7 wskazówek, jak wybrać kryptowaluty do inwestycji | CoinCasso Exchange
7 tips on how to choose crypto coins for investment

Gdy już zdecydowałeś się spróbować szczęścia z kryptowalutami, nadszedł czas na wybór projektów. I tu właśnie pojawia się trudność. Jak właściwie wybrać monety do kupienia? Codziennie na giełdach pojawiają się nowe kryptowaluty, co, szczerze mówiąc, nie ułatwia wyboru.

Proces poszukiwania i wyboru nowych projektów kryptowalutowych do inwestycji jest wyzwaniem nawet dla doświadczonych graczy na rynku, nie mówiąc już o początkujących inwestorach. Co więcej, zapoznanie się z branżą kryptowalutową, jeśli dopiero zaczynasz, może zająć kilka tygodni.

Nie martw się, nie zamierzamy Cię wystraszyć ani rzucić cień na inwestycje w kryptowaluty. W istocie, przygotowaliśmy pomocny przewodnik, jak wybrać najlepsze monety. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie czynniki są najważniejsze przy zakupie kryptowalut.

Na co należy zwrócić uwagę przed zainwestowaniem w nową kryptowalutę

CoinCasso to giełda kryptowalut z tysiącami aktywnych użytkowników i zwolenników. Jesteśmy szczególnie dumni z naszej społeczności i ludzi skupionych wokół naszej platformy, którzy dzielą te same zainteresowania, pasje, a nawet decyzje finansowe. Dlatego też naszym celem jest rzucenie nieco światła na czasami tajemniczy, a nawet podejrzany świat kryptowalut, aby każdy mógł się przekonać, że inwestycje w kryptowaluty nie są czymś, czego należy się bać. Dzięki mądremu podejściu i właściwemu zarządzaniu ryzykiem każdy może kupować kryptowaluty i osiągać zyski.

Bez wątpienia wybór kryptowaluty będzie zależał od Twojej strategii inwestycyjnej, wysokości początkowego depozytu, tego, czy jesteś ekspertem w branży czy nowicjuszem itd. Dzisiaj będziemy mówić o podstawowych, zrozumiałych rzeczach, aby nasze porady były proste i jasne. Zaczynajmy!

Zespół

Pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić, jest zbadanie zespołu realizującego projekt. Możesz to zrobić na LinkedIn lub po prostu wyszukać w wyszukiwarce wszelkie dostępne lub przydatne informacje o założycielach, pracownikach i samej firmie. Dlaczego? Najprawdopodobniej, jeśli chodzi o ryzyko finansowe i zyski, chcesz zainwestować środki w coś pewnego i wartościowego. Dlatego właśnie zespół stojący za wybraną przez Ciebie walutą cyfrową musi być doświadczony, utalentowany i kompetentny. Wtedy szanse na to, że ich projekt okaże się sukcesem i warto w niego zainwestować, są znacznie większe.

Czego należy szukać? Cokolwiek związanego z wiedzą zawodową – odpowiednie doświadczenie, wykształcenie, poprzednie projekty itp. Chcesz powierzyć swoje środki (niezależnie od tego, czy jest to duża suma, czy mniejsza) ludziom, którzy wiedzą, co robią, a nie początkującym czy amatorom. Sprawdź wszystkie informacje dotyczące założycieli projektu i ich przeszłości.

Whitepaper

Ten dokument techniczny jest zwykle wydawany przed ICO (initial coin offering). Zawiera on wszystkie ważne informacje na temat konkretnej kryptowaluty – jak działa, jaka jest jej technologia, a nawet jakie są jej plany i perspektywy na przyszłość. Whitepaper zawiera trochę technicznego słownictwa, ale szybko można się do niego przyzwyczaić. Dokumenty te są bezcenne, ponieważ zawierają wszystko, czego potrzebujesz, aby ocenić szanse danej monety na znalezienie się na szczycie lub na dole wykresów kryptowalut. Im więcej whitepaperów przeczytasz – tym bardziej będziesz świadomy tego, co dzieje się na rynku kryptowalut i w jakie aktywa cyfrowe najlepiej inwestować.

