9 ekologicznych kryptowalut. Sprawdź zielone kryptowaluty dla Ciebie! | CoinCasso Exchange

Martwisz się o ślad węglowy swojej inwestycji w Crypto? Oto kilka zielonych krypto, na które możesz się przełączyć.

Ponieważ zmiany klimatyczne przeskakują z wiadomości do naszego prawdziwego życia, coraz trudniej jest udawać, że możemy żyć jak zwykle. Katastrofy ekologiczne nie są w naszej przyszłości; są teraz bardzo obecne w teraźniejszości.

W tej podwyższonej świadomości problemów związanych ze zmianami klimatu nie da się ukryć wpływu kryptowalut wydobywanych z ogromnymi ilościami energii. Ponieważ na pierwszy plan wysuwa się dowód negatywnego wpływu Bitcoina na środowisko, entuzjaści kryptowalut i opinia publiczna pytają, jak mogą uczynić ekosystem krypto bardziej ZIELONY.

Chiny, gdzie miało miejsce ponad 75% wydobycia bitcoinów, rozprawiły się z górnikami, a niektóre prowincje faktycznie ich wyrzuciły. Jeśli chodzi o firmy, przykładem jest Elon Musk, który odmówił przyjęcia Bitcoina do samochodów Tesli ze względu na jego wysoki ślad węglowy. Niedawno ponad 150 firm i osób fizycznych z sektorów kryptowalut, finansów, energii i technologii podpisało umowę Crypto Climate Accord, zobowiązując się do wspólnego działania w celu dekarbonizacji branży. Ustanowili cel „net-zero” na 2030 r. dla kryptowalut.

Jednym ze sposobów przyjętych przez firmy kryptograficzne na ekologię jest forsowanie walut opartych na modelach Proof-of-Stake lub podobnych, w przeciwieństwie do modeli Proof-of-Work, które stanowią podstawę popularnych monet, takich jak Bitcoin czy Ethereum.

Czym są Proof-of-Stake i Proof-of-Work?

Zarówno modele Proof-of-Stake (PoS), jak i Proof-of-Work (PoW) są „mechanizmami konsensusu” i są podstawowym wymogiem potwierdzania transakcji, które mają miejsce w łańcuchu bloków.

Proof of Work

PoW opiera się na zaawansowanej formie matematyki zwanej „kryptografią”, która wykorzystuje trudne równania matematyczne. Po rozwiązaniu problemu sieć uznaje transakcję za autentyczną. Jednak złożone problemy można rozwiązać tylko za pomocą bardzo wydajnych komputerów, które wymagają dużo czasu, a co za tym idzie energii. PoW jest podstawą, na której opiera się autentyczność blockchain i jest wbudowany w system wcześniejszych i najpopularniejszych kryptowalut, takich jak Bitcoin i Ethereum.

Według Digiconomist’s Bitcoin Energy Consumption Index, jedna transakcja Bitcoin zajmuje 1544 kWh, co odpowiada 53 dniom energii dla przeciętnego gospodarstwa domowego w USA!

W skali globalnej wydobycie bitcoinów zużywa więcej energii niż cała Argentyna. Gdyby to był kraj, znalazłby się w pierwszej trzydziestce krajów energochłonnych.

Proof of Stake

Model Proof of Stake wykorzystuje zupełnie inny sposób potwierdzania transakcji i osiągania konsensusu. Zamiast rozwiązywać złożone problemy matematyczne, w PoS wydobywanie waluty jest powiązane z tym, ile dana osoba „postawiła”.

W tym przypadku „stawka” odnosi się do liczby monet, które dana osoba ma na konkretny blockchain, który próbuje wydobyć. Zwykle przekłada się to na znaczną inwestycję pieniężną. U podstaw modelu PoS leży fakt, że jeśli zainwestowałeś w system, chciałbyś, aby prosperował, a im większa inwestycja, tym więcej masz do stracenia.

Niektóre z popularnych zielonych monet kryptograficznych PoS to DASH, Tezos i Cardano. W rzeczywistości Ethereum planuje wkrótce przejść na model Proof of Stake.

Kup Kryptowaluty Na Coincasso

Proof of Capacity

Mówiąc najprościej, PoC wykorzystuje algorytm mechanizmu konsensusu dla urządzeń wydobywczych w sieci, aby wykorzystać dostępne miejsce na dysku twardym do decydowania o prawach wydobycia i walidacji transakcji. Ta metoda jest do 30 razy bardziej energooszczędna niż zwykły system PoW. Dobrze znaną kryptowalutą opartą na PoC jest Burstcoin.

