut i podatki.

Rozpoczęcie pracy jako trader arbitrażu kryptowalut jest zaskakująco łatwe, a pierwszym krokiem do zarabiania na rynku kryptowalut jest założenie konta na renomowanej giełdzie monet, takiej jak CoinCasso.

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022