CoinCasso: How to choose coins for investments
CoinCasso: Jak wybrać monety do inwestycji

Whitepaper, czerwone flagi

  • błędy ortograficzne
    Jeśli firma nie zawracała sobie głowy tworzeniem tak fundamentalnego dokumentu jak whitepaper, może wybrać to samo podejście przy tworzeniu monety.
  • nierealistyczne obietnice
    Uważaj na pewne niepotwierdzone fakty i stwierdzenia. Na przykład, żadna firma nie może zagwarantować, że jej kryptowaluta osiągnie taką lub inną cenę w ciągu roku. Jak wszyscy wiemy, rynek kryptowalut jest zmienny, a handel kryptowalutami jest również dość nieprzewidywalny.
  • plany przyszłościowe
    Zwróć uwagę na wszelkie oznaki tego, w jaki sposób projekt planuje się rozwijać i wzrastać. Trwały i dobrze zaplanowany wzrost oznacza, że firma ma poważne plany długoterminowe i nie jest tylko kolejnym oszustwem.
CoinCasso: Najlepsze monety do kupienia

CoinCasso: Najlepsze monety do kupienia

Wizja

Choć może się wydawać, że wizja jest czymś niejasnym i mglistym, stanowi ona istotną część Twojej analizy kryptowalut. Jasna wizja i cele pomagają określić przyszłe plany firmy i kroki, które należy podjąć. Co więcej, jest to oznaka długoterminowych ambicji. Powszechnie wiadomo, że najlepiej jest inwestować w kryptowaluty, które pozostaną na rynku przynajmniej przez kilka najbliższych lat. W ten sposób Twoje aktywa cyfrowe będą bezpieczne i zyskowne. W przeciwnym razie możesz kupić kryptowalutę, która załamie się w ciągu pierwszego roku, ryzykując utratę całego depozytu.

Historia cen

Podobnie jak w przypadku wahań cen każdego innego produktu, historia cen danej monety lub tokenu pokazuje, czy warto w nią inwestować. Jeśli badana kryptowaluta charakteryzuje się dużą zmiennością, nie zaleca się wybierania jej do inwestycji. Dzięki dostępnym informacjom o zmianach cen danej monety, niektórzy eksperci branżowi próbują nawet przewidzieć, jak będzie się ona zachowywać w przyszłości. Przypominamy, że nie jest to najmądrzejsze podejście, ponieważ wahania cen mogą być całkowicie nieprzewidywalne. Aby być po bezpiecznej stronie, należy zdywersyfikować portfel i mądrze inwestować, a nie liczyć na szczęście.

CoinCasso: How to pick profitable crypto coins
CoinCasso: Jak wybrać zyskowne kryptowaluty

Technologia

Technologia stanowi podstawę sukcesu każdego projektu kryptowalutowego. Jest to jeden z kluczowych czynników, który określa, jak dana moneta wypadnie na tle innych aktywów cyfrowych na rynku. Jednym z najlepszych przykładów na to, dlaczego technologia kryptowalutowa jest niezwykle ważna, jest Ethereum. Jego sieć Blockchain jest innowacyjna i skalowalna – oznacza to, że programiści mogą łatwo zintegrować ten kod ze swoimi aplikacjami, aby kryptowaluta mogła być wykorzystywana jako metoda płatności. Jest to jeden z powodów, dla których Ethereum jest obecnie jedną z najpopularniejszych i najcenniejszych monet.

Zarządzanie i społeczność

To właśnie liderzy firmy mają ogromny wpływ na podejmowanie decyzji i budowanie społeczności. Sprawdź, co prezesi mówią o monecie, czy już w nią zainwestowali i jakie są ich plany na przyszłość. Jeśli chodzi o społeczność, możesz wejść na media społecznościowe i sprawdzić, czy projekt jest tam aktywny. Jeśli regularnie publikuje posty, ma swoich zwolenników i wchodzi w interakcje z odbiorcami, oznacza to, że ma poważne plany pozostania na rynku.

CoinCasso: How to select cryptocurrency to invest in
CoinCasso: Jak wybrać kryptowalutę do inwestowania?

Roadmap

Najlepsze kryptowaluty do kupienia to te, które mają solidne roadmapy. Ambitne i realistyczne plany powinny mieć określone ramy czasowe, a to można znaleźć w roadmapie. Kiedy firma wyda nowe aktualizacje lub funkcje? Co jest obecnie w fazie rozwoju? Są to punkty, które pokazują, że projekt określił swoje cele i pracuje nad ich osiągnięciem.

Brak ram czasowych może być postrzegany jako brak determinacji w dążeniu do rozwoju produktu.

Uwaga: Handel kryptowalutami może wiązać się z wysokim ryzykiem i nie jest odpowiedni dla każdego inwestora. Zanim zdecydujesz się na handel kryptowalutami, powinieneś dokładnie rozważyć swoje cele inwestycyjne, poziom doświadczenia i ryzyko. Na handlu można zarobić pieniądze, ale istnieje również ryzyko, że można stracić część lub całość początkowej inwestycji. Dlatego nigdy nie należy inwestować pieniędzy, na których utratę nie można sobie pozwolić.

Ostatnie posty

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Recent Posts

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Недавний пост

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

Son Gönderi

What does market cap mean in crypto
MACD trading strategy
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading
Williams Alligator: how to use in crypto trading

READY TO BUY CRYPTO?
Create an account and start trading right now.

GET STARTED!

Copyright © Coincasso LT UAB 2018-2022