Istnieje również wiele innych rodzajów modeli konsensusu kryptograficznego. Niektóre z nich to dowód aktywności (hybryda PoS i PoW), delegowany dowód stawki (DPoS), dowód ważności, bezpośrednie wykresy acykliczne (DAG) itp.

Teraz, gdy rozumiesz podstawowe koncepcje związane z kopaniem kryptowalut, łatwiej jest wybrać te właściwe, aby wypełnić swój cyfrowy portfel zielonymi kryptowalutami.

Green Crypto

Ekologiczne zielone kryptowaluty

Oto lista najpopularniejszych ekologicznych zielonych kryptowalut do rozważenia:

1. Cardano

Opracowany przez Charlesa Hoskinsona – współzałożyciela Ethereum, Cardano jest jednym z najbardziej znanych przykładów krypto opartego na Proof of Stake. Wykorzystuje system o nazwie Ouroboros, w ramach którego zamiast kopać, użytkownicy muszą kupować tokeny, aby dołączyć do sieci.

2. Nano

Mimo że opiera się na modelu Proof of Work, Nano ma jeden z najmniejszych śladów węglowych spośród wszystkich kryptowalut. Wykorzystuje technologię kraty blokowej, w której każdy użytkownik ma łańcuch kont w sieci. Wykorzystuje system otwartego głosowania przedstawiciela (ORV), w którym posiadacze rachunków głosują na wybranego przedstawiciela, który następnie pracuje nad bezpiecznym potwierdzaniem bloków transakcji.

3. IOTA

Korzystanie z algorytmu konsensusu znanego jako Tangle (rodzaj DAG) sprawia, że ​​IOTA jest skalowalną i tanią, energooszczędną kryptografią. IOTA zużywa jeszcze mniej energii niż transakcja VISA i Mastercard, a niedawno ogłosiła aktualizację, która może jeszcze bardziej obniżyć zużycie energii.

4. Burstcoin (BURST)

W oparciu o dowód pojemności Burstcoin nagradza „górników” za przestrzeń dyskową. Ponieważ dysk twardy może wydobywać monetę podczas bezczynności, jest postrzegany jako jedna z najbardziej ekologicznych kryptowalut. Wykorzystuje inteligentne kontrakty Turing-complete, które są używane w niezmiennych tokenach (NFT) i grach on-chain.

5. Hashgraf Hedery (HBAR)

Zdecentralizowana sieć publiczna HBAR jest wystarczająco elastyczna, aby można ją było wykorzystać do różnych transakcji, a także do ochrony sieci. Opiera się na protokołach Directed Acyclic Graph (DAG) i jest wysoce energooszczędny. Wraz ze swoim niewielkim wpływem na środowisko jest również wykorzystywany do ułatwiania realizacji projektów dotyczących zrównoważonej energii.

Wyróżnienie:

* Ethereum

W 2022 r. Ethereum dokona dużego ryzykownego przejścia na model konsensusu Proof-of-Stake. Ulepszone Ethereum 2.0 ma obniżyć zużycie energii w sieci o ponad 99%, czyniąc z niego prawdziwe „zielone krypto”. Jeśli się powiedzie, ta zmiana sprawi, że Ethereum będzie bardziej przyjazne dla środowiska, a także szybsze i bezpieczniejsze.

Kup Kryptowaluty Na Coincasso

Zielone kryptowaluty

Green Crypto Powered by Green Energy and Activities: Trzy kryptowaluty, które zasługują na specjalne wyróżnienie

1. Solarcoin

Podobnie jak wszystkie kryptowaluty, moneta Solar jest również zdecentralizowana i niezależna od wszelkich ingerencji politycznych lub geograficznych. Działa jak inne krypto, a jego zielone referencje wynikają z faktu, że użytkownicy zarabiają / wydobywają monetę słoneczną za każdą megawatogodzinę wytworzoną z technologii słonecznej.

Aby uzyskać Solarcoin, producenci energii słonecznej muszą złożyć wniosek o zarejestrowanie swojej instalacji solarnej za pośrednictwem systemu monitorowania lub platformy, która weryfikuje i wysyła solarne monety do portfela użytkownika za każdą 1 MWh zweryfikowanej produkcji energii elektrycznej.

2. BitGreen (BITG)

BitGreen to kolejne zielone krypto, które przykuło naszą uwagę! Wykorzystuje energooszczędny algorytm Proof of Stake i zachęca użytkowników do podejmowania zielonych działań w celu zdobycia waluty. Dzięki temu użytkownik może gromadzić punkty, wykonując jedną z wielu zrównoważonych czynności życiowych, takich jak wspólne przejazdy, kupowanie zrównoważonych produktów itp., wraz z tradycyjną metodą zarabiania BITG za działania dla społeczności, takie jak korzystanie z portfela na komputerze lub budowanie węzła głównego .

3. Ekomoneta

Kolejną nową walutą, która nagradza zrównoważone działania, jest EcoCoin. Jego celem jest połączenie ekologii i gospodarki poprzez zaprojektowanie cyfrowej waluty, która będzie doceniać i nagradzać działania ekologiczne, takie jak zamawianie posiłków bezmięsnych, korzystanie z zielonej energii czy jazda na rowerze do pracy. Zarobione ECO można wydać na zrównoważonym rynku, aby dalej napędzać styl życia.

Wspomniane powyżej 8 kryptowalut to tylko wierzchołek góry lodowej. Tysiące osób zdecydowało się świadomie pracować w sposób zrównoważony. Możesz odwiedzić naszą stronę, aby kupić niektóre z zielonych kryptowalut z listy i skorzystać z naszej giełdy kryptograficznej CoinCasso, aby zdobyć je w bezpiecznym środowisku.

Green Bitcoin

FAQs

Jaka kryptowaluta jest zielona?

Kryptowaluta, która zużywa mniej energii, jest uważana za zieloną. Bitcoin i jego rówieśnicy używali modelu Proof of Work do wydobywania i zdobywania większej ilości monet. Działania te wymagają dużej dawki energii i mocy obliczeniowej, aby je podtrzymać, co prowadzi do zwiększenia ich śladu węglowego.

Zielone krypty wykorzystują alternatywne, bardziej energooszczędne modele, takie jak Proof of Capacity, Proof of Stake itp., które zużywają tylko niewielką ilość energii do realizacji transakcji lub zarabiania/kopania monet. Niektóre z najbardziej znanych to Cardano, Nano i IOTA.

Czy Ethereum jest bardziej ekologiczne niż Bitcoin?

Obecnie Ethereum jest tylko trochę lepsze niż Bitcoin, ponieważ wykorzystuje również model Proof of Work. Jednak wkrótce stanie się super zrównoważony dzięki przejściu na model Proof of Stake. Przechodząc do innego modelu infrastruktury, Ethereum 2.0 zdobywa poświadczenia Green Crypto, zmniejszając zużycie energii o 99,95%.

Ile jest wart Burstcoin?

Od 17 sierpnia 2021 r. kurs Burstcoin wynosi 0,03304 USD. Jego całkowita kapitalizacja rynkowa wynosi 27 639 048 USD.

Czy Chia to zielone krypto?

Opracowany przez założyciela BitTorrenta, Brama Cohena, Chia wykorzystuje algorytm Nakamoto Consensus, podobnie jak Bitcoin, ale zamiast wysysającego energię Proof of Work, opiera swój model na Proof of Space and Time. Tak więc, chociaż sam proces jest dość przyjazny dla środowiska, Chia zwiększyła popyt na dyski twarde, które prędzej czy później kończą jako e-odpady.

Czy istnieje ekologiczna kryptowaluta?

Cóż, tak, jest ich kilka: Cardano, Nano, IOTA, BurstCoin i inne. Wszystkie z nich zużywają bardzo niewielką ilość energii do uprawy/wydobycia. Jeśli szukasz walut, które łagodzą problemy związane ze zmianami klimatycznymi, warto przyjrzeć się Solarcoin, BitGreen i EcoCoin. Ethereum również stara się być bardziej ekologiczne.

Co to jest EcoCoin?

EcoCoin to nowa kryptowaluta, która jest uprawiana poprzez prowadzenie zrównoważonych działań. Użytkownicy są nagradzani ECO za zjedzenie bezmięsnego posiłku, chodzenie do pracy lub podobne działania proekologiczne. Obecnie kosztuje 0,000296 USD za ECO.

Czy istnieje zrównoważona kryptowaluta?

Tak, wszystkie krypty wydobywane lub hodowane przy użyciu energooszczędnych modeli lub wydobywane z odnawialnych źródeł energii można nazwać kryptowalutami zrównoważonymi lub zielonymi.

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022